Keresés

Részletes keresés

EAW Creative Commons License 2008.12.01 0 0 390
Szia dpek, a masodlagos egesterbe bevezetendo levegot, hogy oldottad meg?
Előzmény: dpek (379)
Agur Creative Commons License 2008.12.01 0 0 389
Sziasztok!

Ha a kályha ajtaja fölé mindenképpen egyenes padkát kell készítened, akkor azt is ki lehet téglából falazni.
Egyenes boltövnél szintén alátámasztásra élére kell rakni a téglákat a két oldala falé - kifelé- pár milimétert megdöntve és a közepén ékelve.
A teherbírása ilyen kis távol mint a kályha ajtaja elégséges.
Az alátámasztást viszont a felette lévő téglasorok száradásáig bent kell hagyni.

Személyszerint a boltív nekem jobban tetszik.

Bocsi, hogy beleszoltam.
Tömegkályhát talán jövő nyáron tudok végre építeni a lakásunkba, de ahhoz még a házat kell bővítenünk.

Üdv! Agur
Előzmény: PrintScreen (381)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 388
JA, értem.
Várom a képeket.
Előzmény: legirepa (387)
legirepa Creative Commons License 2008.12.01 0 0 387
Ja, bocsika, én csak a boltívről beszéltem, nekem most rakják a kandallót. Esetleg majd arról teszek fel képet, így a boltív is látszik majd. Nálunk a 45°-os falakkal ill a boltívvel volt állandó huzavona, de így utólag azért sokminden engem igazolt. :-)
(a nőknek nincs térlátásuk, egy db papírterv nekik nem elegendő - tisztelet a kivételnek)
Előzmény: dpek (384)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 386
Igen a boltív a legegyszerűbb legstabilabb áthidaló.
Előzmény: PrintScreen (385)
PrintScreen Creative Commons License 2008.12.01 0 0 385
Nem is a csúnyasága/szépsége miatt, hanem pont azért gondolkodom, mert szerintem boltívet könnyebb stabilra építeni, mint egy vízszintes "levegőben lógó" téglasort, ha lehet egyáltalán...
Márpedig tégla kell, most is vegyesen vannak vakolt/vakolatlan részek, de kanyarunk, boltívünk egy sincs.
Előzmény: dpek (382)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 384
Ja jó a boltív.

Tudnátok képet feltenni a kályháról, kiváncsi vagyok nektek milyen lett.
Vagy jöhet email-be is.
Előzmény: legirepa (383)
legirepa Creative Commons License 2008.12.01 0 0 383
Nálam is az asszony hallani sem akart a boltívről. Aztán amikor nem volt a közelben, gyorsan megcsináltam gipszkartonból. Este belépett megnézni, hogy mit haladtunk napközben, és pontosan ezt mondta:

- Úristen, már megint ez a boltívmánia... Amúgy jó.

Egy óra múlva már azt mondta, hogy tökjó, és elkezdett dicsekedni a barátnőinek is telefonba.
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 382
A boltívet se nehéz megcsinálni, szerintem nem csúnya a boltív, mondjuk nekünk van 3 is a házba.
Az ülőpadka simán üreges, nincs benne semmi cső.
A padlószintnél megy ki a füst, falazott kémény 25x25-ös, nagyon jó huzata van.
Előzmény: PrintScreen (381)
PrintScreen Creative Commons License 2008.12.01 0 0 381
Valami ilyesmi kellene nekem is, csak a zasszony azt mondta ő boltívet nem akar, egyenes párkányt az ajtó fölé, meg biztos könnyű lesz építeni :)

Klassz lett, az ülőpadkában van cső, vagy ott is csak a tégla? Nekem 30 fokot kellene fordulni vele.
Előzmény: dpek (379)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 380
Itt szépen látszik, ahogy az utóégetőben a fagázok is égnek.
Előzmény: dpek (379)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 379
Elkészült a tömegkályhám.
A hátfala a szoba fal is egyben, tehát nincs hátul köpenyfal.
A szobafal és a tűztér hátulja közt légrés van hermetikusan lezárva a kályhától, és közvetlen fűti a mögötte lévő szobát 10-as csövön gravitációs áramlással.
Előzmény: dpek (378)
dpek Creative Commons License 2008.12.01 0 0 378
Én úgy csináltam, hogy a mag lefedés után még ráhúztam körbe egy sort, a közepét szárazan kiraktam telibe, utána az oldalsó füstjáratot lefedtem szintén szárazan lapjával a 2 falon, és megint a közepét kiraktam telibe szárazon.
Aztán kívül még felhúztam 3 sort. Az utolsó előtti szintjén raktam a kőzetgyapotot, utána meg színig raktam homokkal az utolsó sort.
Előzmény: EAW (377)
EAW Creative Commons License 2008.11.29 0 0 377
kalyha Navegre sikerult! Elore is elnezest kerek a rajz minosegeert :) Tehat a tetejen a mag le van fedve, azon van a kozetgyapot, es a burkolat egy sorral magasabb, igy takarja a kozetgyapotot.
EAW Creative Commons License 2008.11.29 0 0 376
itt
EAW Creative Commons License 2008.11.29 0 0 375
itt a kep
EAW Creative Commons License 2008.11.29 0 0 374
Szia mellekelek egy paint-el rajzolt kis kepet, hogy megertsd mit szeretnek kerdezni. Tehat a fustjaratok es a mag fedese egy szintben vannak, es a boritas egy taglaval magasabb mint a mag es a fustjaratok fedese, oda betettem egy kozetgyapot lapot. Jo ez igy?
Előzmény: dpek (373)
dpek Creative Commons License 2008.11.27 0 0 373
Üdv.

