Keresés

Részletes keresés

Nana26 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4154

Szia ,nyisd meg a linkat ezen az oldalon találsz bányászmohát :http://www.goldpanningsupplies.co.uk/store/index.php?act=viewProd&productId=96

Előzmény: trisicjohn (4131)
losznya Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4153

Hát a példa nem éppen találó, mert ha a gombánál maradunk, és szedsz mindent, és jut bele egy kis mérges gomba is, akkor jó esetben a szakértő kidobatja veled az egészet. Rosszabb esetben feldobod a rocsót ha megeszed.

Visszakanyarodva az aranymosáshoz. Várjuk a képeket!!!

Előzmény: ascona71 (4150)
dez1 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4152

Megfogja ez a módszer a lapos macskaaranyat, ezért olyan rossz a  minőség a végén.

ascona71 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4151

Pénteken fogok fotót készíteni.

Holnap eg.nap igazi melóm lesz...

ascona71 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4150

Nincs hülyítési szándék.

Leírom amit tapasztalok,ahogy csinálom.....

A tisztított anyagról nem tudom ,hogy mennyire tiszta. Lehet,hogy van benne pirit is...

Még csak ott tartok,mint a kezdő gombász ,aki szed mindent,aztán kiderűl,hogy ugyan ott van,mint aki tudományosan 

100% -ra csinálja...

Az anyag ami gyűlik, sárga,fémes,csillogó,többségben 1mm alatti/de volt sok fölötte is/ a dunai arany szemcsék leírásának

teljesen megfelelő, ovális ,töredezett szélű ,a pad megfogta ,nehéz,nem lebeg,stb. + az ötvös vizsgálata.

Az 1. vizsgálatnál, több  - majdnem por szemcse is belekerült a tisztított mintába. Azért lehetett a kőzet anyag+ a 

nem arany, de fém olvadék. Most már ezeket nem teszem hozzá. Holnap mérek 1 súlyt- az 1.-höz képest változott-e

a tömeg/ üveg.

 

Próbáljátok meg 1 ilyen üveg búrával, 1 fél evőkanálnyi sűrítményetekből mi történik.

Kíváncsi vagyok a tapasztalatotokra.

losznya Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4149

Nem tudom, de kezdem úgy érezni, hogy hülyítesz bennünket.

 

Hogy érted azt, hogy 9g tisztított anyagból 1,35g aranyat kapsz. Akkor az minden csak nem tisztított anyag.

Egy igazán tiszta anyag esetén csupán néhány tized gramm olvasztási veszteséged lehetne.

Kezdem azt gondolni, hogy te valóban piritet mosol és kerül bele néha egy kis arany is, és így kapod azokat a számokat, amiket leírtál.

Ha tényleg sóderbányából szerzed be az anyagot, akkor mielőtt elpazarolod az egészet, ülj le és olvasd át ezt, meg az új fórumot, na meg a blogot. Aztán annak tükrében gondold át újra, amit csinálsz.

 

Értem a lelkesedésedet, de így hiábavaló a sok munka.

 

Dobhatnál egy képet a Te híres tisztított anyagodról. Az sok mindent elmondana.

Előzmény: ascona71 (4147)
TrotorC Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4148

Üdv!

 

Tényleg nehezen érthető, hogy bármely vizes tisztítási eljárásban az arany gyorsabban mozog, mint a többi kísérőásvány.

 

Ha a próbasavas leírás és az ötvös nem volna, akkor tutira venném, hogy piritet mosol gőzerővel :-)

 

Ha mégis így szánkáznának azok a szemcsék, és ez valóban csak az alaknak tudható be, akkor viszont rögtön valószínűsítek egy rossz hírt: csak a fóliává klopfolt aranyat nyered ki, a kis sarkos apró többség meg megy a zaggyal a lecsóba.

 

Nyilván tévedhetek, de biztos, ami tuti, egy nagyon-nagyon alapos átnézést megérhet az a kihajigált "meddő".

