Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57015

Gratulalok! biztos voltam benne hogy megkapod! :)

Előzmény: Caitlin (56995)
panaszvonal Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57014

Ha a "Ne ölj!"-ben maradunk, akkor az azt is jelentheti, hogy ne vedd el az élőtől a lét lehetőségét.

Vagyis ne vett ki a földből a salátát, ne tépd le a virágot és ne csapd agyon a csótányt.

WE, ez már tényleg a budhizmushoz vezet :)

panaszvonal Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57013

Ez jó!!! :)

Előzmény: apojani (57011)
panaszvonal Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57012

De, valószínűleg adok még egy esélyt magamnak, hiszen tudom, hogy jó vagyok és kelendő :)

Két szomszédhoz is átjártam rendszresen esti bébiszitterkedésre, gondolom onnan is kapnék jó referenciákat. Ott nem nagyon volt szükség fegyelmezésre, mert áldott jó gyerekek, rengeteget játszottunk, nevettünk együtt.

 

Felmondási idő addig tart amíg nem talál anyu új nannyt vagy én egy másik munkát, viszont 1-2 hétnél tovább nem akarom húzni.

De az igazság az, hogy csak "minőségi helyre" mennék (nem tudom jobban megfogalmazni), mert csak normális család, nem egymással ordító házaspár, és csak tiszta otthon, nem nyakig a redvában járó lakás jöhet szóba. Ilyent meg rövid idő alatt nehéz találni.

Előzmény: apojani (57010)
apojani Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57011

Evvel kapcsolatban én a harcoló csapatoknál szolgálatot teljesítő tábori lelkészekre lennék kíváncsi ;-)?
Vajon mivel "oldozzák" fel a "híveket" miután visszatértek a bázisra egy kemény bevetés után?

Előzmény: WhiteEagle (56989)
apojani Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57010

:-( !!!
Meddig tart a felmondási időd? Ha másért nem, de az "úgysem veszthetek" miatt, nem próbálod meg amit a lányod ajánlott?

Előzmény: panaszvonal (57009)
panaszvonal Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57009

Mákos sütis szép reggelt! (tegnap gyerekeknek sütöttem, a fogyókúrázó anyu meg betolta szinte az egész tepsivel mert szerinte ez marvelous :))))

Az úgy volt, hogy a szerződésem eredetileg napi 4 óráról szól, ami este 7-11ig tart. Ebbe beletartozik a házimunka, a heti 1-szeri főzés és ezen felül heti 2 alkalommal a bébiszitterkedés, ami abból állt, hogy nanny 7-kor lette a srácokat én meg csak vigyáztam az álmukat, míg a szülők haza nem értek.

Csakhogy érkezésem után nem sokkal kiderült, hogy nanny terhes, ezért decemberben anyu lázas keresésbe kezdett. Vagy két tucat jelentkezőből egy sem akadt számára megfelelő, amin nem csodálkozom, mert nagyok az elvárásai - nagyon helyesen.

Állítólag lett volna alkalmas személy, de ő csak bentlakással vállalta volna. Ekkor anyu megkérdezett, hogy mivel teljesen meg van elégedve velem elvállalnám-e én a nanny szerepét is? Természetesen megemelné a bérem.

Sok választásom nem volt, mivel ha nemet mondok, akkor vlószínűleg mennem kell, hisz kell a szoba az új nannynek.

Félve - a gyenge angolom miatt -, de bevállaltam, részint mert helyesek a kis kölkök és gondoltam a srácok mellett majd az angolom is gyorsabban fejlődik, meg aztán szeretem a kihívásokat :)

Múlt héten kezdtem, de már az első naptól kezdve szenvedtem a feladattal. Olykor jó lett volna nem csak tiltani valamit, hanem el is magyarázni, hogy miért nem szabad. De a nyelvi korlátok miatt ez nem ment. Ráadásul ezeknek a srácoknak egy oylan nanny kell, aki folyamatosan foglalkozik velük, leköti őket mindenféle okosságokkal (nem csak közös palacsinta sütéssel :)), na ez viszont a teljes háztartás vezetése mellett, az úszás, sakk és egyéb különórákra járás valamint az esti olvasás gyakorlás mellett már nagyon sok volt. Heti több mint 40 órát dolgoztam és akkor ebbe nem számoltam az esti bébiszitterkedéseket.

Végül feladtam. Állítom, hogy ha a nyelvet jobban bírom, akkor menne, mert nem fizikailag fáradok el, hanem szellemileg.

Basszus, nagyon sajnálom, mert szerettem volna legalább szeptemberig maradni, de ez van.

