Keresés

Részletes keresés

katonalajos Creative Commons License 2009.02.08 0 0 121
Nem tudom, hogy mi az a "nagy szemes kályha".
Sajnos szerintem az az elmélet nem jó, hogy annyira jó a hőelnyelő képessége a kályhának, hogy már a távozó hideg füst okozza a párakicsapódást a kéményben. Egy fatüzeléses füstgáz nedvességtartalma sokkal alacsonyabb, mint a földgázé. Amúgy meg annyira barátságos eleve a füstgáz, hogy semmi értelme nincs a bélelésnek. Sőt, azt is ki merem jelenteni, hogy a bélelés miatta olyan mértékű keresztmetszet csökkenés történne, hogy nem lenne kielégítő a huzat.
Bélés helyett szerintem a FuranFlex jönetne esetenként szóba. Alkalmazása esetén javaslom, hogy várjátok ki a fűtési szezon végét, majd a teljes kiszáradását a kéménynek, s csak utána jöjjön a "szakember". (Bocsának, hogy idézőjelbe tettem, de én nagyon sok vállalkozóval találkoztam bélelés ügyben, sajnos olyan bagázs ez, akiknél nagy piros pont, ha hiba nélkül le tudják írni a nevüket.)
Előzmény: Coffeee (120)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.08 0 0 120
Szia!
Egy nagy szemes kályhánk füstje távozik az ominózus kéményen keresztül. Csak akkor zárjuk be a kályha ajtaját (a külsőt), ha már leégett a fa. (Egyszer újra kellett rakatni, mivel a korai lezárás miatt megemelkedett a kályha teteje. Azóta nagyon odafigyelünk.)
Nem kizárt, hogy "túl jó" a kályha, s annyi hőt lead, hogy mire a kémény felső részébe ér az égéstermék, annyira kihűl, hogy még benne lecsapódik. Talán a bélelés megoldaná azt a problémát, hogy a kéményfalon átjöjjön a kátrány... De ha visszacsurog... nem tudom.
Nem bánnám, ha a visszabontást megúsznánk. Lakótér a tetőtér is, s iszonyat kosszal járna a beavatkozás.

A másik kéményjáratot egy "sima" cserépkályha táplálja. Azzal nincs gond, pedig ugyanolyan eljárással etetjük.
Előzmény: katonalajos (119)
katonalajos Creative Commons License 2009.02.08 0 0 119
Szia!
Bocsánat, nekem idő közben megoldódott a kéménybélelésem 220 ezer forintból, így nem nagyon látogattam ezt topikot.
Én hosszú éveken keresztül cserépkályhával fűtöttem, igazából 2008. november 23-tól fűtünk gázzal, új lakásunkban.
Nekem egy jó nagy cserépkályhám volt, amiben csak fával fűtöttem, de a járatok aknásak voltak, azaz vegyesre volt rakva, de csak egy ajtó volt rajta, ergo nem lehetett csak fával üzemeltetni. A kémény béleletlen volt, de jó nagy keresztmetszetű. A tetőn kívüli részen, vagyis a kémény legvégén csak egy műkő lap volt, tehát nem védte semmi a csapadéktól. Mindezek ellenére soha nem mutatott hasonló jeleket a kéményünk szerencsére.
Könnyen lehet - bár nem kívánom bírálni fűtési tapasztalataidat -, hogy nem jól üzemelteted a kályhát.
Én két alkar vastagságú fát tettem hosszára alulra, majd keresztbe rájuk egy rétegben a gyújtósokat, majd ezekre pedig az alkar vastagságú fákat ismét hosszában. Ezután az alul maradt kb. 10x5 cm-es "lyukba" toltam be a papírt (a legjobb a Népszabadság, higgyétek el), majd jött a begyújtás. A belső ajtót becsuktam, így olyan huzatom volt az alsó 3 lyukon, hogy csak úgy ropogott a tűz. Mikor már szépen égtek a felső fák is, akkor széthúztam piszkavassal (jó hosszú piszkavasam volt, legalább egy méter, mert marhára tudott égetni a hősugárzás), majd nyomtam bele a fákat. Ezután is belső ajtó becsuk, oszt had égjen. Majd piszkálás, és égjen. Utána (ez a begyújtástól számítva kb. 50-60 perc) még megpiszkáltam, majd lezártam az izzó parazsat.
Ha mínusz volt rendesen, akkor napi kétszer gyújtottam be, mert napközben feleség és gyerek otthon voltak, ha plusz, akkor napi egyszer, reggel.
A "kis" bevezető után, azt írod, hogy csak a tetőtérben, annak is csak a felső részén van a zűr. Szvsz megéri visszabontani a kéményt. De inkább még nem írnám ezt végleges tanácsként. Kérlek, írjál pár szót azzal kapcsolatban, hogy neked mennyiben térnek el fűtési szokásaid? Illetve, hogy érzek, a két kályha esetében nincs különbség az égés gyorsaságában, minőségében? Egyformán huzatol a két kéményed?
Előzmény: Coffeee (117)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.08 0 0 117
Egy ilyen beavatkozás/építés után mennyi idő múlva lehet ismét használni a kéményt?
Meg kell várnom a fűtési szezon végét?
Előzmény: dako60 (116)
dako60 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 116
Az árakat mindig helyi mesterek határozzák meg és számít hogy az ország mely vidékén laksz. Nagyon eltérő árak lehetnek kelet és nyugat között. Valaki egyszer említette kb. 8-10E/fm
dako60 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 115
Hát azt úgy nehéz kivitelezni hogy egy ikerkémény egyik felét bontod csak vissza és a másikat meg nem, szerintem mind a kettőt egyszerre.
Előzmény: Coffeee (114)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.08 0 0 114
Köszönöm. Csak a felső, kátrányos részig kell visszabontani, ugye? Ez a tetőtől kb 1-1,5m vissza. Illetve két járatú a kémény, mivel a földszinti kályha (szintén cserép) külön járaton füstölög. (Lehet, hogy ez evidencia... ez esetben elnézést kérek :) Ott nincs semmi tünet.