 

(A kétkedők meggyőzésére valóban hasznos volna egy-két fotó.)

 

Üdv

TC

 

Előzmény: ascona71 (4147)
ascona71 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4147

A kis fém darab kihűlt, savazás , drótkefézés. A királyvizes próbán a 18-as elmosta a 8 as nem bántotta.a mester erre azt 

mondta, hogy kb 10 -es.

Tehát , a kb 9 gr-os üvegben más fém is van az arany mellett és ez egybe olvasztva adja a 10- es karátot.

kb 3 g olvadékból 0.45g ötvözet született- 9g-ból /0.45 x 3/ = 1,35 g / üveg

Napi 1-1,3 üveget tudok produkálni =  1,35 x 1,3 = 1,75g / nap  kb.

 

A 10 karát tudtommal, 33 % aranyat jelent  - az ötvözet 33% -a ,23%-os arany /dunai-ált./

Ha nem jól tudom,mondjátok ! :)

 

Tehát az ötvözetem súlyának 33 %- a a tiszta arany. 1,75g /3 = 0,6g arany / nap

 

Úgyhogy ,elnézést kérek a tévedésemért! :)

 

Viszont, szerintem már jobb a finomítási technikám,jövő héten megtudom mennyivel!

 

Kedves régi motorosok, várom az okosítást! :)

ascona71 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4146

Tisztelt Grat R. !

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat-ezt is és a továbbiakat is! :)

 

Nagy vonalakban leírom ismét.

 

Mosópadot kreáltam, különböző struktúrájú anyagokkal borítva. Kb 5-6 napig, napi 3-5 órát mosta.

A sűrítményt vödrökbe gyűjtöttem.

A sűrítményt több féle módon próbáltam finomítani. Így jött az ufó lámpa . A fél evőkanálnyi sűrítményt ecsettel a szélek felé mozgatva a kristály formák a szélén maradtak a laposak vissza csúsztak középre.-innen jött az üveglap ötlet.

 

Az első próbálkozás eredményét vittem el ékszerészhez.

1 kis üveg fiolában 9.3 g szárított,mágnesezett anyag volt. Ennek az 1/3 részét olvasztotta be az ötvös.

Olvasztáskor látszott,hogy kőzetfélét is tartalmaz az anyag. De lassan kis golyócskák is látszódtak.

 

Előzmény: The Great Rat (4143)
ascona71 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4145

Igen, rostált, mosott -padról származó az anyag.

A mattított üveg ,vagy rozsdás vaslap pont fordított módon működik.

A KB 1,6 MÉTERES ZUHANYKABIN AJTÓ KÖZEPÉRE KANALAZOK 1 POHÁRNYI ANYAGOT.

A felső részéről adagolom a csordogáló,de teljes szélességében szétterülő lágyított vizet.

Felfelé sepregetem a sűrítményt és a lapos anyagszemcsék lesiklanak a végére, egy tálba.

Ezt kb 3 x megismétlem , aztán a meddő anyag kuka.

A tálban összegyűltet még 1 x átengedem.

Nagyon gyors a művelet,gyorsabb , mint tálkában lötyögtetni.

Előzmény: losznya (4141)
TrotorC Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4144

Eladó nincsen, csak átadó.

Keress meg a privát címen.

 

Üdv 

TC

Előzmény: Oláh István86 (4136)
The Great Rat Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4143

Sziasztok

 

Nem igen szoktam a fórumra írogatni, nagyon sok okosság van leírva. Már mosogatok pár éve aranyat van tapasztalatom, keresés, tisztítás, dúsítás sok mindent kipróbáltam. Melyik anyag jó aranyfogó, pad építés és még folytathatnám, nagyon sokat tanultam Tőletek! De mint lelkes olvasója a fórumnak most nem bírom megállni a dolgot! Vessetek rám követ égessetek tűzzel bármit de asszem most kimondom amit érzek!

Ascona71 ne is haragudj nem ismerlek de amiket leírtál az nagy vonalakban hülyeség..

