Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szilvafan Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1783

nem hallottam még erről, és szerencsére nem vagyok érintett sem, de ahogy olvastam a ppo-s faszi válaszát, egy dolog jutott csak eszembe : ez egy tetű.

 

A Galaxis-hoz nekem nem volt elég hosszú a 2 hetes karácsonyi szünet :)

 

Ez a fogyasztás érdekes, többen is írjátok, dízelesek ezt a 7,5 literes átlagot.

Nekem az 5 év alatt még soha nem volt 7,5 alatt, és nyáron 8,5 télen 8 liter körül eszik. Nagyritkán jön ki 7,5-re, és ilyenkor elgondolkozom, hogy vagy

- nem tettem rendesen tele a tankot ?

- kevésbé csal a benzinkút mérőkéje ?

- olyan ügyes kiscsákó vagyok, hogy ezt meghálálja az autó ? :) :)

Előzmény: JGab (1780)
MarE3k Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1782
irigylésre méltó a dolog...nem kicsit..nagyon..hosszú távon jön ki a 9,1-es fogyasztás a kis 2,4-es blokkból..viszont a hangja próbál kárpótolni :D :D
Előzmény: JGab (1781)
JGab Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1781

Látom mindenkit sokkolt a Föld megsemmisülése.

Azért ne keseredjetek el nagyon :))

 

Valami csoda folytán 6,9-et evett pötim (CRD). Nem emlékszem, hogy valaha 7,5 alatt megúsztam volna, kishíjján 800km-t mentem egy tankkal. Pedig munkábajárással gyűltek a km-ek, tegnap pl sikerült kb 40km-t 2,5 óra alatt megtennem, hála a szeretett BKV-nak.

Előzmény: JGab (1780)
JGab Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1780

Na akkor OFF-olok egy jó hosszút :) Előre is elnézést.

 

Csak mert valami megint eszembe juttatta a nemrég emlegetett Galaxis útikalauzt. (Ki vette rá magát, hogy elolvassa?)

 

Szóval biztos hallottatok már erről:

PPO

 

PPO még

 

A Galaxisban meg van egy ilyen:

 

Aznap éppen különösen gondterhelt volt, mivel súlyos akadály gátolta munkája elvégzésében - abban, hogy még naplemente előtt eltakaríttassa Arthur Dent házát az útból.
....

-Magának is joga volt hozzá, hogy javaslatokat tegyen, vagy tiltakozást jelentsen be a kellő időben jegyezte meg.
-A kellő időben, mi?! - süvöltötte Arthur. - A kellő időben? Akkor hallottam elöször az egészről, amikor beállított ide egy munkás tegnap. Megkérdeztem, azért jött-e, hogy megpucolja az ablakot, mire ő azt felelte, hogy nem, hanem azért, hogy szétrombolja a házat.Persze nem ezzel kezdte. Dehogy. Előbb letörölt pár ablakot, s megvágott öt fontra. Csak aztán mondta meg.
-De Mr. Dent, a tervek az elmúlt kilenc hónapban rendelkezésére álltak a helyi tervezőirodában!
-Ó, hogyne! Én is egyenesen odamentem, hogy megnézzem őket, mihelyst hallottam a dologról, tehát tegnap délután. Maguk aztán nem erőlködtek valami nagyon, hogy felhívják rájuk a figyelmet, ugye? Úgy értem, hogy például szóltak volna valakinek, vagy ilyesmi.
-De hiszen a tervek ki voltak állítva.
-Ki voltak állítva? Éppenséggel a pincébe kellett lemennem, hogy megtaláljam őket.
-Ott van a kiállítási részleg.
-Zseblámpával.
-Talán leszakadt a villanyvezeték.
-Meg a lépcső.
-Nézze, végül is megtalálta a feljegyzést, nem?
-Ó, hogyne - felelte Arthur -, megtaláltam. Egy használaton kívüli vécében elsuvasztott, bezárt iratszekrény fenekén volt kiállítva, az ajtón a következő felirattal: Vigyázz! A leopárd harap!

