Keresés

Részletes keresés

bokor Creative Commons License 2001.09.05 0 0 3622
Kedves joy,

kipróbáltam a krumplit. Igen nagy sikere volt, ropogós volt, aranysárga, egyszóval tökéletes. És rájöttem arra is, mi volt a gond legutóbb. Azt írtad ugyanis, hogy rósejbnit sütöttél. Nem tudom, ki mit ért ez alatt, de az én nagymamám rósejbninek a vékonyra vágott hasábburgonyát hívat, szóval én legutóbb annak álltam neki. Most viszont gyalultam, vékony szeletekre (etimológiailag a rósejbni persze olyan szeletke, ami száraz, roppanós - naná, hogy a chips :-), kimostam, megszárítottam, forró olajba belezuttyantottam. És arra is rájöttem, hogy akkor van kész, amikor nem sistereg tovább.
Ha már viszont itt tartunk: a hasábburgonyám miért lesz mindig löttyedt??? Anyukámnak ugyanabból a gyönyörű sárga krumpliból mindig roppanós lesz. Szóval, ötletek???

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.05 0 0 3621
Mit lehet csinalni kortebol? ledus de meg nem puha Vilmos kortem van. (Palinka fozok kimeljenek)
Filippovna Creative Commons License 2001.09.04 0 0 3620
Sziasztok!
Nem ismeri valaki a szavarin receptjét(?), tudjátok az az élesztős tésztával készült és tejszínhabbal (hmmmm :)) töltött sütemény...
GPF Creative Commons License 2001.09.04 0 0 3619
Igen, igen, köszönöm.
Sosem fogom megtanulni a linket.
Előzmény: Hy (3618)
Hy Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3618
Előzmény: GPF (3548)
Mulan Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3617
Off:
Mi lehet vajh a "konyhamoderator" arabus olvasata, ha a levlistánkra valami @arabia.com címről kaptunk egy ilyet:

"Girl And Guy Magnet 8711

Knock Their Socks Off!

Try This POTENT Pheromone Formula That Helps
Men and Women To Attract Members of The Opposite Sex
Click here to learn more:

Ever wonder why some people are always surrounded by members
of the opposite sex?

Now YOU Can...................
*Attract Members of The Opposite Sex Instantly
* Enhance Your Present Relationship
* Meet New People Easily
*Give yourself that additional edge
* Have people drawn to you, they won't even know why

Click Here For Information
Read What Major News Organisations Are Saying About Pheromones!

To be removed from our mailing list,
Click Here

Mulan Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3616
nem nekem szólt ugyan a kérdés, de:
sima liszt= fehér liszt= nullásliszt = finomliszt
Előzmény: Kkukka (3615)
Kkukka Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3615
Bóbita2, csuda értetlen vagyok, szóval a sima liszt=finom liszt?
Előzmény: Bóbita2 (3579)
Mulan Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3614
Hosszú távon, ha már kialakultak a készletek és a szokások, meglátod, megéri!

Na sorban:

- A sült csirkéhez gyakorlatilag minden jó, csak arra kell ügyelni, hogy ne gyszerre minden, hanem valami összeillő kombinációk, óvatos kísérletezés, a család ízléséhez igazgatva nem árthat.

- Előre nagyobb mennyiséget bekeverni a már kipróbált összeállításokból érdemes, abból is csak akkor, ha a keverék kb. egyformára feldolgozott, őrölt vagy morzsolt anyagokból áll: pl. ötfűszerpor, szárított füvekből összeállított kombinációk.
Nem érdemes olyat előre bekeverni, amiben vegyesen van ol. őrölt meg darabos összetevő, mert abból nem tudsz egyenletesen kivenni. (Pl. boróka, babérlevél, köménymag egészben van benne, morzsolt füvekkel, reszelt szerecsendióval, őrölt rozmaringgal vagy pirospaprikával együtt)
Nem érdemes előre összeállítani pl. a húsleves- gulyás- pörkölt fűszerkeveréket, amiben vegyesen van egész, frissen tört, frissen szedett vagy szárított-morzsolt ez-az.
A kipróbáltakból érdemes viszont nem csak száraz, hanem megfőzött cuccokkal is (pizzaszósz, alapleves) előre dolgozni.

