Keresés

Részletes keresés

kopjáss Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22307

Szakemberektől kérdezem:

szomszéd bácsi megengedte, hogy belógassam a búváromat a gyűrűs kútjába, mert az érdi veteményesem kezdett meghalni. Saccra -4-5m-re becsültem a vízszintet, a talpmélységet nem mértem. A bácsi kb. hetente egyszer megtölti a 200 l-es hordóját, ennyi volt idáig a vízkivét.

Két este jól meglocsoltam a kertem, úgy 3-3 m3-t vettem ki nagy boldogan, hogy eztán már csak így lesz! Aztán nagyot csalódtam, mert a kút nem töltődött vissza!!! A talajvíz szintje kb. -2m-en van a környéken. Szerintetek mi történt?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22306

Amíg nincs kész a kút és nem ismertek a paraméterek addig sok értelme nincs szivattyúról beszélni. A fúrós csinája meg kompresszorozzon próba szivattyúzzon aztán ha 1 órás szünet utáni újra indításnál is tiszta a víz akkor mondja meg a nyugvó szintet a tiszta vizes hozamot és a hozzá tartozó üzemi szintet. Ha homokos lenne a víz az baj ha enyhén opálos az locsoló kútnál fenntartásokkal elfogadható és remélhetőleg el is fog múlni. Ezek után lehet fáradni a pénztárba, mert lehet úgy jársz mint a legutolsó videóm alanya. Se kút se pénz.

Előzmény: Törölt nick (22304)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22305

És hogy legyen egy kis érdekes is :

 

1 mérettel beszűkített béléscső 40 nél ( sumákban ) ami szét is csúszott lejjebb.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22304
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22303

Viszont a koszos vizet nagyon nem szereti mert periférikus 1 lapátkerekes. Tehár a fúrós 1 órás pihentetést követő utánindításnál is tiszta vizet hagyjon maga után. Ha ez így van akkor tedd csak le ezt a szivattyút.

Előzmény: Törölt nick (22300)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22302

A "robbantott ábra" szerint van benne. Ettől függetlenül egy jobb minőségű megbízható réztányéros visszacsapó nem fog a rendszer hátrányára válni.

Előzmény: Törölt nick (22300)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22301

Egy kis kút feltöltődés :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22300

http://www.elpumps.hu/BP-1-4.php ebben van vagy nincs visszacsapó? Köszönöm! Bocsánat a kezdő kérdésekért, most alakítjuk ki a kutat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22299

Értem, vagyis ha leáll a nyomás, maradjon meg a vízoszlop.

Ha nincs ,akkor az az 1-2 ezer forintos szelep hozzátehető házilag is.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22298

Nem

Csak azzal amiben van visszacsapó szelep. Amelyikben nincs arra kell szerelni és ok.

Előzmény: Törölt nick (22297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22297

Egy kérdésem lenne felétek: az áramláskapcsoló bármilyen mélykút szivattyúval összehozható?

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22296

... ha holmi önkéntesek nem piszkálnak oktalanul, akkor nem harapok :-)

Előzmény: Törölt nick (22294)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22295

Jó is ! Ezt kéne halanod a csövesen :)

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (22293)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22294

Ne rotál -j már jet !  Kiszavaztunk a "big-brother" házból.

Előzmény: Törölt nick (22292)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22293

http://youtu.be/RNjvSQ8BGjQ     ez meg füst a víz felett :)  

Előzmény: Törölt nick (22290)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22292

Na megvan...

"Amihez ennyire, hülye vagy arról ne nyilatkozz... ilyen magabiztosan."

 

Ezt fenntartom.

Előzmény: Törölt nick (22291)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22291

Harmadszor: Téged senki sem kérdezett.

...és téged ki a tököm kérdezett?!

Hozzád asszem nem is szóltam itt mostanában...

 

idő előtt le hülyézel valakit.

Konkréatan: IGAZAM volt, akkor miről is pofázol kéretlenül?

