Keresés

Részletes keresés

Theorista Creative Commons License 2011.02.20 0 0 920

Már meg is van a film, még magyar, vagy angol feliratot gyűjtök hozzá, és este megnézem.

 

 

Egyébként a német filmben nekem is az a leghihetetlenebb, hogy a Csukcs-félszigetről Csitáig (Mongol, kínai, szovjet határ közelében) a vadonon keresztül többezer kilométert tesz meg jórészt egyedül.

 

Egy német, feltehetően városi embernek, nem lehetett könnyű az élelemszerzés ilyen körülmények között. (A rengeteg hó miatt víz az nyilván volt bőven.)

 

 

 

Megint más: nemrég elolvastam Horn Gyula önfényező "regényét" a Cölöpöket. Nem tudom miért évek óta megvan a könyv, de csak most vettem rá a fáradságot, hogy megtegyem. Nagyon szórakoztatónak találtam benne, a szovjet "diákéveinek" a leírását. Külön hangsúlyozta, hogy a SZU-ban a közbiztonság általában is, de a donmenti Rosztovban különösen rossz volt az ötvenes években.

 

 

Előzmény: Ákos70 (919)
Ákos70 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 919

Nekem az nem tünt igazán életszerűnek, hogy egy szem szökött hadifoglyot sok ezer kilométeren át üldözzenek Szibériában.

Azt hiszem, az ember sokszorosát kibírja annak, mint amit el tud képzelni magáról. Egy szibériai fogolytábort megjárt öreg mesélte, hogy már a legszívósabb állat is feladta, amikor az ember még nem.

Előzmény: Theorista (918)
Theorista Creative Commons License 2011.02.20 0 0 918

Azt láttam. Egy-két éve volt a Dunán. Nem rossz, bár egy kicsit fantasztikus. Bár a hasonló történetek muszáj is talán, hogy egy kicsit  fantasztikusnak látszódjanak.

Előzmény: Ákos70 (917)
Ákos70 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 917

Az első engem is érdekelne.

Egy másik, hasonló témájú film: http://kritikustomeg.org/film/18685/So_weit_die_F%C3%BC%C3%9Fe_tragen_Ameddig_a_l%C3%A1bam_b%C3%ADrja_2001

Nem halivúdi ugyan, de talán ez nem is baj.

Előzmény: Theorista (916)
Theorista Creative Commons License 2011.02.19 0 0 916

http://hetivalasz.hu/uzlet/hollywood-nem-hallott-a-gulagrol-35590/

 

http://www.imdb.com/title/tt1023114/

 

 

Érdekel a dolog, eddig még nem hallottam róla. Igyekszem beszerezni.

 

Más.

 

Mostanában begyűjtöttem két kínai filmet, sajnos még csak az angolul Warlords néven futó alkotást láttam, Dzset Li az egyik sztár benne, és a tajping felkelés idején játszódik. Nekem tetszett. A történeti hűség vonatkozásában nem vagyok kellően tájékozott, a távoli kultúrákat kevéssé ismerem sajnos.

 

A másik pedig a Vörös Szikla című kétrészes elég nagyszabású film. Kíváncsian tekintek elé.

Amraam Creative Commons License 2010.08.27 0 0 915
Plusz az egyenruhák,a csaták megjelenítése is nagyszerűre sikeredett.
Előzmény: Amraam (914)
Amraam Creative Commons License 2010.08.27 0 0 914
A török csel. A kedvenc orosz filmem a mai napig. Az 1612 is jó volt,de ez szerintem még annál is jobb. Az MTV is adta sorozatként,de sajnos DVD-n még nem jött ki,pedig jó lenne. Nagyon jók az effektek és szépek,főleg ahogy bemutatják a főszereplő gondolatait. Az utóbbi pár évben az orosz spec. effekt és CGI ipar bizony felnőtt az amerikai mellé,sőt van ahol túl is tesz rajta. De nem csak ez volt a jó,mert nem ez volt a film lényege. A színészi játék is kiváló volt,Varvara nyafogott ahogy kell,de sokszor ügyes is volt. Az egyik jelenetnél meg kissé finomították a szöveget a magyar verzióban,de így is jó volt. És ami nagyon tetszett benne,hogy nem lehetett rájönni az rögtön az elején,ahogy ma szinte minden filmben,hogy ki is a gyilkos.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 913
Az első hármon már túl vagyok ,nekem nagyon tetszett,jó a stílusa,könnyen olvasható.Most William Napier: Attila trilógiáján rágódok,nem rossz, de kissé meseszerű /aligha hiszem,hogy 30 évig számüzetésben lett volna ill. a gyerekkora,a szökés Rómából...hát /
Előzmény: staubach (911)
staubach Creative Commons License 2009.11.10 0 0 911
Simon Scarrow: A Sas árnyékában , A sas vadászata , A Sas hódítása , és a legújabb , A Sas és a farkasok (Gold Book ) Na ez a pontos ajánló.:) Szóval nagyon ajánlom...
Előzmény: staubach (910)
staubach Creative Commons License 2009.11.10 0 0 910
Ajánlom minden, a római hadsereget kedvelő olvasónak a Sas Hódítása és a Sas vadászata c. könyveket! Egy újonc viszontagságai a római hadseregben Britannia római megszállása idején... Én nem sok történelmi regényt olvasok,bevallom,de ezt érdemes elolvasni!:)
hrl Creative Commons License 2009.11.09 0 0 909