- Vegetakiváltásra legjobb a maradék hús- vagy csontleves, vagy erre a célra külön készített, jó rövidre befőzött alapleves, amit felhasználásnyi adagokban lefagyaszt az ember, és azután előkapja, amikor kell.
Pl.:
Egy-egy szál vékonyra szeletelt sárga- és fehérrépát kevés zsiradékon megfuttatsz, felengeded kb két literre, beleteszel egy lehéjazott hagymát egészben, egy kisebb zöldpaprikát, egy-egy kávéskanál vágott vagy morzsolt lestyánt és zeller-vagy petrezselyemzöldet, 8-10 szem frissen tört borsot, késhegynyi szerecsendiót, 2-2 szem borókabogyót és szegfűborsot, egy kk sót, ha színezésre is akarod használni (rizshez pl.) esetleg sáfrányt és szeklicét, és befőzöd kb. egy literre. Leszűröd (esetleg a puhára főtt zöldséget bele is lehet passzírozni), és kisebb adagokban - decije kb egy fél leveskockát tesz ki - lefagyasztod vagy befőttként teszed el.

Előzmény: Lencsi (3594)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3613
hú, ez a muffin recept irtó jól hangzik! :))
Előzmény: Törölt nick (3580)
dalia Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3612
Bolt Bpesten:
Fővámtéri Nagycsarnok alagsorában "kínai" üzlet. Nagyon nagy a fűszer választék. /bár én már vagy fél éve nem jártam ott, de úgy emlékszem...)
Előzmény: upskirts (3611)
upskirts Creative Commons License 2001.09.03 0 0 3611
tud valaki olyan boltot, vagy web-áruházat ahol lehetne rendelni egzotikus füszereket?
Pl. csillagánizs, cayeene bors stb..
miki.sz@mail.datanet.hu
ide irjatok

csáo

Előzmény: MAMAhal (18)
bozsi Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3610
Köszi! Kitartásra bizony szükségem lesz. Az első adag ivólé alszik a ruháskosárban, de a zöme még hátra van.
Előzmény: Törölt nick (3607)
bd Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3609
dalia szöllős rizseshús
recipéd elcsábított.
Első adandó alkalommal!
bd
Előzmény: dalia (3605)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3608
3600... csak a rend kedvéért...:))
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3607
bozsi!

Nálam a ketchupgyártás a következőképp néz ki:
2 kg paradicsomhoz számolok kb. 6 gerezd fokhagymát, 5 dkg kristálycukrot, 1 ek. mustárt, 1 kk. fahéjat, 1 kk. őrölt feketeborsot, 1/2 mk. curryport, 4-5 ek. 10 %-os ecetet, sót ízlés szerint.

A paradicsomot a par.darálóm áteresztem, odateszem főni, majd a hozzávalókat az ecet kivételével összekutyulom, bele a paradicsomba és megunásig főzöm, azaz jól besűrítem. Mielőtt abbahagynámn a főzést, beleteszem az ecetet is, rotyogatom még egy kicsit, aztán kiforrázott üvegekbe (én kisméretű befőttesüvegekbe szoktam) rakom, majd szárazdunsztba vele. Mivel az enyhén pikáns még elmegy nálunk, szoktam egy kis csípőspaprikát is tenni bele, attól csak finomabb lesz. Az állaga nem lesz "krémes" ugyan mint a boltinak (egyértelmű, mivel otthon nem homogenizálunk! :)) ), de garantált vele a siker mindenki előtt! :)))

Én túl vagyok már a paradicsomeltevésen, sok "kitartást" hozzá! :)))

Cic

Előzmény: bozsi (3604)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3606
:)))))))))))))))))))
Előzmény: dalia (3605)
dalia Creative Commons License 2001.09.02 0 0 3605
Pár nappal ezelötti szőlő problémára köszönöm a megoldás tippeket!
/Mulan, a tárolás sajnos megoldhatalan, 28nm-es albérletbe örülök, hogy a hűtő elfér.../

Viszont tegnbap este egy nagoyn jó szőlős recept sikerült, véletlenszerűen, mivanahűtőben alapon:

Szőlős rizseshús
Úgy fél kiló csirkemellet apró kockákra vágtam és nagyon forró teflonban pirosra sütöttem.
Egy nagyobb serpenyőben - van egy öntöttvas óriás cuccom, imádom, majd mindent ebben főzök - kevés olivaolajon kockára vágott laskagombát lepirítotottam 5-6 gerezd zuzott fokhagymával. Mikor a gomba összesett egy kicsit beleszemeztem 4-5 fürt szőlöt - fehéret, pirosat vegyesen - kevés rozmaring, csipetnyi fehérbors ment még bele és úgy egy deci száraz fehérbor. Amikor ez összefort belekevertem a csirkemell kockákat és lefedetlenül alacsonylángon hagytam egybefőni egy kicsit.
Közben megfőztem 3 adagnyi - 25 dkg kb - rízst, leveskockával, sáfránnyal. A kész főtt rízst belekevrtem a szőlős-gombás-husos cuccba, még beledobáltam úgy egy fürt friss szőlőt és így tálaltam. Mindenki imádta :)

d.

