Keresés

Részletes keresés

korzo Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2949

20 év alatt a fórumon ragad az emberre ez meg az :-)

Előzmény: cinyoka (2943)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2948

Klassz lett, látszólag vízszintes is. Elképzelésem szerint az egyenletes magassag beállítása a legnagyobb szívás.

Előzmény: cinyoka (2946)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2947

Koszi. Sajnos valoban több lesz, mint ahogy terveztem, de menetközben változtattunk is valamennyit. 20ezerft/m folott lesz, de pontos szamot csak a vegen tudok mondani. A szomszédot illetoen pedig, ez az ára, hogy mi nézzük a kerites szép oldalát, és hogy a mi elképzelésunk szerinti.

Előzmény: cinyoka (2945)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2946

No, elkészült a térkövezés is csak annak akit érdekel,

 

egyébként teljesen OFF

 

Kijelölés:

 

A keret kialakítása (elég szívás volt, meg nagyon sok föld :D):

 

Itt már fel van töltve kb 10cm magasan zúzott kővel és az ágyazó kavics is ott figyel a lerakott alatt

 

Besöprés előtt:

Elkészült a mű :)

 

Bónuszként holnap még felteszek egy képet, mert ma este be is állítottuk a helyére a kiülőt...

ON

Előzmény: Topacsenkó (2928)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2945

Nagyon fasza lesz! De hogy marha drága az biztos :D főleg azokkal a szép deszkákkal!!!

A szomszédod összeteheti a két kezét, hogy Te megcsináltad/od egyedül!

Előzmény: Topacsenkó (2942)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2944

  Én sem javaslom a tuját (no meg a kertészek sem) - bár nem kimondottan a mérete miatt - tavaly mi 40 db-ot raktunk el abból kb 10-et kipisált a kutya, a többiből megmaradt 6-8 egészséges, valamint 6 db, aminek az alját lenyírtam és a tetejéből próbálok valami "gömbtuja" formát faragni.

  Ellenben idén ültettünk el 5 db kínai(?) borókát, azok gyönyörűen növekednek, állítólag a boróka a jelenlegi alternatívája a közkedvelt (smaragd) tujának, igénytelen, a rovarok gombák nem támadják stb... mielőtt még sok-sok pénzt beleölsz olvass utána :D 

ps: a szomszédom is a napokban vágott ki a sorából vagy 6 darabot, először alul megbarnult, majd teljesen elszáradt

Előzmény: Topacsenkó (2937)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2943

Bakker!!!! És tényleg! Hol tanultad ezt?

Előzmény: korzo (2936)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2942

Az alsó zártszelvénynél már megvolt a sorvezető, így jobb lett. Ettől újra mértem a felső függőleges távolságát, egy szakaszon van 2cm benne amugy +/- 1cm en belul van. Egy kis hullám van benne vizszintesen is, de ott a meglévő oszlopokban ez már benne volt. A 2cm t javítom, a tobbi marad

Előzmény: Topacsenkó (2926)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2941

Nem beton, hanem deszka kerítésre gondoltam.

https://www.google.hu/search?q=timber+fence&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi22YiQmK3aAhWMaFAKHVQBCKcQ_AUICigB&biw=2144&bih=1079

 

A talajcsavar engem is foglalkoztatott, aztán lebeszéltek róla, hogy gyenge, nem erre van kitalálva. Egy kis betonozás, nem az ördögtől való dolog, lyukfúróval megfúrod neki, aztán mehet bele az oszlop. Kutya miatt kelleni fog valami lábazat, erre vannak az előbb belinkelt kótajiban is elemek. Véleményem szerint marhaság 70cm-re lebetonozni, mint ahogy mindenütt osztják az igét. Elég, ha az oszlopaid masszívan be vannak fogva, hiszen az tartja a kerítésed, nem a lábazat...

Előzmény: AJAMA (2939)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2940

Nincs még áram a telken, nyáron lesz már remélem. A betonozásra én is gondoltam, hiszen olcsóbb, mint ezek a talajcsavarok, de sokkal egyszerűbb és gyorsabb is telepíteni az oszlopokat.

Előzmény: Topacsenkó (2938)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2939

Teli kerítést nem szeretnék (ha betonkerítésre gondolsz), hiszen körben sincs sehol illetve az baromi sokba kerülne. A telek 24m széles, a házfaltól a telekhatárig 8m hely lesz, a 2m szélesség így nem gond. A korábbi házamnál tujasort ültettem, 8 éve. Még egy sem pusztult ki azóta szerencsére, így bízom ebben most is. Kutya lenne majd az udvarban, a két oldalsó kerítésen drótháló van.

