Keresés

Részletes keresés

Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7962

Tulajdonképpen költségcsökkentést szeretnénk, és megversenyeztetni a munkát.

 

Előzmény: cseik (7961)
cseik Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7961

minden kémény a helyi kéményseprő szolgáltató hatáskörébe tartozik. ami a kötelező szolgáltatás tartalma: építésnél előzetes vélemény, évenként szemrevételezéses vizsgálat + szükség szerint tisztítás, 4 évenként műszaki felülvizsgálat (kamera, szerkezeti vizsg. stb).

 

de a kéményseprő nem a technológiát vizsgálja, csak és kizárólag a kémény állapotát, műszaki paramétereit. az összes többi adatot (berendezés teljesítménye, egyéb működési feltétel) az üzemeltetőtöl kéri be (szaakvélemény, technológiai leírás, műbizonylat stb) és ez alapján jár el. tehát ők csak az általános feltételeket nézik, a speciálisra külön "szakértőtől" (gépész, technológus) kell hozni az üzemeltetőnek az adatokat és ezekben a szakvéleményre hagyatkoznak.

 

tisztítást is meg tudják oldani, elvben. ahol meg nem, ott az üzemeltető vállalja ennek elvégeztetését és erről az igazolást adja a kéményesnek. momentán ez a része nincs szabályozva és csak hallgatólagos megoldás, mivel jogszabály szerint mindent a kéményseprőknek kellene megcsinálni.

 

 

lényegtelen, hogy milyen céllal termel hőt a berendezés, a lényeg, hogy égetéssel hőt termel és égéstermék keletkezik.

 

 

tullkép mi a probléma a kéményesekkel?

Előzmény: Elemi Koczka (7960)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7960

Ezt csak azért tartom furcsának, mert innentől kezdve egy "mezei" kéményseprő cégnek megfelelő információval, műszaki háttérrel kellene rendelkezni ipari kemencék beállításához is.


Konkrétan miről is van szó:

acélkémény, gáztüzelés, technológiai elvárások.

Ahány cég és technológia, annyi elvárás.

Az előző cégem is hasonlóan több kemencével dolgozott de ott kéményseprőnek a nyomást se láttam.

 

Egyébként ha már a jogszabály idézésénél tartunk:

1. § (1) A kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatás (a továbbiakban: közszolgáltatás) szervezett ellátása kiterjed a lakásban és más helyiségben épülő vagy már használatban lévő tüzelőberendezés égéstermékeinek elvezetésére szolgáló kémény - ideértve a tartalékkéményt is -, valamint tartozékainak műszaki felülvizsgálatára, ellenőrzésére, tisztítására és szakvélemény adására.

 

Mit tekint a jogszabály tüzelőberendezésnek?

27/1996. (X. 30.) BM rendelet a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatásról

 c) kémény (füstcsatorna): olyan szilikát alapanyagból, fémből, műanyagból vagy ezek együtteséből kialakított - jellemzően függőleges tengelyirányú - építménynek, épület- vagy épületgépész szerkezetnek minősülő, zártszelvényű, gravitációs vagy mesterséges áramlás elvén működő rendszer, amely alkalmas a tüzelőanyag elégetésével működő tüzelőberendezés (hőtermelő berendezés) füstgáza (égésterméke) elvezetésére;

Vagyis hőtermelésre használjuk. Ezek pedig nem technológiai kemencék.

Lehet hogy elrzgaszkodott a példa, de egy nagyolvasztó is kéményseprői tevékenység alá tartozik? Elvégre van kéménye és gázzal tüzelnek benne.

Kéményseprő legyen a talpán aki ott kikormol:)

Előzmény: cseik (7959)
cseik Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7959

hogy kötelező. a szolgáltatás igénybe vétele szempontjából teljesen mindegy az ingatlan és az égéstermék elvezető jellege.

