Keresés

Részletes keresés

spielvogel Creative Commons License 2015.08.17 0 0 22919

Köszönöm az ötletet.

Olyan 20 éve használom napi rendszerességgel.

Most nagyon okos jó tanácsot adtál,gondolod?

Előzmény: Törölt nick (22914)
spielvogel Creative Commons License 2015.08.17 0 0 22918

Csak merő kíváncsiságból:És mi lenne hamarabb?

A csőben folytatódó csavar vagy a szigetelés?

Mert a két dolog teljesen üti egymást...

Valószínűleg a szigetelősök elküldenének az ötleteiddel az édesanyádhoz családlátogatásra.....

Amúgy szépen nézne ki a szigetelés a sok kicsi ocsmány lyukkal,"nemdebár"?

A másik fele az,hogy szóban forgó típusú típusú redőnylábat nem fúrják fel,hanem patentszerűen csavarfejekre ütik.Az oldási iránya pedig merőleges a nyílászáró síkjára.Levágni nem fogod tudni,kizárt.

Esetleg ha rommá barmolod az ablakot.

Lefeszíteni sem...

A legszomorúbb az egészben az,hogy a dupla nullás hozzászólásokból látszik minden ablakos számára,hogy  A LEGHALVÁNYABB FINGOTOK SINCS RÓLA!

Azért  továbbra is érdekes számomra,hogy sült ostoba emberek,akik életükben nem láttak redőnyt,ők osztják az észt itt.

Olyan üvöltő hülyeségeket beszélve,hogy már nem tudom,hogy sírjak vagy röhögjek rajta!

Idézve egy előttem szólót: " kérdezze meg ablakosát vagy klarinétosát".

Mikor utoljára OKJ szakmai vizsgáztattam ,akkor az ilyen "mekk elekeket" szó nélkül vágtuk ki az utcára.

A kockát gurítjuk,a gömböt odébb visszük!

Na csá!

Előzmény: Törölt nick (22913)
-!Gabesz!- (X) 2015.08.17 0 0 22917

A 3 napos gyártással nincsen probléma, bár ez sokmindentől függ azért, de az esetek 99%-ban működhet, viszont a felszerelést nem tudom rövid határidővel vállalni, illetve az is befolyásoló tényező, hogy helyileg merre lenne a szerelés helyszíne. Ha magadnak felszereled, akkor beszélhetünk 3 napos gyártásról...!

Előzmény: B.R. 0905 (22916)
B.R. 0905 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 22916

Tud valaki 3 nap alatt redőnyt gyártani? Csinál valamelyik cég ilyen rövid határidőre?

0l0 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 22915

Ez is egy kiváló ötlet. Itt most arról történt értekezés, hogy a hagyományosan rögzített verziót hogyan bontanám ki. Minden megoldható, csak akarni kell...

Előzmény: Törölt nick (22913)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22914
Előzmény: Törölt nick (22913)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22913

Na én nem látom át teljesen a vitát, de mi lenne, ha a redönysínt olyan csavarokkal fúrnák fel ami utána egy csőben folytatódik a külvilág felé, a szigetelésben? Így az utólag simán kicsavarható, a redőnysínre meg nem kell ráragasztani a szigetelést.

 

Amúgy ilyen is van, nem kell flex

Előzmény: 0l0 (22912)
0l0 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22912

Természetesen igazad van a bonthatóság fontos ezt én is mindig szem előtt tartom, de az a faramuci helyzet, hogy miközben mondjuk valakitől kapsz egy neked tetsző választ, az emberei akik a munkát végzik esetleg pont azt mondják, hogy szerintük nyugodtan rá lehet szigetelni, mert sosem lesz baja... Persze közben még esetleg tré munkát végeznek, de ettől még ebben van igazuk.

Összetett a világ, a tökéletes válaszok ritkák.

 

A flexszel oda lehet férni simán, az ablakkal párhuzamosan a toktól néhány milliméterre elhúzható a korong. 230-assal csinálnám, az kényelmesen átéri a lefutót. Alu- felül meg csak szétbarmolná az ember valami marófejjel azt a pár centit amit nem ér el a flex.

Még egyszer nem azt mondom, hogy ez egy kívánatos megoldás, de ha muszáj megoldható.

 

Az egy esetben amiről ablakos-flex relációban tudok ablakosék felülről vágták a betonpárkányt aztán püfölték orrvérzésig, az eredmény is ennek megfelelő lett. Nekem az első és egyetlen alkalommal már ezt megelőzően a saját házamnál sikerült rájönnöm, hogy először alulról vágjam be, utána felülről és szinte magától leesik. Ezzel nem hetvenkedni akarok, mert nem egy hihetetlen teljesítmény, csak a gyakran felmerülő szakszerű szakember kontra gányoló ezermester sztereotip szemlélet részbeni indokolatlanságát jelzem vele.

