Keresés

Részletes keresés

sickamic Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1405

Kézzel tekerve is szakad?

Nem tekeredett véletlenül a cérna a spulniról a cérnahüvelytartóra?

Tű 705-ös, nem görbült, jól van betéve?

Másik cérna esetleg?

Tűlap sérülés?

 

 

Előzmény: stubo (1404)
stubo Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1404

Azt is megnéztem és tökéletesen a helyén van,és nem szorul,de megnézem megint.

Csak a felső cérna szorul,hiába állítom be lazára a szálfeszítőt,olyan mintha magától rászorulna,vagy beesik a szorító lemezek alá,közé, nem tudom.

Előzmény: sickamic (1403)
sickamic Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1403

Ha alul a bobin nincs teljesen a helyére pattintva, nekem még olyankor szokott szakadni.

Azt a fülecskét teljesen kinyitva kell egészen hátra tolni , én az egészet bal kézzel csinálom, mert úgy férek jól hozzá.

Előzmény: stubo (1402)
stubo Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1402

Szia!

Sajnos nincs leírás,mert használtan vettem vagy 10 éve,de nem sokat használjuk.

Mikor meg vettem akkor elvittem egy szerelőhöz,átnézte beállította,meg mutatta a befűzést de sajnos már nem emlékszem rá.

A tetején lévő kerek feszítő görgőt kihagyva is próbáltam,de akkor is szakította  a cérnát.

Én a szálfeszítő hibás befűzésére gondolok.

Az alsó cérna nem szorul,nem szakad.

Előzmény: sickamic (1401)
sickamic Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1401

Szerintem a gépen felül középen lévő kerek cérna előfeszítót csak az orsózáshoz kell használni. A varráshoz az bal oldalon elől hátul lévő kis lukakba (ezek a szálvezetők) kell a cérnát behúzni és onnan le a szálfeszítőhöz? Van leírásod a géphez? 

Előzmény: stubo (1400)
stubo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1400

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni felső cérna befűzéshez.

Szaggatja a cérnát.és arra gondoltam,hogy a szorítótárcsába nem jól van befűzve.

Akár milyen lazára állítom a tárcsát,akkor is elszakad.

sickamic Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1399

Holnap kora délután valamikor jó lenne? Most gyakorlom a Skype és Viber használatát.

Előzmény: Imre# (1397)
Tamás 87 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1398

Üdv mindenkinek!

Új vagyok a témában... Hozzá jutottam egy" Bagat višnja S electronic"  Jugoszláv varrógéphez, aminek tönre ment  a főkapcsolója.Szereztem egy másikat , persze gyárit épp  nem találtam es elkövettem azt a hibát hogy a csatlakozásokat nem jegyeztem fel, igy most nem tudom melyik kábel hová megy és akár hogy próbálgatom kimegy a biztositék.

A kérdésem az lenne hogy akad e itt valakinek ez a márkájú masinája és tudna kepet küldeni a bekötésről azt nagyon meg köszönném. 

Köszi előre is...

Imre# Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1397

Élö kapcsolatban tudok segíteni, ha látom a gépet és a kézmozdulatait. Válasszon időpontot, én nyugger vagyok, és  "karanténban".

 

Előzmény: sickamic (1394)
Imre# Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1396

Ha röviden akarok válaszolni: igen

Előzmény: sickamic (1395)
sickamic Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1395

Nézegetem a gépet, azt látom, hogy a nagykerék és a géptest közötti részen cérna tekeredett a tengelyre. Okozhatja ez is a problémát? 

Előzmény: Imre# (1393)
sickamic Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1394

Köszönöm szépen, élek a lehetőséggel. Egyeztetünk előre kb. időpontot?

Van a kiskeréken egy csavar, ott kell majd dolgozni, vagy meg kell bontani a motortartó, vagy az ékszíjfedő részt is?

Előzmény: Imre# (1393)
Imre# Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1393

Ha videó kapcsolatban tudunk beszélni, (Pl Messenger) akkor itt az ideje, hogy az iránymutaásommal megjavítsa a gépet.