 

Ötödször: Hagyd békén az ittenieket,

Az, hogy kinek mit írok nem a te dolgod, de persze te is leírhatsz itt bármit, ezt is.

Az érintett majd bepanaszol, ha szükségesnek érzi.

 

vagy húzz a francba.

Erre honnan is veszed a jogot ?!!!

Ez egy nyílt fórum, BÁRKI írhat ide és CSAK!!!! a moderátor tilthatja ki innen.

Úgyhogy,  ... kapjál már a fejedhez öcsisajt!

 

-----

 

Negyedszer: Mivel egy embernek egy a párja, szívesen látlak személyesen,

Akkor gyere és lepippanthatsz.

 

Egyebekben tojok rá mit gondolsz.

Nem vagy a fórum semmivel sem több mint én...

 

Előzmény: adingos (22288)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22290

Egy kis érdekes nézni való.

 

adingos Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22289

Sajnos a pénz, és a hírnév nagy úr! Könnyen elvesztheti az ember az önbecsülését.

 

A becsületet pedig csak egyszer lehet elveszíteni!!

Előzmény: Freddy4 (22285)
adingos Creative Commons License 2014.06.29 0 0 22288

Valószínű drága barátom, hogy édesanyád is e szavakkal traktált a bölcsőd mellett, mikor a tejet szívtad magadba.

 

Először is: illenék a normális megszólítás, ha már veszed a bátorságot, és idő előtt le hülyézel valakit.

Másodszor: Jobb lenne némi jó modort tanulnod, ha ezen a fórumon mutatkozol.

Harmadszor: Téged senki sem kérdezett.

Negyedszer: Mivel egy embernek egy a párja, szívesen látlak személyesen, eme nemes eszmefuttatás megbeszélésére.

Ötödször: Hagyd békén az ittenieket, vagy húzz a francba.

 

Ezek után pedig neked is legyen szép napod, ha már így meghibbantál. 

Előzmény: Törölt nick (22274)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22287

Ne foglalkozzatok ezzel a madárral , a kerti tavas topicban is ugyanezt csinálta , meg akarta magyarázni ,hogy a kerti tavasok balfaszok mert a békakuruttyolással  és a csobogóval  zavarják  a szomszédok nyugalmát  és ő ezzel tökéletesen egyetért... most itt osztja az észt amíg innen is el nem hajtják  melgeb éghajlatra a tudományával együtt ...

Előzmény: halaloszto (22284)
oljeg12 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22286

Hú de bátor vagy! Nem tudom, hogy szemtől szembe is ilyen bátor lennél? 

 

Na akkor, most nekem is beszólhatsz. És akkor a "műveltséged" még jobban kidomborodik. De szerintem az már régen kiverte a biztosítékot.

Előzmény: Törölt nick (22283)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22285

Mivel, pill. szakmai kérdés nincsen, ezért dobok fel egy a sajtókban is leközölt sztorit:

 

Mint köztudott, a múlt hétvégén volt Klapka György 5. házasságkötése, ill. esküvője.

 

Az esti partin a diszvendég Koós János szerette volna előadni műsorát, amikor a te -

rasz felöl nagy morajlás és zugolódás történt.     A művész úr, először csendet kért.

 

Mivel ez sem csendesitette le a publikumot ezért másodizben már erősebben beszólt

 

Szószerint idézem :  " Kuss legyen már ott kint, büdös parasztok" !!!     No coment...

halaloszto Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22284

mi lessz a kovetkezo nicked?

Előzmény: Törölt nick (22283)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22283

Hess... okoska!

Senki nem kért fel fogadatlan prókátornak és seggnyalónak.

Előzmény: Törölt nick (22281)
Kapocska Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22282

jetrotálnak mondanám,hogy úriember nem vaddisznó és a
magas labdát  nem üti le,főleg nem  többször.
Romantikus környezetben a rugót ki lehet vetetni!
Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22281

Hello jetrotál !

