Keresés

Részletes keresés

mormogi76 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 4076

Üdv. Képet tudsz felrakni róla ez a benzin szűrős dolog érdekelne nem tudom elképzelni

 

Köszi

Előzmény: kisszati (4075)
kisszati Creative Commons License 2011.11.19 0 0 4075

Üdv!!!

Köszönöm a rizshez a tippeket!!!

Szerintem is jobban jársz ha magad csinálod a pörzsölődet. Én is magam csináltam.

-Fejnek egy Audi A6 benzinszűrő van alul elvágva (rozsdamentes, jó a levegő beszívása, cserélhető mert menetes).

-Fúvókának egy sima 8 as zsírzógomb (a legjobb szerintem, olcsó, könnyen cserélhető, gyönyörű kék a lángja ha jó a gáz)

-Nyélnek egy sima reszelőnyelet kifúrni

A cső meg egy sima 600 hosszú réz, melyhez csináltam egy csatlakozót amit beforrasztottam, így tudom cserélni a fúvókát és a fejet is. 

-Tömlőnek a szabványos Pb tömlőt vettem, mert azt ha a nagy átmérőjűt veszed rá  tudod tolni a csőre és egy bilinccsel megszorítani.

Én ilyen anyagokból építettem fel az enyémet. Tömegét tekintve könnyű, így nem szakad le a kezed ha 2 disznót kell pörzsölni.  

 

Boarhunter. Creative Commons License 2011.11.19 0 0 4074

2MM FALVASTAGSÁG AZ ERŐS NINCS AZ AZ ANYAG (Húrka vagy másra gondolok)

AMI SZÉTNYOMJA!

 

Nem is arra gondoltam, hogy a hurka szétnyomja a 2mm-t, hanem arra, hogy ha egy kicsit eltér a szabályos körívtől és felköszörültetem a belsejét, akkor mennyi marad a 2mm-ből. Meg persze az is számít, hogy ha a tartókeretet felhegesztem (bár valszeg csak ezüstel v. rézzel forrasztanám), a vékonyfalú anyag mennyire húzódik el a hő hatására.

Előzmény: Cross80 (4070)
Roleszka05 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 4073

Oké Köszi Cross80!!!!!

disznóöl Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4072

Sziasztok!!!
Mi a véleményetek az EIKASO balkánacélről?
Köszönöm!

Cross80 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4071

Hali!

 

Használt pörzsölőt Ne vegyél!!!!

Fél árból magadnak megcsináltatod!

Újat piacon is kapsz 2000ft  áron!

itt a fej a szükséges meg milyen a fúvoka benne!

Majd teszek fel képet az enyémről!

Szerintem Tuti lett!

Mondjuk én Rozsdamentesből csináltattam!

De a sima vascső is megteszi!

ne legyen nehéz!

enyém 550g! tömlő nélkül persze!

Megmértem:))

Csampilampi is adott jó tanácsokat köszönet is érte!Képek  stb!

15 cm reszelőnyél 120ft

Co fúvoka M8 menettel 1.0mm lukkal 140ft

Ha elviszed egy autószerelőhöz vagy ha van ismerösöd 1000ft-ért meghegeszti!(vagy 1 sör)

Cső a fejnek nekem rozsdamentesből! 400ft volt!de sima vascső félár

 a szárnak 10mmátmérő 1,5falvastagsággal és 55cm hossz volt 700ft! sima cső az is félár!

Szóval ennyi kész!

Előzmény: Roleszka05 (4054)
Cross80 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4070

Szia!

 

áá kizárt,hogy gyenge legyen 2mm  !

Amiket aluminiumból árulnak vagy műanyagból az is nézd meg milyen falvastagság!

És varratos persze! de ezt szépen awival el lehet dolgozni! Vagy Co !

2MM FALVASTAGSÁG AZ ERŐS NINCS AZ AZ ANYAG (Húrka vagy másra gondolok)

AMI SZÉTNYOMJA!

Oda azért kellene neki Bar nyomás:)

Én vettem egy alu húrkatöltőt még a gyártótol és vettem rozsdamentes csövet és a koppintását csináltatom me  !Van egy haverom aki tud áttételeket!

 

Pörzsölöm is 100% rozsdamentes!

1,5mm falvastagság a feje! 54mm átmérő és 14cm hosszú!