 

Előzmény: sickamic (1392)
sickamic Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1392

Köszönöm. Sajnos nem szereltem szét, akkor ez kopás lehet, és alkatrészcsere lesz belőle . :(( A kerék és ékszíj környékén nem szoktam olajozni se. Szerelő lesz belőle, ha javul a vírus helyzet. 

 

Előzmény: Imre# (1391)
Imre# Creative Commons License 2020.03.31 0 1 1391

A leírt probléma akkor szokott bekövetkezni, ha kiskeréknél tisztítás, vagy más okbol szétszerelik. Az összerakáskor a "csillag alakú alátétet" 4 féleképpen lehet feltenni, de a 4 variációbó csak 1 a működö képpes.                                               

Előzmény: sickamic (1387)
Pápi 416 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 1390

Sziasztok! Mi a vélemény a Veritas Rubina varrógépről?

sickamic Creative Commons License 2020.03.24 0 0 1389

Sajnos a 8014/43 - as típusnál a kis kézikereket kell előre vagy hátra tekerni negyed fordulattal. Most vissztekerésnél nem aka meg, forog tovább és nem zárja le a tűrészt. Lehet így is orsózni végszükség esetén, de tartok tőle, hogy vmi alkatrész kopása lehet, amit olajozással tisztítással nem tudok megoldani.

Előzmény: C20NE (1388)
C20NE Creative Commons License 2020.03.23 0 0 1388

Ne tekerd, told el oldalra...

Előzmény: sickamic (1387)
sickamic Creative Commons License 2020.03.23 0 0 1387

Naumann varrógépemen hiába tekerem a kiskerekeket nem tudom reteszelni gépet. Így az orsózáskor jár a tű fel-alá. A leírásban nem találok erre megoldást. Van valakinek tapasztalata mi a teendő ilyenkor?

Palotabarát Creative Commons License 2020.03.19 0 0 1386

A keresztneves link véletlenül maradt benne, pardon.

Előzmény: Palotabarát (1385)
Palotabarát Creative Commons License 2020.03.19 0 0 1385

Kösz szépen a részletes összefoglalót. Ezek szerint egy-egy árfekvésben hasonlóan működnek (vagyis nem működnek) a gépek. Ez a régi gép vásárlás is érdekes megközelítés, nekem nem jutott eszembe, de majd körülnézek. A párom idehaza egyébként egy '50-es évekbeli hagyományos Łucznik gépet használ nagy megelégedésre ami még a varrógépasztallal, pedállal együtt van. Egyszer ajándékként kinéztem neki egy helyes, dizájnos mai Łucznikot, de annyira rossz értékeléseket olvastam róla az interneten, hogy letettem róla. Egyébként van Brotherse, sőt még egy kis IKEÁ-s gépe is. Overlockos gépekről viszont nincs összehasonlítási alapom.

 

Kösz mégegyszer a részletes választ

Keresztnevek enciklopédiája

Előzmény: glbtech (1384)
glbtech Creative Commons License 2020.03.11 0 0 1384

Nem szakmám a varrás, nem értek hozzá, csak magamnak varrogatok. Én a Lidl-ben vettem vagy másfél éve egy Singer overlockot, és néha tartottam ott, hogy inkább kidobom. :-) Lehet vele dolgozni, és van amire jó, de nagyon megválogatja milyen anyagon dolgozik szépen. Azzal is sokat játszottam, hogy mi az az öltéstípus amivel jó eredményt lehet elérni, és van ami sehogy sem akar jó lenni. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy komoly géppel ennyi szívás lenne. Azt gyanítom, hogy bár ebben is fém minden, de kevesebb mozgó alkatrésszel próbálták megoldani, leegyszerűsített mechanikával, és ez okozza a gondot. Tényleg van anyag amin szuper jól működik, de olyan is amin sehogy sem tudom jól beállítani. Figyelnem kell, hogy a varrás megkezdésekor, vagy mikor kifut az anyag hogyan vezetem a cérnát, és hasonlók. Azt hiszem ez az olcsóság ára. Bánni nem bánom hogy megvettem, ritkán is használom, de azért egyszer majd lecserélem, valami régi strapabíró gépre. Biztosan segítene az is mondjuk ha értenék hozzá, de azért próbálok összeszedni infókat innen-onnan. Netes értékelések alapján nem kellene hogy nagyon rossz legyen... De ez a legfiatalabb gépem, és akárhogy nézem a leg"gagyibb" is. Ötöd súlyú mint a jó kis Pfaff gépeim, azokkal vértet is lehet varrni vékonyabb vaslemezből. :-)