Nagyon köszönjük az értékes hozzászólásaidat de örülnénk ha befejeznéd a szakma megbecsült idős tagjával és a leg segítőkészebb és hozzáértőbb fórumtársal folytaott öncélú kioktató és fennhéjázó  vitádat. Vannak itt más témák ahol "tehetségedet" kamatoztathatod. Kérni és kérdezni jöttél ide ezért próbálj meg úgy is viselkedni ahogy egy kérdezőnek vagy segítség kérőnek ( vendégnek) illik, még akkor is ha nem azt a választ kaptad amit szerettél volna hallani. Bizonyára nem véletlen hogy az emberek többsége ( magamat is beleértve) egyre inkább a társadalom és gazdasági élet haszonlesőinek tekinti a mezőgazdasági vállakozókat. Nyilván vannak kivételek akiknek tisztelet járna, de számos (igaz)rémtörténetet tudnánk velük kapcsolatban elmondani mind a foglakoztatottaik "élményei" mind a velük kapcsolatban állók gazdasági tapasztalatai alapján. Úgy gondolom az utolsó sorokban írt vélemény megváltoztatása szép feladat és örülnék ha inkább ott kamatoztatnád tudásod tehetséged. Talán akkor én is meg tudnám érteni hogy miért van az hogy 30-50 millás gépekkel jártak tüntetni gazdálkodók mert "szarul élnek" miközben a család drága autókon vitte nekik a teát és a kaját. A gazdasági élet adófizetői még álmodni sem mernek azokról a kedvezményekről amik megilletnek titeket, és hogy miképp éltek ezzel vissza azt most nem részleteznép. Szóval ráférne egy kis PR erre az ágazatra mert a piros fehér zöld csík lassan kezd kevés lenni. Hajrá !

oljeg12 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22280

Kialakult megint egy vita és a számokon való lovaglássá vált. Pedig kár belemerülni abba, hogy ki tévedett a számolásban. Nem erről szól a történet. Csak ide terelődött. A lényeg arrol szól, hogy mennyibe kerül egy kút, amivel esetleg sporólhatunk, vagy hasznot hozhat a konyhára. Vannak olyanok, akik sok minden olyan dologra költik a pénzt, ami kevésbé hasznos és olcsóbb megoldással is el lehetne érni azt a funkciót, ami az ember számára fontos. Ha pedig egy kútról van szó, akkor pedig garasoskodnak.

A másik csoport, pedig az, akinek nincs pénze arra, hogy egy megfelelő kutat fúrasson. Így belevág egy olyan megoldásba, ami lényegesen kevesebbe kerül, de viszont vagy bejön vagy nem. Vagy is belekreül egy bizonyos összegbe és vagy lessz vizem, vagy nem. Ezek azok az enberek, akik közé én is tartozok. Nekünk, nincs pénzünk spórolni. Mert a télikabátot, vagy a csizmát, nem februárban az árleszállításkor vesszük, hanem decemberben a teljes áron. Mert akkor már nagyon muszály megvenni. Mivel februárban, nem volt pénzem, hogy megelőlegezzem magamnak, hogy megvegyem. Itt a fórumon is megjelenik mind a két tipusú ember. Ismeretlenül, nehéz megítélni, hogy ki melyik csoportba tartozik. De nagyon tudom sajnálni azokat, akiknek nincs pénzük spórolni. Azokat is tudom sajnálni, akiknek mindenre van pénzük, csak a hasznosabb dolgokra sajnálják a pénzt. Őket azért sajnálom, mert nem jó az értékítéletük. Ezért úgy tűnik, mintha milyen jól élnének, de a rossz döntéseik miatt, nem biztos, hogy előrébb jutnak.

ja nyugi Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22279

Én is szívesen telepitenék léalma fát, hol árulják? :-)))

Előzmény: Törölt nick (22278)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22278

A lélalma TIPIKUSAN NEM selejt alma!!!  Direkt e célra termelik.

Észosztás előtt ezt is kéne tudni... vagy hallgatni.

Előzmény: Freddy4 (22276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!