A "Bogey ezredes indulója/Colonel Bogey March" eredeti szerzője Frederick Joseph Ricketts őrnagy (1881-1945), művésznevén Kenneth Joseph Alford.

Az eredeti induló 1914-ben készült.

Ez a dallam a "füttyös" induló, a "Híd a Kwai folyón" című klasszikus David Lean filmben.

Malcolm Arnold a nagyzenekari változatot írta 1957-ben, ennek címe "Kwai folyó induló/River Kwai March".

A (legismertebb) gúnyversike így hangzik: "Hitler Has Only Got One Ball/Hitlernek csak egy t@ke volt"...

Előzmény: Afrikaans8 (896)
Theorista Creative Commons License 2009.11.07 0 0 908
Te ugye most viccelsz?

Kötelező darab! (Ráadásul elég könnyen hozzáférhető.)
Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 907

Viszont olvasok most egy fantasztikusan jót, ráadásul magyar.

 

Két kötetben IV. Béla uralkodáásról és a tatárjárásról.

 

Makkai Sándor:

 

Táltoskirály

Sárga vihar.

 

Mellesleg IV. Béláról van már topik?

Megérdemelné!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 906

Sziasztok!

 

Az Ország titkát én is olvastam.

Szerintem nem rossz, de olvastam már sokkal jobb történelmi regényt is.

 

Az emberiség ellenségeit még nem olvastam, de akkor lehet, hogy érdemes beszereznem?

Előzmény: Theorista (902)
Theorista Creative Commons License 2009.09.27 0 0 905
Először magában olvastam. Tetszett, de nem voltam tőle elájulva. Aztán később elolvastam egymás után Az Ország titkát és Az emberiség ellenségeit. Na így sokkal ütősebb. (Továbbra sem a kedvenc Waltarim, de sokat nőtt a megítélése!)
Előzmény: Moll Flanders (904)
Moll Flanders Creative Commons License 2009.09.27 0 0 904
Szerintem "Az ország titka" csak gyűjtőknek, de a többi tényleg kiváló.
Előzmény: Theorista (902)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 903
A Hannibál sztem is jó, de az Utolsó légió "csavarása "csak mese .Passuth László : Ravennában temették Rómát...hihetőbb forgatókönyv lett volna.
Előzmény: staubach (729)
Theorista Creative Commons License 2009.09.25 0 0 902
Mika Waltari örök kedvenc. A többi munkáját is érdemes megemlíteni.

Turms a halhatatlan (Ősi etruszk, római, görög, pun)

Mikael, ill. Mikael Hakim (Pazar 16. századi történet Skandináviától Németországon át Itália és a Kelet!)

Az Ország titka (Az emberiség ellenségeihez kötődik-A kereszténység születése)

Johannesz Angelosz és Angelosz ifjúsága (15. század Itália-oszmánok, Bizánc végnapjai)
Előzmény: Törölt nick (901)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 901

Egy kis könyvajánló a középkort kedvelőknek. Egy trilógia Robyn Youngtól. Most a harmadik könyv közepénél járok.

1. A testvériség

2. A hadjárat

3. Rekviem

 

Templomos lovagok, kereszteshadjáratok, velencei és genovai kereskedők, mamelukok, összeesküvések, hatalmi harcok. Valós és kitalált szereplők, a regény kitalált cselekménye követi a valós történelmi eseményeket - amiket ezért néhány helyen átírt, kiegészített, de erről ír a könyv végén a jegyzetben.