 

de ha elolvasod a két idézett jogszabályt, akkor egyértelmű lesz:

 

 

(2) A helyi önkormányzat által szervezett, az e törvényben meghatározott kéményseprő-ipari közszolgáltatást a helyi közszolgáltatással ellátott területen levő ingatlan tulajdonosa, használója (a továbbiakban együtt: tulajdonos) köteles igénybe venni

 

 

1. § (1) A kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatás (a továbbiakban: közszolgáltatás) szervezett ellátása kiterjed a lakásban és más helyiségben épülő vagy már használatban lévő tüzelőberendezés égéstermékeinek elvezetésére szolgáló kémény - ideértve a tartalékkéményt is -, valamint tartozékainak műszaki felülvizsgálatára, ellenőrzésére, tisztítására és szakvélemény adására.

 

2. § (1) E rendelet alkalmazásában:

a) kéményseprőkörzet: az a helyi önkormányzat által meghatározott működési terület, amelyen belül a szolgáltató a közszolgáltatás teljes körét valamennyi tulajdonos tekintetében rendszeresen köteles ellátni;

 

 

 

Előzmény: Elemi Koczka (7958)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7958

Melyik részére igen?:)

Nem házról van szó, hanem ipari üzemről.

Előzmény: cseik (7957)
cseik Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7957

igen

Előzmény: Elemi Koczka (7955)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7956

Van a házadon központi kémény?

Előzmény: Elemi Koczka (7955)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7955

Sziasztok!

Ipari üzemeknek is kötelezően igénybe kell venniük a

jogszabályok alapján készített önkormányzati rendeletben megadott Szolgáltató szolgáltatásait?

Ipari kemencék, kazánok üzemeltetése esetén mással is meg lehet csináltatni a szükséges ellenőrzéseket, vizsgálatokat?

Koczka

 

Zöldár Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7954

 Más : ez a gerenda távolság a födémtől !

 Tény régen voltak kéménytüzek és volt amikor a fél vagy harmad falú/város leégett.

 Ennek okai :  a nem megfelelőentisztított kémények , abban felgyülenlett nagyon sok korom/kátrány pernye.

 Ez egyszer cak kigyulladt , benn a kéményben. Atán ha olyan volt az idő (száraz) atető szerkezet stb a tűz elhatalmasodott.

 voltak kirívó bakik is. Ilyen hogy a kémény testbe sőt a járatba befalaztak faanyagot.

 Általában a lakótér - padlástr között teheát a födémbe fordult elő, ritkábban a felső héjalásnál. Itt pl. a szarufát befalazták a kéménybe.

 Durva hiba. És ha valami enyhe kéménytűz keletkezett, akkor égett a tető is (nem mindig).

 Na erre találták ki, hogy fa és más éghető nem lehet a kéménytestban a járatban és nem érhet hozzá kivülről.

 Ez már legalább 150 éves előírás.

 Majd vagy 60  - 80 éve  nem csak, hogy nem érhet a kémény falhoz, hanem 5 cm - távnak kell lenni.

 Most hallom már 10 cm-re járnak !

 Közben gyökeresen átalakult a tüzelési szokás/technológia.

Gáz és olajnál eleve nincs éghető lerakódás (ezért okafogyottá vált a hagyományos kémény tisztítás ).

 A vegyesnek nevezett szilárd tüzelésnél meg a fa dominál, amivel helytelen tüzelésnél nagyon gyorsan elkátrányosodhat a kémény.

 A gázra meg erre a fatüzelésre találták ki a kémény béleléseket. Ami jó dolog, egyszerűen meghosszabítja a kémény életartamát.

 Természetesen  a jó szakszerű munkához és a kifogástalan eredményhez vannak anyag előírások, amik a megrendelőt hivatottak védni. Egyszerű fogyasztó védelmi probléma, hogy a létesítmény megfelelő anyagból készüljön.

 Na itt jön  ezeknek az embereknek a szereptévesztése. Mindenféle kivitelezői nyilatkozatot,  anyag bizonylatot, minősítés, apjuk faszát  stb. kérnek.

Játszák a hatóságot.

