Keresés

Részletes keresés

gombászok Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91070

Kaptam ma kettőt is(részletek, video), válaszoltam is rájuk, ha ennyi volt, rendben.

Előzmény: foxrudi (91059)
mnk2 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91069

 

köszönöm a kielégitő választ üdv

Előzmény: rézműves1 (91032)
casio93 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91068

A két fal között víz van. Nemtudom , mennyire kell azt teletenni? nincs rajta semmi , csak 1 nyitható zárható golyós csap. Fával tüzeltem alá , külseje forró volt , kezem nem állta. Benne a cefre fortyogott. nagyon lassan reggel 8tól mostanra 6liter jött le..Lehet hogy tényleg a tüzelés erejével van a gond..Hétvégén kipróbálom gázzal. Igazából először próbáljuk ki az itthon főzést. Esetleg valaki ellátna néhány hasznos tanáccsal hogy ne legyen baj , és sikerüljön is azért valami?

Előzmény: vasbicikli (91052)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91067

Rendben van, látom otthon vagy a témában, úgyhogy nem vitatkozom. Azt már csak kisbetűkkel merem megjegyezni, hogy egyedül az ecetsav baciknak van szükségük oxigénre, a többi rosszcsont(vajsavbaci, tejsavbaci, stb.) anaerob, tehát leszarja. Viszont nekik is kedvenc csemegéjük az alkohol. A hajszálcsövesség tökéletlenségeibe már nem is megyek bele. Cukrozásról meg nem is beszéltem.

Előzmény: miriuta maci (91053)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91066

Még akkor is, ha a szakirodalom azt írja, hogy "az erjedés időtartama optimális esetben 12-14 nap" ? Bár ezt a Békési Csarnai-féle könyv írja.

Előzmény: barkócza (91063)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91065

Na most vagy duplázok vagy újra írom...

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91064

Írd meg amit akarsz küld el,aztán lépj át valami általad olvasott másik fórumra és lépj vissza.Már ott is lesz.Nem kell újra megírni és újra elküldeni...

Előzmény: Öreg?halász (91057)
barkócza Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91063

Barack, füge rendben, főzd. A vadkörtének is ki kellen már lennie erjedve.

Előzmény: In Lak'ech (91060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91062

- Mondja meg őszintén, hány féldecit iszik meg naponta?
- Legalább ötöt.
- Maga szerencsétlen. Nem fél attól, hogy tönkremegy?
- Nem, doktor úr. Majdnem mindig más fizet.

Kazymoto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91061

Szia! Nekem is duplafalu saválló fözőm van, hidraulika olajjal töltve, az első egy két alkalommal hosszú felfütési időm volt nagyon

mert gyenge volt a gázrózsa teljesítménye!  Azt sikerült javítani így lerövidült az üzem idő, de ha 120 fölött van az olaj hömérő akkor működik rendesen!

Szerintem nálad is ez lehet a gond, jóval nagyobb energiával kellene fűtened!

Előzmény: casio93 (91050)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91060

Kérnék egy kis segítséget. Egy hordó őszibarackot és egy hordó vadkörtét egyzserre cefréztem le. A körte nehezen indult be, kétszer élszetőztem. A barack azonnal beindult, mint az álllllllat! Azóta a barack már nem tolja a kotyogót, kb. 7-8 nap után leállt. De a gyümölcs nem száll le a hordó aljára. Még mindig a félig áttetsző hordó falán át buborékok vannak benne jócskán. De mivel már nem kotyog, nem merem lenyomni a bundát.

A vadkörte azóta is (15. napja) kitaróan kotyog, és olyan finom körteillat van a szobában, hogy hihetetlen.

Mult hét vasárnap cefréztem egy hordó fügét. Szépen beindult, ment a kotyogó, de a mai napon leállt.

Tehát a kérdéseim: Mi van a barackommal? Jó ez így?

                               Mi van a fügémmel? Lehetséges, hogy 5 nap alatt kiforrt?

 

A három hordó egymás mellett van, tehát a hőmérséklet ok. Arról nem beszélve, hogy én is velük alszom....és nem fázom. :-)

 

Válaszotokat előre is hálásan köszönöm!

foxrudi Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91059

írtam én is,de demon vmi jött vissza megkapted mindet??

Előzmény: gombászok (91054)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91058

Ne törődj vele. Lehet, hogy csak sokat ittunk, azért látunk belőle kettőt. :-)

Előzmény: Öreg?halász (91057)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91057

Nem értem,először nem jelenik meg majd ha ujra elküldöm duplán!