Szereplők: Bajbarsz, Kalavan, II. Edward, Szép Fülöp, Jaques de Molay, William Wallace és sok más valós és kitalált személy.

 

Még két könyv, de már ókori téma:

Mika Waltari: Szinuhe (Ehnaton fáraó kora)

Mika Waltari: Az emberiség ellenségei (Nero, keresztények) 

Motun Creative Commons License 2009.09.23 0 0 900
Utálom mikor valami filmet újból elővesznek, és kivágnak részeket.
Ez történt most a "Hazafi" című Mel Gibson filmmel.
Többek közt kivágták a tomahawkos jelenetet is, mikor az utolsó vöröskabátost szétveri a patakban. Ha túl véres akkor ne tegyék műsorra. Megcsonkítani valamit barbárság.
Ez volt a Beverly Hills-i zsarukkal is. Igaz az nem történelmi. Kivágták vagy teljesen más szöveget írtak pl. mikor Axel azt mondja, ő megérzi a disznó szagot, mert ő muzulmán.
Tudom WTC után nem szeretik a muzulmánokat, de akkor mi értelme van a mondatnak ha csak úgy hangzik.....megérzem a disznó szagot.....
Így is lehet mondani, de így mi értelme????????? Mi a csattanója??????

Rengeteg filmmel van így. Ezek vagyunk mi, magyarok. Telepakoljuk a képernyőt mindenféle emblémákkal feliratokkal oly módon hogy sokszor nem lehet látnia filmet.
Ákos70 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 899
Köszönöm, ez volt az elsö... :)
Előzmény: Motun (898)
Motun Creative Commons License 2009.08.31 0 0 898
http://www.opensubtitles.org/hu      itt nézz szét, hátha...............
Előzmény: Ákos70 (897)
Ákos70 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 897
Sziasztok!
A "Jöjj és láss" és a "Sahara" (1995) c. filmekhez keresnék magyar feliratot. Van valakinek lelöhelye a neten?
Afrikaans8 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 896

Már régebben be akartam tenni találós kérdésnek Sir David Lean híres filmjének indulójával kapcsolatban: ki az eredeti szerző, mikor írta az indulót, és miféle gúnyversikéket költöttek rá később Angliában...? :))

 

(A filmbéli "betét", gondolom, nem kérdés.)

_midnite Creative Commons License 2009.07.21 0 0 895


Ment moziban, igaz nem multiplexben.

A nagyobb baj az, hogy nem nagyon kapott nyilvánosságot, így aki véletlenül nem esett be egy vetítésre, az lemaradt mert nem tudott róla...


Tényleg nagyon jó amúgy!


Nálunk "A Baader Meinhof csoport" címen ment.
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
M.Zoli Creative Commons License 2009.07.21 0 0 894

Udv.

 

Sajnos nalunk mar volt a mozikban, lekestem.

 

Sikerult megnezned a Tobrukot?

 

Kuldok neked levelet.

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (890)
- duplagondol - Creative Commons License 2009.07.21 0 0 892
Nem a reklám kedvéért: http://www.csapoteka.hu/index.php?id=104045
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 891
Meg egy:
http://www.youtube.com/watch?v=Ar4Hg9M_1fU&feature=related
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 890
A nemetek ismet nagyot alakitottak.
Mindenkinek ajanlom, hogy szerezze be es nezze meg a kovetkezo filmet, ami valszeg nem igazan lesz forgalmazva Magyarorszagon (mint ahogyan az uj Guevara diptih sem):

,,Der Baader-Meinhof komplex@

Snittek:
http://www.youtube.com/watch?v=90SoTDeils8&feature=related
_midnite Creative Commons License 2009.06.23 0 0 889

Az Elit alakulatban voltak részek amik nagyon tetszettek, szóval ennek majd adok egy esélyt:

http://index.hu/kultur/media/2009/06/22/a_tv2-re_erkezik_az_elit_alakulat_folytatasa/

trailer:

http://www.indavideo.hu/video/The_Pacific_Trailer?action=video_site&video_title=The_Pacific_Trailer%3Ftoken%3D2865bd77fb3b2e8c38f4b2ea4076a6e7

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!