Keresés

Részletes keresés

Mézga Géza Creative Commons License 2000.05.14 0 0 topiknyitó
Tisztelt Érdeklôdôk!

Tudom, hogy létezik egy Fogyi-klub nevű topic, és látszólag teljesen felesleges ugyan ebben a témában indítani még egyet. De sajnos komoly okom van rá. A fogyi klub eredeti koncepciója szerint a fogyókúrázással kapcsolatos kérdések és válaszok helyszíne lett volna. Sajnos néhányan félreértelmezve az eredeti koncepciót, alakformálással, testépítéssel és fitnesszel kapcsolatos hozzászólásokat írtak bele. Természetesen ez még nem lenne baj, hiszen ez is, mint a fogyókúra az egészségesebb életmódhoz vezetô egyik lehetséges út. Azonban, kizárólag olyan reakciókat tolerálnak ezek az emberek, amelyek az ô írásaik feltétlen elfogadását veszik alapul. Ezeknek a hozzászólóknak soha nem volt jelentôs túlsúlyuk, elképzelni sem tudják milyen érzés kövérnek lenni. A legjellemzôbb, hogy egyikük a kövérséget személyiségproblémának tartja, olyasmikkel teszi egyenlôvé mint a drogozás (!) vagy a maszturbáció (?!). Másikuk, aki már csaknem egy hónapja (sic) tréningezik, magát megfellebezhetetlennek tartva, és hozzászólásaimra reagálva minden értelmes érvet mellôzött, egyetlen gondolata az volt, hogy elmebeteg vagyok és (vagy?) cigány (?). Ilyen légkörben egy normális ember nem szólal meg többet.

Magamról csak annyit, hogy világ életemben kövér voltam. Elôször 1983-ban kezdtem fogyókúrázni, és akkor (három év alatt) 103 kg-ról lefogytam 85-90 kg-ra, s ezt a súlyt az évtized végéig meg tudtam tartani. Sajnos 1990 ôszén egy baleset majdnem tolókocsiba kényszerített, de végül másfél év ágyban fekvés után ismét talpraáltam. Sajnos innentôl csupa sikertelen vagy rövidéletűen sikeres fogyókúrák sorozata következett. 1999 januárjában már 116 kg voltam. Akkortól mostanáig lefogytam két menetben 26 kg-t, tehát most ismét 90 kg vagyok, és jövôre megcélzom a 80-at. A magasságom 176 cm. Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy van némi rálátásom a testsúlycsökkentés kanyargós ösvényeire. Nem állítom, hogy mindent tudok, de a bennem felhalmozódott ismereteket talán más is tudja hasznosítani. Természtesen mások tapasztalataira is kiváncsi vagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!