Szóval: lehet csak az egyik járat mentén visszabontani és felépíteni?
Egyáltalán, mekkora fm árakkal számoljak?
Előzmény: dako60 (113)
dako60 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 113
A mostani kéményt mindenféleképpen el kell bontani és az újat érdemes bélelni, de ha helyesen tüzeltek benne a fával akkor nem is fontos a bélelés, az csak egy plussz biztoságot ad.
Előzmény: Coffeee (112)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.08 0 0 112
Thx. Bontás nélkül, így bélelve a kéményt nem lehet megoldani a problémát?
Előzmény: dako60 (111)
dako60 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 111
Ja és még valami ha már bélelve van savállóval,akkor már bárhogy tüzelsz nem lesz gond a kátránnyal, mert nem jön ki a falon, csak a tüzelőberendezés hatásfokát rontod ha nem megfelően adod neki a huzatot. A fatüzelésnél fontos a szekunder levegő adagolás.
dako60 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 110
"Helyesen tüzelni" Egyszerü: szárazfa égetése megfelelő levegő ellátással. Magyarul amig lánggal ég fa nem szabad lezárni a huzatot, csak ha már izzik, különben kátrányosodás léphet fel kéményben és a tüzelőberendzésben is. Ha szerencséd van akkor csak a kéménytéglában van a kátrány de ha sokat vársz átterjedhet a falba is és akkor még rosszab lesz a helyzet. Bontás minél hamarabb és újjáépítés.
Előzmény: Coffeee (109)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.07 0 0 109
"Helyesen tüzelni"...
Cserépkályhával, fával tüzelünk. Hol rontottuk el?

Egészségre ártalmas a szag? (Illetve az, aminek ilyen rossz szaga van.)
Előzmény: Émile (108)
Émile Creative Commons License 2009.02.07 0 0 108

  Ha már büdős,  sőt látszik a barna elszineződés, akkor az halott kémény.

 Bontás, majd az újat már lehet,sőt kell is bélelni. De az nagyon drága elég újjáépíteni és helyesen tűzelni.

  Egy újjáépítés  pár tizezerből megúszható, végül nem kell nagydobra verni. Hivatalosan többszázezer. Természetesen érteni kell az építéshez és megfelelő anyagot használni.