 

 

  Pedig minden kémény jó, ha megfeleően van megépítve. Ha rossz az anyag, nem 15 - 38  és 99 évig tartanak , hanem néha  3 - 5  10 év alatt tönkre mennek. De a seprő feledata  szerintem mindig a pillanatnyi állapot ellenőrzése lenne.

 Ja így kevesebb pénzt lehetne kaszálni  ? 

 

Pl. az nyomorult Főkétüsz egyik üi.-je  az Eötvös utcából egyszer nagy mellénnyel mondá, hogy ők bizony "csak féléves  " kivitelezői nyilatkozatot fogadnak el.

 Kérdem én . Miért , lejár a szavatossága annak a nyilatkozatnak ? Mi az, élemiszer,  ami romlandó ?

 Egy kivitelező arról nyilatkozik, hogy milyen technológia alapján, milyen anyagokból végezte a munkát az előírásoknak megfelelően a legjobbtudása szerint.

Ez arra a pillanatnyi állapotra vonatkozik,  az elkészítés idejére. Hogy milesz  1 - - 2 -3 évmúlva az az én értelmezésem szerint lényegtelen  , mármint az ő szempontjából (kivitező ) természetesen  az eltelt  idő esetleges állapotváltozásait elviekben kellene vizsgálni, de hát akkor mire vannak a kémény seprők.

 Ja , hogy ők mindig mindent előre le akarnak fedezni ?

 Az más !

Zöldár Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7953

  Sok sok mindenbe !

 Pl. vannak biztonságtechnikai előírások és vannak szereléshez, a  karbantartáshoz előírások, de ezek inkább ajánlások.

 Így a régi GMBSZ - akkor még  ha jól tudom GOMSZ -nak hívták (talán a gáz és olajműszaki  előírások rövidítése. Na ott volt egy olyan, hogy a fali gázfütő készülék, cirkó kazánra,  hogy  amennyiben sarokban van, a  falsaroktól  legalább 10 cm -re kell szerelni.

 Nálam ez  valamiért 7 cm -re sikeredett, annyira rakta a szerelő.

 Még  az átvétel előtt  rákérdezetem  egyik  kollégámtól ( olyan helyen dolgoztam ahol ezeket a rendeleteket 'gondozták' )  : ugyan mond mán minek az a 10 cm. Mondja az csak arra van, hogy szerelésnél ne kinlódjon a szerelő, a szivatyút könyeg ki tudja kapni. Ok.

 A szivattyút azóta kétszer szerelték, gond ezzel soha nem volt.

 Ez csak egy példa.

 Na most ezek  a kvázi hatóságosdis  emberkék  főleg a seperők általában minden 'előírást ' komolyan veszenek.

 Mire jó ez ?  Hát nagyon egyszerű : 

 a pénz kicsikarásra.

 Egyik barátom kémény ajtaja az előírt 40 cm helyett 34 cm -re volt. Na ná a seprő itt is akadékoskodott.

 Mondá : nem fér alá a vödör. Micsoda képmutatás egyáltalán ilyet mondani. Látott valaki kémény seprőt vödörrel járni ? Egyébként feladatuk lenne a kamin tisztítás is. Természetesen gondoskodnak arról, hogy az ügyfél ilyent soha ne kérjen.

 Minimum kiöntik a kormot, összekenik a falat.

 A kamin ajtó maradt a helyén,  5000 ft ért !!

Előzmény: kod1111 (7949)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7952

Nekem viszont tegnap csak többszöri kérésemre írta le a kéményseprők igen nagyhatalmú tagja, hogy a füstcsőből, egy emeleten keresztűl átvezetett valami, nem lehet kémény!!!!!!!!!!!!!!!

Ő, mint "szakember" kizárólag a tisztítóajtó hiányát kifogásolta, ami szükségtelen egy ráültett kémény esetében olyan kandalló tipusnál ahol a tűztér a koromzsák, és azon keresztül tisztítható a kémény.

Az a baj, hogy csak csacsognak, és írni nem akarnak.

Persze én mivel mindent leírok a munkám során (jogos önvédelemből) kikövetelem az írásos megnyilatkozást mástól is.