A gondolkodás sokszor többet ér mint a szakemberség. A formabontó ötletek egy része persze nem túl nyerő egy része viszont teljesen jó lehet.

Egyébként a kérdezőben pont az a szimpatikus, hogy felismerte nem lényegtelen a redőnytok szigetelése hő és hangtechnikai szempontból sem. Ez nem mindenkinek esik le... Ezért gondolnám méltatlannak a leszólását.

Remélem jelentkezik majd, bár nyilván visszavetette a kedvét a kezdeti hozzáállás.

Előzmény: curiousboy (22911)
curiousboy Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22911

A kéredzőnek le lett írva, hogy valószínűleg miért úgy készült. Már nem emlékszem rá pontosan, de a kérdező azóta nem jelentkezett.

Az ötletesség jó dolog, nem vitatom, de azt mérlegelni kell, hogy kivitelezhető e.
Fogj a kezedbe egy flexet, tedd oda a redőnylábhoz, be sem kell kapcsolnod, és kezdj el gondolkodni, hogyan vágnád ki. Oda sem férsz vele. És akkor még valahogy vissza is kell varázsolni az újat. Szóval sok minden megoldható, csak nem mindegy hogyan.

Nem véletlenül törekszünk arra, hogy amit összeszereltünk, az bontható is legyen, ha gáz van.

Előzmény: 0l0 (22910)
0l0 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22910

Nincs hol kipróbálnom, de annyira nem is foglalkoztat.

Az ötletességet hiányolom ebben a topicban egy kicsit.

Különösen akkor, ha egy megoldást viszonylag gondolkodás nélkül alaptalanul leszólnak, mint az most is történt.

Volt már példa, hogy általam kipróbált vagy józan ésszel is beláthatóan működő megoldásokat is lehetetlennek és nevetségesnek állítottak be, innen veszem a bátorságot, hogy megkérdőjelezzek egy-két ilyen ki követte el ezt a gányolást típusú észrevételt.

Megjegyzem a kérdező kérdezett valamit amire nem kapott választ, helyette lefikázták azt amit nála csináltak az ablakosok (valahol annak reményében, hogy ő maga csinálta), de ha véletlen maga csinálta volna, akkor valószínűleg még pár kommentben kapta volna a cifrázást, mint az történt korábban párszor más kérdezőkkel is.

Ezt én nem tartom korrekt hozzáállásnak továbbra sem, ezért is szólaltam meg ez ügyben. Ha valaki kérdez valamit, akkor arra illik válaszolni és nem körbevihogni valami más miatt.

Előzmény: curiousboy (22908)
0l0 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22909

Bevallom fogalmam sincs hogy néznek ki ezek a gombok, de ez nem akadályozna meg, hogy azokat is elvágjam a lefutóval együtt, vagy szétmarjam körülöttük a lefutót. Ha nem egyben kell kiszedni szerintem ez nem okozna gondot.

Nyilván ezzel nem azt akarom mondani, hogy rá kell minden redőnylefutóra fordulni, de ha az említett esetben ráfordultak az sem tragédia, mert megoldható a dolog azon ritka esetekben ha szükség volna rá.

Előzmény: spielvogel (22905)
curiousboy Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22908

Sok sikert kívánok hozzá! Szerintem Te ezt nem gondoltad át. Ezt hívják kokányolásnak.
Ha lehetőséged engedi, ezeket a megoldásokat, ötleteket egyszer majd próbáld ki. Természetesen videóval dokumentálva, szeretném látni. :-)

Előzmény: 0l0 (22907)
0l0 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22907

Csak a szigetelési célú toktoldóval kapcsolatban írtam az XPS-t. Ilyen célra tartom a toktoldót nem a legjobb megoldásnak. Mellesleg kicentizve éppen toktoldó nélkül is meg lehet oldani a redőnyt, ha a purhab a megengedett maximum környékére jön ki, de ezt azért nem kell erőltetni.

 

A lefutót csaknem végig is lehet vágni flexszel néhány soron salátává, akkor csak kieszi a fene a szigetelés letépése nélkül.

Mivel kérdezted hogyan oldanánk meg gondoltam előadom, hogyan fognék neki.

Előzmény: curiousboy (22903)
kiss_atti Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22906

Mazochista vagy...

