Keresés

Részletes keresés

szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7932

Nem kóracél az biztos,erőműből lett mentve-vadis új,nem bontott kazáncső-acél.Lehet vele probléma?Van aki 25éve használja semmi gond vele,pedig visontai lignittel fűt benne-annak pedig elég magas a kéntartalma.

Előzmény: KalásziM (7930)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7931

XVII.ker-ben vannak ilyen követelmények, nem lehet csak ilyen kész kéményt rakni, másra nem adnak engedély idén Január 1-től.

 

Holnap reggel jönnek ki a Leiertől megnézni mi a szitut, úgyhogy majd mondom az igazságügyit ha azonnal kötözködnek.

 

Héten vagy jövő héten jön a rozsdamentes ember, ha kapok árat majd megírom, megoldásnak csak ezt látom.

 

 

KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7930

 Na jó, van  vas és vas között külömbség - sőt az nem is vas, hanem acél. Akkor  A38 stb..... - mezei  acél, vagy Korr. korrózióálló  acél (ezt lehet savállónak is hivni.

 Az 5mm -es falvastagság miatt gyanús. Korr acélból az qurva drága.

Előzmény: nagy ivó (7929)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7929

Talán vas? ))

Előzmény: KalásziM (7928)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7928

 Milyen annak a vascsőnek az anyaga ??

Előzmény: szin-s (7923)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7927

 Pótold a hiányosságokat !
 egy inox cső fillérekbe kerül ( 3800 ft), a burkolat se drága.

 De tényleg örülj, hogy nem az egész gázszolgáltatást szüntették meg.!!

 

 És csak engedélyes szerelővel.

 Ha a kémény buliba bonyoldsz,  pár százezred bánja !!

Előzmény: EM64T (7925)
cseik Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7926

nincs joga ilyet csinálni. viszont a gázt van joga elzárni. szal jobban jártál, hogy csak a melegítőt iktatta ki és nem a gázellátást. ha visszakötöd és észreveszik hátsón nem rugnak "csak" a gázórádat zárják le.

 

gázmelegítőnél nem szokott semmi cső műanyag lenni, az biztos. burkolat az kell, bár nem hiszem h e miatt csinálta.

 

a parapetes kivezetéssel ilyenkor nem foglalkozhatnak. majd amikor kéred a visszakapcsolást akkor fogják kérni h oldjad meg a tető fölé vezetését a kéménynek.

Előzmény: EM64T (7925)
EM64T Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7925

Sziasztok!

 

A dégáz kijött hozzánk, mert gond volt a gázórával. Bement a házba is, és azzal a felkiáltással, hogy nem szabványos, lekötötte a gázmelegítőt. Van joga neki ilyet csinálni? Ha visszakötöm, hátsón rúgnak?

 

Hogy mi volt a konkrét baj, még egyelőre nem tudom, mert nem voltam otthon. Olyasmit magyaráztak, hogy a cső műanyag, és az nem jó, meg hogy nincs rajta a burkolat.

 

Az lehet gond, hogy nincs kéménye, csak a falon kimegy oldalra az égéstermék (kb. a verébdeszka szintjén)?

 

 

bento1 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7924

Szia erik3  6!

 

Ha a bélelős szaki ad árajánlatot légyszi ird meg a fórumon.Sajnos nekem is keresni kell megoldást,de én nem hagyom ennyiben.

Előzmény: erik3_6 (7919)
szin-s Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7923

Én  most 160-as vascsőből építettem,a fala 5mm vastag,a hossza 7,5m,5cm RockWollal szigeteltem kivül alu csőhéjjat tettem rá,a tetején még van egy tölcsér alakú huzatfokozó is.Begyújtottam egy úságpapírt benne,a huzat ki vitte a pernyét.Remélem ez nem fog repedni sem keresztben sem hosszában,bízom benne  örök lessz mint a nyomor.

nagy ivó Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7922

Az igazságügyi szakértőt megemlítetted nekik?

Előzmény: erik3_6 (7919)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7921

Hol van ez a hely ahol ilyen előirások vonatkoznak az építkezőre, máshol a normál tégla kémény is megfelel savállócsővel béllelve, az nem szokott sem hosszában , sem keresztben repedezni.

Előzmény: erik3_6 (7918)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7920

Az, hogy a szaki hetvenkedik ez érthető, bár g@n@j dolog.

De az biztos, hogy ennek a tipusnak nem erénye a körkörösség.

Így a falihüvelynél én is láttam már repedést.

Előzmény: erik3_6 (7919)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7919

Megírtuk a Leiernek a problémát,kíváncsi leszek a reakcióra. Illetve beszéltem egy szakival, aki kémény javítással foglalkozik, és csinálnak utólagosan rozsdamentessel bélelést. Elmondtam a problémát és a válasz csak annyi volt, hogy én vagyok 2 hét alatt a 6. aki ilyen problémával keresi meg, és mindd leier kémény. Azért ez nagyon nem lehet véletlen. Ezek szerint azzal sem lennék előrébb, ha lebontatnám és újraraknák, utánna is ugyan úgy elrepedhet. Beszéltem a forgalmazóval is, ahogy előre tippeltem természetesen ők még ilyenről sose halottak és én vagyok az első akinél ilyen probléma van.

erik3_6 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7918

Konkrétan csak abban az esetben adták meg az építési engedéjt ha a tervben ilyen kémény szerepel, nem kell hogy leier legyen csak a rendszer kell hogy ilyen legyen. Ez lehet helyenként változik, de nálunk ez az egy megoldás volt.

