Keresés

Részletes keresés

szin-s Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7950

Pl.:Közel van szarufa,kőzel födémgerenda,alcsony,szereltkéményen csak egytisztítóajtó van stb.-őket építészetileg nem érdekli a dolog.Rutin meg az évek szerencsére már flottul megy minden.

Előzmény: kod1111 (7949)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7949

Én naiv vagyok, ha van egy előírás, paraméterek betartása meg van, akkor mibe lehet belekötni.

Előzmény: szin-s (7948)
szin-s Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7948

Nekem is szokott lenni némi jégcsap rajta,ebben a hideg időben nem csoda-de nem vészes.Van  mikor nem is látni a kijövő párát.

Mint említettem parapetes,szerencsére nem kellett érte súlyos tízezreket fizetnem,na meg nem kellett a kéményseprőkkel sem bajlódanom.Egyébként elég sokat harcoltam már velük-generál kivitelező cégnél dolgozom(könnyű szerkezet-Hardell)építés- vezetőként.Évente több kéményt is át kell adnom nekik,mindig van valami kivetni valójuk.Hiába az igyekezet,meg a tapasztalat.

 

Előzmény: kod1111 (7940)
Dunit Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7947

 A leier ezta rágalmat úgy tudná elkerülni, hogy saját maga vitelezné ki az általa gyártott kéményeket.

 Így továbbra is érvényes :

 

 a leier  gyenge, szar kéményeket gyárt  !!

Előzmény: bento1 (7945)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7946

Volt reggel a Leieres ember megnézni. Megállapította hogy nagyobb a baj mint amit ő gondolt, mert hogy ő azthitte csak a ekötőcső esett le a helyéről, mert hogy az le szokott esni. Azért az is elég vicces hogy az le szokott esni. Majd mondta hogy hát ez a probléma nem sűrűn szokott előfordulni, mire mondtam neki hogy hát pedig én nem is egyről tudok az utóbbi 1-2 hónappal kapcsolatban. Végül fotózott, meg felhívott egy szakit aki éppen a XVII.ker-be jött, véletlenül pont szétrepedt kémény problémához (telefonbeszélgetését halottam, ennyit arról hogy ez mennyire nem szokott előfordulni) és akkor már bejön hozzám is és megnézi mit is lehetne ezzel kezdeni. Végül ez az ember lemondta, hogy nem tud jönni és hívnak ha jönni fog. Itt tart a dolog. Nem mondtak semmit hogy ez miért lehet, látszólag a probléma megoldásán volt az ember, remélem ez így is lesz.

Előzmény: bento1 (7945)
bento1 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7945

Szia erik3  6!

 

Ma beszéltem egy hozzáértő emberrel aki azt mondta hogy mivel a leier 30 év garanciát ad a termékére,neki kell bizonyítania azt hogy ez tényleg kivitelezői hiba. Ha nem tudja vagy nem bizonyitja akkor köteles a hibát elhárítani, kijavítani.

Előzmény: erik3_6 (7931)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7944

 Ha már felhoztad az olaszokat !

 

 Bizonyos helyeken a gázkészülékeket egyszerűen a szabadba telepítik ( erkélyek, lodzsa stb. ) Gondolom főleg a vízmelegítők vannak így szerelve. Nincs robbanás veszély ( vagy elhanyagolható ).

 Rómától délre  !!

Előzmény: halaloszto (7943)
halaloszto Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7943

a kondenzacios kazan kimeno fustgaza 100% relativ paratartalmu, mukodesi elvbol kovetkezoen.

 

a kazanipar olasz. olaszorszag mediterran orszag. ott nincs tartos fagy. ezert a fustcsoveiken 20db 20mm atmeroju lyukon megy ki a fustgaz.

 

a magyar hatosagnal meg buntetik aki gondolkozni mer, ezert mindenkit koteleznek hogy a gyarto eredeti szerelvenyevel szerelje a kazant, kulonben kikotik a gazt. 

 

-10 fokban a pici lukon kifele fujt 100% paratartalmu levegobol meg (raadasul tulnyomasos a fustcso, tehat a kiszabadulaskor nyomaseses is van, amitol magatol is 100 feletti lesz a relativ paratartalom) azonnal kifagy a viz.

 

vajk

Előzmény: Zöldár (7941)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7942

 Köszönöm, közben megnéztem a 4 ajtót. 4 ajtó,  4 különböző helyre és 4 árral. Kinek mi tetszik. És az is igaz rosszul fogalmaztam. Nem írják  ők elő, csak amig nem a szájuk innyére van valami,

 Addig kötözködnek.

 De legyen itt egy részlet egy kéménykonferencia egy hozzászólásából  !

 Ime :

 

 

 

"Az egyeztetés mind a mai napig nem történt meg, ennek ellenére ezt a pontatlan, műszakilag több esetben nem indokolható előírásokat tartalmazó "szabályzatot" a kéményseprőszakma kötelező jelleggel betartatja a laikus lakossággal, igen sok esetben szóban közölt utasításokkal. (Az anyag "Műszaki előírások" címmel megtalálható a www.kemenysepro.hu honlapon.)

