Keresés

Részletes keresés

Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7891

Sátoraljaújhelytől jó messze van:)


Cégnév, esetleg honlap?

Előzmény: nagy ivó (7889)
Dunit Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7890

 40 éves ?

 Hát az enyémek  79 évesek és még 25 -öt biztos bírnak.

 Ápolni, karbantartani kell egy kéményt.

 És megfelelően fűteni !

 Ha tönkre is megy, soha nem az egész kémény, csak legfeljebb a felső negyede !

Előzmény: bento1 (7887)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7889

Kajászó

Előzmény: Elemi Koczka (7888)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7888

Sziasztok!

Schiedel Uniplus kéményre keresek olyan fedő "kupakot", amely boltíves (vidéki stílus).

Hollehet ilyet és milyen áron kapni?

Koczka

bento1 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7887

Ezután mondhat nekem bárki bármit ezekről az új "csodakéményekről" nagy sz..-ok.Ha bárki építkezik és olvassa ezt a fórumot az hallgason rám és falaztazott kémény építsen. Én már láttam 40 éves falazott kéményt " Itt ahol lakom most "de leier,vagy shider kéményt még nem!! Nálam is 1 éves, de már rossz!!Nagyon bánom hogy én hallgattam másokra és ilye sz..  leier kéményt vettem.

Zöldár Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7886

 " Samott és samott között nagy a külömbség, "

 

 Ez bizony így van  !

 Egy közepes gyártó is legalább 15 féle samottanyagot gyárt - nem formára, hanem anyag minőségre vonatkozóan.

 Valamikor Kőbányán samottot (is  ) gyártottunk  !!

Előzmény: nagy ivó (7885)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7885

Ugyammá. Mit lehet azon elrontani, hogy a toldásokat megkened, a fölösleget letörlöd belül és a külső palásthoz kiékeled.

Egyik gyártónál semvillog azzal, hogy : emberek itt egy használt kémény, és hibátlan.

Samott és samott között nagy a külömbség, és ha nem megfelelő az alapanyag, a végtermékben feszültség maradhat. 

Előzmény: Zöldár (7877)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7884

  Na ja !

   "csak jól kell tüzelni."

 csakhogy a jól tüzelés egy relativ fogalom. Ha energia takarékosan tüzel az ember - nagy a lecsapódás (kátrány ), ha meg

 magassabb hőmérsékleten  megy a füstgáz, akkor nagy a kémény veszteség.

 De van egy közmondás egy rókáról két bőrt lehúzni nem lehet.

 Meg kell találni az aranyközéputat, ami nem könnyű !

Előzmény: kod1111 (7880)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7883

 Akkor ami a  vascsövön kivül van az már csak körítés !

 

 ha bemegy  az a cső  !!!

Előzmény: csipy31 (7881)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7882

 Így néz ki a Sch. állítása :

 

 

 "Bármilyen fűtőanyagot égetünk, a füst jelentős mennyiségű vízgőzt tartalmaz."

  Ami a levegőben van az jelentéktelen.

 tehát ha koksz-szal  fűtünk, abban bizony csak jelentéktelen mennyiségű, sőt elhanyagolható vízgőz van.

 na mindegy a schidelék még nem hallottak  kokszfűtésről.

 Igaz már Mo.-on  már ritka mint a fehér holló, de elvileg lehet  !!

 

 Így fest az égéstermékek vízgőz tartalma : csökkenő mennyiség sorrendjében 

 födgáz  --- fa -- barnaszenek -- kőszenek  -- és a kokszok meg a városi gáz elhanyagolható.

 A kémény korróziót gyakorlatilag a földgáz és a fa égésterméke okoz.

 Eccerűen a lecsapodó víz miatt a klaszikus téglakémények szétfagynak. Néha a savasságra is rákenik, mivel az hangzatossabb, de az csupán másodlagos.

 Anno régen amikor földgáz még nem volt (30 éve). - fűtöttek fával és főleg barnaszenekkel. A város a kénessav miatt szétrohadt, de a kémények állták a sarat.