:-D

Előzmény: spielvogel (22905)
spielvogel Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22905

Elméletben is nagyon nehezen elképzelhető.

Azért megnézném ahogy a rögzítőgombokról oldalirányba kitépné a lefutót....

Ilyen gyakorlati aggodalmaim lennének hogy mivel is fogná meg?

Talán svédfogóval?

Hogy mit is barmolna szerteszéjjel,az más kérdés.

A szigetelést tutira.

A dryvitolásokat pedig nagyon egyszerűen és szépen lehet javítani ugye?

Biztosan betegre röhögném magam.

Esetleg fognám a fejem a hülyeségtől.

Ahogy próbálná visszarakni azon pláne!

Szumma: ezért próbálok meg mindent úgy kivitelezni,hogy bontható legyen, ha javítani kell.

 

Előzmény: 0l0 (22901)
spielvogel Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22904

Lehet kérni,nem gond.

Vékonyabb távtartó ugyan avval a léccél,vagy szélesebb másik üvegezőléccel.

 

Előzmény: elemes2 (22902)
curiousboy Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22903

Amit leírtál, az elméletben működik. De próbálj kibányászni egy lefutót, amire rászigeteltek. Persze úgy, hogy a szigetelés része nem sérül. Kb egy lefutó 6 cm széles, ha arra ráfordultak, mondjuk kettes hungival, meg még számoljunk egy kis ragasztót is, máris a lefutó fele eltűnt. Gondolom azt tudod, hogy felsőtokos redőnynél, egy kicsit másabbul néznek ki a rögzítési pontok, mint egy "normál" külső tokos redőnynél.

Rakhatod XPS kávába a nyílászárót, de attól még a redőnyautomatának valahol el kell férnie, hogy az ablakot normálisan ki lehessen nyitni. Nem véletlenül vannak toktoldózva a kétszárnyú ablakok.

Előzmény: 0l0 (22901)
elemes2 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 22902

utcára nyíló üveges ajtóba hőszigetelt üveg helyett dupla, ragasztott üveget is lehet kérni?

ez ugye rögtön nem 24 mm (4+16+4), hanem mondjuk csak 9 (4+1+4), tehát a "szokásos" építéstől eltérő.

0l0 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22901

Ha valamiért ráfordultam volna egy ilyen lefutóra és véletlenül cserélni kéne először szétfúrnám a rögzítési pontoknál aztán kitermelném a régit majd az újat beszorítanám, ha ez kevés beragasztanám... Körülményes, de megoldható, azon kevés esetben, ha a nekiütik a hangversenyzongorát, vagy egy részeg betörő megpajszerezi.

Én sem csináltam ilyen ráfordulást mikor volt rá lehetőség (és hőtechnikailag szükség is), de nem csak a kényelmes cserélhetőség fenntartása miatt, hanem azért, mert a káva erősen rontotta volna a kilátást/fényviszonyokat és esztétikailag sem volt a felhasználói oldalról kívánatos.

A válasz amit tökéletesnek tartasz, egy standard bevált megoldás ismertetése, ennél  különféle szempontok szerint jobb és persze rosszabb is van.

Az is igaz, hogy megfelelő tervezéssel nem túl nagy az olyan esetek száma, ahol a redőnylefutóra előnyös volna rászigetelni, de akadhat ilyen.

Nem győzöm ismételgetni, hogy ezeket a problémákat az XPS-t a kávába módszer csaknem megszünteti.

Persze kellő szerénységgel jeleznem kell, ez csak a kevés tapasztalaton alapuló nem szakmabeli véleményem, ami tudom, hogy itt nem mindenkinek mérvadó.

Előzmény: curiousboy (22878)
0l0 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22900

Közepes/nagy testsűrűségű kőzetgyapottal lehet próbálkozni (ha vakolhatót raksz akkor nem kell gipszkartonozni). Az hangot lényegesen jobban szigetel, mint az EPS.

Semmiképpen ne úgy szigeteld körbe, hogy beraksz pár hungarocelldarabot hézagosan aztán gipszel bedobálod, mint az egyszeri ablakosok csinálták a szemem előtt anno (a beavatkozás neve nem túl találóan hőhídmentes belső bejavítás volt)..., kifejezetten okosan teszed, hogy elgondolkodsz a belső tok szigetelésén, mert ez az ablakszerkezet achilles ina hő és hangtechnikai szempontból is.

Jól kicentizték a redőnyt ez tény, de ha működik és stabil, akkor nem baj. Az sem gond talán, ha ráfordultak a szigeteléssel, a lefutó csak nem megy tönkre egyhamar. Hogy erre mennyire volt szükség hőszigetelési szempontból, azt ennyiből nem tudom megítélni. Ennek ellenére ne sajnáld, hogy nem a 2 centi toktoldóra 2 centi kávaszigetelés tökéletes módszerével lett kivitelezve.