A szóbeli hibaközlés nem teszi lehetővé a jogorvoslatot, korrupciós lehetőséget is magában hordozhat, elbizonytalanítja a fogyasztót, így a szakma szereplőinek is káros. A lakosságnak nincs fellebbezési lehetősége, hiszen a kéményseprőket felügyelő jegyző nem szakember, a szóban közölt "utasítás" pedig nehezen bizonyítható. A közelmúltban megtartott - véleményem szerint sikeres - Kéménykonferencián az egyik kéményseprő szakvállalat vezetője a kéményseprő cégeket forintban ért károkról beszélt. Arról kellene inkább beszélni, milyen károk érik a lakosságot, hiszen az indokolatlan követelmények betartásának költségeit is ők fizetik. El kellene gondolkozni mindenkinek arról, melyik a fontosabb, a cél vagy az eszköz. "

 

 A Magyar Gázipari Vállalkozók Egyesülete megbizásából Regőcz István mondta.

 A kiemelések tőlem.

 

 Tehát most elvonatkoztatva ettől a nyomorult kis ajtótól, a kémény seprő ezt azt közöl az áldozatával.

 Azt vagy végre hajtja az áldozat, vagy tejel a kéményseprőnek.

 Mindenképen a pénze bánja. 

Más  : 3 éve  a szokásos un. sor ellenőrzésnél a kéményseprő jó kettő órát késett az általuk megadott időkerethez képest. Felhívtam a fönökeit, hogy miért késnek ? Volt valami magyarázat, de a nem ez a lényeg.  A fönök/titkárnő értesítette az elégedlenkedő ügyfél meglétét.  Mikor jön be az ürge, nagy dirrel durral mondja, hogy az a kémény nem jó - romos stb.

 Csak kérdem : köze ?? köze ??

 Na mindegy, elvétette szegény pára, mivel a szomszéd amúgy használaton kivüli kéményét pécézte ki !!

  Engem akart szívatni, de mellé lőtt !!

Előzmény: kod1111 (7936)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7941

 Látom újra bemutatva van ez az eljegesedett cső.

 

 Ezt a kényseprők teszik fel előszeretettel, de magyarázatot soha nem fűznek hozzá (nem céljuk, céljuk a ködösítés a saját fontosságuk kiemelése  ).

 Tehát ez a függőleges cső tulajdonképpen nem is kémény, csak egy függöleges füst cső, kipufogó cső stb.

 A kémény is függőleges tégla építmény vagy más cső, de mindig szigetelve van.

 Aztán ez a csőbe csatlakozó gázkazán nagyon kis teljesítményen mehet tartósan és tartósan nagy hideg lehet.

 A lényeg : a füstgáz nagyon lehül, annyira, hogy megfagy.

 Ja és  azért ez elég ritkán fordul elő (minden hiresztelés ellenére ).

 

 Tény baleset veszélyes, de az életben  10  000 más sokkal balesetveszélyesebb dolog van  !!

 Ezt se árt tudni  !!!

 

 

 

Előzmény: kod1111 (7940)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7940

Csak Te kéményről beszéltél, ilyen is lehetne.

 

Előzmény: szin-s (7939)
szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7939

Persze,hogy vízszintes-parapetes!

Előzmény: kod1111 (7938)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7938

Ha ez ilyen egyszerű lenne ebben az országban, akkor itt mindenki azt csinálhatna amit akarna, a jogszabály szerint igen is köteles vagy beengedni az ellenőrző személyt, különben hogy tud nyilatkozni a dolgokról, hogy mindent rendben talált.

"Kombi cirkóm van tubó kéménnyel falon kivezetve,ahhoz meg semmi köze."

Egyetlen egy dolgon múllik az eset:vízszintes kivezetésű az égéstermék elveztőd vagy függőleges, az első esetben parapet, a másodiknál pedig igen is kéményről(zárt égésterű) van, amit köteles ellenőrizni.

http://magyarkemeny.hu/index-3.htm

Előzmény: szin-s (7937)
szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7937

Falun lakom,nem fogom be engedni majd a kapuban fizetek neki mondtam az asszonynak is,hogy be ne engedje kapun belülre.

Szerencsére az utcáról nem látszik a szomszédokkal jóban vagyok tőllük nem tartok.

Hivatalosan csak tartalék kéményem van,azt nem kell ellenőrizni sem karbantartani csak fizetni érte.Kombi cirkóm van tubó kéménnyel falon kivezetve,ahhoz meg semmi köze.Ha esetleg meglátja az alu borítást majd megmondom,hogy szellőző a pincébe.

Egyébként koracél tisztító ajtóm van.Majd ha lessz időm teszek képet róla.Sztem jól sikerült ahoz képest,hogy egy hülye asztalos vagyok.Remélem tuti lessz.Összesen kb.benne volt 15e ft-omba a 7,5m hosszú kémény.

