Keresés

Részletes keresés

hadidoki Creative Commons License 2018.07.10 0 1 67171

Szia leone!

 

Gondolom az első két szakasz alatt kb. Sümegig gondoljátok. (Volt itt aki Írott-kőtől Nagy-Milicig gondolta :)

 

Én 95%-ban sátorral jártam végig az OKK-t, és azóta is így járok túrázni. Szenvedéllyé vált nálam ez a forma.

A szenvedélynek ára van, mert a felszerelés, úgy 15 kg körül van, de szerintem megéri. Én szeretek arra a pár napra teljesen kivonulni a kényelmes világból.

Túratársam, Hörpölin is sokat sátorozik, tőle is érdemes ellesni dolgokat. Nála van egy kezdő sátorozóknak összeszedett ajánló is. (lásd: link) 

Tippek: 

- Tábort verni szinte mindenhol lehet, de fontos, hogy jól is érezd ott magad. Ahol jól érzed magad, ott biztonságban is érzed magad. Amúgy ha nem híreszteled, hogy merre sátorozol, nem is lesz baj. Érdemes kicsit letérni az ösvényről, és kihasználni a természetes takarásokat. Az utóbbi időben rászoktam, hogy valamilyen vízvételi hely közelében éjszakázom, így este tudok mosdani is. Tervezéskor kinézek egy-egy helyet a térképen tábornak, de a valóságban nem ragaszkodom hozzá mereven.  

- Víz bőven legyen nálad (pedig nem könnyű: 1l víz=1kg)! A 1,5 l/fő a minimum, de nyári melegben, és bizonytalan pótlási lehetőségnél a 2...4.5 l is kellhet). Étkezést, és a vásárlást át kell gondolni. Sok falvunkban csak mozgó bolt jár. (nyugaton jobb, keleten rosszabb a helyzet) Biztonságból legyen nálad müzli: tápláló, nem olvad, és könnyű.

- Tapasztalatom szerint naponta bőven elég a 20...30 km (hegyvidéken kevesebb, síkvidéken több). Nem a rohanás a cél! Én mindig bakancsot hordok, a plusz teher miatt igényli a bokám. Sapka feltétlenül legyen nálad. 

- Minimális gyógyszerek (kalcium, fájdalom csillapító, seb kötöző, izom lazító, stb.) legyenek nálad. Ha neked nem is kellene, egy esetleges ismeretlen túratársadon is kell tudnod segíteni. Vízhólyagokra nekem nagyon bevált a Flector kenőcs. Este bekenem, reggel nem fáj.

- Az erdő legveszélyesebb állata a kullancs. Vegyétek komolyan! (kullancs riasztó, este önvizsgálat). Ha beléd mászik minél hamarabb szabadulj meg tőle: (csipesszel, vagy csak körömmel) Ha beszakadna a feje, akkor is jobb mintha teljesen bent hagynád. A feje már nem fertőz. Vaddisznó, szarvas, róka stb. igazából nem veszélyes ha észnél vagy, medvével még nem volt dolgom.

 

Ha kérdésed van kérdezz, akár privátban is! Ha érdekel, olvasgasd a http://www.hadidoki.ini.hu/ lapomat, vagy a http://www.kektura.click.hu/ Hörpölin lapját.

 

Élvezetes jó utat: hadidoki             

 

Előzmény: leone (67160)
Csuhás Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 67170

Nekem sem tetszik az az emlékfa, viszont el sem ítélem, egyfajta naiv jó szándékú tisztelgés.

Előzmény: Simulacrum (67166)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.07.10 0 0 67169

Szia Leone!