Vannak arcok evégett időnként!

halaloszto Creative Commons License 2010.12.17 0 0 7951

pl nekem eloirtak hogy a padlasterben a kazan koax fustcsovet dupla tuzallo gipszkarton boritassal kell ellatni.

 

(ez kulon humoros, hiszen a fustgaz homerseklete 150 fok alatti, es a cso dupla, 2mm aluminium, a ket cso kozott a beszivott levego megy, tehat a cso kulseje 30 foknal sosem melegebb.)

 

aztan amikor jottek ellenorizni, elore megkerdezte a gazos oket, hogy a boritas fenn kell legyen, vagy latni akarjak a csovet. mondtak hat persze hogy nem lehet elburkolva, hiszen latni akarjak hogy jo a cso. aztan amikor kijottek, izeltek hogy miert nincs beboritva, amikor benne van a tervben. de azert elhittek hogy azert van odateve melle a leszabott gipszkarton, mert ra lesz teve.

 

vajk

Előzmény: kod1111 (7949)
szin-s Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7950

Pl.:Közel van szarufa,kőzel födémgerenda,alcsony,szereltkéményen csak egytisztítóajtó van stb.-őket építészetileg nem érdekli a dolog.Rutin meg az évek szerencsére már flottul megy minden.

Előzmény: kod1111 (7949)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7949

Én naiv vagyok, ha van egy előírás, paraméterek betartása meg van, akkor mibe lehet belekötni.

Előzmény: szin-s (7948)
szin-s Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7948

Nekem is szokott lenni némi jégcsap rajta,ebben a hideg időben nem csoda-de nem vészes.Van  mikor nem is látni a kijövő párát.

Mint említettem parapetes,szerencsére nem kellett érte súlyos tízezreket fizetnem,na meg nem kellett a kéményseprőkkel sem bajlódanom.Egyébként elég sokat harcoltam már velük-generál kivitelező cégnél dolgozom(könnyű szerkezet-Hardell)építés- vezetőként.Évente több kéményt is át kell adnom nekik,mindig van valami kivetni valójuk.Hiába az igyekezet,meg a tapasztalat.

 

Előzmény: kod1111 (7940)
Dunit Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7947

 A leier ezta rágalmat úgy tudná elkerülni, hogy saját maga vitelezné ki az általa gyártott kéményeket.

 Így továbbra is érvényes :

 

 a leier  gyenge, szar kéményeket gyárt  !!

Előzmény: bento1 (7945)
erik3_6 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7946

Volt reggel a Leieres ember megnézni. Megállapította hogy nagyobb a baj mint amit ő gondolt, mert hogy ő azthitte csak a ekötőcső esett le a helyéről, mert hogy az le szokott esni. Azért az is elég vicces hogy az le szokott esni. Majd mondta hogy hát ez a probléma nem sűrűn szokott előfordulni, mire mondtam neki hogy hát pedig én nem is egyről tudok az utóbbi 1-2 hónappal kapcsolatban. Végül fotózott, meg felhívott egy szakit aki éppen a XVII.ker-be jött, véletlenül pont szétrepedt kémény problémához (telefonbeszélgetését halottam, ennyit arról hogy ez mennyire nem szokott előfordulni) és akkor már bejön hozzám is és megnézi mit is lehetne ezzel kezdeni. Végül ez az ember lemondta, hogy nem tud jönni és hívnak ha jönni fog. Itt tart a dolog. Nem mondtak semmit hogy ez miért lehet, látszólag a probléma megoldásán volt az ember, remélem ez így is lesz.

Előzmény: bento1 (7945)
bento1 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7945

Szia erik3  6!

 

Ma beszéltem egy hozzáértő emberrel aki azt mondta hogy mivel a leier 30 év garanciát ad a termékére,neki kell bizonyítania azt hogy ez tényleg kivitelezői hiba. Ha nem tudja vagy nem bizonyitja akkor köteles a hibát elhárítani, kijavítani.

Előzmény: erik3_6 (7931)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7944

 Ha már felhoztad az olaszokat !

