Keresés

Részletes keresés

mta1 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23398

Köszönöm az ötleteket! Középkorról talán a Pohl Artur emlékülesen esett szó legutóbb 2011 őszén, tényleg lehetne gyakrabban. Árpád-ház több is volt, a Huszár emlékesten most tavasszal, meg előtte decemberben. Nekem mindegyik tetszett. A 2011 decemberiben Soltész Ferenc igen meggyőzően mutatta meg, hogy mennyire hibásak a ma használt katalógusok besorolásai, és ezen a legújabb Adamo katalógus sem változtatott. Ráadásul igen briliáns logikával bizonyította, hogy Imre királyunk pénze hibásan van II. Gézához sorolva. Szerintem ez gyűjtői szempontból is igen fontos. Akik gyűjtik a témát, tudják, hogy Imre HENRICUS pénze nem a legolcsóbbak közül való. Ezért ha valaki minden királytól szeretne legalább egy-egy darabot, akkor ezek szerint létezik sokkal olcsóbb megoldás is. Szerintem ez a hazai numizmatika egyik legnagyobb dobása volt az utóbbi időben. Ráadásul egy amatör vezette elő. Félek, ha ennél is érdeksebbet akartok, akkor már nektek kell megtartanotok. :-)

Előzmény: mittel (23384)
PongiFLY Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23397

Már négy darabos a Malév típustörténeti érmesorozat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23396

Üdv Tibsi!

 

Kíváncsi lennék a véleményedre ez az érme szerinted miért CSAK! 80 USD?

http://www.acsearch.info/record.html?id=234055

Előzmény: Törölt nick (23376)
atesz0710 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23395

Leginkább a Lotharingiai Ferenc egy krajcáros érdekelne, 1762-es, C verdejellel. Milyen árban lehet?

Előzmény: baby-lon (23391)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23394
atesz0710 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23393

1760-1762

Előzmény: atesz0710 (23392)
atesz0710 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23392

Leginkább a Lotharingiai Ferenc krajcárok.

Előzmény: baby-lon (23391)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23391
Melyik időszak érdekel? Elég hosszú és változatos korszak...
Előzmény: atesz0710 (23390)
atesz0710 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 23390

Sziasztok!

 

 

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a Habsburg krajcároknál milyen verdejelek vannak, vagyis hogy melyik verdejel melyik verdét jelöli?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23389

És ha észrevettem volna, sokkal drágább lett volna.....:)   Jól járt a vevő . Gratula, ha olvassa  !

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23388

Egy átvert aradi szükségpénz

 

 

Egy aradon készített szükségpénz 3 Kr csegely

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23387

Aradon akkoriban kiadtak 3 krajcáros szükségpénzeket, és sok minden a kezük ügyébe kerülő érmét is átvertek erre a címletre.

Megpróbáol képet beszúrni, de nem biztos hogy sikerül...

 

Előzmény: furcsagomba (23383)
mittel Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23386

Bocsáss meg, nem Neked "céloztam" a mondandómat, Isten a tanúm rá. Most olvastam vissza amit írtál, és a kettőnk gondolatainak egyezése, illetve hasonlósága csupán a véletlen műve. Természetesen én is érdeklődéssel fordulok minden irányba, ami a numizmatikával kapcsolatos. Akár papírpénzekről, akár ókori, vagy Árpád-házi érmékről van szó. Egyébként hosszú évtizedekig kizárólag magyar papírpénzeket gyűjtöttem csak, most is szeretem őket, néha még veszek is egyet-egyet, csak már nem "hajtok" rá. :)

Előzmény: baby-lon (23385)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23385

természetesen a gyűjtés nem valószínű, hogy mindenevő, de az érdeklődés az lehet az, sőt...

Előzmény: mittel (23384)
mittel Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23384

Ami az előadásokat illeti, maximális egyetértéssel és örömmel csatlakozom az előttem szólókhoz!