Előzmény: KalásziM (7933)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7936

Szerintem tudod Te jól, hogy mire gondolt a fórumtárs: a mostani előírászerint új építésű háznál csak ilyet szabad, lehet beépíteni, nyílván van előnye ennek a típusnak ez nem esik ki és nem törik össze mint a cementes, de az ára is más.

http://www.argep.hu/trend/KEME/Kemenyajto.html

Előzmény: gmkiev (7934)
EM64T Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7935

Szóvá tették a kéményt is, abba pedig nem ugrok bele... Úgyis kicsit szar volt a bojler, hol melegített, hol nem. Veszek inkább egy 50 literes elektromosat. Köszi a válaszokat!

Előzmény: KalásziM (7927)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7934

"Azok még egy mezei kéményajtóra is kor.acélt írnak elő  !!"

Mit jelent ez a mondat?

Előzmény: KalásziM (7933)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7933

 Persze hogy nem lehet !

 Csak tudod a kéményesek !

 Azok még egy mezei kéményajtóra is kor.acélt írnak elő  !!

Előzmény: szin-s (7932)
szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7932

Nem kóracél az biztos,erőműből lett mentve-vadis új,nem bontott kazáncső-acél.Lehet vele probléma?Van aki 25éve használja semmi gond vele,pedig visontai lignittel fűt benne-annak pedig elég magas a kéntartalma.

Előzmény: KalásziM (7930)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7931

XVII.ker-ben vannak ilyen követelmények, nem lehet csak ilyen kész kéményt rakni, másra nem adnak engedély idén Január 1-től.

 

Holnap reggel jönnek ki a Leiertől megnézni mi a szitut, úgyhogy majd mondom az igazságügyit ha azonnal kötözködnek.

 

Héten vagy jövő héten jön a rozsdamentes ember, ha kapok árat majd megírom, megoldásnak csak ezt látom.

 

 

KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7930

 Na jó, van  vas és vas között külömbség - sőt az nem is vas, hanem acél. Akkor  A38 stb..... - mezei  acél, vagy Korr. korrózióálló  acél (ezt lehet savállónak is hivni.

 Az 5mm -es falvastagság miatt gyanús. Korr acélból az qurva drága.

Előzmény: nagy ivó (7929)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7929

Talán vas? ))

Előzmény: KalásziM (7928)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7928

 Milyen annak a vascsőnek az anyaga ??

Előzmény: szin-s (7923)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7927

 Pótold a hiányosságokat !
 egy inox cső fillérekbe kerül ( 3800 ft), a burkolat se drága.

 De tényleg örülj, hogy nem az egész gázszolgáltatást szüntették meg.!!

 

 És csak engedélyes szerelővel.

 Ha a kémény buliba bonyoldsz,  pár százezred bánja !!

Előzmény: EM64T (7925)
cseik Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7926

nincs joga ilyet csinálni. viszont a gázt van joga elzárni. szal jobban jártál, hogy csak a melegítőt iktatta ki és nem a gázellátást. ha visszakötöd és észreveszik hátsón nem rugnak "csak" a gázórádat zárják le.

 

gázmelegítőnél nem szokott semmi cső műanyag lenni, az biztos. burkolat az kell, bár nem hiszem h e miatt csinálta.

 

a parapetes kivezetéssel ilyenkor nem foglalkozhatnak. majd amikor kéred a visszakapcsolást akkor fogják kérni h oldjad meg a tető fölé vezetését a kéménynek.

Előzmény: EM64T (7925)
EM64T Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7925

Sziasztok!

 

A dégáz kijött hozzánk, mert gond volt a gázórával. Bement a házba is, és azzal a felkiáltással, hogy nem szabványos, lekötötte a gázmelegítőt. Van joga neki ilyet csinálni? Ha visszakötöm, hátsón rúgnak?

 

Hogy mi volt a konkrét baj, még egyelőre nem tudom, mert nem voltam otthon. Olyasmit magyaráztak, hogy a cső műanyag, és az nem jó, meg hogy nincs rajta a burkolat.

 

Az lehet gond, hogy nincs kéménye, csak a falon kimegy oldalra az égéstermék (kb. a verébdeszka szintjén)?

 

 

bento1 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7924

Szia erik3  6!

 

Ha a bélelős szaki ad árajánlatot légyszi ird meg a fórumon.Sajnos nekem is keresni kell megoldást,de én nem hagyom ennyiben.

Előzmény: erik3_6 (7919)
szin-s Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7923

Én  most 160-as vascsőből építettem,a fala 5mm vastag,a hossza 7,5m,5cm RockWollal szigeteltem kivül alu csőhéjjat tettem rá,a tetején még van egy tölcsér alakú huzatfokozó is.Begyújtottam egy úságpapírt benne,a huzat ki vitte a pernyét.Remélem ez nem fog repedni sem keresztben sem hosszában,bízom benne  örök lessz mint a nyomor.

nagy ivó Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7922

Az igazságügyi szakértőt megemlítetted nekik?

Előzmény: erik3_6 (7919)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7921

Hol van ez a hely ahol ilyen előirások vonatkoznak az építkezőre, máshol a normál tégla kémény is megfelel savállócsővel béllelve, az nem szokott sem hosszában , sem keresztben repedezni.

Előzmény: erik3_6 (7918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!