Keresés

Részletes keresés

arpad-lajos Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31842

Ma délután 2-kor 23 C.

Előzmény: kavicsos64 (31841)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31841

Ilyen meleg van felétek ? Itt befagyna a szívókája ((::!!

Előzmény: arpad-lajos (31838)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31840

Nem kell még nincs is levél szinte ! A Chorust fújd mert hidegek vannak reggel .

Előzmény: Gábézi (31837)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31839

A felső 15cm vagyhogy írták már csak 41% nedvtartalom van, ez már kritikus esetnek számít, aszály van már most ! Lucernát vetünk épp csak olyan száraz a föld mint a góbi sivatag ! Amíg le lehet kaparni kézzel addig csont száraz a föld ! Az olyan 8cm kb .

Előzmény: spapda (31827)
arpad-lajos Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31838

Nagy örömünkre elkezdtek mozgolódni a poloskák a szamócák között.

Gábézi Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31837

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni. Meggyet szeretném permetezni virágzáskor a monília ellen és az lenne a kérdésem hogy ilyenkor is tehetek e a permetléhez levéltágyát, vagy ez ilyenkor kerülendő?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31836

"Monilia és különösen levélbetegségek (brumerilla, levéllyukacsosodás, levélfoltosság stb) ellen. Levéllyukacsosodás ellen megelőző hatású, virágzás előtt. Tavasszal és szüret után használható. Nem triazol típusú, azzal érdemes váltogatni."

Előzmény: Mariska néni (31833)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31835

Igen, jó rá!

Ha ezt a virágzás kezdetén juttatod ki, akkor a későbbi levéllyukacsosodás ellen is jó megelőző szer.

Előzmény: Mariska néni (31833)
spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 2 31834

Nem "nincsen ráírva, tehát nem jó"

 

Elnézést, hogy próbáltam segíteni és időt szánni arra, hogy megértessem: a kérdéses hatóanyag nem való tafrinára.

Előzmény: taormina001 (31829)
Mariska néni Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31833

Kedves Pacsepa! Most fedeztem fel a Mirage-45 üvegcsémet. Jól emlékszem, hogy monília ellen is ajánlott? És még mi mindenre jó?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31828)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31832

Azért tudok füstölögni ezen, mert ezzel egy hozzájuk tanácsért és növényvédőszerért forduló laikust megtévesztenek, de a fáit is tönkre vágják a tanácsukkal! Konkrétan anyagi kárt okoznak " foglalkozás körében"!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31830)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31831

kétszer = két szer

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31830)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31830

Előfordul olyan, hogy üzleti okokból variálnak a hatóanyagok engedélyével a gyártók.

Ilyen például az Amistar és a Quadris esete Tóth Marival. :-)

 

Ott azonban egy laikus is látja, hogy a kétszer a különféle növényi és növénybetegség célcsoport ellenére a kétszer hatóanyaga és hatóanyag dózisa azonos.

A kereskedő meg azt mond amit akar, munka után hazamegy a panellakásába és az erkélyen lévő musskátlit szakértően megnövényvédelmezi. Kb ennyit tudása és tapasztalata van a jelek szerint a témában.

Előzmény: taormina001 (31829)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31829

Köszönöm szépen; mint mindig szakszerü és világos. (Nem "nincsen ráírva, tehát nem jó")

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31828)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 1 31828

Pacsepa helyett "The Dark Side of the Moon" rendel! :-)

 

Megint egy hozzáértő kereskedő megtévesztésével állunk szemben!

 

A tafrina nagyon más gomba, mint a monília. a tafrinára jó gombaölők jók a monília ellen, de fordítva már csak ritkán.

 

A Chorus egyáltalán nem véd a tafrina ellen! Score, vagy Alfa Solo kapható rá III. kategoriában. Ez a két készítmény ugyanaz, csak az utóbbi olcsóbb.

Ezeket használhatod a monília ellen és lisztharmat ellen is.

 

 

A Folicur Solo csak nagyobb kiszerelésben van, és II. kategóriás, szerintem az Neked nem játszik.

