Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WooDoo Creative Commons License 2016.12.15 0 0 41219

A Kubota termosztát házban és az alatta lévő kb. 2 cm vastag alátétben csak furatok vannak, azokba rohadt bele a csavar szára. A menet az öntöttvas hengerfejben van, onnan elvileg ki kellene azért jönnie a csavarnak. A vas-vassal kevésbé szokott összegyógyulni, mint a vas és az alumínium. Oxigén palackom nincs, így szúrólánggal nem fogom tudni melegíteni, csak egy normál gázégőm van, majd látjuk mire lesz elég. 

Előzmény: ívfény (41217)
ívfény Creative Commons License 2016.12.15 0 0 41218

ilyesmi---

Előzmény: ívfény (41217)
ívfény Creative Commons License 2016.12.15 0 0 41217

én az ilyeneket gáz-oxigénnel veszem ki! ahogy Mnagy írta!, felhizlalom a csavart hegesztéssel, avival, majd anyát hegesztek rá és gáz-oxival többször izzóra melegítem a beletört csavart! a meleg megszokta oldani a legmakacsabb összerohadást is. talán akkor nem jött ki könnyen, ha hosszan volt a menet az aluházba és az alja a menetnek, nem kapott elég meleget, de ilyenkor, van az, hogy kiflexelem a komplett berohadt menetet és aztán feltöltöm aluházat és fúrok új menetet, majd gépmunka, síkolás, csiszolás, peremezés, ami kel éppen...

Előzmény: WooDoo (41207)
ívfény Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 41216

mennyá mááá!!!  :)))

szó nincs róla! csak annyira elborítottak melóval, hogy nem nagyon érek most rá forumra. ma is 4 kor keltem, hogy hosszítsam a napot, sok beleférjen..  évvégi hajrá van! van humorérzékem értettem a hülyélkedést.  :))

Előzmény: Mnagy (41205)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41215

A remény hal meg utoljára. :)

Majd óvatosan megmelegítem, meg finoman kocogtatom, hátha lejön a ház. Viszont amíg kimegyek anyámékhoz, addig meg jó lenne ha nem nagyon mocorogna, mert nem lenne jó, ha elfolyna útközben a hűtővíz. 25 km-t remélem kibír, majd figyelem a fűtést, amíg meleg levegőt fúj be a ventilátor, addig van víz a rendszerben...

 

Azért az elég vicces, hogy nekünk mopedautós veteránoknak milyen leharcolt járgányaink vannak, pont mint a közmondásban a suszter lyukas cipője. Mentségemre csak azt tudom felhozni, hogy az üzembiztosság terén azért sokkal jobb a helyzet. A motor indul télen is, a variátor szíj új, a tárcsák nem lötyögnek, nincsenek gyanús zörgések, a fék jól fog, a kormány pontos, a futóműben új szilentek vannak, és a talpasok is jók. A féklámpa kivételével a világítás is rendben van, bár a jobb oldali fényszóróra ráférne egy polírozás, eléggé le van már mattulva.

Azért reménykedek, hogy majd egy átfogó kozmetikai kezelés után megszépül a régi kedvencünk, ott vannak a garázsban a színre fújt küszöb spoilerek, meg a feketére szinterezett sűrűküllős alufelnik, előbb-utóbb csak felkerülnek azok is...

Előzmény: Bakancs4 (41211)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41214

Akkor egyelőre összeragasztom alu szalaggal, az esztétika jelenleg nincs a fontossági sorrend elején. 

Előzmény: zsolt117211 (41210)
barnazol75 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41213

Nekem van vezeték a két keréknél, gondolom épp a fékbetét kopását hivatott (volt) jelezni.

Előzmény: Bakancs4 (41212)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41212

nem megy a km óra, ...

 

Ismerős a jelenség . Az enyémbe se megy az óra ( bár én építettem bele bicikliórát) , nem jó az ablakmosóm, ismét elengedte a szélvédő alját a ragasztó , a fékbetétet annyira koptattam , hogy belerágott a tárcsába , a fordulaszámmérő beépítése több mint másfél éve nincs befejezve , az egyik gumiharangot is cserélni kellene .

Amíg csak a Piaggio ApeCar volt egyedül az első köhintésére ugrottam -- most szegéy széthullott váltóval és beállt főtengelycsapággyal várja , hogy sorra kerüljön .

 

Valaki pár napja arról érdeklődött , a fórum rutinosabb mopedautó tulajdonosai közül nem akar-e valaki megválni a járgányától ...

Előzmény: WooDoo (41208)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41211

ha az is be van rohadva ... Ha sikerül levenni a termosztát házat ... túléli-e repedés nélkül ...

 

Sok jóra ne számíts , barátom -- ő hozta el tőled az egyhengeres Kubota motort -- nem szórakozásból faragta magának azt a csatlakozót . Egyrészt mert vasat tud hegeszteni -- alut pedig nem -- és egy életre meggyűlölte ezt a hülye megoldást : véglegesen leszámolt vele .

Előzmény: WooDoo (41207)
zsolt117211 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41210

Múltkor kérdeztem pontosan meg tudom mondani neked 90 euró darabja.