CO FÚVÓKA 8MM FURATTAL és 1.0 lukkal!

Olyan kék lángot nyomott este nappal meg nem is láttam a lángot!

A disznót betakarta keményen!

 

Előzmény: Boarhunter. (4042)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4069

Láttam már régi függönyben főzni a rizst, a vászonzacskót magam is próbáltam, szerintem nagyon praktikus. Konkrétan egy vászon tarisznyát használok ilyen célra, azt frankón rá lehet akasztani egy rúdra.

Előzmény: szkamil (4068)
szkamil Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4068

Én mindig vászon zacskóban főzöm 20 percig! Arra ügyelek,hogy

 

legyen helye dagadni, néha meg mozgatom.

 

Egyébként 1kg rizs 2liter lé teljesen jó, csak lobogva forrjon a lé amikor beleteszed,

 

és fedd le! Üdv. kamil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kisszati (4058)
csampilampi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4067

csampilampi@freemail.hu-ra is légysziveeees  :)

Előzmény: szaboz73 (4059)
mormogi76 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4066

Nekem is légyszi szittya76@gmail.com ezer köszi

Előzmény: szaboz73 (4049)
mind 1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4065

Szevasz!!!

 

   Minden kg rizshez 2 liter víz vagy abalé(nem nagyon zsíros,szürt)üstben kb30-perc és kész.   Aki keveri jó fizikumban legyen:)))))))

 

Üdv.: Robi. Remélem segítettem........

Előzmény: kisszati (4058)
csampilampi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4064

Hy!

 

Mindig úgy csinálom a rizst, hogy dupla abálót rakok rá  ( 5 kg 10 l lé:) Mikor felforr a víz bele a rizs+ fűszerek. Bors, só, majoranna. Rá a rizs és addig főzöm állandó kavarás mellett, még jó nem lesz. ( itthon mindig úgy van , hogy picit roppanjon a rizs)

Ha megfőtt ráöntöm a darálthúst ( bele az üstbe) rá a hagyma maradék fűszer. Üstben van összekavarva, kóstolva.  Sokkal könnyebb összekavarni a foró anyagot. Utána kiöntjük egy teknőbe és lehet tölteni.

neogeo2 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4063

Jól eltalálta a szúrást. Szerintem nem az első volt neki...

Előzmény: degamma12 (4056)
szaboz73 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4062

Ez sem hangzik rosszul. Én is ha van időm már előző este megfőzöm a rizst,így már hideg mire belekeverem a hurhaanyagba. Egyrélszt aznap nem megy el vele értékes idő,másrészt a főtt húst és zsiradékot még hűti is,ahelyett hogy még melegítene rajta ha frissen csinálnám.

Nálam már nem régi disznóvágások vannak 8-10 emberrel. Amit tudok egyedül csinálok,így be kell osztani a munkát és az időt.

Előzmény: zsandár (4060)
szaboz73 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4061

Én is jártam már így hogy a rizs egy része kemény maradt.Múltkor kaptam néhány zsákot,abban főztem,de úgy rágyógyult a zsákra,hogy alig lehetett lekaparni. Ki is dobtam.

Legutóbb inkább előre megcsináltam egy nagy lábasban gáztűzhelyen. 1 rész rizshez 1,6 szeres víz és kevés só kell,többször megkeverni,majd amikor elfőtte a vizet (fedő alatt) még megkeverem,gázt elzárom,és lefedve hagyom még párolódni. Ugyanezt megcsinálhatod zsákban is. Főzés közben többször alaposan keverd át nagy fakanállal,majd amikor kiveszed az üstből,még egyszer. Teknőben vagy húsosládában valamivel lefedve hagyd még kövedni.

Gyakorlat teszi a mestert.

Előzmény: kisszati (4058)
zsandár Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4060

Mi úgy szoktuk, hogy a rizst jó bő vizbe feltesszük és lobogtatva főzzük ,közben kavargatva és amikor már majdnem megfőtt levesszük vagy 2 lével átmossuk ,hogy teljesen lejöjjön róla a lisztes rész,lecsepegtetni, száraz konyharuhán kiterítve megszikkasztani.Így finom és teljesen pergő lesz , tehát nem tapad össze.Ez a művelet a disznóvágás előtti este szokott megtörténni.