Tény, hogy a gyűjtés kezdeti szakaszában többnyire "mindenevők" vagyunk, de egy bizonyos idő (néhány hónap, néhány év) után a gyűjtőszenvedély "letisztul", kialakul egy szakterület, egy korszak, egy téma, amire specializálódik a gyűjtő. Szerintem ez így természetes, így működik jól, így lehet tudományos szempontból is értékes gyűjteményt létrehozni, és nem csupán fémet felhalmozni. Mert a gyűjtő tudományos, szakmai, történelmi, stb. ismeretei nélkül, valamint az érmék ennek megfelelő rendszerezése nélkül legjobb esetben is maximum "értékfelhalmozásról", hosszú távú befektetésről beszélhetünk, de semmiképp sem gyűjteményről. Lehet persze életfogytig mindenevőnek lenni, de kizártnak tartom, hogy ebben az esetben komolyan el tudna mélyedni valaki egy-egy témában, már persze ha egyáltalán van igénye, indíttatása az elmélyedésre.

Ami engem illet, én például szívesen megnéznék egy előadást késő középkori magyar érmékről, mert ez a korszak mintha az utóbbi időben kissé elhanyagolt lenne a "szakma" részéről, legalábbis ami a tudományos oldalt illeti (bocsánat, ha nem így van). Pedig rengeteg érdekes momentummal bír ez az időszak is. Példának okáért a kettős királyság idején, 1526 és 1540 között több rejtélyes, máig sem megfejtett és katalogizált érme született, a korabeli politikai- és erőviszonyok állandó változásának köszönhetően. Rengeteg az azonosítatlan verdejegyű, illetve a "hibrid", érme, úgy I. Ferdinánd, mint János király részéről, aszerint, hogy az adott pénzverdét éppen melyik király birtokolta. Magam is rendelkezem több olyan példánnyal, amely mindezidáig egyetlen szakirodalomban sem jelent meg.

Ezen kívül, véleményem szerint érdeklődésre tarthat még számot az önálló Erdély pénzveréséről, pézrendszeréről is egy előadás. Az önálló Erdély pénzverése ugyanis a magyar és a lengyel pézrendszer sajátos keverékét hozta létre.

Végezetül, köszönöm, hogy mindezt leírhattam és elolvastátok! Maradok tisztelettel!

 

 

furcsagomba Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23383

Valakinek van esetleg arról információja, hogy ezen az aukción futott érmén lévő beütések milyen célt szolgálhattak? Egyszerű házimunka, vagy valami hivatalos? Mindenesetre jól megdobta az árát, bár csak ketten versengtek nagyon.

http://gyujtemeny.vatera.hu/erme_penz_papirpenz/magyar_penzerme_szabadsagharc_1848_1849/szabadsagharc_krajcar_1848_vjn_xf_1646712626.html

 

 

 

Blinky9 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23382

Hát nem lenne baj, de az nem egy előadás lenne, hanem sorozat... Csak pici szegmenseket tudnál bemutatni, jó kis kutatómunka lehetne. Pár emberkét ismerek akik hajtják, de évekre vannak az idézőjeles befejezéstől. Ja és csak 1-1 részt kutatgatnak, nem mélységekbe hatolva.

Előzmény: baby-lon (23381)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23381

De biztos, hogy az baj lenne? :-)

Előzmény: Blinky9 (23380)
Blinky9 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23380

Na egy komoly Rákóczis előadást én is szivesen meghallgatnék, de szerintem kavarna olyan port...

Előzmény: baby-lon (23378)
Blinky9 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23379

Kicsit más

 

Nincs valakinek eladó 1704-es féltallérósa Rákóczitól?

baby-lon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23378

Egy másik nézőre is bizton számíthatsz a személyemben...

 

Én is ezzel foglalkozom a szakmámban, rendszeresen tartok előadásokat, és tapasztalatból mondom, hogy fontosabb az előadásmód, mint maga a tartalom.

 

Szerintem a nagyon szűk perifériákon lehet nagyon nagy sikereket elérni mély szakmai tudással, de nem hiszem, hogy ez széles kört érdekelne.

 

Én sokkal általánosabb dolgokról hallanék szívesen, a tibsié pl. érdekelne, de érdekelne pl. egy Rákóczi pénzveréséről, az ellenjegyzésekről szóló előadás, a magyar bankjegyek éredkességeiből összeállított előadás, egy árpád-házi ritkaságokról, különlegességeiről szóló anyag, vagy bármi hasonló....

 

De ugye ez csak én vagyok, lehet, hogy mást meg ezek nem érdekelnének...