Előzmény: krisztian98 (22863)
kiss_atti Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22899

Mindenki úgy dolgozik,

 

ahogyan jónak látja. az elmúlt pár évben csináltak a kollégáim néhány ilyen ablak/redőny kombót ( mindet én mértem) , és eddig nem kellett ilyenekkel "gépészkedni" ...

:-)))

Előzmény: spielvogel (22897)
asdf_ Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22898

A gurtni meg keresztben x fokos szogben. Gyonyoru is az ;)

Előzmény: spielvogel (22897)
spielvogel Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22897

Figyu kolléga!

Ilyet mi is szoktunk csinálni....

A redőnyt felszereljük teljesen "hagyományosan",az oldalsó fémlemezekkel.

A toktoldót pedig utána tesszük fel.

A redőnylábak így nem ütköznek fel a külső vakolaton,így utólag is bármikor bontható.

Kívülről sincs szerelési hézag, mert a toktoldó is vakolaton van.

Ha nagyon fényezni akarom a dolgot,akkor a toktoldó és a fal közé vékony komprimált szalagot teszek.

 

Előzmény: kiss_atti (22864)
kiss_atti Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22896

Ablakosoktól, bontott ablakból ingyen elvihető...

:-))))

Előzmény: Törölt nick (22895)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 22895

Régi ELZETT rúdzárat, amit a teschaueres ablakokba szereltek, hol lehet kapni?

Előzmény: Skhyzo (22893)
ZafiraBééé Creative Commons License 2015.08.13 0 0 22894

Tiszteletem az uraknak. (Hölgyeknek)

 

Ablak csere előtt állok. Tudna valaki  megbízható iparost ajánlani aki beszerzi,legyártja,beépíti az ablakokat ,Budapesten. Gondolom  az ittlévők nagyobb tapasztalattal rendelkeznek mint én.Nincs kedvem beleszaladni olyan tortúrákba ,mint az itt leírtakban olvastam.

Privátba várom az ötleteket. Ha esetleg iparos is van köztetek azt is szivesen venném .

 

Előre is köszönöm!

Skhyzo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 22893

Vagy kereskedőházaknál is, pl VBH, HBZ, TRIDCOM, nekik országszerte több lerakatuk is van.

 

Egyébként nem kell teljesen ugyanazt a típust venned. Vidd magaddal a rúdzárat, a furatokat ellenőrizzétek és ha a "kötelező" paraméterek is egyeznek akkor szinte bármelyik jó. jó eséllyel a zárkagylókat kell csak áthelyezni, az pár perc. Esetleg még új középzárfogadó is kellhet, az sem nagy cucc. rossz esetben lehet kisebb vésés.

 

"kötelező" egyezési paraméterek:

- dorn méret (zártest mélysége)

- előlap szélessége

- zárnyelvek elhelyezkedése (csak ha meghagyod a régi középzárfogadót)

Előzmény: kiss_atti (22892)
kiss_atti Creative Commons License 2015.08.13 0 0 22892

Hol kapsz ilyet ?

Milyet ??

:-))))

 

Ha ROTO NT, akkor Bp. IV. kerület, ha GU, akkor Aszód, ha Maco, akkor Pilisvörösvár, ha Winkhaus, akkor Bp XV. kerület. Mindenhová cikkszám kell, ami a mostani vasalaton is rajta van.

Előzmény: ztm (22890)
asdf_ Creative Commons License 2015.08.12 0 0 22891

Kene a vasalat gyartoja (bele van utve abba az 1 centis vasba, amit le kell szedned), aztan az ablakos urak majd megmondjak, hova menj majd. En kiszedtem az egeszet, es oles betukkel rajta volt a gyartoi cikkszam, az mindenre eleg. Megguglizod, ha azt latod kepen, amit kiszedtel, akkor okes vagy (es rogton talalsz majd igy amugy boltot is ra, mas kerdes, hogy nem biztos, hogy a leggazdasagosabbat). Kapd szet, hatha neked is szerencsed van :)

Előzmény: ztm (22890)
ztm Creative Commons License 2015.08.12 0 0 22890

Köszönöm az eddigi segítségeket, abban tud valaki segíteni, hogy hol kapok ilyet? Cserével foglalkozó oldalakat rengeteget találtam, de szaküzletet nem igazán. A zárszerkezet méretén kívül van még más paraméter ami buktató lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!