 

 

 É.

Előzmény: Coffeee (107)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.07 0 0 107
Jajjjjj!
Ez azt jelenti, hogy vissza kell bontani? Vagy olyan megoldás is, ami kisebb (Ft) beavatkozással jár? :(
Bélelés???
Előzmény: Émile (106)
Émile Creative Commons License 2009.02.07 0 0 106
 Az nem az eső miatt van, hanem kátrány kicsapódás. Fertelmes büdős, csak az átépítés segit !
Előzmény: Coffeee (105)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.07 0 0 105
A kémény lakás felőli részén beázás nyomok vannak. Több sötétbarna folt is kiült a tapétára. :( És a szaga... Először azt hittük az egyik gyerek pisilt be, de aztán rájöttünk, a beázott kéményfelület bűzlik.
Családi házunk van, s a tetőtérben történt mindez.
Lehetséges, hogy a kéménybe esett csapadék okozta mindezt? Vagy a kémény mellett folyik be a víz?
És mi ez a fertelmes szag?

Van tapasztalatotok ilyen esetről? Mi a teendő?

Előre is köszönet.
kaktusztea Creative Commons License 2008.12.08 0 0 103
Sziasztok!

Gázbojler + gázkonvektorról állok át turbós kombi cirkóra kéménybéleléssel (legfelső lakás, felettem lapostető).

37 m2-es lakás, a cirkó pár méterre lesz a gázórától (amit 1 hónapja cseréltek ki és plombáltak le), gázcső csak a konyhába megy majd a sütőhöz, de az a cső már megvan, csak a bilincses csatlakozásokat kell újraforrasztani.

Kérésem: kell-e gázterv, ha a gázcsövek ugyanott maradnak illetve egy részük (ami eddig a konvektorhoz ment) lekerül?
Ha kell, akkor mégis mekkora összegre számítsak?

Köszönöm.
katonalajos Creative Commons License 2008.11.26 0 0 101
Nekem 220.000-ért csinálták meg tokkal-vonóval a bélelést Tricox műanyaggal. A kémény nettó magassága 11 méter, ami azt jelenti, hogy a beltéri csövekkel együtt (szétválasztott rendszer) van ez vagy 18 méter.
Előzmény: kriszi (96)
katonalajos Creative Commons License 2008.11.26 0 0 100
De, csinálnak olyat, és tényleg jobb lenne.
Előzmény: cszoli (95)
katonalajos Creative Commons License 2008.11.26 0 0 99
Milyen szellőztetésre kívánod használni a kéményt?
Előzmény: resetke (97)
katonalajos Creative Commons License 2008.11.26 0 0 98
Én 265.000-ért vettem egy 24KW-osat.
Előzmény: Törölt nick (94)
resetke Creative Commons License 2008.11.25 0 0 97
Szerintetek ki kell bélelni a kéményt ha csak szellőztetésre óhalytom használni? A kéményes emberem ki akarja fzránnal bélelni de kételyeim vannak hogy szükséges-e?
kriszi Creative Commons License 2008.09.20 0 0 96
Befutott az első árajánlatunk a kéménybélelésre. Kondenzációs kazán esetében 20 ezer/m (tokkal, vonóval, engedélyeztetéssel), ha nyílt égésterűt választanánk, akkor 10 ezer/m. Aki mostanában béleltetett, ez reális, magas vagy alacsony (na jó, utóbbi vicc persze). Nagyon szorít minket az idő, 10 napon belül meg kell csináltatnunk, ha azt akarjuk, elkészüljön minden a költözésre. Így persze eleve volt, akit hívtam és kiesett, így főszezonban nem vállal ilyne rövid határidőre.
cszoli Creative Commons License 2008.09.18 0 0 95

Sziasztok, bocs, ha esetleg már lett volna.

 

Nekem bélelt kéményem van, nyílt égésterű cirkóval. Olyant nem csinálnak, hogy szimplán a füstcsövet behelyezik a már meglévő (bélelt) kéménybe? Így talán olcsóbb lenne a kémény, nem kéne komplett újracsinálni az egészet. A zért égésterűek a külső részen szívják a levegőt és a belsőn megy a füst.

