Keresés

Részletes keresés

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.21 0 0 794

Ez abszolút nem off. Pont ezt akartam az anyukától kérdezni, hogy feltétlenül kellett-e piszkálni egy ilyen pici baba kukiját. Én urológustól hallottam, hogy másfél-két éves kor után kell aggódni, hogy van-e szűkület és kóros letapadás. Addig nem kell babrálni. Persze mint az idézet írja, sajnos előfordulhat kisebb korban kóros szűkület. Én személy szeint örülök, hogy újabb sikeres anyuka jelentkezett és remélem nem a korai piszkálással okoz későbbi problémákat.

Előzmény: jaki24 (791)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 791

OFF

Kérdés:

Kisfiam 7 hónapos, és fitymaszűkülete van. Csúcsosan áll a bőr a makkon. Mi a teendő vele? Meggyógyul-e ez magától? Meddig lehet várni, hogy magától rendbe jöjjön?

Válasz:

A fityma újszülöttkorban normálisan le van tapadva a makkhoz, védi azt. Nem is szabad hozzányúlni, bántani. Csak akkor kell vele foglalkozni, ha begyullad, vagy vizelési akadályt képez. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy vizeléskor a fityma zsákszerűen feltelődik a
vizelettel. Ha ilyet nem észlelünk, akkor egy éves koráig egyáltalán ne nyúljunk hozzá, utána is csak egészen finoman, ameddig könnyen megy szabad hátrahúzni és leöblíteni.
Ha ahogy ön írja a fityma hosszú, keskeny, akkor előfordulhat, hogy a későbbiekben szükség lesz beavatkozásra, de ez is javulhat. Sürgető nincs a dologban, csak ha a fenti panaszok (gyulladás, vizeletelakadás) jelentkeznek. Ennél pontosabbat csak akkor lehet mondani, ha látjuk a gyermeket.

ON

Előzmény: vik8203 (788)
vik8203 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 788

Sziasztok!

 

A kisfiamnak fizymaszűkülete volt, valamint letapadt a bőr, annak ellenére, hogy gondosan húzogattuk. Az orvos mindenképpen műteni akarta, így be is jelentkeztünk  a körülmetéslős műtétre. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy a korházban majdnem mindegyik kisfiúnak hasonló problémái voltak. Valami azonban mégsem hagyott nyugodni, és elkeztem nézelődni az interneten, ahol találtam bizonyos krémeket, ám az egyik vagy ösztrogén tartalmú, vagy pedig szeroidos volt.  Egyik visszarettentőbb volt, mint a másik. A  hormontartalmú krémmel kapcsolatban elgondolkodtam. Mivel ebben a témában valamelyset otthon vagyok, és egy kizárólag ezen hormonokra specializálódott dokival is kapcsolatban állok, így találtam egy krémet, ami szimpatikusnak bizonyult (mert azt a hormont tartalmazza, amit az anyai szervezet óriási mennyiségben termel, mikor az embrió fejlődik ), és lemondtam a műtétet. Úgy voltam vele lesz ami lesz...csak ne kelljen a 10 hónapos picikémet vagdosni! Magam sem hittem volna, hogy ilyen szinten fog működni! Két hét után elkezdett elválnia  bőr, és MEGOLDÓDOTT a probléma! Le se tudom írni mennyire örülök ennek, azt hiszem ezt csak a hozzám hasonló anyukák tudják átérezni.

Szívesen segítek, vagy megosztom a  részleteket azokkal, akiket ez érint, és érdekelhet, bátran írjatok! csasziviki01@freemail.hu

 

További szép napot mindenkinek!

 

Üdv: Viki

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.19 0 0 784

Nekem már nincsenek panaszaim, mert körül lettem metélve. A másik topicban tettem ki képet is.

Amúgy relatív szűkületem volt mindig is, illetve rövid fékem. Korábban volt fékműtét, de végül metéltettem. Engem zavart a bőr, mert túl sok volt és volt fertőzésem is, amit nehezen kezeltem ki, illetve a rel. szűkület miatt túl feszes volt a bőr mereven hátrahúzva, de még működött. A szűkületen felül sokszor lekúszott az óvszer szex közben, mert a sok bőr annyt mozgott. Gyakorlatilag a fitymám dugtam. Nekem jobb így, a barátnőm pedig pont úgy élvezi a szexet, mint eddig. Ez az én tapasztalatom.

Előzmény: bibike30 (783)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 783

Remélem!!!

 

Korábban kerestem, de nem találtam a te panaszaidat itt. Röviden leírnád?  

 

Előzmény: MEGTORLÓ (779)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 780

Ja, és vagy eldönti felnöttként, vagy kamaszon, hogy mit szeretne.