 

Előzmény: Öreg?halász (91055)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91056

Kérném a véleményeteket!

Készülékem ami egy duplafalusított , söroshordó  abba a fázisába ért ,hogy sisakot kell rá építeni.

Erre a célra egy inox keverőtálat vettem, aminek az átmérője 255 mm ,magassága 155mm és 5 literes.

Az a kérdésem,hogy ez megfelel e  az 50 literes üstre sisaknak.Felvetődött bennem ,hogy +-ba ráépitsek egy  3 literes  ,volt termostátot,szájnillásával a tál tetejére heggesztve. A szájnyilás 115mm.  a termosztest átmérője 200 mm. igy a teljes sisak( vagy ez már torony? ) magassága 320mm. Mi a véleményetek ,működhet a dolog vagy ez már tulbonyolitás? Én elsősorban azért gondoltam erre a megoldásra mert igy felhabzás esetén több tere lenne a habnak,másrászt igy a sisak ürtartalma jobban közelitene a hozzáértők által javasolt üst/sisak arányhoz.

Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91055

Készülékem ami egy duplafalusított , söroshordó  abba a fázisába ért ,hogy sisakot kell rá építeni.

Erre a célra egy inox keverőtálat vettem, aminek az átmérője 255 mm ,magassága 155mm és 5 literes.

Az a kérdésem,hogy ez megfelel e  az 50 literes üstre sisaknak.Felvetődött bennem ,hogy +-ba ráépitsek egy  3 literes  ,volt termostátot,szájnillásával a tál tetejére heggesztve. A szájnyilás 115mm.  a termosztest átmérője 200 mm. igy a teljes sisak( vagy ez már torony? ) magassága 320mm. Mi a véleményetek ,működhet a dolog vagy ez már tulbonyolitás? Én elsősorban azért gondoltam erre a megoldásra mert igy felhabzás esetén több tere lenne a habnak,másrászt igy a sisak ürtartalma jobban közelitene a hozzáértők által javasolt üst/sisak arányhoz.

gombászok Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91054

Írom az emilt!

Előzmény: foxrudi (91049)
miriuta maci Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91053

Kedves Szilvakukc, tudom hogy jót akarsz, köszönöm is az ellenvéleményt, hiszen ezért van ez a fórum.

 

Ugyanakkor:

 

- "A gonosz bacik nem felülről másznak bele, hanem benne vannak, megfelelő ph szint esetén azonban nem tudnak elszaporodni. Ilyeténképpeni megoldás esetén a "védő" szint alatt vidáman dorbézolnak."

- Csakhogy az ecetsavas erjedéshez oxigén is kell... Ha nem viszed be nagy mennyiségben pl. kavargatással, akkor bizony a bacik nem dorbézolnak.

 

- "A bunda, mivel kiemelkedik a folyadékból, miért lenne nedves, az erjedés bármelyik szakasza alatt? Miért zajlana a bundában az erjedés?"

- A hajszálcsövesség elve miatt a bunda nem szárad ki teljesen és főleg nem az elején. Ezért a legfontosabb főerjedési fázisban szerintem a bundában is képződik alkohol.

 

- "Mint írtam, a co2 párna, a főerjedés alatt nem érdekes, mert utána termelődik, az utóerjedés során, azonban már csak kis mértékben, ezért akkor már nem jó szétütni."

- Na, ebben már egyetértünk. :-)

 

- "(...) a sok téves információval ne vezessünk félre másokat is.

- Ebben viszont nagyon nem értünk egyet, minden tiszteletem ellenére sem. A módszerem nem elméleti, hanem a gyakorlatban is többször kipróbált.

 Ahogy pl. a cukrozás-nem cukrozás kérdésében is, ebben az esetben is engedtessék meg egy másik alternatíva. Aztán akit érdekel a téma, majd mérlegeli, hogy ő kever vagy nem kever.

 De félrevezetésről véletlenül sincs szó, bánjunk kicsit óvatosabban a minősítésekkel, ha javasolhatom.

 

Peace.

Maci 

Előzmény: szilvakukc (91047)
vasbicikli Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91052

"A duplafalú tartály forró..."

 

A "forró" az nem paraméter. Nem mindegy, hogy 95 vagy 105 fok az a "forró".

Mi van a két fal közt? Víz vagy olaj? Ha víz, akkor nyitott vagy zárt a rendszer? (zárt alatt azt értem, hogy kuktaszerűen, nyomás alatt működik-e).