 

 Bizonyos helyeken a gázkészülékeket egyszerűen a szabadba telepítik ( erkélyek, lodzsa stb. ) Gondolom főleg a vízmelegítők vannak így szerelve. Nincs robbanás veszély ( vagy elhanyagolható ).

 Rómától délre  !!

Előzmény: halaloszto (7943)
halaloszto Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7943

a kondenzacios kazan kimeno fustgaza 100% relativ paratartalmu, mukodesi elvbol kovetkezoen.

 

a kazanipar olasz. olaszorszag mediterran orszag. ott nincs tartos fagy. ezert a fustcsoveiken 20db 20mm atmeroju lyukon megy ki a fustgaz.

 

a magyar hatosagnal meg buntetik aki gondolkozni mer, ezert mindenkit koteleznek hogy a gyarto eredeti szerelvenyevel szerelje a kazant, kulonben kikotik a gazt. 

 

-10 fokban a pici lukon kifele fujt 100% paratartalmu levegobol meg (raadasul tulnyomasos a fustcso, tehat a kiszabadulaskor nyomaseses is van, amitol magatol is 100 feletti lesz a relativ paratartalom) azonnal kifagy a viz.

 

vajk

Előzmény: Zöldár (7941)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7942

 Köszönöm, közben megnéztem a 4 ajtót. 4 ajtó,  4 különböző helyre és 4 árral. Kinek mi tetszik. És az is igaz rosszul fogalmaztam. Nem írják  ők elő, csak amig nem a szájuk innyére van valami,

 Addig kötözködnek.

 De legyen itt egy részlet egy kéménykonferencia egy hozzászólásából  !

 Ime :

 

 

 

"Az egyeztetés mind a mai napig nem történt meg, ennek ellenére ezt a pontatlan, műszakilag több esetben nem indokolható előírásokat tartalmazó "szabályzatot" a kéményseprőszakma kötelező jelleggel betartatja a laikus lakossággal, igen sok esetben szóban közölt utasításokkal. (Az anyag "Műszaki előírások" címmel megtalálható a www.kemenysepro.hu honlapon.)

A szóbeli hibaközlés nem teszi lehetővé a jogorvoslatot, korrupciós lehetőséget is magában hordozhat, elbizonytalanítja a fogyasztót, így a szakma szereplőinek is káros. A lakosságnak nincs fellebbezési lehetősége, hiszen a kéményseprőket felügyelő jegyző nem szakember, a szóban közölt "utasítás" pedig nehezen bizonyítható. A közelmúltban megtartott - véleményem szerint sikeres - Kéménykonferencián az egyik kéményseprő szakvállalat vezetője a kéményseprő cégeket forintban ért károkról beszélt. Arról kellene inkább beszélni, milyen károk érik a lakosságot, hiszen az indokolatlan követelmények betartásának költségeit is ők fizetik. El kellene gondolkozni mindenkinek arról, melyik a fontosabb, a cél vagy az eszköz. "

 

 A Magyar Gázipari Vállalkozók Egyesülete megbizásából Regőcz István mondta.

 A kiemelések tőlem.

 

 Tehát most elvonatkoztatva ettől a nyomorult kis ajtótól, a kémény seprő ezt azt közöl az áldozatával.

 Azt vagy végre hajtja az áldozat, vagy tejel a kéményseprőnek.

 Mindenképen a pénze bánja. 

Más  : 3 éve  a szokásos un. sor ellenőrzésnél a kéményseprő jó kettő órát késett az általuk megadott időkerethez képest. Felhívtam a fönökeit, hogy miért késnek ? Volt valami magyarázat, de a nem ez a lényeg.  A fönök/titkárnő értesítette az elégedlenkedő ügyfél meglétét.  Mikor jön be az ürge, nagy dirrel durral mondja, hogy az a kémény nem jó - romos stb.

 Csak kérdem : köze ?? köze ??

 Na mindegy, elvétette szegény pára, mivel a szomszéd amúgy használaton kivüli kéményét pécézte ki !!

  Engem akart szívatni, de mellé lőtt !!

