Keresés

Részletes keresés

rönofan02 Creative Commons License 2018.07.17 0 2 67231

Szia,

Mi múlt hét csütörtök-szombaton gyalogoltuk végig a Putnok-Bódvaszilas szakaszt. Semmiféle atrocitással, de még csak egy kis kellemetlenséggel sem találkoztunk. Tény, hogy némi feszültség van az ember fiában legbelül, amikor a kisebbség van többségben, de (itt már néhányszor mondtuk) az előítéletünk valószínűleg nagyobb, mint a tényleges "veszély". Putnok, Kelemér, Zádorfalva, Bódvaszilas... Mindenhol kedvesek voltak, segítőkészek, barátságosak. Ámbár az is tény, hogy például a zádorfalvai kocsmában elmondták, hogy általában hónap elején vannak balhék, amikor még van pénzük... Hangsúlyozom, ezt a helyiek mondták. Úgyhogy, szumma-szummárum, kellemes túra volt, kellemes tapasztalatokkal. És hát az Aggteleki karszt gyönyörű!

Barátsággal

Tóni

Ui.: És amit nem is gondoltam, hogy a szádvári vár milyen nagy alapterületű... Derenken meg egy kicsit elgondolkoztunk a történelmen... No meg a hucul ménes...  Na jó, befejezem, mert nagyon hosszú lenne... :o)

 

Előzmény: Ermak (67192)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67230

"Még annyit kérdeznék - régi füzetünk van, és még nincs benne egy fia pecsét sem (tavaly vettem, a váltás előtt). Ezt elfogadják később (több évről beszélek) teljesítésnek?"

 

Úgy látom, egyes számban beszélsz a füzetről. Mindenkinek rendelkeznie kell OKT igazolófüzettel, aki túrára indul, és jelvényt szeretne szerezni, tehát a gyerekeknek is kell füzet! Ha még nincs, akkor választhatsz, hogy nekik új, vagy régi füzetet veszel-e, mivel még a régiből is van raktáron. Ezt csak azért írom ide, mert ha új típusú füzetet veszel nekik, abba már más szabályok szerint kell pecsételni, mint a régibe. Ebből meg könnyen galiba lehet túra közben.

Előzmény: sequelguru (67222)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67229

Kéktúra ellenőrként is csak azt tudom mondani, hogy nyugodtan pecsételjetek a régi típusú füzetbe, a lényeg, hogy ebbe a füzetbe a régi szabályok szerint kell bélyegezni! Ezek a szabályok le vannak írva a füzet elején is, röviden: minden helyen kell bélyegezni, ahol azt a füzet előírja, de ahol egy túrát megszakítasz, és más időpontban újrakezdesz (vagy ugyanott befejezel), ott két bélyegzésnek kell lennie az odaérkezés két dátumával. Hivatalos kéktúra szakaszhatárokon (és még pár egyéb helyen) két pecsételőrubrika van a füzetben, oda is kétszer kell bélyegezni, még ha csak átmész a ponton, akkor is. A régi füzethez képest már új pecsételőpontok is léteznek, amik ott még nincsenek feltüntetve (Nyírjesi eh. helyett Vércverés, Bányi-nyereg helyett Nagy-nyugodó, Lokó-pihenő, Csobánc), ezeken a pontokon is kell majd pecsételned az adott oldalon oda, ahol helyet találsz neki és mi ellenőrök is könnyen megtalálhatjuk. 

 

A régi füzethez képest sok helyen változott már az OKT nyomvonala, tehát ne bízz meg feltétlenül a füzetben szereplő térképekben, távolság- és szintadatokban! Mielőtt túrára indultok, feltétlenül tájékozódj on-line térképeken is, hogy változott-e a túrád útvonalán az OKT nyomvonala. Általában pontosan mutatja még a friss változásokat is a http://turistautak.hu/, az http://www.openstreetmap.hu/, az MTSZ is frissíti a kéktúra oldalán rendszeresen az OKT nyomvonalát: http://www.kektura.hu/szakaszok.html Erről az oldalról letölthető a teljes OKT GPS nyomvonala és a bélyegzőhelyek listája is. Ez utóbbi listát érdemes kinyomtatni és akár túrára is magaddal vinni, mert ez tartalmazza az összes hivatalos bélyegző helyét (egy településen akár több pecsét is létezhet). A kéktúrázók pecsételőhelyeken szerzett tapasztalatait gyűjti össze a http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum, itt minden bélyegzőhelynek van egy oldala, ezt is érdemes túra előtt végigolvasni, már csak a miheztartás végett is.

