Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.17 0 0 4013
ami Neked az előbb 4002 volt...:)))
Előzmény: DömDöDöm (4012)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.17 0 0 4012
mi négyezer?
Előzmény: snowman (4010)
Mulan Creative Commons License 2001.10.16 0 0 4011
Ajjaj, messzi van:-( Vakamikor minden ABC-ben volt...
Előzmény: snowman (4010)
snowman Creative Commons License 2001.10.16 0 0 4010
4000!
Én az Ázsia boltban vettem utóljára.
Előzmény: Mulan (4009)
Mulan Creative Commons License 2001.10.16 0 0 4009
Hol? Legalább 20 éve nem láttam...
Előzmény: snowman (4005)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.16 0 0 4008
Az a helyzet, hogy jomagam is meg voltam errol gyozodve. (marmint a gigantikus voltarol), de 6 felnott egyszer evett belole és második körre nem futatotta volna. (nem vagyunk oriasok, söt!!!!). Kulonben nem olyan nehéz étel, csak sovany hus van benne, semmi plusz zsiradek... Elfelejtettem, hogy a sutes alatt le kell fedni.
Előzmény: Kkukka (4003)
Mulan Creative Commons License 2001.10.16 0 0 4007
:-)
Jut eszembe, idősb pici lányom, nagyon rég, amikor még egyke volt, tehát 3 évesnél nem lehetett öregebb. "Közönséges" bablevesnél (azért az is tejfölös, meg minden)
- Anyu, ez száraz? - nézünk rá
- Szárazbab?
- Igen
- Akkor miért nincs benne füstölthús?
Előzmény: pynky (4006)
pynky Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4006
Mulan: nekem sem :) De attól ö még használja. Bár a férje olyankor mindig hiányolja a bablevesböl a füstölt csülköt;)))

p.

Előzmény: Mulan (4002)
snowman Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4005
A füst ízű só nem jó neked? Olyantot lehet kapni.
Ez a veresi bab nagyon sirály. Már én is nyálazok tőle. :o))
Előzmény: Törölt nick (3994)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4004
Na akkor:
A folyékony füstanyag elkészítése a következő: egy vékony edény alját alufóliával kibéleljük. Tegyünk rá két kávéskanál cukrot, egy kávéskanál porított fűszerkeveréket (ötfűszer). Kb. 10 percig hevítjük erős tűzön, hogy a porcukor teljesen megbarnuljon, majd keverjük el egy kevés vízzel.

Megjegyzésem: ne bolti porcukrot használj.

Előzmény: Mulan (3997)
Kkukka Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4003
Dömdödöm, ez roppant jól hangzik, dehát ez gigantikus adag! Hány fore szoktad, te ezt csinálni? És mekkora tepsiben, mert én el nem tudom képzelni, hogy ez belefér az enyémek közül bármelyikbe is! De ki fogom próbálni, legfeljebb felezem a mennyiségeket.
Előzmény: DömDöDöm (3998)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4002
Nekem nem:-(
Akkor már inkább a hagymakrém (az levesbe, főzelékbe a végén belekeverve ad egy ilyen füstöltes aromát) Én egyébként el szoktam tenni a füstöltizék főzőlevét.
Előzmény: pynky (4000)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4001
Prion már továbbfejlesztette az elnevezést inverz töltött csirkévé:-)

Egyébként tényleg egy nagyon guszta, jól szeletelhető valami lett belőle, ráadásul mennyivel kisebb macerával, mint amikor a bőr alá gyömöszölöm a tölteléket, és bestoppolgatom rajta a lyukakat:-))) Szóval nagy ötlet, na!

Én is egy nagyobb őzgerinccel csináltam, csak többek között az is volt a cél, hogy egy-két napra még legyen készen kaja, amit csak előkapjunk. Egy egész ilyen "hosszú hétre" úgysem lesz:-(

Előzmény: Törölt nick (3999)
pynky Creative Commons License 2001.10.15 0 0 4000
Cicvarek: van valami füstöltizü kockája Maggiéknak/Knorréknak/stb.. A barátnöm használja, neki izlik.

p.

Előzmény: Törölt nick (3994)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3999
Kedves Mulan, remekul tovabb fejlesztetted az alapot.

Raadasul nagyon tetszik a kiforditott toltott csirke elnevezes, ugyhogy atveszem.

Kulonben en is azt csinaltam szombaton, baconos toltelekkel es nem erte meg a vasarnapot, pedig nem volt keves.

Előzmény: Mulan (3988)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3998
Természetesen jár a tejföl, de csak a tányérban.
Az elnevezésrol:
veresi -> szukebb házunk tája, Veresegyház
terítös -> az étel készítéséhez használt technologia (szépen teríted a rétegeket a lábosban:) nem tévesztendo ossze az asztalterítovel!!!!!
Előzmény: Mulan (3993)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3997
Könyv: 400 kínai recept:-))) és olyan régi, hogy új korában 65 Ft volt:-(

De itt van a fiókban, ha kéred, egy nyugalmasabb időben bemásolom (mondjuk négy után)

Előzmény: Törölt nick (3996)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3996
ez egy topic, vagy egy könyv?
Előzmény: Mulan (3995)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3995
Évekkel ezelőtt lehetett kapni ilyen füstízű sót, de fogalmam sincs mikor láttam utoljára, 10 éve fix, hogy van. Talán Ázsia-boltban kapni aromát, és a 400 kínaiban (Cseh-Pirchala) van egy leírás, hogy hogyan kell csinálni.
Előzmény: Törölt nick (3994)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3994
füstízű-aroma ügyben senki és semmi??
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3993
Nagyon kimerítőnek tűnik:-))) Tejföl nem jár hozzá?