Ps: ma szőlős palacsintát csinálok ebédre magamnak:)

bozsi Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3604
OKOSKÁK!
Most soroljátok, mi kell a kechupba.
Itt az idő csinálni szeretnék, mert még sose tettem.
bozsi Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3603
Kösz!
A kipróbálást kicsit még halogatom, mondjuk valami sátoros ünnepre.
Igazából most nem sok időm és energiám van konyhatündérkedni, mert beérett a paeradicsomom és annyi lett, hogy belefulladok. Most jön a lecsó eltevés, a paradicsombefőzés. (Lakásfelújítással és házfestéssel spékelve.Brrrr)
Előzmény: Törölt nick (3597)
moes Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3602
ehető lett. végül megkonzultáltam magammal, hogy aláöntöm a cucc negyedét-harmadát. hát az jól meg is sült (eufemizmus, mert igazából odaégett). a halat magát ez nem befolyásolta nagyon, az olyan lett, mintha alulról sült volna meg. felül kicsit kiszáradt... sebaj, azért finom.
a pácban vegeta, fokhagyma, bors és mustár volt. mindez tejben elkeverve.
Előzmény: Törölt nick (3601)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3601
Milyen lett a hal? Sikerult?
Előzmény: moes (3600)
moes Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3600
köszi, Sigue!

amúgy halat sütök. tepsiben, balint. csináltam tejes alapú páclét, de nem lesz elég ideje benne ázni. szerintetek aláönthetem a lét??? eredetileg margarinon sült volna (meg gondoltam, teszek mellé egy kis hagymát).
segítség, sürgős!!!

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 3599
Meg csak ez a ket csomag van es eggyelore meguntam a keresgelest. De ki tudja?
Előzmény: bokor (3598)
bokor Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3598
Kedves sigue, ez a kiegészítő csomag az lehet, amit én megkaptam? Ha igen, akkor köszi, ha nem akkor ezennel felhatalmazlak rá, hogy mindig minden ilyent elküldj nekem!
Előzmény: Törölt nick (3592)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3597
Szoval, en egy arnyalattal kevesebb vizet rakok bele, hogy kemenyebb legyen. Kicsit meg is cukrozom(por) mert nekunk nem eleg edes, de ez izles dolga, gondolom ugy is megkostolod naturba.
Tapasztalat: megkeveres utan azonnal toltsd a sutibe mert kemenyedni kezd es akkor mar nem akar rendesen kenodni. Hidegben pedig vegleges allagura valt. Vastagon is kenheted , nem fog szetcsuszni a suti. A dobozon javasolnak mindenfele adalek izt bele, en eddig csak gyumolccsel cifraztam. Majd meselj!
Előzmény: bozsi (3596)
bozsi Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3596
SIGUE kedves!
megjött a krémes krémpor. Most kérem a jótanácsokat, mert olyanosul nem kristálytisztán tudok olvasni. 2,5 dl viz, meg nem főzöm csak keverem, aztán....?
Boribon Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3595
en is kernem szepen, ha lehetne!
elore is koszi!
Előzmény: Törölt nick (3586)
Lencsi Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3594
Sziasztok
Úgy döntöttem, hátat fordítok a bolti ízfokozókat és még mittudomén miket tartalmazó fűszerkeverékeknek. Így viszont elég véletlenszerűen választom ki a fűszereket (általában az összes szóbajöhetőt belerakom ami itthon van). Segítenétek nekem, hogy például sült csirkéhez mi illik? Célszerű előre elkészíteni egy nagyobb adagot, vagy jobb, ha csak a főzéskor keveri össze az ember (az első megoldás szimpatikusabb)
Többféle variáció is érdekel, írjatok minél többet. Esetleg levesbe valót is, a vegeta-delikát kikerülésére.
Előre is köszönöm: Lencsi
dalia Creative Commons License 2001.08.31 0 0 3593
éniskérekszépen, küldök mailt!

d.

Előzmény: Törölt nick (3586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!