 

Így elöljáróban ennyit tudok hozzáfűzni az előzőekben leírtakhoz, aztán ha valamilyen probléma adódik, nyugodtan kérdezz! :-)

Előzmény: sequelguru (67227)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67228

csak egyszer találkoztunk de az emlékezetes volt: Tőle vettem át a 60 éves jubileumi kéktúra jelvényeket

azt nem is tudtam, hogy kőbányai kötődésű

R.I.P :-(

 

Cicőke jó hely, érdemes felkeresni

Előzmény: nagypapi (67224)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67227

Tiszta sor, köszönöm! 

Előzmény: nagypapi (67225)
Ermak Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67226

Szlovák turistatérkép:

https://mapy.hiking.sk/

Előzmény: sequelguru (67213)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67225

Itt vannak a hivatalos infók a régi füzet elfogadásáról, eszerint elfogadják a régi füzetet is.

http://mtsz.org/cikk/tajekoztatas_az_uj_okt_igazolo_fuzet_megjelenesehez

Előzmény: sequelguru (67222)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67224

http://mtsz.org/cikk/in_memoriam_rosa_laszlo

Szerintem sokan ismertük.

Nyugodjék békében.

jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67223

az én füzetem több mint 10 éves (még a kettővel ezelőtti, kézzel "rajzolt" térképvázlatokkal

Azt is elfogadják (csak pecsételni kell az új helyeken is ami még nincs benne a füzetben, illetve értelemszerűen ott már nem kell ahová nem megy többet az útvonal)

Előzmény: sequelguru (67222)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67222

Köszönöm.

 

MÉg annyit kérdeznék - régi füzetünk van, és még nincs benne egy fia pecsét sem (tavaly vettem, a váltás előtt). Ezt elfogadják később (több évről beszélek) teljesítésnek?

Előzmény: nagypapi (67220)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67221

Úgy tűnik túl optimisták voltunk az első teljesítést illetően. :)

Volt még egy szeptember eleji tipp jzp-től, ő jobban tippelt.

Előzmény: hörpölin (64709)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67220

Ott mész át, ahol akarsz, belső schengeni határ.

Viszont legyenek nálad papírok (a gyerekeknek útlevél, ha nincs személyi!), mert odaát is bárhol, bármikor  ellenőrizhetnek.

Előzmény: sequelguru (67219)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.16 -12 0 67219

Lehet hogy most nagy butaságot kérdezek - de tilos átmenni határátkelőn kívül Szlovákiába, vagy az "átlógtunk" az még a régi időkre értendő, esetlegesen költő túlzás csak? :) Azért határvadászokkal nem annyira találkoznék kellemetlen helyzetben... Végülkis ahogynézem, jelzett túristaút van, csak nem lehet már tilos...

Előzmény: Gizi aljas Feri (67216)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.16 0 0 67218

Kösz a térképet.

Igen, a szakaszjelvény lenne a fő kitűzés valóban. Attól függetlenül tetszik a kolléga ötlete, itt vívódok hogy is legyen, mert értem én a logikát abban is. A Balaton felvidékkel egy félelmem van, hogy ropogósra fogunk sülni rövid idő alatt. De a gyakori pecsételés arrafele tényleg vonzó.

Előzmény: jzp2107 (67215)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.16 0 0 67217
Előzmény: sequelguru (67213)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.16 0 0 67216

Ezt az utat nem ismerem, de például ott van Tornanádaska és pont a kastély bejáratától megy fel egy szerpentin a Vecsem-Bükk egyik szép kilátóhelyére, arról nem is beszélve, hogy annak az útnak és a kastélynak is legendája van..