Előzmény: Topacsenkó (2937)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2938

Nem tudom, hogy áram van-e a telken, de ha van, akkor én lebetonoznék olyan acél oszlopokat, ami később bírja a teli kerítést is. Amikor majd erre is tudsz pénzt szánni, akkor a most ráhúzott filléres drótot lecseréled valami esztétikusabbra. (és zártra, a tuja helyett)

Előzmény: AJAMA (2935)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2937

Tujasor helyett nem érdemes végiggondolni, hogy teli kerítést építs inkább? Ha a tuja megnő min 2m széles sáv elveszik a telekből. A Te esetedben ezt kb 10%-ra saccolom oldalanként, tehát a teljes telek 1/5 részét a tujáknak szenteled, és még locsolod is és vársz türelemmel amíg megnő.. Nagy luxus szerintem. És pl ha 5 év múlva kipusztul az egyik? Foghíjas lesz?

Előzmény: AJAMA (2935)
korzo Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2936

Katt a képre jobb egérgombbal, majd ott a kép megnyitása (új ablakban), vagy ilyesmi. Ezután a címsorban a THM-et átjavítod IMG-re (nagybetűre figyelj!), és tádáám :-)

Előzmény: cinyoka (2934)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2935

Sziasztok!

 

Véleményetek szeretném kérni.

Építési telket vásároltam, melynek a hátsó és az egyik oldala le van kerítve drótkerítéssel. Hátsó szomszédom van, egy oldalsó is. A másik hosszoldalon a telekhatáron viszont nincs kerítés, nincs szomszéd. Itt két olyan telek van, melyet mostanában nem fognak eladni, azaz a telkem ezen oldalán teljesen nyitott a tér. A szeptemberi építkezésig szeretném lezárni ezt az oldalt egy végleges 40m hosszú kerítéssel, mely mellett tujasort is ültetnék ősszel. A frontoldalt valami gagyi dróttal zárnám le az építkezés végett.

 

A kérdésem, hogy milyen oldalkerítést javasoltok felhúzni. 3D táblásra kértem ajánlatot kíváncsiságképp, de a 40m-re 200e ft lenne csak az anyag. Ami tetszik, az a tekercses 150cm magas ponthegesztett zöld kerítés, talajcsavarokra helyezett oszlopokkal. Vagy egyszerű fonott bevonatos drótháló mellett maradjak csak, mely a legolcsóbb, hiszen úgyis tujasor lesz végig a hosszán és mert másik oldalakon is az van. Oldalról az útról látszani fog a kerítésem egy jó ideig. 

 

Köszönöm előre is segítségeteket.

 

 

 

 

cinyoka Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2934

Na, ez már valami!...hogy csináltad? (még jól jöhet :D)

Előzmény: korzo (2932)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2933

A zsalukő lábazaton az illesztési hézagokat szeretném kifugázni, és lényegében mint egy glettelés, vékony rétegben simára el szeretném húzni. Fagyálló csemperagasztóval, vagy cementhabarccsal csinálnám. Szerintetek?

korzo Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2932
Előzmény: cinyoka (2931)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.08 0 0 2931

Köszönöm! Nem tudtam nagyítani, de ha jól láttam még így is elég olcsók a zsalukövek, bár a méret sem igazán látszik...

Előzmény: joco81 (2930)
joco81 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 2930

Megjött a válasz Kótajról:

"Köszönöm megkeresését. Felhívom figyelmét, zsalukövek gyártását megszüntettük nem rég, így ezekből már nincs raktáron."

 

Küldtek friss árlistát, netto árakkal. - mellékeltem

Előzmény: cinyoka (2922)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.08 0 0 2929

A zsalukőből készült kerítésoszlop stabilitásában mekkora szerepe van a pontalapokkal, cölöpökkel megerősített vízszintes alapgerendának?
Az nem lenne igaz ha azt mondanám, hogy semmi. Nálam két zsalutégla sor a lábazat, ami 46 cm. Mivel be vannak "csorbázva" - beleeresztve az oszlopba - nyilván tart valamennyit.

Ha nem készítek lábazatot, akkor könnyebben megdőlhet az oszlop?
Nem nagyon hiszem. Persze attól is függ, hogy milyen a talaj ahol ez az oszlop majd állni fog.