Nem teljesen értem milyen fedés.
A 2 fal közt, vagy a kemence teteje?
Nem a téglát kell a szigetelésre tenni, hanem fordítva.
Legegyszerűbb a kemence tetejét samot lappal lefedni.
De lehet téglából is kialakítani hasonlóan, mint a tűztér alján a hamurácsot.
Dobj valami rajzot hogy érthető legyen a kérdés.
Én épp most tartok a kemence lefedésnél.
Tegnap fejeztem be a kemence falazást.

Előzmény: EAW (372)
EAW Creative Commons License 2008.11.26 0 0 372
Sziasztok, nekem csak egy egyszeru kerdesem lenne hozzatok. A fedest hogy oldjatok meg? Ahogy olvasgattam a topicot, tisztava valt a kep bennem a funkciokat es az epites illetoleg, de a fedes temaban nem ertem a dolgot. Az hogy megfekszik a falakon a tegla azt ertem, de a kozepen hogy nem esik ra a szigetelo anyagra? Vagy az a trukkje, hogy magan a szigeteloanyagon fekszik? Valaszotok elore is koszonom!
dpek Creative Commons License 2008.11.17 0 0 371
Persze nem csak képen, hanem élőben is.
Előzmény: dpek (370)
dpek Creative Commons License 2008.11.17 0 0 370
Ha kész lesz, teszek fel képet, és meg lehet tekinteni.
Kb. december eleje, közepe.
Előzmény: PrintScreen (369)
PrintScreen Creative Commons License 2008.11.15 0 0 369
Máshol láttam, építed a kályhádat. Esetleg meg lehet-e tekinteni, meg hasznos infókhoz jutni?
Előzmény: dpek (363)
blaskojanos Creative Commons License 2008.11.10 0 0 368

Üdv mindenkinek

 Véletlenül találtam erre a fórumra, és végig is olvastam.

1978-ban építkeztem és már akkor volt egy elképzelésem fűtés ügyben. Egy mindenevő kazán amit a műhelyben le is alapoztam majd megvettem a samottéglát ami a belseje lett volna valamint a kéménytéglát és az acélcsöveket. Az évek múltak és soha nem volt időm tovább haladni. A múlt évben eladtuk a házat és most előkerültek a téglák. Szeretném az új helyen a régi ötletem megvalósítani. Egy öszvér kazánt szertnék készíteni. A műhelyben lesz felállítva ahol közvetlen meleget kell adni és az oldalaknál a két tégla sor közé gondoltam az acélcsöveket amivel a szobát és a fürdőszobát valamint az elektromos műhelyt fűteném.

Lenne egy pár kérdésem. Annak idején csak vízüveg volt a samottégla kötéséhez, most mivel rakjátok össze. A kéménytéglát jó lesz-e ha nyers téglával rakom össze.

Egyenlőre ennyi és előre is köszi.

kila59 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 367

Szia!

A tűztér és az utánégető egységesen samottból van. Ez képezi a belső magott, amelynek hőtároló funkciója van, ez adja át a hőt a külső héjnak.

A kályha mükődéséről sokat megtudsz, ha visszaolvasol. Az egész topic nagyon sok információt ad.

A kémény csatlakozás  ezeknél a kályháknál alsó bekötés.

Előzmény: kivala70 (366)
kivala70 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 366
Szia!
Samottból csak a tűzteret meg az utóégetőt raktad(?), ezután már csak magas hőmérsékletű füst van (?) és ez pedig a samott tűztér ás a kisméretű között áramlik lefelé? A külső részt hozzáfalazod a samott testhez ahol nincs áranlási rész?
Egy ilyen kályha hogyan csatlakozhat a (meglévő 200-as Schiedel)kéménybe?
Tibor
Előzmény: kila59 (364)
dpek Creative Commons License 2008.11.03 0 0 365
Köszi, így már világos.
Előzmény: kila59 (364)
kila59 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 364

Szia!

Sorban:- nem építettem be pillangószelepet.

-120 db samott, 400 db km tégla,

-a dán kályha igazából nem 24 órás 1x-i begyújtással,

-a tömege kb 2,2 t

 

 

Előzmény: dpek (363)
dpek Creative Commons License 2008.10.29 0 0 363
Értem, szuper.
Van pillangó szelep a kéményben?
Kb. ?db samott a belseje, és ? db sima tégla a külselye?
Lehet hogy kisebb mint a többi, így a kisebb tömeg miatt is van a nagyobb hőingás?
Én 10-20 fokot olvastam a külső falon hőmérséklet változást.
Vagy csak eltúlozták, vagy a nagyobb tömegű kályhára értendő?
Nyílván kisebb tömeg hamarabb kihül.
A tiéd kb ? tonna lehet?
A finn legalább 4 körül van, a dán 2.5-3.5t.
Előzmény: kila59 (362)
kila59 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 362

Szia dpek:-)

1x-i begyújtás, a 24 a lehűlt kályha, a 70 a felfűtött állapot. kb. 10-12 kg fa. Számomra pont azért csodálatos, mert a leadott hő nem a kályha  adott hőfokától függ...

Előzmény: dpek (361)
dpek Creative Commons License 2008.10.29 0 0 361
Eközben mennyi fa fogyott 1 napra?
Egy kicsit nagynak tűnik a 2 hőmérséklet közti különbség.
Azt hittem nincs ekkora hőingadozás.
Előzmény: kila59 (360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!