Előzmény: kod1111 (7936)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7941

 Látom újra bemutatva van ez az eljegesedett cső.

 

 Ezt a kényseprők teszik fel előszeretettel, de magyarázatot soha nem fűznek hozzá (nem céljuk, céljuk a ködösítés a saját fontosságuk kiemelése  ).

 Tehát ez a függőleges cső tulajdonképpen nem is kémény, csak egy függöleges füst cső, kipufogó cső stb.

 A kémény is függőleges tégla építmény vagy más cső, de mindig szigetelve van.

 Aztán ez a csőbe csatlakozó gázkazán nagyon kis teljesítményen mehet tartósan és tartósan nagy hideg lehet.

 A lényeg : a füstgáz nagyon lehül, annyira, hogy megfagy.

 Ja és  azért ez elég ritkán fordul elő (minden hiresztelés ellenére ).

 

 Tény baleset veszélyes, de az életben  10  000 más sokkal balesetveszélyesebb dolog van  !!

 Ezt se árt tudni  !!!

 

 

 

Előzmény: kod1111 (7940)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7940

Csak Te kéményről beszéltél, ilyen is lehetne.

 

Előzmény: szin-s (7939)
szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7939

Persze,hogy vízszintes-parapetes!

Előzmény: kod1111 (7938)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7938

Ha ez ilyen egyszerű lenne ebben az országban, akkor itt mindenki azt csinálhatna amit akarna, a jogszabály szerint igen is köteles vagy beengedni az ellenőrző személyt, különben hogy tud nyilatkozni a dolgokról, hogy mindent rendben talált.

"Kombi cirkóm van tubó kéménnyel falon kivezetve,ahhoz meg semmi köze."

Egyetlen egy dolgon múllik az eset:vízszintes kivezetésű az égéstermék elveztőd vagy függőleges, az első esetben parapet, a másodiknál pedig igen is kéményről(zárt égésterű) van, amit köteles ellenőrizni.

http://magyarkemeny.hu/index-3.htm

Előzmény: szin-s (7937)
szin-s Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7937

Falun lakom,nem fogom be engedni majd a kapuban fizetek neki mondtam az asszonynak is,hogy be ne engedje kapun belülre.

Szerencsére az utcáról nem látszik a szomszédokkal jóban vagyok tőllük nem tartok.

Hivatalosan csak tartalék kéményem van,azt nem kell ellenőrizni sem karbantartani csak fizetni érte.Kombi cirkóm van tubó kéménnyel falon kivezetve,ahhoz meg semmi köze.Ha esetleg meglátja az alu borítást majd megmondom,hogy szellőző a pincébe.

Egyébként koracél tisztító ajtóm van.Majd ha lessz időm teszek képet róla.Sztem jól sikerült ahoz képest,hogy egy hülye asztalos vagyok.Remélem tuti lessz.Összesen kb.benne volt 15e ft-omba a 7,5m hosszú kémény.

Előzmény: KalásziM (7933)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7936

Szerintem tudod Te jól, hogy mire gondolt a fórumtárs: a mostani előírászerint új építésű háznál csak ilyet szabad, lehet beépíteni, nyílván van előnye ennek a típusnak ez nem esik ki és nem törik össze mint a cementes, de az ára is más.

http://www.argep.hu/trend/KEME/Kemenyajto.html

Előzmény: gmkiev (7934)
EM64T Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7935

Szóvá tették a kéményt is, abba pedig nem ugrok bele... Úgyis kicsit szar volt a bojler, hol melegített, hol nem. Veszek inkább egy 50 literes elektromosat. Köszi a válaszokat!

Előzmény: KalásziM (7927)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7934

"Azok még egy mezei kéményajtóra is kor.acélt írnak elő  !!"

Mit jelent ez a mondat?

Előzmény: KalásziM (7933)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7933

 Persze hogy nem lehet !

 Csak tudod a kéményesek !

 Azok még egy mezei kéményajtóra is kor.acélt írnak elő  !!

Előzmény: szin-s (7932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!