Par tapasztalat, ami a mostanaban kint toltott ejszakak alatt ram ragadt:

-legyen nalad 3-3,5l-nyi palack, amit ujra tudsz toltogetni, egy fel liter vizet erdemes vesztartaleknak meghagyni

-fozessel, sutessel es ugy altalaban tuzgyujtassal ne szamolj, teljes tuztilalom van (a kijelolt helyeken is)

-kalap, hosszuujju es hosszunadrag (UV, kullancsok es bozot ellen)

-amit nem akarsz, hogy vizes legyen, ugy csomagold (ruhak, halozsak), az is celszeru, ha mar nem utkozben kell szenvedni vele, hanem reggel eleve ugy csomagol az ember

-eloszor en is elkovettem azt a hibat, hogy 3-4 napi elelmet cipeltem, aztan rajottem, hogy teljesen felesleges, csak gatol a haladasban, bolt a legkissebb faluban is van

-poncso, fejlampa, gazspray, pecsetparna, toll, papir. Vegul pedig a legfontosabb: TURABOT,

Ez nem lista! Csak par meglatas, az is sajat tapasztalatkent leirva.

Jo turazast!

Előzmény: leone (67160)
V43 1279 Creative Commons License 2018.07.10 -3 1 67168

"Abszolút nem gond a bővítés, sőt!"

 

Pedig van az a pont amikor már az, ezt a pontot pedig már sikerült elérni.

Előzmény: Simulacrum (67164)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.10 -13 1 67167

Öregebb már az 10 évesnél! A 2001-es kiadású Országos Kéktúra turistaatlaszom már jelzi a Rockenbauer Pál emlékfát. De talán másnak van még régebbi térképe, amin már fel van tüntetve.

Előzmény: Simulacrum (67164)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.10 0 14 67166

Mindenképp jobb lett volna egy már nem élő fát használni, ez egyértelmű. Az meg, hogy miket és hogyan tűztek ki a túrázókat minősíti.

Előzmény: olahtamas (67165)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.10 0 15 67165

Azt nem tudom hány éves a bevésés, de a kéktúra szégyene a sok szegelt kitűzővel...

Előzmény: Simulacrum (67164)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.10 0 2 67164

Persze, kár volt a szomorú szmájliért. Abszolút nem gond a bővítés, sőt!

Inkább azon kíváncsiság hajt, hogy vajon mennyien mehettek végig azon a szakaszon, amin éppen járok. Most a Vértesben láttam egy fán 1978-as bevésést. Szóval az adott útvonal 40 éves már biztos van, de vajon mikor járok olyanon, ami 80 éves.

 

Az ezen a szakaszon levő Rockenbauer Pál emlékfa vajon mikor keletkezett? Már a régi kéktúra füzetben fel van tüntetve, szerintem sokkal nem régebbi. Jól tippelem, hogy 10 éves lehet éppen. Esetleg valaki tudja mikor keletkezett a bevésés?

Előzmény: Mr Long (67162)
rönofan02 Creative Commons License 2018.07.10 0 2 67163

Jajj, nehogy félreértés essék!

Tök jó, hogy bővült, és már tényleg elég szépen el lehet jutni egy csomó gyönyörű helyre. Mármint a Kéken.

Csak az volt a kérdés, hogy mennyit változott az elmúlt 80 év alatt? Sokat! És ez jó!

Persze lehetne nosztalgiázni, hogy például tisztelegve az elődök emléke előtt végig járni az eredeti útvonalat...

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Mr Long (67162)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.10 -13 0 67162

Azért azt nem árt figyelembe venni, hogy az eltérés hozzáad, vagy elvesz belőle. Például a budai betérés jelentős változás, de az jó, vagy rossz. Régen a régen minden jobb volt is jobb volt, de az egész világ megy előre és nem feltétlen rossz minden változás.

Előzmény: Simulacrum (67161)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.10 0 1 67161

Igen, én is ezt a térképet néztem és ez alapján nekem még kevesebbnek tűnik. :(

Előzmény: rönofan02 (67159)
leone Creative Commons License 2018.07.10 -13 1 67160

Sziasztok!

 

Gyorsan pörög a topik, de azért igyekeztem sokat visszaolvasni.