Előzmény: WooDoo (41202)
daty55 Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 41209

Köszönöm a választ!

Előzmény: WooDoo (41208)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41208

Debrecenben.

8-10 éve még néha vállaltam javításokat is, de akkor még hobbim volt a mopedautó szerelés. Sajnos ma már egyáltalán nem szórakoztat, ha szerelnem kell, magamnak megcsinálom amit muszáj. Régebben elő nem fordult olyan, hogy valami nem működött volna a kocsimban, most meg évek óta nem megy a km óra, nincs duda, hiányzik az ajtók kárpitja, törött a lökhárító, szorul a kézifék bowden, stb. Szegény Aixam a szeretett hobbi autóból elhanyagolt munkaeszköz lett. 

Előzmény: daty55 (41206)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41207

Na jó sokára csak leesett a tantusz, valóban érdemes megpróbálni kitekerni a másik csavart, mert nem történik tragédia akkor sem, ha az is be van rohadva, és leszakad a feje. Ha sikerül levenni a termosztát házat, ki fog állni a két csavarszár hengerfejből. Csak azt nem tudom, túléli-e repedés nélkül a termosztát ház, amikor lefeszegetem a belerohadt csavarszárról. Ha már lent van a termosztát ház, onnantól könnyű a dolgunk, az öntöttvasba nem szokott annyira belerohadni az acél csavar, mint az alumíniumba, ha ráhegesztek egy anyát a csavarszárra, jó eséllyel ki fog jönni...

Előzmény: WooDoo (41201)
daty55 Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 41206

Ezek szerint Balmazújváros mellett lax?:-)

 

Számíthatok segítségre Tőled, ha rászorulok a mopedautómmal, vagy másnak nem javítasz, csak magadnak?

Előzmény: WooDoo (41197)
Mnagy Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41205

Remélem nem sértettelek meg nem annak szántam.

Előzmény: ívfény (41182)
Mnagy Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41204

Van egy olyan sejtésem, hogy sajnos le fogod venni azt a fedelet :-(  Hasonló pozícióba beszakadt csavar szárat hegesztéssel meg szokom hosszabbítani, amire már akár egy csavaranyát is lehet hegeszteni.Megütögetve függőlegesen akár meg is indulhat.

Előzmény: WooDoo (41202)
kiggyo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41203

Egy fényképet csinálj már légyszíves róla. Mi a baja?

Előzmény: merccedes (41191)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41202

28e Ft-ot fizettem, az új betét rézből van, ez már valószínűleg kiszolgálja a kocsit élete végéig. A műanyag idomokat a szétrohadt gyári alu hűtőről rakták át, azok örök életűek, ha nem törik össze.

 

Ha legközelebb alkatrészeket rendelsz, kérdezz már rá légyszíves, mennyibe kerül most az 500.4-eshez a hátsó lökhárító jobbos és balos szélső eleme. Középső elemem és hátsó ajtóm van tartalékban, de azok pont nem sérültek meg. Ja meg még mindig megvan a nagylámpás 400-as Aixam motorháztetőm, szépen színre fújva, csak a festés után vettem észre hogy nem passzol az 500.4-re, mert kb. 5 cm-rel rövidebb. 

Előzmény: zsolt117211 (41200)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41201

A másik csavart nem akarom piszkálni ha nem muszáj, mert jó eséllyel az is bele van rohadva az alu öntvénybe, és biztos leszakadna annak is a feje. Ha jól láttam az elől lévő csavarnak zsákmenetet csináltak a hengerfejbe, abból csak csavarkiszedővel tudnám kiszedni a csavart, az meg nincs itthon.

 

Pár éve meg akartam igazítani egy menetet, de beletört a menetmetfúró furatba. Azt roncsolás nélkül házilag lehetetlen kiszedni, de egy gépműhelyben szikraforgácsolóval 500 Ft-ért kiégették a beletört menetfúrót, és még a menet sem sérült meg. Sajnos a helyszínen ez nem működik, ezért remélem sikerül úgy kifúrni a berohadt csavar szárát, hogy nem töröm bele a fúrót, mert akkor szedhetem le a hengerfejet is...

Előzmény: Mnagy (41199)
zsolt117211 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41200

Mennyibe került?

Előzmény: WooDoo (41198)
Mnagy Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41199

Igen alul elfér egy anya, de, ha kitekered a másik csavart lesz egy hosszú csavar szárad amit meg lehet fogni.A termosztát háza olyan mint egy fejre állított pohár amit két hosszú csavar fog le egy plusz betéttel ami a fűtéshez megy.

Előzmény: WooDoo (41198)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41198

Reggel 9-kor csörgött a telefonom, a hűtős srác szólt, hogy mehetek az új hűtőért. Tegnap délután adtam le a kilyukadt hűtőt, nem vacakoltak sokat a betét cserével. Nem volt itthon csak alu hűtőbe való rózsaszín fagyálló, elfelejtettem megkérdezni, hogy azt használhatom-e a réz hűtőhöz is, de majd legfeljebb lecserélem, ha nem jó bele.