1.: a dunai arany tisztasága min. 940-980

2.: Azt írtad hogy nem emlékszem pontosan de hogy adott időn belül 5-6g aranyat sikerült kimosnod viszont ha dunai sóderból származik akkor jól nézhet ki nálatok az udvar a min. 13m3 sóderral ill. a meddővel már csak a odaszállítás is gázos

3.: bevitted az ékszerészhez.... 10 karátos, ne vicceljünk....

4.: 4óra mosás 2g arany bocs hogy nevetnem kell akkor te valahol Ausztráliában mosol  vagy Alaszkában.

5.: szerintem ne etesd a öreg rókákat ilyen dolgokkal /nem magamra értem én is csak kezdő vagyok/

6.: 1 hónapja nyomod király vagy de hogy a rosseba mostad át azt a 13m3 anyagot

7.: ha most a saját tisztító padomat veszem akkor kb3l anyag letisztázása szivattyúval is egy teljes délelött evőkanállal adagolva. nem passzolnak az időrendek..

8.: szerintem Te csak osztod az észt... /ha nem így van akkor cáfolj meg video fénykép ez lenne a minimum/

Bocsánat hogy hosszúra sikeredett.

Bocsánat ha esetleg megsértem valakit ill a helyesírásért.

 

Üdv The Great Rat a dunáról 

Gizmoguru Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4142

Egy pár hete csak ülök és figyelem a fórumot.

Olyan, mintha okafogyottá válna a fórum,, aki volt, az tudja, aki jön, az meg nem olvassa.

Kezd hasonlítani egy brazil szappanopera és egy vérbeli sci-fi keverékére...

 

losznya Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4141

 

Csak ülök, itt olvasom, és nem értem.

 

Addig rendben van, hogy az üveglap lejtése 6°, szinte alig lejt. Az is rendben van, hogy vékony filmszerű rétegben adagolod neki a vizet. A problémák ott kezdődnek, hogy ecsettel noszogatod vissza a meddőt a pad tetejéhez, meg az, hogy a lapos arany lemezkék a lényegesen könnyebb de szögletes homokszemeket megelőzve érnek a pad aljára, még akkor is ha mindez üveg felületen történik.

Van esetleg képed, videód az általad megalkotott "Ascona padról"?

Olyat már olvastam hogy maratott (savval) üvegfelületet használnak, de ott is a maratott felület érdessége adata a pad fogóképességét. Tehát az arany fent a pad felső részén a meddő meg a vödörben végezte.

 

Rostálod a padra rakott anyagot? Nézted mennyi arany marad a padon maradt "meddőben"?

Előzmény: ascona71 (4140)
ascona71 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4140

Kipróbáltam az üvegfelületet! Nagyon profi ! Duplázom a mosott mennyiséget.

Zuhanykabin ajtó lett a megoldás. kb 6 fokosan döntve 2l -es flakon , alján kis lyukak adagolja a lágyított vizet, hogy vékony vízfilm réteg legyen az üveg lapon. Kis kézi söprűvel / széles ecset is jó/ ütemesen felfelé söpröm a sűrítményt.

Az arany lapocskák levándorolnak a végére és 1 tálba gyűlnek. Ezt a  sűrítményt át lehet engedni még 1 x .

 

Ami érdekes és megoldásra vár, hogy a lapocskák mellé rengeteg porszemcse nagyságú anyag-zagy kerül.

Ez, mivel az átlagnál nagyobb sűrűségű-fajsúlyú, együtt mozog az arannyal.

Mosó tálban, nem tudom szétválasztani a por aranytól.Lehet,hogy ezt külön gyűjtöm,majd az olvasztás megoldja....

 

Az üvegfelület alkalmazó mosást, nevezzétek nyugodtan Ascona padnak ! :))  - ez a megoldás, csak a dunai-arany "lapok"

szétválasztására jó.Csak ezzel az anyaggal valósul meg a rög,sarkos,kristály formák pad tetején maradása és az 

"arany lapocskák" lesiklása.