 

Közben lett volna egy laza gondozói állás is amit felajánlott valaki egy helyes idős hölgy mellett, ami épp ezzel a nanny állással egyidőben történt, ezért azt lemondtam. Tegnap rákérdeztem aktuális-e még, de már betöltötték.

Lányom nyomatja, hogy írjak az ügynökségnek, hogy keressenek nekem másik családot, hát nem tudom, ezen még gondolkodom.

 

Azért jó volt ez az 5 hónap, élveztem szinte minden percét!

Előzmény: cam aro (57000)
havelina Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57008

WE, en se vagyok vallasos, de annyit tudok, hogy az eredeti Bibliaban ez a parancsolat a "Ne gyilkolj (You shall not murder)" ertelemben szerepelt.

A Bibliat szamtalanszor leforditottak kulonbozo nyelvekre (olykor jobban, maskor pongyolabban), ezek kozul a forditasok kozul a King James verzio az egyik legismertebb, amely a "shall not murder"-t "shall not kill"-nek forditotta.

A katolikusok is ezt vettek at, the a protestans 10 parancsolatban az eredetinek jobban megfelelo 'shall not murder'-t hasznaljak.

 

A te dilemmad, vegso soron egy pongyola forditasbol ered:)

(Mivelhogy minden gyilkossag oles, de nem minden oles gyilkossag, beleertve egy allat levagasat - akar husaert vagy bundajaert)

 

Előzmény: WhiteEagle (56989)
havelina Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57007

Amikor ilyet olvasok, jovok ra milyen jo dolgunk van.

Munkahely 17 km (15 perc), felesegeme 5 km (8 perc).

(Es az osszes munkahelyre jaras uzemanyag koltsege kettonknek 2 autoval valahol $1200 korul lehet evente)

Előzmény: cam aro (57005)
Caitlin Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57006

még a kezdés és hasonló részletek kidolgozásra várnak. Én két hét múlva szeretnék kezdeni, addig lenne itthon elintéznivalóm rengeteg. 

pv - mi történt?

cam aro Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57005

4 orat utazol, 8 (7.30 ) orat dolgozol. 

bejarsz 100 kmrol oda, es vissza. 

12 oradban van a melo. > 8-at alszol > 4 aktiv orad van otthon! 

kifizetsz sok penz berletre azert, hogy koszos, kesos vonatban eld az eleted. 

 

csalad van ? 

mert ha nincs akkor hulyezni fogok. (nezd el )

sztem berleted havi koltsegeben talalnal studiot.. (emellett fenttartva videki kuriat) 

> nem kellene ingaznod naponta. 

> csajod tudnad vinni romantikus agglegeny pecora. ( vagy az nem romantikus ? :O )

> mas csajt is tudnal vinni.. (szervezes kerdese., ne adjak mar tanacsot..... :)  

> megint olyanba pofazok, mi nem en ingem. :)  

 

esetleg figyelj fel arra az apro tenyre, hogy en nem sporolasra intlek.. hanem inkabb kenyelemre. >> 

>> Mert az jo!  :)))  

Előzmény: Zlot (56969)
cam aro Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57004

under the age everything is great.
over the age everything is grey,.  

look at the rainbow and pray.

nem szol be angolra ezt kér. 

 

:P 

============================

Előzmény: Nincstöbbnick (57002)
cam aro Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57003

 

ha rossz helyen parkolsz £60-al inditanak. aztan duplaznak 2 het utan.  

ez a szoroncsetlen lakatos meguszta 1000x fontal.

(sztem befedezi a child benefit, vagy ha nem.. honnan fogja a buszke csaladfo elvonni a buntit ? )  

(meghogy nem becsulik a ketkezi munkast.. hohoho.. 

 

ja, hogy az egyik egy parkolo tarsasag, a masik pedig az igazsagszolgaltatas ? 

no problem.   

(hulye szo  az igazsag )

========

cam negativ. igy nem a femmegmunkalot buntettek. 

================================

Előzmény: Nincstöbbnick (57001)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57002

You know the Pope has been visiting Britain and there was a small news story in yesterday’s London Times that reported that he was in his limousine leaving Heathrow when the Pope said to his chauffeur, “They never let me drive at the Vatican, and I'd really like to drive today.”
”I’m sorry but I can’t let you do that,” the driver responded, “What if something happened? I’d lose my job!”

“There might be something extra in it for you,” says the Pope.

The driver (who wished he’d never gone to work that day) reluctantly got in the back and the Pope climbed in behind the wheel.

And so the Supreme Pontiff floors it on the M1, accelerating the limo to 105 mph. “Please slow down, Your Holiness!!!,” pleads the worried driver, but the Pope keeps hotfooting it until they hear sirens.