Az elnevezés titkát is elárulod?

Előzmény: DömDöDöm (3990)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3992
Off joy kedves, próbáltam írni neked egy sürgőst, de az itteni mailről visszapattant a levél. Kérlek, jelentkezz, ha tudsz
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3991
én már most, egyre nagyobbakat nyelek...:-o
Előzmény: DömDöDöm (3990)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3990
majdnem. ez hogy teccik?

Veresi terítös bab (copyright DömDöDöm:)

Hozzávalók
2 kg vecsési sav.káposzta
1 kg malac comb
40 dkg füstölt karaj
1 kg tarka bab
50 dkg fejtett bab
fuszerek, hagyma

Végy egy nagy lábast, tégy az aljára egy réteg káposztát, majd borítsd be karikára vágott hagyma szeletekkel. Ezt szórd meg kockázott füstölt hússal, majd újra egy réteg hagymát teríts rá. Néhány levél babér és 10-15 szem borókabogyó kerüljön még erre rá, hogy azután az elozoleg beáztatott és megfozött tarka babbal be tudd borítani. (A levét felhasználhatod másra is.) Újra hagyma és tejes malac combja kerül erre. Szórd meg borókabogyóval és néhány darab babérlevéllel, utána terítsd rá a fejtett babot. Hagyma, mondanom se kell. Ezt követi a maradék savanyú káposzta (ezt azért érdemes elotte egy kicsit kimosni; NEM áztatni!!!!). A tetejére hagyma kerül és egy kis piros paprikával, borókabogyóval meghinted. Felöntöd hideg vízzel, hogy lepje és elomelegített sütobe teszed. Három órán keresztül 180-200 C fokon sutöd és egyre nagyobbakat nyelsz....:-)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (3989)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3989
Úgy tűnik, mindenki töltött csirkét sütött a hétvégén :-)) A mienk kívül-belül töltött volt, mert természetesen a töltelékből nálunk sem készülhet elég nagy mennyiség.
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3988
Off Persze attól, hogy a recipe nem az enyém, lehet, hogy azért a fogaskeréknek is lehet valami hasznát venni:-)
Előzmény: joy (3985)
Mulan Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3987
Az ötlet siguetől van, és én is megcsináltam:-)))

Csak egy kicsit továbbvariáltam. Úgyismint őzgerincbe szerény réteg töltelék, azután kicsontozott húsok hosszában elhelyezve (hogy majd jó irányba essék a szeleteléskor), közé máj- és zöld(megpiros)paprika-csíkok, betapasztva töltelékkel, irány a sütő. Kiborítottam, és szeleteltem, mint a sütikét. Van még egy fél rúd a hűtőben (csak mert nem összvissz ennyiféle volt), hidegen is pompás és guszta. Csak a töltelék lett egy kicsit ízetlen, mert a tatárbifszteket Prion ízléséhez elborsoztam, így ennél naggyon óvatosan fűszereztem.

Sigue, kedves!
A gombócpörköltet is kipróbáltam, bár még csak kóstolás erejéig került sorra, de nem hiszem, hogy ránk romlik. Tojás-áztatott kenyér összeállítással nem esett szét, lehetett volna egy kis prézlit tenni hozzá, mert így kicsit meglapultak a gombócok olyan földgömböc-formára, de azért egészben maradtak.

Csináltam még egy ad hoc tepsis csirkét is: a zsírozott tepsibe lerakott alsócombot, szárnyat (amit nem lehetett jól csontozni az inverz töltötthöz) bőmarékkal megszórtam zöldestől karikázott újhagymával, vágott petrezselyemmel, száráról lefosztott kakukkfűvel, felkockázott paprikával-paradicsommal, tettem alá egy kanál húslét, lefoliáztam, megsüttem, kibontottam, egy kanál fehér bort kapott még, és átsütöttem. Na ebből reggel mintha még egy szárnyatöve lett volna:-)))

Előzmény: joy (3985)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3986
pynky!
Nem, nem áztatva, hanem ropogósan került bele; a füstölszalonna-íz miatt egyértelműen az az érzésed, hogy apróra vágott szalonna van ropogósra pirítva, ami ternészetesen nem puhul le. :)) És egyáltalán nem furcsa, SŐT!!! :)))
Előzmény: pynky (3984)
joy Creative Commons License 2001.10.15 0 0 3985
Gear Mulan.

Szombaton megcsináltam a töltelék alá bújtatott pipit.
Isteni voolt!

Mé 1* kösz az 5letet!

Előzmény: Mulan (3936)
pynky Creative Commons License 2001.10.14 0 0 3984
Cicvarek: a szójagranulátum ugye áztatva kerül bele? Nem fura ettöl?

Az én mai római tálas müvem (most van benn a sütöben, még nem kóstoltuk...): édeskáposztát megabáltam egy kicsit, a nagyobb leveleket félretettem tölteni, a kisebbeket felvágtam csikokra, kockáztam bele egy kis szilvát, megfüszereztem (csak vegetával). Csináltam tölteléket a nagyobb levelekbe (sima husi+rizs+tojás+füszerek), megtöltöttem, és rárakosgattam a szilvás káposztára. A tetejére tettem egy pár darab izesitett oldalast (vegeta+kakukkfü). Ráraktam a tetejét, és be a sütöbe. Még nem kóstoltuk, de az illata nagyon jóóóóóóóóó.

p.

Előzmény: Törölt nick (3982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!