 

Ezzel kapcsolatban tud valaki nekem mondani valami hasznosat?

 

Köszi!

katonalajos Creative Commons License 2008.09.10 0 0 92
Én meg úgy tudom, hogy ami turbóhoz jó, az még nem feltétlenül jó kondishoz. A kondisnál sokkal savasabb a füst, és sokkal páradúsabb. Itt van a legnagyobb igénynek kitéve a füstcső.
Műanyag, vagy saválló koracél jöhet számításba. A fex típus azért kell, mert nem akarnak kínlódni a merev csővel a kéményben. Sokkal egyszerűbb nekik a fexibilis csövet letolni.
Tricox, Jeremiás, Proschorn az eddigi említett márkák nekem. :)
KL
Előzmény: redworm (91)
redworm Creative Commons License 2008.09.10 0 0 91

 

 Úgy tudom, hogy kondenzációs rendszerhez csak turbós kéményt lehet használni. Akkor mit jelent itt a flexibilis cső?

 Én olyan árajánlatot is kaptam, ahol a turbóshoz furános bélelést is használtak volna. Nekem teljesen érthetetlen.

Előzmény: katonalajos (89)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 90
Bocsának!
900 helyett 90 fokos könyök.
450 helyett 45 fokos könyök.
Előzmény: katonalajos (89)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 89
Én egy ilyen árajánlatot kaptam. Természetesen az árak nem tartalmazzák az ÁFA-t.

Mesterséges égéstermék elvezető kialakítása szétválasztott kondenzációs rendszerben.
Anyaga PPS műanyag

Flexi cső, 9m: 66.500Ft
Egyenes ellenőrző, 3db: 12.300Ft
900, 2db: 4.500Ft
450, 2db: 4.500Ft
1m cső, 5db: 13.500Ft
0.5m cső, 3db: 6.000 Ft
Kürtőfedél készlet, 1db: 30.900Ft
Műanyag rács, 1db: 1.600Ft
Akna ajtó, 1db: 5.500Ft

Anyag összesen: 145.300Ft + Áfa
Kéményseprő ipari szakvélemény: 19.300Ft + Áfa
Nyomvonal terv: 5.000Ft + Áfa
Munkadíj: 80.000Ft + Áfa
ÖSSZESEN: 249.600Ft + Áfa
Előzmény: WebMester (66)
kriszi Creative Commons License 2008.09.07 0 0 88

Köszi, azt (is) hívtunk.

 

A lakás fura, ez egy lakás, 1 bejárattal, ahol lakáson belül zárták el egymás elől a részeket. Tehát a folyosó közös, és mind a két részben van konyha meg fürdő. Mondjuk egymás mellett legalább, így ami kell, egybenyitható. 

A villanyos dolgot köszi, megnézetem, mi legyen. A lakás nagy, de pont a fürdők kicsik, és nem is nagyíthatók, így nem mindegy az se, mennyi a plusz készülék benne.

Előzmény: Törölt nick (87)
kriszi Creative Commons License 2008.09.07 0 0 86

A tervező jön először, ezek szerint helyesen (építész a kazán helyétől függően fog falat, ajtót tervezni). Aztán meglátjuk, merre tovább. A tervek a köves helyiségekben (cca 40-45 m2) padlófűtés, a szobákban (cca 120-125 m2) radiátor. És persze zárt égésterű kazán + melegvíztárolós.

 

A lakás nem egy tulajé volt, 2 külön rendszer, 2 gázóra, 4 villanyóra. Mivel hosszú távra tervezzük az itt lakást, amit csak lehet, felújítunk műszakilag. Fürdésre perpill csak villany van, 5-ünknek eleve kicsi, ami bojler ott van. A tulajok saját bevallása szerint is sok volt a házilagos buhera, mondjuk az egyik fürdő éves rendszerességgel árasztotta el a lent lakót. (Már csak azon aggódhatunk, mi az, amit nem mondtak és mi derül még ki bontás közben :))

A több tulajdonos miatt gyak. nem költöttek a lakásra, az egyik részben 1985-ben volt felújítás, a másikban ez se derült ki, de gyaníthatóan még régebben. Mondjuk lakni lakták :)

Előzmény: Törölt nick (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!