Keresés

Részletes keresés

bento1 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7914

Szia erik3  6!

 

Sajnos már nem lepödöm meg ha más is ilyen kéményhibáról ír.Lehet hogy összekéne fognunk és együtt nekimenni a leier-nek.Azért az furcsa hogy a problémánk ugyan az.Szerintem te is hivd ki a leier területi képviselőjét (én is ezt tettem)és mutasd meg a problémát.Szerintem nyugodtan mond meg nekik hogy egy forumon olvastad hogy ez több embernél előfordult már új kéménynél.Nálam is több helyen elrepedt függöleges irányban.Fogjunk össze!

Előzmény: erik3_6 (7898)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7913

:)

Előzmény: nagy ivó (7909)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7912

Átvételkor kamerázták vagy már használat után? Talán először a repedés mellé szivárgó kondenzvíz hagy nyomot, eltüntetése nem egy leányálom.

Előzmény: vt75 (7910)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7911

Az eddig látottak alapján és a gyakorlat azt mutatja, hogy a bekötőcsonk és a felette levő elem vegyes tüzeléskor, a kiáramló lángtól reped el

Gázkazánnál a kimenő égéstermék hőfoka kevesebb, ott kevésbé reped a béléscső

Előzmény: vt75 (7910)
vt75 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7910

a repedés mikor keletkezik? ismerős szabályosan csinált mindent, ott állítólag végigkamerázták a kéményt...azon látszik ez esetleg?

miből tudom meg, hogy vmi gáz van? büdös lesz a lakásban?

Előzmény: nagy ivó (7896)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7909

Az autónál is használatos a kalapács

A hidegvágót kicseréled vésőre és gyakran hozzáérinted a kalapácshoz

Előzmény: autó (7908)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7908

Ha autó lenne bontanám is, már most:) Valakit keresek itt Budakeszi környékén. Kösz a tippedet.

Előzmény: nagy ivó (7907)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7907

Megfelelő bontásal cserélhető az allja. Az elejét a cső átmérőnek megfelelően teljesen kibonthatod

Előzmény: autó (7906)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7906

A tömítetlenség helye nehezen megállapítható, esetleg valóban csak az alját kicserélni. Ha ez lehetséges. Lehetséges vajon? 

Előzmény: nagy ivó (7905)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7905

Lehet, hogy csak a tömítetlenséget kellene megszüntetni és gyakrabban leereszteni a kondenzvizet, esetleg az alját kicserélni.

" megszüntetteném a 2-3 liter vzet is befogadó üreget. " ezt nem kéne, inkább gyakrabban üríteni a kondenzedényt.

Előzmény: autó (7903)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7904

Bocs, lemaradtak a képek. 

Előzmény: autó (7903)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7903

Üdv a topiknak. Legyetek szíves tanácsot adni.

Két kémény van a nappalinkban, egyik béleletlen, nem is használjuk gyakran, évente egy-két alkalommal fával gyújtunk a kályhába. A másikba a képen látható módon a kamrában levő eurostar van bekötve, átvezetve. A házat 15 éve építették és bélelték acélcsővel, de az ajtó alatti rész megtelt kondenzvízzel, az elfolyó csap eldugult és a víz átszivárgott a használatban levő kéményen, sőt a másikhoz is kis mértékben. Létezik, hogy ennyi idő alatt tönkrement a bélés? Kell az egészet cserélni vagy elég az alját csupán. Most 130 vagy 140 mm cső van benne, megfelelő lenne ebbe beleereszteni egy új, kisebb átmérőjű csövet vagy ki kell húzni a jelenlegit és úgy cserélni? Új fémajtót és vizelvezetést csináltatnék hozzá, megszüntetteném a 2-3 liter vzet is befogadó üreget. 

Előre is köszönöm a váalszokat: autó

 

nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7902

Az a kémény megépítésén, állagán, tartósságán nem változtat, hogy átadás elött vagy utána kezded használni.

Az a béléscső akkor is olyan, amilyen.

Az csak egy vizsgálat és egy papír, de attól a vizsgálattól a kéményed nem lesz se jobb se rosszabb.

Ha az átvétel után történik mindez, akkor szerinted ki a hibás?

Én biztosan reklamációval kezdeném a jövő hetet.

Előzmény: erik3_6 (7901)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7901

Nem kerestem meg, de úgy érzem semmi értelme nincsen. Eleve átadás előtt elkezdtem használlni, mondjuk azért is mert jelenleg nincsen más lehetőség a hideg meg jött. Magam sem gondoltam volna hogy elrepedhet.

Savállóval kibéleltetni? Kb. mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?

Előzmény: nagy ivó (7900)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7900

A gyártót megkersted a problémáddal?

A sablonos szöveg: kivitelezési probléma, amit nem tudnak bizonyítani, csak a felelősségüket próbálják elhárítani.

A drága kéménybe még egy béléscső, ami már örökös.

Előzmény: erik3_6 (7898)
senor del los aquaticos Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7899

Sziasztok!

 

Szerelt kéménnyel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van-e olyan szerelt kémény kereskedelmi forgalomba, amelyik nem alumínium színű, hanem pl. fekete, esetleg barna?

Ha valaki tud ilyet akkor légyszi jelezze. Előre is köszönettel!

erik3_6 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7898

Sziasztok!