 A kéndioxid kiment a kéményből, a kéményben csak korom és kátrány maradt , azt meg a seperők kikotorták.

Előzmény: cseik (7865)
csipy31 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7881

Amúgy akkor mi van ha egy repedezettbe beledugok egy saválló béléscsövet azt csók a család?

Előzmény: Zöldár (7878)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7880

Igen, ez egy olyan kérdés amire meg van a válasz, szerintem is jobb, sokszor a síma is tökéletes, csak jól kell tüzelni.

Előzmény: Zöldár (7879)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7879

  "A bélelt tégla jobb mint a Schiedel és Leier?"

 

 

Ez most kérdés vagy állítás ??

 

 Egy bélelt  - savállóacéllal - kémény szerintem örök életű !

 És ólcsóbb is ?

 Akkor ??

Előzmény: kod1111 (7875)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7878

 A jó samott nem reped el a hőtől, de elreped ha nincs dilatáció !

Előzmény: nagy ivó (7874)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7877

 Valószinű rosszul építik fel !

 Kivitelezési hiba legtöbbször ami repeszti a bélést !

Előzmény: csipy31 (7876)
csipy31 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7876

Sziasztok

Én egy dolgot nem értek ezekkel a csoda új kéményrendszerekkel kapcsolatban. Én még hibátlant nem láttam, vagy repedt, vagy szarul működik, vagy csak egyszerűen alkalmatlan vegyeshez. Mi a fenének rakják-rakatják be az emberek??? Én még azon se csodálkozom hogy szétreped, szinte csoda lenne ha nem azt tenné. Ha hőt kap csuklik-nyeklik az egész belső része.

kod1111 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7875

Vagy savállóval béleleni kell és akkor jó lesz. A bélelt tégla jobb mint a Schiedel és Leier? És még olcsóbb is.

Előzmény: nagy ivó (7874)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7874

Szerezz egy maradék béléscsövet és told neki a gázperzselőt, surló lánggal

Az meg végbe, mint amikor a vegyes kazánból kimegy a láng.

Simán elreped.

Egyszerübb ráfogni a kivitelezőre mint kártalanítani, de ennyi rossz kivitelezés a világon sincs.

Már mondtam nekik: építsenek egyet, aztán próba, így nem tudnák kivitelezési hibának beállítani a repedést.

Mintha angolul mondtam volna, a reakció: bután nézés 

Előzmény: bento1 (7870)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7873

Indoklás?

Előzmény: cseik (7866)
bento1 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7872

M.Peti84!

A 7802-es hozzászólásomnál vannak fényképek is

Előzmény: bento1 (7870)
woz Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7871

Sziasztok,

 

egy beretta kondenzacios kazánt készülök beépítetni egy földszinti lakásba, ami fölött egy emelet van. A kémény 12m magas. Adjatok tanácsot: szerintetek mindenképp szátválasztott rendszer kell, ti. jobb ha nem a kéményen keresztül intézem az égési levegő beszívást? Vagy egy ekkora kéménnyel még el fog bírni a kazán ventillátora?

bento1 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7870

Szia M.Peti84!

Én is hasonló cipőben járok csak én leier kéménnyel jártam hasonlóképpen.Átadás előtt vettük észre véletlenül hogy a kémény belső samot bélése el van repedve.Amikor nézegettük akkor derült ki hogy a kályhacső becsatlakozó "T" idom is letörött.Mikor nagynehezen kijöttek a leier emberei akkor még találtunk repedéseket.Ők rögtön kivitelezési hibát emlegettek.Kértem tőlük szakvéleményt,erre küldtek egy "garanciális reklamáció elutasítását".Arra hivatkozik hogy átvétel elött használatba vettük,meg nincs meg a diletációs hézag.Most épp tegnap küldtem nekik e-mailt hogy nem igaz amit ök irnak (fényképpekel irusztrálva) és adjanak valami szakvélemény szerüt,még hallgatnak.

