Keresés

Részletes keresés

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.29 0 0 35423

Szia!

Háztájiban szerintem nem kell ennyire sűrűn pároztatni ,mert leterheli az anyanyulat.Az anyák nekem is pihennek nyáron .

Előzmény: japipapi (35422)
japipapi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 35422

Szia!

"de nem ajánlatos!"

Miért nem? Minden szakkönyveb olvasható, úgy hívják, hogy sűrített fedeztetés. Hivatkozás: dr. Holdas, A nyúltenyésztők kézikönyve.

Az én gyakorlatom is ez, októbertől áprilisig, minden anyát fialás után azonnal bepároztatom. Nyáron pihennek. Egy anyát általában 3 évig tartom meg. Most van kb. (ugrálnak nehéz megszámolni :-)), 50 vágó nyulam és a fagyiba legalább annyi, jó részt már panírozva. Karácson tájékán vágom nagyokat, abból lesz a kolbász. Igaz, ez a módszer inkább nagyüzemben dívik, de a melegben nem terhelem őket, így nincs különösebb gond. 

 

Előzmény: Mészáros Barna (35420)
Csincsillás Creative Commons License 2014.07.28 0 0 35421
Találkoztatok már ilyen párzási problémával?:
Kaptunk egy ismerőstől kölcsön pároztatni egy gyönyörű bakot (egy nősténye van, akinek kb.10hetes fiókái vannak), beraktuk az egyik anyánkhoz, elkezdték a párzást, kb fél óra múlva amikor bementünk csupa vér volt a ketrec. Szőrtépés vagy seb egyik nyúlon sem volt és az anya sem volt sosem verekedős! Később átnéztem nagyon alaposan mindkét nyulat, semmilyen sérülésük nincs. Másnap beraktam a bakot egy másik anyához és kb 1.5perc múlva ugyancsak véres volt mindkét nyúl. Kiderült, hogy a bak nyúl kukijából folyt a vér (nem csepegett!), a szerszámja hegyén van egy egész apró seb, ami gondolom a párzásnál mindig felszakad... Nem tudom, érdemes-e várni a gyógyulásra, pároztatni vagy adjuk vissza. Biztos , h nem szifiliszes és nem beltenyésztett. Fordult már elő ilyen veletek? Mitől lehet ez? Esetleg túl aktív volt az első nősténnyel vagy még otthon megsérült vhogy? Amúgy jókedvű, aktív... A heréi mondjuk óriásiak... Mi lehet a gond?
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.28 0 0 35420

Szia!

Az hogy ráfekszik a kicsikre sok mindentől lehet!

. megijedt

. nincs megfelelő nyugodt hely biztosítva

. meleg van

. nem jó anya 

. stb..

 

A nyulat közvetlen fialás után fél-egy napra lehet visszaűzetni ,de nem ajánlatos!

Előzmény: tatamin11 (35419)
tatamin11 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 35419

Sziasztok nyulasok!

Kérlek segítsetek!

Nagyon pályakezdők vagyunk nyúl témában!Volna pár kérdésem!Hasas nyulat vettem,meg is ellett rendesen kora reggel de később ráfeküdt a picikre és összenyomta öket.Nem ez az elsö ellés 4-5.ellés lehet mitöl van az hogy ráfekszik a fészekre?Ellés után mennyi idö után lehet ujra befedeztetni?

Válaszaitokat előre is köszönöm

Tisztelettel:Tatamin11

Csincsillás Creative Commons License 2014.07.28 0 0 35418
Sziasztok Nyulasok!

Nagy Csincsillákat tartok és Pest megyében élek Bp-től pár km-re.
Érdeklődöm, hogy köztetek tartja-e valaki ezt a fajtát, vagy szeretné -e tartani, mert vannak eladó 10hét körüli kisnyuszijaim, valamint egy 7hónapos nőstény.
:-)
Loboda Zsófia Creative Commons License 2014.07.28 0 0 35417

http://www.logo-farm.hu/piac.html

 

Az oldal legalján látható óriás bakom eladó! Minél hamarabb,tenyészet frissités céljábol!

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.27 0 0 35416

Szia!

Kösz az infót!Értem a gondolatod de 2 hetesen még olyan picikék, hogy nem nagyon tudnám hova oltani.Nekem ez bevált,ha a későbbiekben valami probléma lenne a dologgal akkor lejjebb tolom az időt.

Előzmény: japipapi (35413)
briggs 36 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 35415

Köszönöm az infót.

Előzmény: Baranyai Óriás (35406)
japipapi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 35414

Szia!

A disznó zsírt inkább kenyérre kend és paprikával, paradicsommal fogyaszt el egészségedre, Neked így többet használ. 

Nem tudod hatásosan, -a hallójárat, fülkagyló mélységére kenekedni, -sérülés nélkül. Ha, már mindená ron házi praktikát akarsz alkalmazni, javaslom a közönséges étolajat, bele keverve valamilyen, -akár porított tablettát-, fertőtlenítőt és tiszta szárnyas tollal kend, bőven és naponta. Ha, rendbe látod, még nem szabad habba hagyni, az atka pete olyan pici, hogy szabad szemmel nem látod, vissza esik és tovább fertőzi a többieket is.