Az 5 órás felfűtés arra utal, hogy gyenge a tűz, de a 2 hónapos cefrével is lehet gond.

Szóval a leírtak alapján a franc se tudja.

 

Előzmény: casio93 (91050)
foxrudi Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91051

Írtam választ a mailre.

Előzmény: gombászok (91029)
casio93 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91050

Sziasztok! gyors segítségre lenne szükségem!! Tegnap kaptam kölcsön egy pálinkafőzőt , egy duplafalú saválló főzőt(mindene ebből készült)

Fel is raktam szépen alágyujtottam fával.Felöntöttem 30liter szilvacefrével ( 30liter tiszta szilvalé , kb 2hónapja lett szedve , kimagozva átszürve). A főzés már kb 8 órája tart , és kb az 5.óra után kezdett el csöpögni nagyon gyengén.Kb 2 liter alszesz jött le.

A duplafalú tartály forró , a cső is forró , a hűtővíz cserélgetve van hidegre. Mi lehet a hiba?

foxrudi Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91049

E hónap 26.-án utazom haza,és otthon leszek egy hétig.Miről lenne szó konkrétan,de írhatsz emilt is  részletesebben.

Előzmény: gombászok (91029)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91048

A kotyogó nem létszükséglet, de segítségével nagyon jól lehet követni, hol tart az erjedés, és teljesen kizárja a külső levegőt.

A cimbidnél sem a kotyogó volt a hibás, hanem az edény bizonyult kicsinek. Kotyogó nélkül a földön lett volna ugyanez a mennyiség, ami a szuterén tapétája szempontjából valóban előnyösebb, de a cefre szempontjából tök mindegy.

Előzmény: zsorsz (91045)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91047

Nem meggyőzni akarlak, úgy csinálod, ahogy akarod, csak a sok téves információval ne vezessünk félre másokat is.

-A gonosz bacik nem felülről másznak bele, hanem benne vannak, megfelelő ph szint esetén azonban nem tudnak elszaporodni. Ilyeténképpeni megoldás esetén a "védő" szint alatt vidáman dorbézolnak.

- A bunda, mivel kiemelkedik a folyadékból, miért lenne nedves, az erjedés bármelyik szakasza alatt?

- Miért zajlana a bundában az erjedés?

- Mint írtam, a co2 párna, a főerjedés alatt nem érdekes, mert utána termelődik, az utóerjedés során, azonban már csak kis mértékben, ezért akkor már nem jó szétütni.

Előzmény: miriuta maci (91044)
snapszmester Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91046

A weboldalamat olvasgatva igen súlyos ellentmndásra találtam. Mennyi az alszesz mennyisége, de konkrétan ám?

zsorsz Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91045

Üdv Mindenki!

Régóta olvasom a fórumot,édrekel a téma mivel én is űzöm ezt a sportot.Lehet tanulni,tapasztalatokat szerezni, de a nagy pengékhez van egy kérdésem:tényleg annyira fontos a kotyogó használata?-amikor a bundát naponta 3-szor ajánlott lenyomni és le kell venni a fedelet,közben a CO2 párna védi a cefrét.Ez így nem logikus.

 

Egy öreg cimbinek sárgabarackal van kitapétázva a szuterén fal, a cefre fölhabzott annyira hogy eldugult a kotyogó,és a hordó felrobbant.

 

szép napot.

miriuta maci Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91044

Tehát az utóerjedés során már szerinted is kockázatos kevergetni? :-)

Egyébként a főerjedés alatt még a bunda is teljesen nedves, ergo az erjedés ott is zajlik, tehát minek kavargatni.

 

Előzmény: szilvakukc (91038)
vasbicikli Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91043
Előzmény: In Lak'ech (91036)
miriuta maci Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91042

Eddig semmit sem nyomkodtam le, viszont:

 

- a citromsavat nem bekeverem, hanem a bunda tetejére szórom, jó bőven mérve.

Így a bunda felső rétege elég savas lesz ahhoz (szerintem), hogy pajzsként megvédje az alsó rétegeket.

 

- sokkal több pektinbontót használok az előírtnál így még a birs is képes elpépesedni és sok levet ereszteni.

 

De továbbra sem állítom, hogy ez az egyetlen út az üdvözüléshez, csak azt, hogy nekem ez vált be.

Előzmény: deszegregator (91009)
miriuta maci Creative Commons License 2013.10.10 0 0 91041

OK, lenyomkodom, aztán majd a főzőemberre fogom, ha nem lesz jó;-)

Előzmény: snapszmester (90997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!