 

Igazából én nagyon használlni sem akarom, legalábbis egyenlőre, csak most mikor nincsen még készen a rendes fűtés. Ha ez pár pillanat alatt tönkre ment akkor mire számítsak később, meg még azt mondom, hogy akár még vissza is lehetne bontani (bár nyilván nem szívesen) de mi a garancia hogy utánna nem lesz ugyan ez a probléma.

Előzmény: KalásziM (7915)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7917

Igazad van teljes mértékben, csak engem elbizonytalanított egy magát turbókényéményes szakembernek nevező vállakozó, aki az egészet (kb 8 m.) ki akarta cserélni, illetve kisebb átmérőjűt beleengedni. "Szerencsére" annyira megbízhatatlan volt, hogy a megbeszélt időre nem jött, nem hívott vissza sokadszorra sem, hogy passzoltam.  Különben ez a munka úgy látszik az a kategória, amit nem szívesen vállalnak szakik, mert van nagyobb pénzt hozó meló is. Különben a ház körüli teendőknél listát lehetne készíteni az ilyen jellegűekről, amikre nehezen talál az ember vállalkozót. 

Kösz a hozzászólásodat.

 

Előzmény: KalásziM (7916)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7916

 Persze, hogy az alját. A folyadék mindig lefelé folyik. Ott kell megfogni  !!

Előzmény: autó (7906)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7915

  " Épülő házunknál Leier kéményt raktunk, mert ugye már ez a kötelező."

 

 

 Ezt a marhaságot ki mondta ??

 Jó és biztonságos kéményt kell alkalmazni.

 persze lehet a leikereskedő meg a kéményseprő összekacsint - had nőjön a forgalom, egy kis jatt nem árt  !!

 Főleg ha a kéményseprő sógora a leijer forgalmazó !!

Előzmény: erik3_6 (7898)
bento1 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7914

Szia erik3  6!

 

Sajnos már nem lepödöm meg ha más is ilyen kéményhibáról ír.Lehet hogy összekéne fognunk és együtt nekimenni a leier-nek.Azért az furcsa hogy a problémánk ugyan az.Szerintem te is hivd ki a leier területi képviselőjét (én is ezt tettem)és mutasd meg a problémát.Szerintem nyugodtan mond meg nekik hogy egy forumon olvastad hogy ez több embernél előfordult már új kéménynél.Nálam is több helyen elrepedt függöleges irányban.Fogjunk össze!

Előzmény: erik3_6 (7898)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7913

:)

Előzmény: nagy ivó (7909)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7912

Átvételkor kamerázták vagy már használat után? Talán először a repedés mellé szivárgó kondenzvíz hagy nyomot, eltüntetése nem egy leányálom.

Előzmény: vt75 (7910)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7911

Az eddig látottak alapján és a gyakorlat azt mutatja, hogy a bekötőcsonk és a felette levő elem vegyes tüzeléskor, a kiáramló lángtól reped el

Gázkazánnál a kimenő égéstermék hőfoka kevesebb, ott kevésbé reped a béléscső

Előzmény: vt75 (7910)
vt75 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7910

a repedés mikor keletkezik? ismerős szabályosan csinált mindent, ott állítólag végigkamerázták a kéményt...azon látszik ez esetleg?

miből tudom meg, hogy vmi gáz van? büdös lesz a lakásban?

Előzmény: nagy ivó (7896)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7909

Az autónál is használatos a kalapács

A hidegvágót kicseréled vésőre és gyakran hozzáérinted a kalapácshoz

Előzmény: autó (7908)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7908

Ha autó lenne bontanám is, már most:) Valakit keresek itt Budakeszi környékén. Kösz a tippedet.

Előzmény: nagy ivó (7907)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7907

Megfelelő bontásal cserélhető az allja. Az elejét a cső átmérőnek megfelelően teljesen kibonthatod

Előzmény: autó (7906)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7906

A tömítetlenség helye nehezen megállapítható, esetleg valóban csak az alját kicserélni. Ha ez lehetséges. Lehetséges vajon? 

Előzmény: nagy ivó (7905)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7905

Lehet, hogy csak a tömítetlenséget kellene megszüntetni és gyakrabban leereszteni a kondenzvizet, esetleg az alját kicserélni.

" megszüntetteném a 2-3 liter vzet is befogadó üreget. " ezt nem kéne, inkább gyakrabban üríteni a kondenzedényt.

Előzmény: autó (7903)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7904

Bocs, lemaradtak a képek. 

Előzmény: autó (7903)
autó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7903

Üdv a topiknak. Legyetek szíves tanácsot adni.

Két kémény van a nappalinkban, egyik béleletlen, nem is használjuk gyakran, évente egy-két alkalommal fával gyújtunk a kályhába. A másikba a képen látható módon a kamrában levő eurostar van bekötve, átvezetve. A házat 15 éve építették és bélelték acélcsővel, de az ajtó alatti rész megtelt kondenzvízzel, az elfolyó csap eldugult és a víz átszivárgott a használatban levő kéményen, sőt a másikhoz is kis mértékben. Létezik, hogy ennyi idő alatt tönkrement a bélés? Kell az egészet cserélni vagy elég az alját csupán. Most 130 vagy 140 mm cső van benne, megfelelő lenne ebbe beleereszteni egy új, kisebb átmérőjű csövet vagy ki kell húzni a jelenlegit és úgy cserélni? Új fémajtót és vizelvezetést csináltatnék hozzá, megszüntetteném a 2-3 liter vzet is befogadó üreget. 

Előre is köszönöm a váalszokat: autó

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!