 

Patika készítményeket is lehet kapni, jobb mint a házi kutyulék, minden állatpatikában megkapod, a gyógyszerész jót fog adni.

 

Lábait is kezelni kell fertőtlenítéssel, hisz azzal vakarja a viszkető fülét, tovább terjeszt. Természetesen, alaposan ki kell fertőtleníteni, -én gáz lánggal szoktam a klórmeszelés előtt.

A renderes, alapos tisztán tartásnál nem alakul ki fülatka.

Előzmény: kicsikocs (35410)
japipapi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 35413

Szia, Barna!

Sokszor olyan bődületes marhaságot lehet olvasni a myxoval kapcsolatban, hogy kínomban kaparom a falat. Amit írsz igaz, de kicsit módosítanám, a kisnyulakat a 3. hét után oltja az irodalom. Én letoltam 2 hétre, mert a védettség kialakulása 10-12 nap, az anya "örökítő képessége" (jó ostobán fogalmaztam) 4 hét, tehát, mire az anyai védettség elmúlik, a myxovac megkezdi áldásos hatását.

 

Sokat írtunk már a myxoról,  a védekezésről, időbeni hatásosságáról, de, mint ha süket füleket talál! Hogy miért nem olvasnak vissza, vagy szakkönyvekben tájékoznak, nem is értem.

Mindennek a csúcsa, hogy olyat keresnek, mely már átesett a fertőzésbe! Jól írod, csak egy védett, -bármi módon alakult ki, az utódok védtelenek!

 

Kösz az infót a szúnyog rajzáshoz. Itt nálam, (Budapest XVII.) nincs jelentős szúnyog mennyiség, meg, hát egyre kevesebben tartanak nyulat. Felkészültem, bespájzoltam 80 adagot, az első gyanús (ha engem megcsíp a dög, ha egy van engem megtalál!) jelre azonnal szúrok. 

Előzmény: Mészáros Barna (35411)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35412

Sziasztok!Hajdú- Biharban az előző hetekhez képest sok a szúnyog,gondolom az esőzés kedvezett nekik,

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35411

Szia!

Ha 1 nyúl elkapta akkor a többi is elfogja.A myxomatózis vírussal fertőzött anyanyúl kicsinyei nem lesznek védettek,hanem ők is elkapják ,de ha 4 hetesen beoltod akkor van esély.!

Van esélye a túlélésre ,de elég jól megfogja viselni és szerintem azon a 160-200ft/nyúl -on nem éri meg kockáztatni,idegeskedni hogy mikor kapja el,rizikózni!

A 20 adagos myxovac 3200 -4000ftkörül mozog!

Cseppfertőzéssel is terjed egyik nyúlról a másikra ezért nem érdemes őket összerakni.

 

 

 

Előzmény: chihi (35409)
kicsikocs Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35410

Nekem is van mixo- t átélt nyuszim, semmi baj vele! A fülatkát meg sima sótlan disznózsiros kenéssel (kb 3 *kentük be) sikeresen kiűztük !!!

 

Ha nagyon aggódó vagy, akkor tedd külön helyre és meglátod, beigazolódnak a dolgok.

 

Volt, aki kimondottan olyan bakot keresett, amely már átesett a mixon, főként a (talán) szerzett immunitása miatt.

Előzmény: chihi (35409)
chihi Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35409

Sziasztok!

Áprilisban édesanyám vett nyúlakat húsvétra, és mivel családi házban lakunk, jó pár melléképülettel, így a párommal úgy döntöttünk el kezdünk nyulazni.

Eddig semmi gond nem is volt.

Április óta a két "kezdő" nyúl mellett van 4 másik nyuszink is. 2 bak és 4 anyanyúl.Az utóbbi két anyanyúl ajándék volt.

Nem elég h fülatkások, de kb 3 napja lehettek nálunk, amikor egyik anyanyuszinkon a szeménél dudor jelent meg.

Gondoltunk várunk, majd másnapra nagyobb lett.

Olvasgattam eleget a myxomatózisról, de hát a neten százszor rosszabb állapotú nyulakról van kép, így mivel nem voltam biztos h myxos e, elvittem állatorvoshoz.

Az állatorvos meg is erősítette a gyanúm, mondjuk másnapra az orrán is nőtt egy kicsi, és a fülein is lettek apró göbök. Kicsit hangosabban is szuszogott.

Az állatorvos múlt hét kedden azt mondta, el kellene altatni, de ha nem is altatjuk el, kb két nap és kimúlik.

Hazavittem. Azóta is jól van egyelőre. Eszik-iszik rendesen, jó kedve van, ugrándozik ugyanúgy. És talán már nem is szuszog olyan hangosan. Több göb nem jött ki rajta, de még nem is múlik. Most már 10 napja vettük észre a tüneteket. 