 

Nekem is a következő problémám lenne. Épülő házunknál Leier kéményt raktunk, mert ugye már ez a kötelező. Ház félkész állapotban van, és beraktunk egy kályhát, hogy valamivel ki tudjuk minimálisan fűteni a házat. Nekem is az a problémám, hogy elrepedt a samott béléscső a bekötő idomnál és egyel felette. Mivel a kéményt még át sem vették így ez is egy probléma, illetve az a kérdés, mert erre nem találtam választ, hogy kijavítás módja csakis a visszabontás lehet, vagy esetleg van más megoldás is rá?

Ahogy olvasom ez probléma másnál is, csak megoldást nem tud rá mondani senki.

 

Erik

bento1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7897

Irásodra leirom hogy mi is azért bontottunk hogy kijavitsuk a kályhacső becsatlakozásnál a falat.Nálam ugyanis a fűrdőszobába kapott helyet a kémény a kályha pedig a nappaliban.A kettő között egy 25 cm-es fal,ezen van átvezetve a kályhacső és megrepedezett a kályhacső körül a fal.

Előzmény: nagy ivó (7894)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7896

Szerintem még nem hallottál olyanról, hogy valakit kártalanítottak volna a repedt béléscső miatt.

Próbálják kivitelezési hibának beállítani.

A kéményseprői formanyomtatványt a kivitelezőnek alá kell írni átadás elött. Ez a nyomtatvány azt is tartalmazta, hogy a kivitelező nyilatkozzon az általa beépített anyagról, ezt minden esetben kihúzom mert nem én gyártottam, így is átvették mindet.

Előzmény: vt75 (7893)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7895

 Ha valaki vamire 30 év garanciát ad, az komolytalan. Ennyi erővel adhatna rá akár 50 -et vagy százat is.

 Igaz  ezek az adnak ennyit, de fél év után minden hibát elhárítanak !!

Előzmény: vt75 (7893)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7894

Mind 1, hogy szigetelt vagy ékelt, a lényeg, hogy valamivel biztosítani kell a palást és a cső közötti távolságot.

Szerinted van olyan, aki használatkor, vagy utána, csupán kíváncsiságból kibontja a becsatlakozást, esetleg megtükrözi, hogy el van-e repedve felette az elem?

Egy páran biztosan elcsodálkoznának ha kibontanák.

 

Előzmény: vt75 (7893)
vt75 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7893

"Ugyammá. Mit lehet azon elrontani, hogy a toldásokat megkened, a fölösleget letörlöd belül és a külső palásthoz kiékeled.

Egyik gyártónál semvillog azzal, hogy : emberek itt egy használt kémény, és hibátlan."

 

A szigeteltnél még ékelni sem kell, megteszi azt a kőzetgyapot.. :)

 

komolyra fordítva a szót, ha tényleg szarok a kémények, akkor mire adnak rá 30 év garanciát?

ha a raklapon hagyom szélvédett helyen gyári csomagolásban?

 

Előzmény: nagy ivó (7885)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7892

http://jovan.hu/index.php

Ha leírtad volna a településed nevét, a távolság miatt biztosan nem ajánlottam volna.

Beszélj egy közeli műkövessel.

Előzmény: Elemi Koczka (7891)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7891

Sátoraljaújhelytől jó messze van:)


Cégnév, esetleg honlap?

Előzmény: nagy ivó (7889)
Dunit Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7890

 40 éves ?

 Hát az enyémek  79 évesek és még 25 -öt biztos bírnak.

 Ápolni, karbantartani kell egy kéményt.

 És megfelelően fűteni !

 Ha tönkre is megy, soha nem az egész kémény, csak legfeljebb a felső negyede !

Előzmény: bento1 (7887)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7889

Kajászó

Előzmény: Elemi Koczka (7888)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7888

Sziasztok!

Schiedel Uniplus kéményre keresek olyan fedő "kupakot", amely boltíves (vidéki stílus).

Hollehet ilyet és milyen áron kapni?

Koczka

bento1 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7887

Ezután mondhat nekem bárki bármit ezekről az új "csodakéményekről" nagy sz..-ok.Ha bárki építkezik és olvassa ezt a fórumot az hallgason rám és falaztazott kémény építsen. Én már láttam 40 éves falazott kéményt " Itt ahol lakom most "de leier,vagy shider kéményt még nem!! Nálam is 1 éves, de már rossz!!Nagyon bánom hogy én hallgattam másokra és ilye sz..  leier kéményt vettem.

Zöldár Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7886

 " Samott és samott között nagy a külömbség, "

 

 Ez bizony így van  !

 Egy közepes gyártó is legalább 15 féle samottanyagot gyárt - nem formára, hanem anyag minőségre vonatkozóan.

 Valamikor Kőbányán samottot (is  ) gyártottunk  !!

Előzmény: nagy ivó (7885)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.08 0 0 7885

Ugyammá. Mit lehet azon elrontani, hogy a toldásokat megkened, a fölösleget letörlöd belül és a külső palásthoz kiékeled.

Egyik gyártónál semvillog azzal, hogy : emberek itt egy használt kémény, és hibátlan.

Samott és samott között nagy a külömbség, és ha nem megfelelő az alapanyag, a végtermékben feszültség maradhat. 

Előzmény: Zöldár (7877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!