A hűtő visszaszerelésénél nem volt semmi komplikáció, de úgy láttam a termosztát háznál szivárog a víz, ezek szerint mégiscsak megmoccanhatott a csavar, mielőtt leszakad a feje. Nem láttam rendesen, de ahogy kitapogattam, úgy tűnik a hűtőt tartó vasat rögzítő csavarnak átmenő menet van csinálva a hengerfejben. Ha szerencsém van, ki tudom majd fúrni a berohadt csavart, és betehetek a helyére egy átmenőt. Esetleg ha van valakinek egy bontott Kubota hengerfeje kéznél, megnézhetné, hogy jól éreztem-e, valóban átmenő furat van a belső termosztát csavarnál.

 

WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41197

20 km-re tőlünk, Balmazújvárosban van egy komolyabb vaskereskedés (Szendi vasudvar), ott szoktam venni a rúdanyagokat és a húzott acél csöveket. Legutóbb nem volt nekik raktáron olyan méretű vastagfalú csövük, ami a fékdobhoz kell, de másnapra rendeltek egy szálat, és levágtak belőle kb. 20 db karikát. Aki akkor jelezte hogy kell neki, annak elküldtem postán. 

 

 

A zsugorkötés külön tudomány, egy jó szakember tapasztalatból tudja, hogy az adott anyagoknál és átmérőknél mekkora túlfedést kell alkalmazni. A szakirodalom a hőmérséklet különbséggel szerelt szoros illesztésű alkatrészeknél a háznak H7, a tengelynek s6 illesztést ajánl. Az esztergályos tudja mit jelentenek ezek a számok, amelyik meg nem tudja, azt jobb elkerülni. A zsugorkötés jó megoldás, de ha valamit benézünk, és nem csúszik a helyére az alkatrész, akkor elátkozzuk az egészet. Ezért én inkább átmeneti illesztést szoktam kérni, aminél még hidegen is össze lehetne nyomni viszonylag kis erővel az alkatrészeket, csak azért melegítem meg a dobot, hogy könnyedén csússzon a helyére a karika. Ha a dob illesztése H7 (0 +40) akkor a karika legyen j6 (-20 +20) vagy h6 (0 -25). Egy szőke hajszál kb. 50 mikron, egy fekete meg 200 mikron, szóval elég kis értékekről van szó! De az se tragédia, ha laza az illesztés, csak ne legyen 0,1 mm-nél nagyobb a hézag, mert az már csökkenti a ragasztó szilárdságát.

Előzmény: barnazol75 (41195)
Malaguszti Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41196

5cm karikát nem szivesen vágnak le a boltban,

úgy szoktuk, hogy összeírjuk időnként az igényeket és legyártatunk egyszerre 10-20 darabot.

barnazol75 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41195

Az acélkarikát hol vágattad? Vaskereskedés, Metalloglobus esetleg? Mekkorára kell esztergálni a cuccokat, hogy kihűlve megszoruljon?

Előzmény: WooDoo (41175)
somi1955 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41194

Ha van angol nyelvet beszélő a környezetedben,vegyétek fel a kapcsolatot a céggel:

 

http://www.kfelectrics.co.uk/

 

Mi a konkrét problémád a géppel?

Lehetséges,hogy megoldható a doboz nélkül is.

Előzmény: merccedes (41191)
WooDoo Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41193

Ez mindenhol egyre nagyobb gond a barkácsoló embereknek. Az idős, nyugdíjas szakik közül egyre többen fejezik be a munkát a garázsműhelyeikben, a nagyobb cégek meg nem szeretnek ilyen egyedi dolgokkal foglalkozni. 

 

De azért vannak jó irányú változások is, pl. a lézervágás már annyira hétköznapi dolog lett, hogy bármilyen kis alkatrészből akár 1 db-ot is szinte azonnal megcsinálnak. Megrajzolom az alkatrészt autocaddel, elküldöm emailben, másnap meg mehetek érte. A barkácsolóknak ez nagyon hasznos, sok esztergályos  és marós munkát meg lehet spórolni az olcsó lézervágással. Pl. a kisebb csapágyházakat is lézerrel vágatom már régóta.

 

Sajnos ez a fékdob felújítás pont olyan dolog, amihez esztergályos kell...

Előzmény: barnazol75 (41192)
barnazol75 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41192

Nekem inkább az a bajom, hogy nem találok egy qrvq esztergályost, aki megcsinálja. 

Előzmény: ívfény (41177)
merccedes Creative Commons License 2016.12.14 0 0 41191

Üdv mindenkinek ! Érdeklődni szeretnék hogy JDM Titane III 2 hengeres yanmar motorhoz keresnék motor vezérlő elektronikát ami a bal első doblemezre van felcsavarozva a száma : FENWICK FWKEL 00030106 ha valakinek lenne eladó nagyon meg Köszönném !

Bakancs4 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 41190

Nem én jártam így -- a tulaj pedig ezt a megoldást választotta : vasat tud hegeszteni , alut nem . Nem akart menni sehova és bosszúból megszabadult az alkatrésztől és annak gyári megoldásától .

Előzmény: WooDoo (41188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!