“Oh, my God, I’m gonna lose my license,” moans the driver. The Pope pulls over and rolls down the window, but the cop takes one look at him, goes back to his motorcycle, and gets on the radio.

“I need to talk to the Chief,” he says to the dispatcher. The Chief gets on the radio and the cop tells him that he’s stopped a limo going 105. “So bust him,” says the Chief.

“I think the guy’s a big shot,” says the cop. “All the more reason.” “No, I mean really a big shot,” says the cop. “What d’ya got there, an MP?” “No!” “The Mayor?” “Bigger.” “The Prime Minister?” “Bigger.” “Well,” says the Chief, “Who is it?” “I don’t know,” says the cop, “but whoever it is, he’s got the Pope driving for him!”

 

xDD

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 57001

Tizenegy utasa volt az Audinak, egy évre ugrott a jogsi

A magyar sofőrt félmillió forintnak megfelelő fontos pénzbüntetésre ítélte az angol bíróság. Tovább »

forrás: Index.hu

cam aro Creative Commons License 2012.01.26 0 0 57000

?

Előzmény: panaszvonal (56988)
Chexum Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56999

Kár volt hazarepülni? :)

Előzmény: Caitlin (56995)
panaszvonal Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56998

Gratulálok! :) Mikor kezdesz?

Előzmény: Caitlin (56995)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56997

De jó neked!!! :))))

Előzmény: Caitlin (56995)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56996

Wooo - hooo! Gratula! :)

Előzmény: Caitlin (56995)
Caitlin Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56995

megyek londonba!!! :))))

WhiteEagle Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56994

Na ez érdekes, köszi!

Előzmény: Chexum (56993)
Chexum Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56993

Nem tűnt helyesnek a "kill" értelmezésed, ez nem mai angol szöveg...  Öreg WP barátunk szerint is:

"kill" = unlawful/unjustified(!) murder

http://en.wikipedia.org/wiki/You_shall_not_murder

 

A mienk nem az a világ, amiben ezek a parancsolatok keletkeztek, az alapelv lényeges, de mai logikával nem feltétlen oda jutsz, ami bármelyik világban hasznos volna...

 

Van ezekről véleményem, de online ezekről velem nehéz vitatkozni, sorry :)

Előzmény: WhiteEagle (56989)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56992

Ne is mondd! Bonfire Night-ot akartam tavaly végre itt megnézni, erre nem lefújták?! :(

Előzmény: KawaBazsy (56990)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56991

Itt voltam én is, nagyon szép. 

Előzmény: KawaBazsy (56990)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56990

Az Alexandra Palace is elég jó view pont.. A motor csak véletrlenül került a képre.. :-)

 

Előzmény: Nincstöbbnick (56956)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56989

Egyik magát vallásosnak (keresztény) tekintő kollégával volt egy jó kis eszmefuttatásunk az ebédszünetben (én nem vagyok vallásos, de ennek ellenére anno olvastam a Bibliát). Többek között feljött a Tízparancsolat is, és konkrétan a "Ne ölj!" parancsolat ("Thou shalt not kill") kapcsán volt egy kérdés, amiben nem sikerült egyeszségre jutnunk. Én azzal érveltem, hogy nem az van megírva, hogy "Ne ölj embert!", hanem, hogy "Ne ölj!". Véleményem szerint ebbe az állat megölése is beletartozik, még ha megevés céljából is ölnéd le. A kolléga véleménye szerint viszont az állatot megevés céjából leölheted (nercbundáért nem, ebben ő is egyetértett), mert hogy több helyen is meg van írva, hogy állatok megevése az okés. Most már kíváncsi vagyok, hogy mások hogy gondolják ezt. Szerintetek:

1) Ne ölj embert (ez természetesen az alábbiakba válaszokba is beleértendő), de állatot ölhetsz bármilyen indokkal

2) Ne ölj állatot se, kivéve, ha megevés céljából ölöd le

3) Ne ölj állatot se, megevés céljából se, de az elfogadható ha más öli le helyetted (böllér, vágóhídi dolgozó stb...)

4) Ne ölj állatot se, megevés céljából se, és az sem elfogadható ha más öli le helyetted (ami egyenlő a vegetarianizmussal, merthogy akkor bolti hús se okés...) - kivétel ha egyébként valós éhhalál fenyeget

Vagy más verzió. Szerintem egyébként a 3) az necces, mert ha az ölés az állat leölését is magába foglalja, és bűnnek minősül, akkor nem szép dolog az embertől, hogy más által leölt állatból eszik, merthogy így "másra keni" a bűnösségét. :-)

Szóval szerintetek?