Előzmény: kisszati (4058)
szaboz73 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4059

Felteszem ide a méreteket,meg 1-2 képet is. Már csak kettőt kell aludni! Sziasztok.

 

Előzmény: lángölő (4051)
kisszati Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4058

Hali mindenki!!!

Lenne egy kérdésem: Mostanában vászon szatyorban főzöm a rizst a hurkához és néha kemény marad, néha csak néhány szem, van hogy a fele. Csináltam már párolva is az üstbe beleöntve és annyi abalével hogy ellepje, de úgy meg leégett. Ti milyen praktikával csináljátok????

Roleszka05 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4057

Oké kösszi Szkamil!!!!:)

degamma12 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4056

Uraim

 

valaki keresett valamikor elektromos kábításról videót most találtam ahogy a nagykönyvben megvan írva.

És erről szól szerintem ez a topik.

szkamil Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4055

Szerintem 2-5 ezer között állapottól, anyagtól függően.

 

Üdv.kamil

Előzmény: Roleszka05 (4054)
Roleszka05 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4054

Hellósztok!Bírtok nekem segíteni?Használt disznó perzselőnek mennyibe kerül amire aszt lehet mondani hogy jó vagy nagyon jó ár???Meg nem tud valaki eladó  teknőt,kutricát meg rénfát???Kösszönöm a segitséget előre is!!!!!!

lapua Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4053

 (c:

 

Előzmény: Boarhunter. (4052)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4052

Akkor ezért vagy fafejű

 

Igen, ezért.

Ahogy elnézem, te viszont kiváló alapanyag lennél számomra...

Az ilyenekből kiváló rönkbútort lehet gyártani...tudod, azt a fajtát, ami egy darab fából készül...kell hozzá egy jó nagy tuskó... :-)

Előzmény: Her cafni (4044)
lángölő Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4051

Nekem is küldd át légyszíves!

 

Köszönettel

Előzmény: szaboz73 (4049)
szkamil Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4050

Szia! Előre is köszönöm, ha akarod el köldheted erre az email

 

címre is. derelye@vipmail.hu Üdv. kamil

Előzmény: szaboz73 (4049)
szaboz73 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4049

Ha nem sürgős,én lemérem,és lefényképezem az enyémet,de csak hétvégén tudom,mert mindig sötétben érek haza,meg olyan köd van hogy vakuval sem mennék semmire.

20 éve használom. Csövekből van,könnyű de erős. Idén tettem rá kézi csörlőt. Már egy 195 kg-os pácienst felhúztam rajta,de annak meg leért a feje,olyan hosszú volt.

A csörlő miatt meg kell toldanom a csöveket,bár egy átlagos 140-150 kg-oshoz még elég a jelenlegi magassága.

Szombaton úgyis vágok,remélem nem felejtem el a fényképezést,és csinálok több képet bevetés közben. Addig a türelmedet kérem!

Előzmény: szkamil (4029)
sipkaa Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4048

Szerintem is kár itt okoskodni meg ocsárolni ez egy nagyon jó hely,

ahol beszélgethetünk a kedvenc hobbinkrol, vagy van akinek a szakmályárol.

Nekem sem szakmám de már nagyon régóta csinálom. Szivesen meghallgatok

másokat is ,hogy ők hogyan csinálják, mert láthatok és hallhatok újat, akár fiatalabb

versenyzőktöl is.Ezért azt kivánom ,hogy ezentúl is jó hangulatban beszéljük meg

tapasztalatainkat. És disznóvágásokban bővelkedő hétvégéket mindenkinek.

cinga Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4047

Szia Farkasbi!

 

Nagyon jó, és jogos a felvetésed. Én már elég régen küzdök ezzel a problémával, de akárkit próbáltam megkörnyékezni senki sem vállalta a fűrészlapok élezését. Pedig olyan embereket kerestem fel akik kimondottan ( igaz faipari) lapok gyártásával, élezésével foglalkoznak. Meglátták az apró fogakat és elhajtottak. Azt mondták vegyek újat, mert az sem lenne drágább mint ha ők reszelgetik nekem. Pár lapot megreszeltem én, de közel sem volt olyan tartós mint az eredeti éle volt. Így marad a folyamatos újítás.

Előzmény: farkasbi (4043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!