 

Évekkel ezelőtt volt itt egy topik túra, akkor a Lófej-völgy tetején lógtunk át Szlovákiába. 

 

e. 

Előzmény: sequelguru (67213)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.16 -1 0 67215

https://openmaps.eu/rastermap

 

vagy mondjuk a határsávban

északizőőőőőd :-D

 

(egyébként azt hittem szakaszjelvényekre megy a hajtás, nem mindenféle más túraötletre :-)

Előzmény: sequelguru (67213)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.16 0 1 67214

az egyik itt

megyünk, ahogy tudunk

sajnos nem vagyunk időmilliomosok

elnézést..

 

Előzmény: csg65 (67212)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.16 -1 0 67213

Köszönöm mindkettőtöknek a tippeket, nagyon jókat írtok. Szerencsére azért nem teljesen kezdők, voltunk már kisebb kétnapos túrán is (Királyrét-NHH-Csóványos-Diósjenő), amit relatív könnyen abszolváltak.

Térképet nem igazán találtam, amin a szlovák rész is rajta van - érdekességképpen érdemes elmenni Körtvélyesre Derenkről? Túristatérképet hol találok róla? Áttúrázni egy másik országba, az mekkora fíling lenne már! :)

Előzmény: Gizi aljas Feri (67211)
csg65 Creative Commons License 2018.07.16 0 2 67212

A mai nap került elbírálásra az első olyan teljesítő OKT füzete, aki már az új füzettel járta végig a Nagy Kék Utat:

Mindehhez 32 napra volt szüksége. Hollóházától folyamatos teljesítéssel jutott el Írott-kőre. És nézzétek csak a füzete sorszámát!

Hol a többi 4780?

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.16 0 1 67211

Ha budapestiek vagytok, akkor bemelegítésnek jó lehet a Hűvösvölgy-Rozália - szükség esetén kiugrási pont az Árpádkilátó

Szép a Dorog- Klastrompuszta szakasz is. 

Ezek persze nem teljes szakaszok, csak számolok a gyerekek kezdeti tűrőképességével

 

Ha vidékben gondolkozol én az alábbiakat javasolnám:

 

Jósvafő szállással három nap - kettő és fél túranap

 

1 nap Jósvafő-Aggtelek a föld alatt, visszafelé föld felett

2 nap kirándulás Szinpetribe, megnézni a Szalamandra rajzot, a hucul kanca tenyészetet és az Óriás Könyvet., déután esetleg egy rövid séte a kéken el a hucul ménesig a Kuriszlán szurdokban és vissza.

A Lófej-völgy oldalában van a Kutatóház, Bárkány Csaba a gondnok, nála van a Vass Imre barlang kulcsa, ha megbeszéled, akkor szerintem oda is be tudtok jutni.

 

3 nap elkocsikázás vagy buszozás Szögligetre, majd onnan fel a várba és Derenkre. Visszafelé ott, ahol Derenkről leereszkedik a kék a Ménes-völgybe, ha bírják, akkor kiugrani még Szelcepusztára vagy ha nem, akkor a Ménes-völgyben a patak mellett vissza Szögligetre és némi mászókázás a játszótéren

 

 

 

Előzmény: sequelguru (67207)
Ermak Creative Commons License 2018.07.16 0 0 67210

A látnivalók "sűrűsége" valószínűleg a Balaton északi oldalán a legnagyobb, az tűnik a legjobb választásnak.