Előzmény: Törölt nick (23372)
mta1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23377

Ez így van. Nálunk előadó tanárember panaszkodott, hogy mennyire más itt beszélni, mint a suliban. Ott ha más nem is történi, de lagalább rosszalkodnak a gyerekek. Itt viszont mindeki ül, pókerarccal, esetleg valaki el is bóbiskol a sötéttől. SZóval nem könnyű előadónak lenni. Nem elég a nagy tudás, át is kell tudni adni.

Előzmény: Törölt nick (23375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23376

Oké, jövő tavaszig fel is tudnék készülni. Mivel érettségizős osztályom van, jó lenne egy március-április környéki időpont,

mert májustól két hónapig semmi szabadidőm. Ja, és lenne egy kis általános bevezetőm is az érmegyűjtésbe, így sokkal

több embert érdekelhetne a dolog. Ha jó a műsor felépítése, garantált az ébrenlét!

Előzmény: mta1 (23374)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23375

Azért tegyük hozzá, hogy nem mindenkinek olyan könnyű kiállni akár csak 10-20 ember elé is, és egyedül levezényelni

egy előadást. Főleg, hogy az előadó szemébe világít a projektor, sötét van, így a közönség reakciója nem érzékelhető.

És még érdekes is legyen a mondanivaló! Szóval fel kell készülni rendesen, valamint nem árt, ha jó az ember "beszélőkéje".

Előzmény: mta1 (23373)
mta1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23374

Szeintem jó ötlet. Ha figyelitek a téma választásokat, akkor látható, hogy mindig egy-egy résztelületre korlátozódik. Bevezető jellegű előadás nem szokott lenni, mert az a feltételezés, hogy egy szintig a tagság már eljutott. Nagyon kezdők ritkán lépnek be. Az én véleményem, hogy a javasolt ötleted megfelel a szűkebb területnek, és ahogy az eddigi hozzászólásaidat néztem, profi vagy a kérdésben. Ha az öreg rókákat nem érdekli, akkor majd nem nézik. Egyébként rómait sokan gyűjtenek, többen mint mondjuk művészi érmeket, úgyhogy érdeklődő biztos lenne. Ha már összeállt a kép, akkor jelentkezz be a Társulatnál. Már csak jövőre van szabad időpont.

Előzmény: Törölt nick (23369)
mta1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23373

Hogy úgy mondjam: hozott anyagból dolgozunk. Az előadók felkészültsége és stílusa különböző. Van hogy a nagy tudású profik rossz előadók, míg az amatőrök közt van nagyon jó is. Ha van olyan téma, mi érdekelne, akkor vesd fel és próbálunk hozzá előadót keresni, de még az is kiderülhet, hogy te vagy a legnagyobb szakértője a kérdésnek.

Előzmény: baby-lon (23370)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23372

Természetesen figyelemfelkeltő, pörgős előadást szeretnék tartani, sok képpel és érdekes információval.

Tanárként szerencsére van egy kis rutinom e téren, de ez nem garancia arra, hogy mindenkinek tetszik majd.

Az a jó előadás, amely nemcsak az előadónak, hanem a közönségnek is tetszik! Ezt a legnehezebb megvalósítani.

 

Előzmény: baby-lon (23370)
domi_nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23371

Megrögzött rómásként részemről már egy érdeklődőd van Tibi:)

Előzmény: Törölt nick (23369)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23370

Szerintem nem lehet olyan témát találni, ami mindenkit érdekel, de nem is kell. A kérdés, hogy érdekes-e? Én pl. megnéztem a fent lévő előadások jó részét, illetve belenéztem, de sajnos nem érdekeltek. Nem azért, mert nem gyűjtöm azt a korszakot, mivel minden érdekel, ami numizmatika, hanem azért, mert nem találtam őket érdekesnek.

 

De ez csak az én véleményem, és emellett minden tiszteletem a kezdeményezésé.

Előzmény: Törölt nick (23369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 23369

Nekem már kezd összeállni a fejemben egy jó kis előadás a 238-253-as időszak antóiról, különösen Gordit és a Phiippus-famíliát érintve.

Arról, hogy az internet segítségével mit lehet összehozni amatőrként egy korszakból úgy, hogy nincs az embernek sok lóvéja rá.

Nem tudom, érdekelne-e valakit, mivel az öreg rókáknak nem újdonság (bár jópár érmével meg tudnám őket is lepni), a többieket meg

úgysem érdekli ez a korszak ill. téma.

Előzmény: mta1 (23368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!