 

Két barátommal egy kis kék túrát tervezünk. Teljesen nomádban szeretnénk tolni, sátrakkal. Én magam gyakorlott túrázó vagyok, de az ilyen nagyon nomád sztorikban nekem sincs gyakorlatom. Írottkőtől tervezzük az indulást és az első két szakaszt szeretnénk lenyomni egy hét alatt. Kocsit valahol a célállomás körül tennénk le és tömegközlekedéssel mennénk írottkőre.

 

Minden tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek. 

rönofan02 Creative Commons License 2018.07.10 -1 14 67159

Nohát, itt van ám változás bőven....

http://kektura.click.hu/hattertar/Taj_terkepek/orszagos_kektura_terkep_1938.jpg

Én egy olyan 35-50% közé tippelnék...

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Simulacrum (67158)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.10 -1 11 67158

Ha az 1938-as első kijelölését vesszük 100%-os Kéktúrának, akkor vajon a mostani nyomvonal hány százaléka felel meg pontosan az 1938-ban kijelöltnek. Erre mi a tippetek? Esetleg ennek utána lehet járni pontosan, hogy mely szakaszok ugyanazok most is?

Güsziológus Creative Commons License 2018.07.10 -13 2 67157

OKT, Alsópetény

 

Kicsit megcsúszott a szerkesztés, de már látható az új útvonal:

 

http://www.terkep.turistautak.hu/?zoom=17&lat=47.87802&lon=19.2475&layers=000000B00FFF

 

Néhány megjegyzés.

Az új szakasz "alsó" végénél csalóka a kép, melyet az MTSZ közzétett.

 

http://mtsz.org/cikk/okt_nyomvonalvaltozas_alsopetenynel

 

Kezdetben valóban aszfaltos, de csak az első és egyben utolsó házig, innen szekérút, sok-sok kellemetlen csalánnak.

Most viszonylag tiszta volt, ha nem tisztítják, akkor kellemetlen lehet.

Szerencsére nem tart soká ez a szakasz, utána csúszós, kellemetlen agyag, mely a meglehetősen meredek út miatt okozhat problémát.

 

Hasonló a helyzet a másik oldal felől.

Itt a nyíl egy füves út felé mutat, erről tájékoztat a kihelyezett tábla is.

Egy hete járható volt, de ha nem tisztítják, akkor ez is kellemetlen lehet. Itt csak pár tucat méter, és már kezdődik az agyagos szakasz.

 

Összefoglalva.

Lehet, hogy a helybéliek kellemetlenkedtek, és ezért a jobb a béke elv alapján áthelyezték a jelzéseket, de ez szerintem nem oldja meg a problémát. 268 méter kb. 40 méter szinttel kemény.

Csuhás Creative Commons License 2018.07.10 -2 1 67156

Ha tényleg ennyire zavaró a minuszolás, akkor megoldás lehet ha mindenki elkezd össze vissza minuszolni, hogy minden hsz. kapjon egy tucatnyit, így értelmét veszti az ő pár kattintása. :- )) Persze ezt gyakran ki kell írni nehogy egy új fórumozó meglepődjön.

Előzmény: Tavaszi Széll (67154)
hadidoki Creative Commons License 2018.07.09 0 1 67155

Azt hiszem igazad lehet... ennél még a gép is intelligensebb.

Előzmény: Csuhás (67153)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.07.09 -2 4 67154

Először is: szívesen. :-))

 

Másodszor: korom előrehaladtával és a a tapasztalatok gyarapodásával csak azt tudom mondani, hogy ez az embertípus akkor érzi a legcudarabbul magát, ha nem vesznek tudomást róla. Ennél okosabbat nem tudok tanácsolni.

Előzmény: Mr Long (67148)
Csuhás Creative Commons License 2018.07.09 -3 3 67153

Magam még gépi értelmet sem feltételezek a mínuszok mögé.

Előzmény: hadidoki (67150)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.08 0 0 67152

A Gánt - Szárliget szakaszt csináltam meg ma.

Ebben a szakaszban az tetszett a végéig, hogy alig volt benne beton. Tuti csak így lehetett megoldani ezt a kerülést, hogy a vége így elrontódjon? Amúgy az új nyomvonal előtt a térkép által jelzett romos épületek éppen most újítódnak fel és készült a kapu is a kéken. Gyanús ez alapján, hogy a tulaj el fogja keríteni a részt, így hamarost újra változhat ez a rész.