Ami persze minimál kilométert és maximál kiadást is jelent, de valószínűleg ezek az élmények jobban bennük maradnak, mint három mászós nap a Zemplén erdeiben. :-)

Előzmény: jzp2107 (67209)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.16 0 1 67209

vagy saját példánknál maradva: legutóbb Badacsonytördemic-Nagyvázsonyt csináltuk 3 napban (szállás Káptalantótiban, első nap odáig gyaloglás, másnap onnan Bhenyére és busszal vissza, harmadnap szállásadóval megbeszélve fuvar Henyére és onnan Nagyvázsony)

 

így ugyan a jelvényhez hiányzott még pár km, de jött a jutalomjáték: Keszthely-Hévíz két napban, egyik nap fürdés Hévízen, másnap a "hatalmas" túra után kastélyozás meg  fürdés Keszthelyen

nem volt semmi panasz :-D

Előzmény: sequelguru (67207)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.16 0 1 67208

Boldogkőváralja-Bódvaszilas :-)

 

Na jó, csak vicceltem

 

Két gyerek "beszoktatása" (betörése?) :-) utáni tapasztalattal annyit mondanék, hogy ha tényleg első túrájuk, akkor ne legyen 3 nap egyhuzamban

És olyan szakaszt kéne választani ami nekik is érdekes (persze, szépek a Cserhát lankái is, nekünk, de ők jobban értékelik mondjuk a kilátót Galyatetőn, vagy a viszonylag sűrű pecsételést

 

Mondjuk a Mátra az elég szintes, lehet hogy egy Dorog-Szárliget jobb választás (ehhez talán szállás sem kell minden esetben)

Előzmény: sequelguru (67207)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.16 -1 0 67207

Sziasztok,

 

lányokkal (9-12 év) szeretnék egyet túrázni, nem titkolt szándékom, hogy megszerettesem velük a természetet. Voltunk persze már túrákon, de hát elég nyavalygósok na. Motiváció gyanánt a gyerek kéktúra teljesítést (50km egy adott tájegységen) gondoltam ki nekik, amibe neki is vágnék, és tervem szerint egy menetben, 3 nap alatt abszolválnánk.

Első körben egy Hollókő - Felsőpetény szakaszt néztem ki, ez úgy adná magát nekünk közlekedésileg, viszont szempont a szállás. Nagy igényünk nincs, de nem szívesen cígölném magammal a fullos sátras cuccot, főleg mert az ő terhelhetőségük azért limitált. Mielőtt nekilátnék szállásokat bogarászni, kérdezném, hogy Ti mit javasoltok? Olyan szakasz kéne, amit ez a korosztály is bír/értékel (nem árt ha van valami program motiváció, valami különlegesség, akár egy fürdő, stb), és a szállás is megoldható, olyan 15-25km-enként. 

Minden ötletet megköszönök - úgy gondolom, hogy aki végigjárta már (párszor), sokkal jobban látja ezt a kérdést mint én, Google alapján...

jzp2107 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 67206

már tegnapelőtt sem volt

gondolom május végével (gdpr biztos honlap, valami ilyesmi van rajta)

 

aki oda regisztrált azt átmigrálták a kéktúrás honlapra is, nem?

Előzmény: HEV (67205)
HEV Creative Commons License 2018.07.15 0 8 67205

Mikor szűnt meg a túratop? Csak ma vettem észre.

 

http://turatop.hu/index.php

Mr Long Creative Commons License 2018.07.15 -13 1 67204

Tegnap a somogyi csavargas utan a mecsekben ddp-ztem. Bukkosdrol mentem volna a terv szerintremete-retig, ami a szentkuti belyegzo hely utan van, azaz ket szakaszt huztam volna be. Azonban petoczpusztanal modositottam a tervet es a k negyzeten atmentem abaliget iranyaba a kek-sarga-ig, onnan pedig elkanyarodtam a sargan orfure, ami az eredeti cel volt. 

Nem volt hangulatom hosszut menni, de ez egy kellemes seta volt. 

Előzmény: V43 1279 (67201)
V43 1279 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 67203

Értem, majd informálódok ha aktuális lesz. Előbb nem lesz rá időm.

Előzmény: HEV (67202)
HEV Creative Commons License 2018.07.14 0 13 67202

Nem igazán praktikus. Ebben az időszakban ezen a területen komoly vadászati korlátozás van.

Előzmény: V43 1279 (67201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!