 

Aztán nem sokkal később ez történik:

 

-Földlakók, figyelem! így szólt egy hang. A hangminőség csodálatos volt. Csodálatosan tökéletes kvadrofónia, oly alacsony torzítással, hogy a legerősebb ember is sírva fakad.
-Itt Prostatikus Vogon Jeltz beszél, a Galaktikus Hiperűr Tervezési Tanácstól - folytatta a hang. - Amint azt nyilván önök is tudják, a Galaxis külső területeinek fejlesztését célzó tervek megkövetelik, hogy hiperűrbekötőutat építsünk az önök Naprendszerén keresztül. Sajnálatos módon az önök bolygója egyike azoknak, melyek szanálásra kerülnek. A folyamat kétföldi percnél valamivel kevesebbet vesz igénybe. Köszönöm a figyelmüket. A hangosítóberendezés kikapcsolt. Döbbent, értetlen rettegés szállta meg a Föld figyelő népét. Az iszonyat végiggördült az összeverődött csoportokon, mintha mágnest mozgatnának az asztalra szórt acélsörét alatt. Ismét kitört a pánik, a menekülési kényszer, de nem volt hová menekülni. Ennek láttán a Vogonok ismét bekapcsolták a hangosító berendezést.
-Semmi értelme meglepődést tettetni. Valamennyi tervrajz és megsemmisítési utasítás ötven földi év óta megtekinthető a helyi tervezőhivatalban az Alfa Centaurin, úgyhogy bőven volt rá idejük. hogy hivatalos panaszt jelentsenek be. Semmi értelme, hogy ilyen későn kezdjék a felhajtást. A hangosítóberendezés megint kikapcsolt. A visszhang lassan dübörgött keresztül a földeken. A hatalmas hajók sietség nélkül, könnyedén elfordultak. Alsó részükön egy-egy zsilip tárult fel, sötéten ásító négyszög. Valakinek valahol eddig tartott, hogy üzembe helyezzen egy rádiót, kiválasszon egy hullámhosszt, és üzenetet küldjön a Vogon hajóknak, szót emelve a bolygó érdekében. Senki se hallotta, hogy mit mondanak, csak a válasz hallatszott a hangosítóberendezésből:
- Mit akarnak azzal mondani, hogy sose voltak az Alfa Centaurin? Az isten szerelmére, emberiség, hiszen csak négy fényévre van! Sajnálom, de ha magukat enynyire sem érdeklik a helyi ügyek, az igazán a maguk baja!
- Megsemmisítő sugárzást bekapcsolni!
A zsilipeken keresztül fény özönlött a Földre.
- Nem is tudom - szólt a hangosítóberendezés - rohadt egy apatikus bolygó. Nem kár érte - és kikapcsolt.
Szörnyű, hátborzongató csend támadt. Szörnyű, hátborzongató zaj támadt. Szörnyű, hátborzongató csend támadt


csak john Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1779
Mi történt itt? Pár napig nem nézek be, erre meg ciánoznak?
cruiserem Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1778

 

tulajdonképpen a magad módján,neked is igazad van!!

Előzmény: JGab (1776)
csak john Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1777
Ideküldte az esőt, azóta nincs hó. Ezek után miért állnánk vele szóba?! :D
Abban a nagy esőben kellett volna átdörzsölni egy szivaccsal, az eső meg lemosta volna. :D
Előzmény: JGab (1776)
JGab Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1776

Nem áll veled szóba senki? :))

 

Én már azt várom, hogy legyen olyan idő, hogy érdemes legyen lemosni a kocsit...

Előzmény: cruiserem (1775)
cruiserem Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1775
-most a változatosság kedvéért zuhog az eső itt felénk,de küldök szanaszét ne féljetek!!
cruiserem Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1774

ezekhez képest a mi útjaink,álmok!!

 

http://auto.indavideo.hu/video/Az_igazi_terepjaropersze_orosz

cruiserem Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1773
Remélem ez a nagy csend itt a fórumon nem rosszat jelent és mindenki egyben van??
cruiserem Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1772
tegnap még a hó miatt olvastam érdekes sorokat,de úgy látszik ezt is lehet fokozni a mai jégpáncéllal.Tanulság?-jöhet még rosszabb is!
csak john Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1771
Jó pénzért sokmindenre rá lehet beszélni! :)
Ha végleg behavazódtál, akkor sikíts és a város átlós végéből elindul a felmentő sereg!
Előzmény: Meliga (1770)
Meliga Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1770

Aaa, semmi gondom nincs. A tegnap reggel 55 perc alatt ertem Harasztibol a Timot utcaig, ma reggel mar javult a helyzet 15 percel. :))

Van egy folosleges holapatom,szivesen odaadom havat lapatolni. S mert annyira szereted a havat, megengedem, hogy letakarisd a jardat.Sarok telek nem nagy munka. ;)

 

Előzmény: csak john (1769)
csak john Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1769
Nem értem mi a gondod?! Az elmúlt egy hónapban kétszer volt ősz, tél, tavasz. Ezzel most mi a baj? :D
Nálunk még a mellékutak is csak vizesek. Hol bénult meg a város?
Nekem tetszik, hogy végre fehér a táj.
Előzmény: Meliga (1768)
Meliga Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1768

Kezd kicsit elegem lenni ebbol a hobol. Megbenul a varos,nem lehet kozlekedni.