Előzmény: M.Peti84 (7864)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7869

A repedt cső miatt nagy harcra készülj, nem vagy egyedül és a kicserélése sem egyszerű.

Ezt tudja a gyártó is és valószínű, hogy szerinte te leszel a hibás, mert használtad.

Előzmény: M.Peti84 (7864)
cseik Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7868

nem jelentősen, de javít rajta. a dupla cső külső hélyában jön befelé a hideg levegő ami hűti a füstgázt. ha leszigeteled annyival nem lesz jobb, hogy ne fagyjon el. max 1-2 fokkal alacsonyabb külső hőmérsékleten kezd jegesedni.

javasolt a 100/60 -as csövek felejtése és akkor is a 120/80-at beépíteni, ha egyébként a hossz miatt nem lenne szükséges. pont a jegesedés elkerülésére.

Előzmény: Notes (7863)
cseik Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7867

de ne hangoztasd hogy szándékosan kátrányt égettél ki belőle

Előzmény: cseik (7866)
cseik Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7866

garanciális igény gyártóval szemben.

Előzmény: M.Peti84 (7864)
cseik Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7865

ez igaz, de a levegő már önmagában tartalmaz vizet (párát) ami a füstgázban távozik

Előzmény: Zoltanuss (7860)
M.Peti84 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7864

Üdvözlök mindenkit!

 

Tanácsot szeretnék kérni:

Tegnap voltak nálam a kéményesek, mert át szerette volna adatni a Prespor típusu kéményemet, de sajnos nem vették át, met túl sok kátrány rakódott le benne. Azt javasolták, hogy égessek el egy kéménytisztító fahasábot a kéményen belül amit meg is tettem még aznap. Sajnos ettől viszont megrepedt az egyik kerámia béléscsövem.

Ilyenkor mit lehet a tenni?

 

Előre is köszönöm a választ!

Notes Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7863

" Ez a jegesedés általában a kémény nélküli kivezetéseknél fordul elő, főleg ha hosszú aszigeteletlen cső. " Szerintem nem hosszú a cső (100/60, Buderus gyári szett), de akkor lehet, hogy megoldja a dolgot ha a padláson futó szakaszát betekerem üveggyapottal?

Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7862

 Akkor fussunk neki ennek a vízorr problematikának.

 Tehát a vízzor funkciója, hogy a vizszintes /enyhénferde  kiugró fedéseknél ( ablakpárkány , kémény fedlap, egyébb párkányok, terrasz felületek stb.)  a lefolyó csapadék víz ne follyon csurogjon végig a függőleges falon.

 Hanem lecsepegjen.

 Miért  ? Egy elmélet szerint károsítja az oldalfalat a beívódott víz. Igen, a szar vakolatokat talán, de egy jó vakolatnak, kémény falnak ez meg se kottyan.

 Viszont : a vízszintes felületeken lerakodik a por, piszok, korom, galambszar stb. És az eső ezt feláztatja és ha nincs vízorr, akkor szépen végig csurog a szenyes lé a falon, látszik a nyoma.

 Ez az elsődleges funkciója. Ennek az elkerülése. Ez ablak alatt nagyon csúnya tud lenni.

 Fenn a magasban  a kémény falon ez kit zavar. De ha ráteszik, nem csinál bajt, ha nincs akkor sem.

 

 És a kémény falazásról : tömör kisméretű fagyálló tégla (ha van olyan ) erősen cementes habarcsba, utána rá a fedlap, lehetőleg egyben öntve.

  kritikus idő ? 0 fok alatt , de inkább  minusz 5 alatt az első nap.

 

 "és kenjem le fagyálló csemperagasztóval"

 

 Felesleges, elég az erős,  cementes habarcs is !

 Ha fagy van : fagyásgátló a habarcsba , betonba, vagy bebugyolálni azt a kéményt !!

Előzmény: Gautrau (7861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!