De szokott itt írni igazi hozzáértő is, hátha hozzászól.

Előzmény: Palotabarát (1383)
Palotabarát Creative Commons License 2020.03.11 0 0 1383

Sziasztok! A párom igen profin varr géppel, tehát nem kezdő. Rászánta magát, hogy vegyen egy lockos gépet, sajnos csak egy "Easy Home" márkájú gépre futotta, ami valamelyik üzletláncban épp akciós volt.

 

Én egyáltalán nem értek ezekhez a gépekhez, de rossz nézni mit össze kínlódik vele. Öt perc varrás, két perc száligazítás, egy perc varrás, három perc száligazítás stb. Most egy komplett bútorhuzattal szenved.

 

Az a kérdésem - és elsősorban tapasztalatokon nyugvó válaszoknak örülnék -, hogy a lockos gépek valóban ennyire érzékenyek és nehezen állíthatók, tehát a jelenség minden nagytudású gépnél előfordul, vagy csak belenyúltunk és most az olcsó húsnak isszuk a híg levét? Ha érdemes, én beruháznék nagyobb összeget egy komolyabb gépbe, csak mivel nem értek hozzá, nem tudom, hogy érdemes-e, és azt sem, hogy mekkora az az összeg, ami fölött kezdődnek a stabilabb, megbízhatóbb gépek (ha van ilyen egyáltalán).

 

Kösz előre is

papuka Creative Commons License 2020.03.05 0 0 1382

Köszönet!

 

Előzmény: nyolcpont (1381)
nyolcpont Creative Commons License 2020.03.03 0 3 1381

Kedves fórumozók! Mivel vagy 500-an erre vágytok, megkísérlem berakni Garázslakó 610-es számú bejegyzésének képeit nagyban. Ennyi telt tőlem, hálával Garázslakónak tartoztok. Union 2m típusú háztartási varrógép használati utasítás.

Előzmény: Puma197210 (1380)
Puma197210 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 1380

Kedves Garázslakó/

 

Szeretném elkérni a 2m varógép használati útmutatóját, emailban, mert mint olvastam az jobb minöségü és nagyítható.

 

Elöre is köszönöm.

 

Üdvözlettel Zsolt

Előzmény: Garázslakó (610)
kovcshu Creative Commons License 2020.02.05 0 0 1379

Nekem 431 lucznikhoz kellene használati útmutató!

 

gergo.kovacs@hotmail.com címre ha van valakinek megköszönném! Üdv!

Mecsei Joci Creative Commons License 2020.02.01 0 0 1378

Szia. Eltudnad nekem is küldeni ezeket email-bán? Nagyon szépen meg köszöném

Előzmény: Garázslakó (610)
kovcshu Creative Commons License 2020.01.24 0 0 1377

Üdvözlöm!

 

Lucznik 431-es géppel vannak bajaiim, eléggé koszos volt szétszedtem, össze is raktam, de vannak még problémák, facebookon kereshetem?

Előzmény: Imre# (1364)
kovacstamas1988 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 1376

Sziasztok!

Union 2m tipusú varrógéphez lenne valakinek egy jól olvasható használati utasítása? Kaptam ismerősömtől de még soha nem varrtam de szívesen megtanulnék 😁

Email címem: kovacs.tomi19881013@gmail.com

Köszönöm előre is 😏

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!