Előzmény: MEGTORLÓ (779)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 779

Fitymaszűkület...HELP!

 

Remélem Bibike kisfiának nem kell szűkülettel találkoznia már...

 

Előzmény: jaki24 (777)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 777

Akkor most már a fórumtémával kapcsolatban kellene hozzászólni!

bibike30 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 776

:)      Nagyon köszönöm!!!

 

 

 

 

Előzmény: MEGTORLÓ (775)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.15 0 0 775

Ha tudnád milyen cifrákat ír e-mailen...

Inkább csak légüres térnek nézem, mert a levegő is súlyosabb dolog. Ünnepélyesen megígérem, hogy semmilyen párbeszédbe nem megyek vele, sem vele kapcsolatban.

 

Előzmény: bibike30 (774)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 774

MOST IS AZ! csak nem kéne jelzőkkel illetni, mert azzal meg ti égetitek magatokat... és hidd el, ez nevetségesebb!!

Legyél inkább mindig szelíd megtorló, udvarias és semmilyen nickel ne torolj, sérts, bánts és gonoszkodj!!! Megkérhetlek erre?  

 

 

 

Előzmény: MEGTORLÓ (773)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.15 0 0 773

Lehet igaza, de nem az csak egy nézőpont a sok közül. Ha nem égetné magát a stílusával, akkor jó vitapartner lehetne.

Előzmény: bibike30 (772)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 772

Nagyon jó ötlet!!! Légyszi nézzétek levegőnek!!!

Már az is nagy előrelépés lenne!

 

 

 

Azt gondolom te is jól olvasol a soraim között Megtorló, csak ide ezt illett válaszolnod....  

 

Egyébként nem érdekel hány néven és milyen stílusban ír Ő, mert szerintem igaza van.

 

Előzmény: jaki24 (771)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 771

Légyszi, légyszi, ne reagáljatok rá, mert arra élvez. Ha levegőnek nézzük, akkor csak leakad egy idő múlva.

Előzmény: MEGTORLÓ (770)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 770

Köszi! Szépen megfogalmaztad!

Egyébként azért figyelmeztetett  jaki, mert ha valaki 100féle néven nyomul(főleg ilyen stílusban, ami miatt én is elkönyveletem őt)  és 100szor csapják ki, mert az nem normális.(Crohnika, Medroller, Barokker, egyikmai, knyszr, Mrlr, azovi, amit  így hirtelen fel tudok hozni 2-3 hónapra visszamenőleg, de van még).

Van egy egyszerű módszer a dolgok megállípítására.

Ha azt mondja rólam 1 ember, hogy hülye vagyok, megsértődöm és azt mondom ő a hülye. Ha 2-3 mondja, megsértődöm, mert ők lehet, hogy ők a hülyék, de elgondolkodom, ha szinte mindenki hülyének mond, akkor lehet, hogy tényleg hülye vagyok és a többi nem. Lehet mérlegelni.

 

Előzmény: bibike30 (769)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 769

bocsánat! AKINEK a véleményére adok....  /elírtam

 

Az őszinte segíteniakarást az ember megérzi, bármilyen stílusban íródik is vagy hangzik el!

 

 

 

Előzmény: bibike30 (768)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 768

Anyuka örül neki, hogy kicsit szebb stílusban megy a diskurzus itt!

 

Anyuka naív, de nem hülye :) és a megérzései általában bejönnek!

A káoszban is láttam rögtön a lényeget, írtam is korábban...

Nem véletlenül írtam Crohnikának! Aztán jött Jaki figyelmeztetni, hogy nézzem már milyen stílusban és hány név alatt írkál az az ember, aminek a véleményére kíváncsi vagyok.... :) Hát erre mit mondhatnék? Az indulatosabb sorai között tudtam olvasni, mint ahogy Megtorló segítőkész sorai között is! :O 

 

A mi történetünk jól végződött, mert a kisfiam ép maradt!! Nem hittem az orvosnak, nem hittem az ijesztgetésnek, csak bíztam és cselekedtem, mert ez a dolgom a gyerekem érdekében!

 

 

 

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 766

Javul a kommunikációd, de még nem az igazi.

Az, hogy az anyuka rád hallgatott és nem rám és a Jóvágásúra, ebben a formában nem igaz.

Én egy percig nem mondtam, hogy a metélés az egyetlen megoldás, sőt örülök neki, hogy ilyen gondos anyuka volt, tájékozódott és hozott egy bölcs döntést, ami bevált.

Jóvágású barátom pedig elmondta a saját véleményét.

Szóval ne ferdítsd az információt, főleg a hitelességgel és az üzleti fixa ideáddal!

