Keresés

Részletes keresés

ajaj Creative Commons License 2005.01.07 0 0 366
Szia
szerintem Vinalesbe eleg egy nap, berelt taxival siman megoldhato. Trinidadban erdemes a tobb nap, mert a varos is gyonyoru, a kornyeki kirandulohelyek is (pl lovakkal) meg persze a tengeren is el lehet egy napot snorkelturazni. En legalabbis nem bantam meg, hogy Cienfuegost kihagytam Trinidad javara.
Előzmény: viragzó (365)
viragzó Creative Commons License 2005.01.07 0 0 365

Szeretnék tanácsot kérni Kuba-Mexikó utazásunkkal kapcsolatosan.

 

Havanában 2 nap

Utána Vinales és Trinidad, mejd át Mexikóba

Kérdések : elég-e Vinalesben 1 nap vagy érdemes ott aludni 1 éjszakát. Jobb szervezett kiránduláson részt venni? A helyi közlekedés miatt gondoluj, jgyorsabb ha szervezetten visznek egyik helyről a másikba.

Trinidad: a városnézés mellett kubai tengerpartot ott tervezünk láni, volt már valaki? milyen, megéri pár napot ott tölteni?

Előzmény: Törölt nick (280)
astroka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 364
Sziasztok! Az L TUR oldalán van egyáltalán angol nyelvű verzió? Nem tudok sem németül, sem franciául. Argghhh..!!!
Bogie Creative Commons License 2005.01.06 0 0 363
Hogy ne legyél egyedül, sajnállak én is...
Előzmény: mcord (362)
mcord Creative Commons License 2005.01.06 0 0 362

mostanában nem nagyon van ajánlat normális áron, még repjegyet is csak drágán lehet külön venni, annyira tele vannak a járatok... ráadásul az árak az egekben vannak... a legjobb ár-érték arányban most maldív, seychelles, meg brazilia van...

 

braziliát láttam újból az www.amazontravel.hu alatt érdemes megnézni naponta mizujs, ha magyar irodával akartok menni, náluk néha van jó áron pár út, csak gyorsnak kell lenni...

 

maldív egy elég tuti sziget 2 hét AI 1400 eur, de ha egyénileg foglalod a szállást és megveszed pl a most 9-én münchenből maléba menő repjegyet mindössze 385 euroért, akkor két hetet (16napot) teljes panzióval kihozol a maldívon 230e ftból szőröstül bőröstül, ami kb legalább fele annak amit itthon fizetnél érte...

 

seychelles 12 nap münchenből szintén 1200 körül tudok, ráadásul praslin szigetén ami hát ugye szééép

 

magam részéről végrehajtottam egy dimenzióugrást, és a legújabb tervek szerint fél évre megyek vhova, egybekötve a kellemest, a hasznost, és a muszájt, eddig kanadára gondoltam, de most hawaii és florida között filózok, én szegény...

 

Bogie Creative Commons License 2005.01.06 0 0 361
Én meg pont úgy szeretnék menni Mauritiusra, hogy nem én fizetem, sőt akár egy hónapig is maradnék!!!
Előzmény: astroka (360)
astroka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 360

Sziasztok! 2 éve nekünk még leszállás előtt a gépen kellett kitölteni egy zöld vagy rózsaszínű kártyát (fiúk, lányok??  :-), plusz a Juan G. Gomez reptéren is belépéskor ki kellett tölteni egy kártyát, amin az angol nyelvű infók a legapróbb betűvel voltak írva.  :-))