 

Szerintetek mennyi esélye van a nyuszkónak a leírtak alapján? Mit tudnék tenni h segítsek kicsit az immunrendszerének? ( olvastam a bíbor kasvirágból készült oldatot... Nekünk van otthon ilyen gyógynövényünk, de nem tudom milyen módon csináljak a nyuszinak belőle teát... Vagy egyáltalán hogy csináljam?)

 

Illetve ha tényleg meggyógyul és a göbök szépen eltűnnek, akkor ezek után lehet pároztatni? Nem veszélyes a bakra?

Illetve a kicsik nem kaphatják el? Vagy éppen azért mert az anyanyúl átesett a betegségen, ők is védettek lesznek?

 

Tudom sok a kérdés... :)

 

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

 

Ha otthon leszek majd mellékelek képet a nyusziról, aki egyébként a Vilma nevet viseli :)

 

Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35408

>tenyészkondíció<

Előzmény: Baranyai Óriás (35406)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35407
Üdv.Csillaghegyen a Vargát tudom ajánlani eléggé képben van minden állatból /nem csak kutya macska mint sok kolléga../ Nem olcsó viszont nagyon profi!
Előzmény: GazCamp3r (35397)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2014.07.24 0 0 35406

Halllli!

 

Ha se nem kövér, se nem sovány!!!

Előzmény: briggs 36 (35404)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.23 0 0 35405

Szia! Őszintén??!!!semelyik nem jó.

Előzmény: briggs 36 (35404)
briggs 36 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 35404

Hali!

Megszeretném kérdezni mikor jó pároztatni a nöstény nyulat ,ha kövér vagy ha sovány?

Lettikozmi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 35403

Akkor reménykedek,hogy átvészelik. Egyébként már 2 hete lettek oltva és most pár napja kezdődtek a tünetek :(

Előzmény: Mészáros Barna (35402)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.20 0 0 35402

Szia!

Lehetséges de kis % ban.

Érdemes 4 hetesen oltani mert 5 hetes koráig védi az anyatej és 1 hét kell a védettség kialakulásához.

Előzmény: Lettikozmi (35401)
Lettikozmi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 35401

Sziasztok!

 

Lehetséges,hogy a mixovac-cal oltott kisnyulak a vakciánázás következményeként produkálják a mixomatózis tüneteit? Néhány kisnyuszi orrán és fülein göböket vélek felfedezni és váladékozik a szemük és az orruk. 6 hetesen lettek oltva,az összes többi nyulunk is megkapta már előtte az oltást,szúnyoggal pedig idén még nem is találkoztam. Itt rendszeresen írtanak repcsiről.( kb. 2 hetente )

Mit tudok tenni ? Köszönöm a segítséget

MDani8 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 35400

TimáriKristóf, nagyon szepek!

Trisulmixal itattam a nyuszikat natha ellen 5 napig...javulast figyeltem meg, de szeretnem meg1x megismetelni. Most szerdan felyeztem be, szerintetek mikor ismetelhetem meg ujra?

meskonyulasz.hupont.hu

TimáriKristóf Creative Commons License 2014.07.18 0 0 35399

Kb másfél órás hajsza után elkaptam 3 kis "üregi" nyuszit. Először ládába tettwm őket, de kipattogtak, aztán csirkedróttal gyorsan elkerítettem és lefotóztam őket. Most egy ládikában alszanak, ami egy régi nagy faláda. KAptak zöldet, vizet és holnap mennek a ketrecbe, amit most tárolónak használok.Jó kis ducik, de remélem lesz még több is. Az anyjuk kiszökött és a farakás alá ásott üregbe fialt le.

Dirtyfree Creative Commons License 2014.07.18 0 0 35398

Üdv nyulasok!
 Sajnos az élet közbeszólt és fel kell hagynom a Német óriás tenyésztéssel külföldi munkavállalás miatt! :(
Vasárnap megyek Újfehértóra és viszek pár nyuszit!
 Ha,érdekel valakit van kiállítási minőségű szürke és deresem,nőstény ill deres bak is,
akár idén Szikszón nevezhetők nekem is ez volt a cél :/

Weblapomon megtalálható minden nyuszi,viszont már 5 hónaposak a növendékek is,amik a képen vannak!


http://riesenjakab.webnode.hu/


További sok sikert és jó tenyésztést mindenkinek!!



GazCamp3r Creative Commons License 2014.07.18 0 0 35397

Tud valaki Pesten törpenyúlnak orvost, aki rendel hétvégén?

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.17 0 0 35396

:-)

 

Előzmény: MDani8 (35395)
MDani8 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 35395

Szia!
Kutyat jon oltani. Hala Istennek nekunk mindig hazhoz jon az allatorsvos, igy nem kell senkit stresszelni az utazassal :)

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.17 0 0 35394

Szia!

Nincs mit,!!és ne vidd ezért állatorvoshoz!

Előzmény: MDani8 (35392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!