Vitányvár után egy fa kidőlt az útra, ebben semmi érdekes nem lenne, de az meglepett, hogy a festők nemes egyszerűséggel festettek egy kerülőutat a fa rész körül. Akkor minek vannak a rangerek, ha így oldanak meg egy 10 perces favágási munkát?

hadidoki Creative Commons License 2018.07.08 0 0 67151

rég óta=>régóta

Előzmény: hadidoki (67150)
hadidoki Creative Commons License 2018.07.08 -1 0 67150

Nem gondoltatok még arra, hogy egyszerűen rossz a rendszer. Van benne egy bug (mondjuk a bejegyzések négyzetgyökének tizedik hatványa alapján válogat...) mi meg megőrülünk tőle. 

Én már rég óta ezt gondolom! (Valószínűleg nem így van, de sokkal kényelmesebb ezt hinni, hát higgyük ezt! :)

Előzmény: Güsziológus (67149)
Güsziológus Creative Commons License 2018.07.08 -16 2 67149

Ha jól látom, már 15 a "tarifa".

 

Feltételezem, hogy van egy lista, kinek plusz, kinek mínusz, és ha "erre jár" a magát mindenki felett állónak képzelő, akkor osztogat.

Amikor én fiatal voltam, még úgy mondtuk, hatökör, de mára ez 15-öt mínuszoló lett.

 

Szerintem elszánt a fazon, lesz ez még 20 is!

Előzmény: Mr Long (67148)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.07 -15 3 67148

Mivel -13-at kaptam a megköszönésért valakitől, ne haragudj, ha esetleg bunkó voltam :) Remélem csak az osztogató kultúrájában illetlenség a megköszönés. ;)

Előzmény: Tavaszi Széll (67145)
HEV Creative Commons License 2018.07.07 -1 14 67147

"Kedves Kirándulók!
Szeretnénk felhívni a figyelmet rá, hogy "honvédségi okokból" a Közép-dunántúli Piros útvonal vezetése Eplény térségében több helyen is megváltozott. Eplény vasútállomása és a Papod hegyi kilátó között a Büdös-kúttól új nyomvonalon halad az út, a Mohos-követ másik oldaláról kerülve ér fel a a Papodra. Eplény vasútállomásánál az útvonal új helyre került a faluig, nem a 82-es úton kell haladni, hanem a régen is használt útvonalon, a völgyben. Alsóperétől teljesen új, számottevően hosszabb útvonalon juthatunk el a Bátorkő várához, az Öreg-Futónét és a Kis-Futónét az útvonal ezentúl nem érinti, hanem egészen Bakonynánáig felvisz, és Tésen át közelíti meg a Vár-völgyet, a Márkus szekrényénél becsatlakozva a régi útvonalba. Az új szakaszokon a jelzések készítése zajlik, illetve elkészülőben van."

 

https://www.facebook.com/Bakonyvasut/photos/a.167240833301321.45636.165943146764423/2581220285236685/?type=3&theater

 

Mr Long Creative Commons License 2018.07.07 -15 0 67146

Köszönöm!

Előzmény: Tavaszi Széll (67145)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.07.07 0 1 67145
Előzmény: Mr Long (67144)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.07 -15 0 67144

Azt tudjátok, hogy Orfű mellett a Gubacsos-ház minek a bélyegzőhelye?

http://turistautak.hu/poi.php?id=10792

Mr Long Creative Commons License 2018.07.05 -16 3 67143

Vagy minden topiknak van sajátja, vagy járőröz. Más topikokban is lecsapott, és más topikikban is lázadtak a titkos mínuszolgató ellen :)

Előzmény: nagypapi (67142)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.05 -15 2 67142

érjek = éljek.

Lám, egy betű elírás, és máris lesújtott a Nagy Mínuszoló.

Előzmény: nagypapi (67127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!