Az már tuti, hogy úgy kell kimennem, hogy febr. 28-ig vissza is érjek. Utána 4 nap múlva Mauritius, sajnos csak 1 hétig. Ja és nem ekll irigykedni, szívet fájlalni, mert nem én fizetem Maut. Viszont Kubát igen, szóval nézek az l-tur-on valami kedvező ajánlatot a Sirenasba mcord barátunk javaslatára. Ja és köszi a vízuminfót Mindenkinek. Balázs

neomedia Creative Commons License 2005.01.05 0 0 359
Szvsz nincs fix ara (nincs is feltuntve a tourist card-on), ha irodaval mesz ok dontik el, hogy mennyiert "adjak". Mi csutortokon dontottuk el, hogy kovetkezo kedden megyunk, biztos, ami biztos alapon bementem egy utazasi irodaba az ismerosomhoz, akitol ingyen megkaptuk. Persze a becsi repteren (a jegyekkel egyutt) szinten kaptunk kettot 17 EUR-ert.
Előzmény: Horváthné (357)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 358
Mi meg befoglaltuk a zótépé traveles kubai körutazást, feb 10-én indulunk...kíváncsian várom.
Horváthné Creative Commons License 2005.01.04 0 0 357
Mi a nagykövin személyesen intéztük. Ezek szerint "spóroltunk" 5 USD-t.
Előzmény: mabelle (356)
mabelle Creative Commons License 2005.01.04 0 0 356

udv mindenki

 

mily erdekes , nekunk aúgusztusban is 20 volt (bar az iroda allta):-))

 

 

Előzmény: Horváthné (354)
Jottika Creative Commons License 2005.01.04 0 0 355

Nagyon köszi az infót!!

Igazából én a keresztapámékhoz megyek ki (keresztapám kubai, keresztanyám meg bolíviai). 3 éves korom óta nem láttam őket. Talán kicsit tudnak még magyarul. Úgy tudom, hogy keresztapám kint idegenvezető, és magyar csoportokat visz.

Sajnos, max telefonon tudom csak tartani a kapcsolatot velük, mert írni totál elfelejtettek magyarul. :)

De azért érdekelnek az infók, hogy mégis merre érdemes menni, nem kint szeretném ezeket megtudni. :)

Nekem más fajta vízum kell, gondolom azért drágább is.:(

Előzmény: Horváthné (354)
Horváthné Creative Commons License 2005.01.04 0 0 354

Delfinek: Varaderoból Marina Gaviota kikötőből indul a katamarántúra, ami 60-70CUC -ba kerül. Az árban benne van, hogy elvisznek egy kis szigetre (Cayo Blanco) kb. 30 km-re van, ott kapsz ebédet korlátlan pia fogyasztással, onnan 1-2 óra múlva elmentek a delfinekhez, ami a tengerből van leválasztva egy kis rész a delfineknek és közéjük lehet menni. Fotózni, úszni velük. Van hivatásos fotos is aki 10 CUC-ért készít rólad képet és beviszi a szállodába. Jó pofa dolog. A hajón a pia szintén korlátlanul fogyasztható, a visszauton még egy szendvics is jár. Reggel 9-től du. 5-ig tart ez a móka.

Mi igazából pihizni mentünk, de azért Cienfuegost, Trinidadot, Santa Clarat, persze Havannát (Tropikánát) is megnéztünk. Nekünk mindegyik kirándulás nagyon tetszett, szervezett 4-8 fős társasággal mentünk, magyarok, magyar idegenvezetéssel. Már ha tudnék holnap ujra indulnék.

Decemberben még csak 15 dolcsi volt a turistakártya (vizum), hiába.....

Ha kell kinti, varaderói magyarnyelvű ismeretség e-mailben megadom a nevét, telefonját, e-mailjét.

Jó utat! 

 

Előzmény: Jottika (353)
Jottika Creative Commons License 2005.01.04 0 0 353

Sziasztok!

Csak megírom, hátha vkit érdekell, hogy vízum ügyben felhívtam a nagykövetséget, és aki nem szállodában akar lakni, azt a címet kell megadni ahova megy. Így is turista vízumot kap (20 dollár), de kint át kell íratnia a vízumot más kategóriába!! :)

De többnyire gondolom mindenki szállodába megy, csak én vagyok spec.eset. :)

Írjatok még infókat légyszi!! Pl. a delfinárium, ahol úszhatsz velük, hol van helyileg, mennyi a beugró?? Stb.....