 

((Másik érdekes téma a gonosz/ördög kérdése volt, amit kolléga egyfajta tényleges entitásként kezel. Én viszont inkább az emberben meglévő "sötét oldal"-t értem rajta. De a beszélgetés kedvéért belementem, hogy oké, tegyük fel én is elfogadom, hogy tényleges (létező) entitás. Ekkor viszont van egy érdekes gondolatmenetem: miért ne fogadhatnánk el a gonoszt úgy, hogy ördög = Lucifer = bukott angyal? Mi van ha ténylegesen bukott angyal, akinek bűne hogy Isten ellen fellázadt (vagy neki nem tetszőt csinált), és semmit sem akar az emberekkel egyáltalán (nem akar nekik ártani, nem is érdeklik)?. Vagy ha tényleg árt az embereknek (tegyük fel), akkor mi van, ha azért keres szövetséget az emberekkel, hogy segítsenek neki visszaférkőzni Isten kegyeibe, és ez a visszaférkőzés, hogy úgy mondjam, nem mindig áldásos hatású az emberek/emberiség számára. Magyarán: mi van, ha nem rosszindulatú? (Hanem mondjuk egyszerűen csak önző mert nincs tekintettel hogy mibe kerül ez az embereknek - ez esetben viszont nem rosszabb mint az emberiség túlnyomó része amely szintén önző). (Egyébként is, miért kellene az angyaloknak érzelmeiknek lenniük? Jó, sok helyen olyant írnak, ami szerint van, máshol meg olyanokat, ami szerint nincs...).))

 

Egyszer szívesen beszélgetnék egy buddhistával is :-)

panaszvonal Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56988

Ez a jó kis londoni tömegközlekedés a jövő héttől sajnos nélkülem fog tovább működni, felmondtam, megyek haza.

De a létszám így is pozitív lesz, hiszen Caitlinék meg hamarosan családostul jönnek.

WhiteEagle Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56987

Én 2010 márciusi tapasztalata alapján tudom mondani, hogy pl. a Tatabánya-Budapest vonalon közlekedő sima személyvonatokból azok a pár éves új vonatok tiszták, nagyon mennek (nem sokkal lasabbak a gyorsnál...), és nem késtek többet 5 percnél. Mondjuk ez kb. 6-8 vonatozás alapján szerzett tapasztalat. Barátom két évig járt velük az említett útvonalon naponta (munkába), meg volt velük elégedve. Ami viszont gáz, ha Budapest felé akarsz menni, a nemzetközi vonat, akár a RailJet is. Lehet hogy megy időnként 160-at is (tényleg ment úgy 2 percig 160-165 között, meg osztrákoknál állítólag 200 felett is) de mivel Linz-ből, Münchenből meg fene tudja honnan jönnek, simán lehet pontos is meg késhet háromnegyed órát is. Inkább a személy vagy az InterCity. (Sima gyorson is mentem, na az valami penésszagú kb. 40 évesnek kinézű, nagyon lerongyolódott belterű vagonokkal volt.)

Előzmény: Törölt nick (56980)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.01.26 0 0 56986

Nem csak azzal van úgy. Én régebben "sokat" (havonta 1-2x) jártam Londonba vonattal, a Peterborough-King's Cross vonalon közlekedő First Capital vonatokkal. Nagyon gyakran volt 3-15 perc késés, többször volt hogy egy-egy járat teljesen kimaradt (cancelled), csak úgy, különösebb magyarázat nélkül. Volt olyan is sokszor, hogy annyira kicsi volt a vonat (3-4 vagon), hogy egyszerűen nemhogy ülőhely volt, hanem úgy áltak az emberek (kis túlzással) mint a London Tube-on csúcsidőben - nem kényelmes úgy az egy órás vonatozás... Aztán: ha szél volt: törölték a vonatokat (egyszer így értem haza du öt órai vonat-érkezés helyett éjjel 11-re busszal+taxival, minden északra tartó vonatot töröltek). Ha hideg volt: törölték a vonatokat ("extreme cold" miatt, megesett, -3 fok volt, röhej). Ha hó volt: törölték a vonatkot (amikor nekem sikerült kifognom, épp úgy 1 inch körüli volt a hóréteg). Stb... Szóval... De hogy mást ne mondjak, a feleségem évekig vonattal járt a szomszéd városba. Szinte mindig volt 2-3 perc késés (annyira rutinszerűen, hogy eleve 2-3 perccel később ment ki az állomásra mint ahogy illet volna, ha a vonat pontos lett volna), és kéthetente legalább 1x volt törölt vonat valamelyik irányba, és heti rendszerességgel elkésett 1x munkából mert 15 percnél többet késett a vonat... Szóval... Khmm...

Előzmény: Zlot (56974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!