En is "teleltetem" a Pt-t, kis suzival (alto) szaguldozom. :) Johetne mar a tavasz.

 

cruiserem Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1767

http://www.horgaszto.hu/tohun.html

 

ahová érdemes elmenni

MarE3k Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1766
a mocsok idő miatt illetve a többi autós miatt, asszonykám Coltjával megyünk.. de a februárira el kellene menni! nagyon sokáig gondolkodtam, de a Colton van matrica is és úgyis zsúfolt a mai nap. sajna így nem leszek ott, de 1 hónap múlva ott leszünk!

Amúgy amire volt már kérdés! Megoldottuk a stabilizátor szilent kérdést! :D 400 Ft volt a 4 db szilent!!!!! GM/Opel Astra Kadett silentje tökéletese az autóba! Újra zéró hangja van a futóműnek.

üdv: MarE3k
Előzmény: csak john (1762)
cruiserem Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1765
Előzmény: csak john (1764)
csak john Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1764
Tetszik az ötlet! A mi 66-os utunkon is szoktak tartani minden évben egy túrát az elvetemültek. Én már egy ilyen club túrával is kiegyeznék.
Előzmény: cruiserem (1763)
cruiserem Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1763
Menjünk ki Amerikába, járjuk végig a 66-os utat! Egy életünk van... ki jönne?
csak john Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1762
Eddig senki sem jelzett vissza, hogy jönne a Lurdy-ba. Ha te sem jelzel vissza, akkor én is itthonról fogom nézni a hóesést, így marad február első csütörtöke, hátha akkorra sikerül összebeszélni a társaságot. Addigra talán az idő is jobban segíteni fogja az embereket.
Előzmény: MarE3k (1734)
Hajma Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1761
http://www.ize.hu/comments.php?id=52646&code=cArwlxu3Qa11Jzto
LOTTÓ 5-ÖS!
cruiserem Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1760

Szép-jó napot mindenkinek.

A Balcsi déli oldalán lassan behavazódunk.Gondolom máshol is ugyanez a helyzet és állítólag jön az utánpótlás is,vagy hó vagy eső formájában.Nem vidám a helyzete akinek most autóznia kell,/az autót is sajnálom a sós havas lötty miatt/Vigyázzatok,ha autóztok!!

csak john Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1759
Csütörtökön ki jön a Lurdy-ba?
A találkozó 18:00-tól indul, de nagyrészt 19:00 körül érkeznek. A mélygarázs hátsó részén, a malév parkolója előtt van a helyszin.
cruiserem Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1758
csak john Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1757
csak john Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1756
Végre egy jó program!!! De a magam részéről nem ígérhetek semmit, mert akkoriban várható a család bővülése, így minden annak van alárendelve! :)
Előzmény: cruiserem (1755)
cruiserem Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1755
Május.21.én lesz az "amerikai autók fesztiválja""-Meghívnám a csapatot egy pinceszerre!A rendezvény helyétől kb 2km-re van!Örökpanorámás-viszont pottyantshow/fiúk-lányok/.Mindenki annyit iszik amennyi nála a vízállás-o+-ig.Kaját hozni kell,vagy aki tud vállalja a főzést és összedobjuk.sátrat-bringát lehet hozni a verdákat,meg altatjuk yard által nézett helyen!!
csak john Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1754
A tippet már írtam. Azt hittem, hogy nagy a gond és gyorsan kell a megoldás, amit időközben megszültetek. Abban bíztam, hogy tanulunk valami újat! :)

Tegnap találtam ezt az útvonaltervezőt. Egészen tetszetős. Próbaképpen beírtam a Budapest Nordkapp távot, gond nélkül megtervezte, a vízi átkeléssel együtt. Ezen a google.maps elvérzett. A flight mód pedig egészen érdekes itt a gépen. Egy kis ideig eltartott, amíg végigvezetett az úton. (főbb adatok: 3640.27 km
57:26 h) :D

Csütörtökön jöttök a Lurdy-ba?
Előzmény: MarE3k (1752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!