Kb. 2 hétre megyek majd, mit a legérdemesebb megnézni?? 

 

Horváthné Creative Commons License 2005.01.03 0 0 352

Van még számtalan kitünő hely, te csak utazz!!

Mi meg csak irigykedünk.

 

A titkokat ne áruld el, az a jó ha kíváncsi mindenki és irigy is.

Jó utat.

Előzmény: mcord (351)
mcord Creative Commons License 2005.01.03 0 0 351

francba betelt a járat, nem kaptam helyet... amúgy brazilia lett volna...

 

Bogie Creative Commons License 2005.01.03 0 0 350
Vázold léci!
Előzmény: omega-fan (349)
omega-fan Creative Commons License 2005.01.03 0 0 349

ennek tudom a titkát, nem az illető úrét, hanem a sajátot, viszont nekem nincs annyi türelmem, mint amennyi időm és pénzem! ;o)))))

A legjobbakat.

Előzmény: Bogie (348)
Bogie Creative Commons License 2005.01.03 0 0 348

Áh költeni mi is tudunk:))

 

A know-how-t akarjuk, mármint, hogy hogyan van ennyi ideje és pénze...

Előzmény: omega-fan (347)
omega-fan Creative Commons License 2005.01.03 0 0 347

Ja, az más.

Én arra gondoltam, hátha valaki arra kíváncsi, hogyan lehet évente többmillió forintot utazásra költeni...

Előzmény: Bogie (346)
Bogie Creative Commons License 2005.01.03 0 0 346
Mi mcord titkát firtatjuk:)
Előzmény: omega-fan (345)
omega-fan Creative Commons License 2005.01.03 0 0 345
Tartok én Nektek tanfolyamot, csak legyen elég pénzes jelentkező! ;o)))
Előzmény: Bogie (343)
kerenyinandi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 344
Ez minnyájunknak kényes kérdés,főleg Magyarországon....
Előzmény: Bogie (343)
Bogie Creative Commons License 2005.01.02 0 0 343

Engem továbbra is inkább az érdekelne, hogy honnan szedi rá a pénzt, de eddig mindig kitért a válaszadás elől:(

 

Peddig mennénk tanfolyamra is egy páran...

Előzmény: kerenyinandi (342)
kerenyinandi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 342
most akkor merre is mész Mcord barátunk?
Előzmény: mcord (339)
mcord Creative Commons License 2005.01.02 0 0 341

tudom szomorú, de józanon vagyok ilyen...

Előzmény: Bogie (340)
Bogie Creative Commons License 2005.01.02 0 0 340

Szegénykém, legalább addig engedd el a rumos üveget, amíg egy kicsit kitisztulsz;)

Előzmény: mcord (339)
mcord Creative Commons License 2005.01.02 0 0 339
egész nap hivom az utazási irodát, hogy befoglaljam a következő utat... az istennek sem veszik fel... most látom hogy vasárnap van... azt hittem kedd... ugylátszik időviharban vagyok:)
ajaj Creative Commons License 2005.01.02 0 0 338
'A reptéren is lehet foglalni...'
ja, jellemzően az általuk választott legdrágább helyre...
Előzmény: molnarmalvin (337)
molnarmalvin Creative Commons License 2005.01.02 0 0 337

A vízummal tényleg nincs semmi gond, kérdezd meg az irodát, ahol repjegyet foglalod.

De a belépésnél nekünk egyesével meg kellett mutatni a szállás voucherünket,legalább 3 napra szóljon ,és mondd ,hogy ha tettszik majd ráfoglalsz,

ha nem akkor továbbállsz.

Belépés nincs szállás nélkül!

A reptéren is lehet foglalni...

Előzmény: Jottika (332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!