Megint csak magamra hivatkozva: a szomszéddal közös telekhatáron olyanok a terepviszonyok, hogy az utca 70-80 cm-rel magasabban van mint a kert. Ezért nálam az egyik 40x40-es oszlopzsaluból készült 184 cm magas oszlop alatt egy két méter magas 40x40-es alap van.(1. kép, bal oldali oszlop) (A többinél csak 80 centi és egy méter között van az alap mélysége.) Ebből az utca felé csak tíz centi látszik ki. Viszont belülről a kert felől mind a 70-80 centi. A talajban pedig van vagy 120 centi és mindez homokban, egy valamikori tómeder partján. Ez az oszlop ráadásul magában áll - nincs összekötve az alapja a mellette lévővel - mivel az 7,5 méterre van tőle. Mindez azért mert a két oszlop szélessége adja a majd a dupla garázs szélességét is. Lényeg a lényeg, hogy ez az oszlop már hét éve áll így magányosan, de eddig meg sem moccant. Amikor a beálló készül, akkor majd építeni kell egy támfalat a szomszéddal közös határon. Ez ad majd egy plusz támasztást az oszlopnak.

Summa summarum, bisztos vagyok benne, hogy megáll az az oszlop magában, hacsak nem egy mocsaras területre építed. Ha mégis kétségeid vannak, akkor meg kell csinálni egy 50x50 centis alapot ami 1,10-1,20 mély.
 

Előzmény: sucireme (2923)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.07 0 0 2928

Jövőre térkövezés is lesz, uh részemről jöhet kép is infó is. Mi téglával szeretnénk majd megoldani.

Ennek a kerítés szakasznak a nehezén túl vagyunk. Van még 2 ugyanekkora plusz az utcafronti felujitasa. Es meg ezer más ami nem kerítés. Unatkozni mostanában nem fogok.

Előzmény: cinyoka (2927)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.07 0 0 2927

nem unatkoztál a napokban :)

 

én egy kb 4nm-es placcot térköveztem le a kiülőnk alá, eddig csak a füvön volt, de az igazából sem a fűnek, sem a kiülőnek nem tett jót :). Még pár db térkő leszabása és a besöprés van hátra. Igaz nem kerítés, így off-módban majd teszek fel pár képet ha elkészült, hátha érdekel valakit :)  

Előzmény: Topacsenkó (2926)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.07 0 0 2926

Előzmény: Topacsenkó (2925)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.06 0 0 2925

csipsz7 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 2924

Sziasztok!

 

Kerítést szeretnék építeni. A falra tervezek egy koszorút, mivel kerül majd rá egy tető is, ez lenne a terasz hátsó fala. b30-as téglából lenne a fal futóra rakva. Kérdés Milyen távolságonként kellene úgynevezett beton tartó pillér ? Mennyi vas kell bele ? Ezekbe bele kell kötni a téglát ? vagy csak mellé falazni és egy kis habarccsal megkenni ?

 

Előre is köszönöm.

sucireme Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2923

Már többször is átolvastam, tartalmas leírás. Viszont mégis van, amit nem értek.

A zsalukőből készült kerítésoszlop stabilitásában mekkora szerepe van a pontalapokkal, cölöpökkel megerősített vízszintes alapgerendának? Ha nem készítek lábazatot, akkor könnyebben megdőlhet az oszlop?

A kerítéslábazat helyett: Mostani elgondolásom szerint színes beton téglakőből készített szegély lenne csak a kerítés külső vonalában, hogy a fenyőkéreg, - amivel takarom a borostyán gyökerének környékét – rendezett hatású legyen.

Esetleg még egy sor 15-ös zsalukőből készült lábazat is illene egy ilyen kerítéshez. Viszont gondolom ehhez is szükséges lenne elkészíteni az általad leírt alapgerendát, plusz szigetelni bitumenes lemezzel. Mindezt egy sor  zsalukő miatt. Azért csak ekkora, mert egy ilyen jellegű kerítéshez, ez a méret passzol – szerintem. Esetleg volna ötleted ezzel kapcsolatban?

A képen láthatóhoz hasonló kerítésmezőket szeretnék.

 

Előzmény: Pompiere (2911)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2922

Igen, így már érdekesebb a dolog, bár az 50x20x20-as méret ami 0.59 EUR az 187Ft szemben a magyar 40x20x20 165Ft-jával...

Lehet, h meg kellene várni mégis a válaszukat :/

Előzmény: joco81 (2921)
joco81 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2921

Engem ez zavart meg:

Itt már 50cm a hossza 40cm helyett. A legtöbb helyen 50cm hosszú a zsalukő

 

http://novyplot.hupont.hu/14/obrubniky-dute-betonove-prvky

 

A telephely címe itt is Kótaj.

 

Előzmény: cinyoka (2919)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2920

mondjuk az ára tényleg marha jó!

Előzmény: cinyoka (2919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!