Az, hogy bekategorizáltál péniszpumpásnak, mintha bármi jelentősége volna ennek, azzal magadat minősíted. Ha nem szállsz le erről akkor én kénytelen leszek Kérgesfőnixnek nevezni... esetleg lehetne ez a következő neved....

Előzmény: Törölt nick (765)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 764

OFF

A fórumtémára kellene koncentrálni. A naponta új nickes hozzászólásokhoz, és mailes megkereséshez: NO COMENT!

ON

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 762

Szerintem jól működik. 

Szabályok vannak és azokat betartatják.

Megkérdezném, de felesleges, mert tudom, hogy neked milyen kompetenciád van a topic témájában.

Az általad említett"hivatalosnak tűnő" honlapok számomra nem tűnnek hivatalosnak, lévén, hogy semmilyen minisztérium, hivatal, szervezet, vagy vállalkozás nem áll mögötte, csupán olyan emberek, akik vállalják a meggyőződésüket. Ha valakinek fitymaszűkülete van, az adott oldalakon egy bizonyos szemszögből tájékozódhatnak a témában. Ha ez valakinek nem tetszik, lehet csinálni olyat, ami másik aspektusban tárgyalja a témát. Ismerd meg a lehetőségeidet a lehető legszélesebb spektrumban!

Előzmény: Törölt nick (761)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 759

Én nem mondok erre semmit, és optimista sem vagyok, de legalább tudjuk, hogy jól működik az oldal moderálás szempontjából.

Előzmény: MEGTORLÓ (757)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 757

Na itt a főnixünk. Vele kevertelek össze. 

Én nem vitázom vele és ha eltér a véleményed, akkor te se tedd!

A moderátorok előbb-utóbb ki fogják törölni, úgyhogy tényleg jobb ha nem folysz bele. Én kifolynék, de ez a "Főnixmadár megragadta a karom a kérges karmaival és nem ereszt!"

Szóval, ha fityaszűkülettel kapcsolatban érdekel 1 darab ember(ez lennék én) véleménye, akkor szívesen megosztom a tapasztalataimat, hacsak nem vagy olyan szűklátókörű, hogy ne is vedd figyelembe 1 ember véleményét, akinek az a bűne, hogy van álláspontja és kicsit perverz, ja és felvetettem a stílusa alapján, hogy kamugép. Ez halálos bűn volt. 

Előzmény: Törölt nick (754)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 755

Rendben! Bocs, ha megsértettelek!

Téged érint a fitymaszűkület, vagy van kompetenciád a témában?

Előzmény: Törölt nick (754)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 753

Te meg miről beszélsz?

Milyen számonkérő?

Elmondom, hogy TE is értsd!

Egy anyuka abba a kényszerhelyzetbe került, hogy a kisfia beszűkült, az orvos meg metélni akart. Anyuka viszont ügyesen megoldotta kenőccsel.(pont)

Én meg azt kívántam neki, hogy ne kelljen megint ilyen helyzetbe kerülnie.(pont) 

Ennyire egyszerű.

Egyébként meg déjá vu-úm van. Csak nem egy poraiból feltámadt főnixhez van szerencsém?

Előzmény: Törölt nick (752)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.12 0 0 750

Szia!

 

Már használom rendesen, de még van javulni való a seben. Mivel ez a topic nem erről szól, majd a másikban teszek ki képet, ha érdekel, de azt csak 1-2 hónap múlva, ha telesen begyógyult. 

Remélem nem kerülsz mégegyszer kényszerhelyzetbe már a gyerekkel!

 

Előzmény: bibike30 (749)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 749

Mi újság? Meggyógyultál már?

 

Szerencsére a kisfiamnál minden ok!

Előzmény: MEGTORLÓ (745)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.12 0 0 745

:-) Úgy látom elmegy itt minden a régi kerékvágásban nélkülem is!:-)

Már kezdem megijedni, hogy elsüllyed a téma harcosok híján...

 

Zergekoros Creative Commons License 2011.04.12 0 0 743

na jóvan maradjatok meg. ha nem tetszik valami akkor mér oda írod ahogy jóságvan? itt gerjeszted feleslegesen a a konfliktust.

a terjesztésről meg anynit hogy én se meg sztem senki se egy fórumtól fogja eldönteni hogy megcsinálja e ezt a műtétet avagy sem.

Nem azért írtam ijeneket hogy tovább fűzetek hozzá valami kérges negatív szöveget. 

üdv

Zergekoros Creative Commons License 2011.04.11 0 0 739

Nagyon ritkán irritál de am semmi hozzászokott az új környezethez

 

jaki24 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 738

És elégedett vagy az eredménnyel? Megszoktad már? Az alsó nem irritál?

Előzmény: Zergekoros (737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!