Márkiel Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4139

Köszönöm :)

TrotorC Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4138

A második kérdésedre pedig a 2. oldaltól olvasható a szakavatott válasz:

 

http://www.minerofil.hu/lelohely_pdf/2011_4.pdf

 

...innen nézve elég József Attilás ez az aranyláz :-)

Előzmény: Márkiel (4134)
TrotorC Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4137

Ugyan nekem nem jött be, de a helyedben a Mecsekben próbálkoznék.

 

Cikk a 11. oldaltól, a lényeg pedig a 14. oldalon:

 

http://www.minerofil.hu/lelohely_pdf/2011_5.pdf

 

Nem lesz könnyű dolgod, cserébe viszont valamennyi helyszín kiváló túralehetőség.

 

Üdv

TC

Előzmény: Márkiel (4134)
Oláh István86 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4136

Sziasztok nincs valakinek véletlenül egy darab mikrobordás gumilemez eladó?35x55cm körüli.Segítséget előre is köszönöm.

dez1 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4135

A Dráva és a Mura nincs olyan messze....

Előzmény: Márkiel (4134)
Márkiel Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4134

Sziasztok!
14 éves korom óta aranylázban égek és kiszeretném próbálni az aranymosást.
Nehéz kérdéseket teszek fel, remélem tudtok segíteni.
1. Dombóváron vagy környékén hol tudnék aranyat mosni? (Duna, Dráva, Tisza rohadt messze van)
2. Hogy kezdjek neki?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :)

ascona71 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 4133

A miller pad víz adagolását , 1db üzemanyag szívócsőből / amibe a golyó mozog / és

1  2l-es üdítős flakonból hoztam össze. A flakon fektetve a  pad elején, kb 3 cm-ként

lyukasztva. 25l es vödörből nyomja a vizet.

Szerintem ennél egyszerűbb megoldást még nem használt senki. Vagy,?? :)

ascona71 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 4132

Én most már 1 hónapja aranyászkodok. Minden féle struktúrájú paddal próbálkoztam.

A leg jobbnak az a lábtörlő bizonyúlt , ami gumi-szövet váltakozású.A pad ,kb 130cm.

A jövő héten ,viszont mikrobordás gumival próbálom.

A sűrítményt viszont normál mennyezeti ufólámpa búrával finomítom :)

A víz lágyítva, ecsettel a peremek felé lötykölve.

Az elv , hogy a kristályos - szögletes anyagok alól hirtelen elfogy a víz és a peremen maradnak.Mivel a 

dunai arany lapos forma a tál aljára visszacsúszik.Próbáljátok ki!

A rozsdás vaslemezt is kipróbáltam,de a lámpabúra jobb,szerintem.

Ami még 1 próbát megér, hogy a vaslemez helyett üveglapot teszek 5-7 fokosan döntve.

A vizet egész lassan folyatva, szerintem,pont fordítva fog működni,mint a rozsdás lemez.

Az arany fog gyorsan lesiklani.

trisicjohn Creative Commons License 2014.02.06 0 0 4131

Sziasztok valaki tud eladó igazi bányászmohát?elöre is köszönöm

olig40 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4130

köszönöm a válaszokat remélem sikerel járok.még egy kérdés ausztriába mik a feltételek az aranymosáshoz mik rá a szabájok

dez1 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4129

Olvass vissza, érdemes.

Előzmény: olig40 (4127)
Bandita34 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4128
Előzmény: olig40 (4127)
olig40 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4127

és honnan lehet rendes posztot venni mert nem találok sehol.

vagy mivel lehet helyetesiteni.nagyon szeretném megprobálni az aranymosást

Cebrail21 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4126

Én is próbálkoztam biliárd-asztalra való posztóval, de azon bizony semmi sem tapadt meg, pedig tállal mosással ugyanabból a homokból aranyszemcséket nyertem ki. 

Előzmény: olig40 (4125)
olig40 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4125

sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy a biliárd poszto is jo az aztalra vagy csak a rendes hagyományos

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!