Előzmény: taormina001 (31821)
spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31827

Még egy téma: tűzgyújtási tilalom. A NÉBIH másik oldalán is napi frissítésben következő, hol van éppen tilalom. Ez növényvédelem szempontjából csak azért fontos, mert jól jelzi, hol van már nagy szárazság. Az idei év abban nagyon hasonlít a tavalyira, hogy az igazi tavaszt egy eléggé csapadékhiányos időszakkal kezdtük, ez pedig kihat a fák növekedésére és immunrendszerére. Nekem tavaly nagyon meghálálták a fák, hogy ilyenkor megöntöztem őket többször is, így idén is túl vagyok már az első locsolásokon (idén is repedtre száradt már a föld a fák körül). Ne feledkezzünk meg az öntözésről, nagy segítség a fáknak, kevesebb lesz a gond velük év közben.

spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 1 31826

A ráolvasás is hatékony lehet egyes boltosok szerint. Ha megnézed a NÉBIH adatbázisát, rászűrsz a tafrinára, kapni fogsz egy csomó szert. Egyik sem tartalmazza a Chorus hatóanyagát, a ciprodinilt. Ennek valószínűleg nem az az oka, hogy a gonosz szergyártók meg akarják velünk vetetni a többi készítményüket is, hanem az, hogy egyszerűen nem hatékony tafrina ellen. Az ampullás kiszereléssel nekem nem szokott bajom lenni, általában 1 ampulla megy 10 liter vízbe. Ha esetleg nincs ennyi fád, akkor lehet kapni 2.5 ml-es Score-t is, 500 Ft-ért. Ami nyilván nem olcsó, de ha eleve csak ilyen keveset használsz, akkor azért nem hal bele az ember a költségébe. Vagy össze kell beszélni a szomszédokkal, és közösen meg kell venni a 100 ml-es Alfa Solo-t 7500 Ft-ért, amit aztán 5 ml-es fecskendővel gyönyörűen lehet adagolni és évekig dolgozni vele. 2 éve vettem egy 100 ml-es Topast, azóta azt használom.

 

Nem muszáj amúgy évente 6x permetezni, ez csak az engedélyokiratokból kiolvasható maximum mennyiség, amivel élni lehet. Sajnos van olyan környék, ahol ez is kevés (főleg az elhanyagolt, gondozatlan szomszédos telkek miatt), és van, ahol akár biogazdálkodás is megvalósítható, elég az évi 2x rezes lemosózás.

Előzmény: taormina001 (31824)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31825

De hiszen az legalább nyolc permetezés lenne! Én kb 3 x szoktam

Előzmény: spapda (31823)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31824

Tudom, hogy általában mindig ezeket ajánlják és áttam, hogy KÜLÖN név szerint nem említik a csomagoláson, de a boltos azt mondta, hogy attól még hatékony. Ráadásul ez szerencsére nem ampullás. Azok mindig méregdrágák, különösen, ha 2/3-a rendszeresen kárbavész. Most tehát ez van itthon, és ha nem muszáj, nem venném mégegyszer nyakamba a világot, hogy további szereket szerezzek.

Előzmény: spapda (31822)
spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31823

Amúgy ha lement a hideg időszak (fagyközeli éjszakákkal), akkor a Chorusról át lehet térni a Topas és a Score rotációjára. Előbbi a monília és lisztharmat ellen erős, utóbbi a tafrina, levéllikasztó betegség, meg varasodás és lisztharmat ellen.

Barackra a Score és a Topas is 3x mehet egy évben, ez rotációban 6 alkalom. A két kezelés közötti minimum 7-8 napos intervallumot ír elő az engedélyokirat. Ezt kell beosztani gyümölcsbetakarításig. Az időjárás-, és növényvédelmi előrejelzésekre alapozva szerintem inkább megelőző jelleggel érdemes élni velük, én például így virágzásban és a hajtásnövekedés kezdeti intenzív szakaszában sűrűbben húzom a hátamra a permetezőt és megelőző jelleggel permetezek, a gyümölcsérés idején pedig már csak akkor ha a tünetek alapján muszáj. Ez igaz a rovarkártevők elleni védekezésre is, saját kertemben azt figyeltem meg, hogy ha a kártevők megjelenésekor rögtön lépek, nem hagyom felszaporodni őket, akkor a nyarat viszonylag nyugalomban tölthetem, és nem kell már a gyümölcsérés időszakában nagyon vegyszerezni. Mondjuk errefelé a környéken gondozott kertek vannak, permeteznek is, tróger szomszéd és elhanyagolt kertek esetében sajnos egész évben "készültségben" kell lenni.

Előzmény: taormina001 (31821)
spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31822

A Chorus terméklapja nem említi a tafrinát, csak a moníliát a csonthéjasoknál, szerintem tévedett a boltos. Tafrinára a felszívódók közül a Score 250 EC (vagy Alfa Solo, ugyanaz a hatóanyag, csak általában picit olcsóbb) ajánlott.

Előzmény: taormina001 (31821)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31821

Gazdaboltban Tafrinára ÉS virágmoniliára is Chorust ajánlottak. Jó lesz? Én örültem, hogy nem kell többfélét venni, különösen pedig, hogy nem kell ampullás szerekkel zsonglörködni, ami nekem még sose sikerült. Az öszibarackokat már megpermeteztem egyszer Rézoxichloriddal, (nagyon hajlamosak a Tefrinára), az egrest Thiovittal (nagyon hajlamosak az amerikai lisztharmatra. Monilia ellen még nem permeteztem, pedig a meggy nagyon hajlamos rá, ahogy az alma és a birsalma is. Mit és mikor javasoltok?

Pacsepa rendel még itt?

zerger88 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31820

Ráadásul előnyös is mert fejlett gyökérrel lehet kiültetni. Én tesztelni akartam már  sima paprikánál de a tárolás elbuktam :/
Ma találtam galagonyán is meg már pici őszibarack csemetén is piros levelet, persze csak 1-2-t csak :)

Előzmény: kavicsos64 (31813)
pityu2010 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 31819

Hát én nem találtam havas esőre utaló előrejelzést.... szerencsére

Előzmény: kavicsos64 (31818)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 31818

Én is tegnap megnyírtam az őszi fákat erre reggel centis jég lett a vályuban ! A fene egye meg ! Húsvétra hidegfront érkezik havasesővel ,azt írják !

Előzmény: pityu2010 (31817)
pityu2010 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 31817

Nálam is elfagyott a kajszi teljes egészében, ez így járt sajnos, tavaly szerencsés év volt, megúsztuk a késői fagyot, nem volt jégverés sem...Abba bízok, hogy az áttelelt kártevők amik rügypattanáskor már éledeztek azok is kifagytak, ha a lemosó nem intézte volna el...Bizakodó vagyok...A ribizlit már károsítja a ribizli levélpirosító tetű, kapott Pirimort.Furcsa, hogy alig jött ki a levél már be is pirosodott, a levél fonákján már ott volt a tetű!Valószínűsítem a lemosó nem jól sikerült...

Mandula tömve van virággal, kíváncsi leszek az első termésre...

Őszibarack szépen virágzik, tafrina ellen kapott tegnap előtt Bravo-t+ Monilia ellen Dithane-t.

Alma, körte fehérbimbós állapotban, kapott Chorust és Thiovit jet-et mivel Jonathan érzékeny lisztharmatra, az idő is kedvez neki.Tavaly a körtével bajban voltam a körtelevélbolhával, összes fámat ellepték.Vertimec+olaj segített,  kapott extra olajos lemosót rügypattanáskor úgyhogy bizakodok.

 

kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.07 -1 1 31816

Ma több kertben is körbenéztem fagyás ügyben ! Szinte mindenütt a sárgabarack fajtától függetlenül, itt teljes egészében elfagyott ! Az őszibarack eddig nem károsodott ,esetleg itt ott nyomokban a rügy lepergett ,de ezt én inkább a téli fertőzésnek vélem . Fontos szempont lett az enyhe teleken a rezes vagy valamilyen más gombaölős védekezés akár többször is ha a tél enyhe ! A saját őszi fámon lemértem a tél közbeni permetezést és jóval jobban telelt mint az előző télen ,kevesebb rügypergést észleltem mint a tavalyi évben . Úgy gondolom a következő télben is permetezni fogok réz ,Dithane, meg még valamit nézek, és váltogatni fogom a szereket . A lényeg hogy a monila ellen télen is folytatni kell a védekezést az enyhe telek miatt .

kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 31815

Akkor van utánpótlás is !

Előzmény: ksanyi52 (31814)
ksanyi52 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 31814

Ezek kis pici csípős paprikák,méretre 50-60 cm-esek. Télen 3 hetente, tavasztól hetente kapnak tápoldatot. Szépen díszlenek az ablakban. Már a róluk leszedett paprikák magjából kikelt palánták is bő 10 cm-esek.

Előzmény: kavicsos64 (31813)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.06 -1 0 31813

A hidegtől mennek tönkre ! Nem az életük végén vannak olyankor . 2-3 évet a pici kis dísz de igen erős paprika is kibírt a szobában ,gondolom a rendes paprika is kibír 2-3 évet ,csak a talaja tápanyag készlete szab majd határt .

Előzmény: ksanyi52 (31812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!