Keresés

Részletes keresés

_321 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 18541

Sziasztok! Olyan létezik, hogy ha csak néhány hétre, maximum egy-két hónapra megyek ki Hollandiába, akkor találhatok esetleg valami néhány órás, részmunkaidős, alkalmi munkát? Roosendal, Oudenbosch környékéről lenne szó. Szakmunka vagy nehéz fizikai munka sajnos kizárva, de olyasmire gondolok, hogy mondjuk besegíteni valami vendéglátóhelyen, bármilyen szolgáltatónál, vagy akár valami könnyű irodai munkát végezni, rövid betanulással és társalgási angollal. Vagy a munkaközvetítők ilyesmivel nem foglalkoznak? A szállás megoldható, nem tervezek kint hosszú távra, és lenne más dolgom is, de ha már ott lennék, kihasználnám az időt és keresnék egy kis pénzt. Előre is köszi a tippeket!

GOLAZ111 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 18540

Szerintem nézd meg az üdülési jog telepeken, ott szokott kiadó ház lenni, márahogy olcsón.

Előzmény: G-Atti (18535)
fg123 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 18539

Köszönöm szépen a gyors válaszod.

Előzmény: ehead (18538)
ehead Creative Commons License 2015.03.02 0 1 18538

A mastercard hasznalatakor tobb helyen extra koltseget szamolnak fel. Pl. Vonatjegyvasarlas. Elelmiszeruzletekben nem szivesen latjak. Az AH biztosan nem. A Maestro jobb valasztas.  De bizonyos esetekben pedig a hitelkartya kell, pl. autokolcsonzes vagy netes vasarlas.

Előzmény: fg123 (18536)
ehead Creative Commons License 2015.03.02 0 0 18537

Hollandiaban van tobb szallodahalozat, de olcso motelhalozatrol en meg nem hallottam. 2 fore ha 50 EUR/ej aron talasz szobat, az mar nagyon jo arnak szamit. Legyen az barhol az orszagban.

Előzmény: G-Atti (18535)
fg123 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 18536

Heló! Érdeklődni szeretnék a már kint élőktől, hogy milyen típusú magyar bankkártyát fogadnak el Hollandiában. Jelenleg MasteCard-om van és azt hallottam, hogy inkább a Maestro-t fogadják el több helyen. Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm!

G-Atti Creative Commons License 2015.02.26 0 0 18535

Szervusztok!

 

Volna egy állásajánlatom hollandiában,de néhe szívesen meglátogatna a család.

 

Tudna -e nekem valaki aki hollandiában él, tanácsot adni azügyben hogy milyen áron tudnék szobát bérelni a családomnak(2fő)?

Létezik esetleg olyan hogy motelban szobát bérelni egy hétre?

Angiai tapasztalatból tudom hogy nagy lehet a szórás a régiók között,ezért egy átlagra volnék kíváncsi.

illetve hogy melyik motehálózat az ami szóbajöhet?

linket megköszönnék!

 

Üdv!

G.Atti

KornelK Creative Commons License 2015.02.18 0 0 18534

Költözne? Ha nemzetközi költöztetést szeretne, akkor válasszon minket! http://www.visszuk.hu 
Kérjen árajánlatot az oldalunkon!

Allize Creative Commons License 2015.02.17 0 0 18533
Kiado szobat keresek Amsterdamban,de ha valaki tud vmi szobarol,az jo lenne.0645125689..
segítökéz Creative Commons License 2015.02.16 0 0 18532

Egy egyszerü és naiv kérdésem lenne.

Benéznek ide néha azok az ide bejelentkezö honfitársak,akik információt,kérdéseket/kéréseket és segítséget kérnek a hollandiai magyaroktól, vagy csupán szó nélkül továbbállnak?

Mit szólnak mind ehhez azok, akik régebb óta próbálnak segítökezet nyújtani?

GPM123 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 18531

Sziasztok,

 

Koltai Adrienn vagyok, és a cégemmel több mint 15 éve foglalkozunk ingatlan menedzsmenttel.
Fő profilunk a lakások rövid távú bérbeadása.


Amennyiben külföldön dolgozol, de van Budapesten lakásod és nem szeretnéd hosszú távra kiadni, hogy bármikor rendelkezésedre álljon, viszont szeretnél belőle kedvező bevételt elérni, úgy keress minket. Mi meghirdetjük a lakást külföldi bérlők körében, intézzük a takarítást, mosást, átadás-átvételt, elszámolást. A lakás bérbeadásából így 3*-os hozam érhető el, mint hosszú távú bérbeadásnál, a lakást a turisták nem lakják le (szinte csak alvásra használják), a lakásod nem áll üresen, viszont bármikor elérhető.

 

Hívj bizalommal, ha érdekelnek a részletek!

 

Üdv: Koltai Adrienn
+3670-320-6600

Allize Creative Commons License 2015.02.13 0 0 18530
Helloo,bejaros bebisitter munkat vallalnek szivesen Amsaterdamban,talan meg a kornyeken..Jelenleg uj munkahelyet keresek,de addigis vigyaznek gyerekekre.Az arban megegyeznenk,valaszolok mindenre privatban email cimen keresztul:)email:tiszgra7@gmail.com
barkasinak Creative Commons License 2015.02.13 0 0 18529

Budapest új TÜDEJE:  a főváros vonzáskörzetében egy 950 millió m3-es befogadó kapacitású víztározót- és egy nagyméretű szabadidőparkot építhetünk... (Fél Balaton nagyságrendű lehet!)   L. még:  http://www.ausztriaingatlan.shp.hu/hpc/web.php?a=ausztriaingatlan&o=budapest_fovaros_intenziv_fejlesztesei_9qVn

barkasinak Creative Commons License 2015.02.11 0 0 18528

A Kárpátmedencében élő népek korrekt gazdasági együttműködése...  A mell. linkben szereplő munkálatok vezetésére egy magyar-német (2 anyanyelvű), Ausztriában, Németországban, vagy Svájcban végzett, 40 év körüli agrár-, kertész-, vagy vízépítő mérnököt keresünk. Magyar-német nyelven írt, részletes önéletrajzot kérünk! E-mail: kerteszi123@gmail.com L. még:  http://www.ausztriaingatlan.shp.hu/hpc/web.php?a=ausztriaingatlan&o=nepek_baratsaga_4_allamhatason_ativelo_elelm__u0i5

segítökéz Creative Commons License 2015.02.09 0 0 18527

Kedves Fulopis!

 

Amennyiben jelen pillanatban nincs hely a middelburgi iskolában, két lehetöséged van:

 

1. Megvárjátok, míg felszabadul egy hely (beiratjátok a gyermeket, aki várólistára kerül)

2. Próbálkoztok a "tengerentúli" Terneuzenben.

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: fulopis (18526)
fulopis Creative Commons License 2015.02.09 0 0 18526

Kedves Mindenki!

Augusztustól szeretnék kiköltözni Hollandiába. Zeeland tartományba. Két dolog érdekelne. Hogyan kezdjek munkát keresni? Találtam egy iskolát a gyerekemnek Middelburgban, de állítólag nincs hely, pedig itt tanítják a gyerekeket hollandul. Hogyan kezdjek az iskolakereséshez? Angolul tudok középszinten. Ahogy kikültüzük nekikezdek hollandul is tanulni. Előre köszönöm a válaszokat! :)

Biodiverzitás Creative Commons License 2015.02.09 0 0 18525

Kedves Hollandiai Magyarok! Kérlek segítsetek nekem egy rövid kérdőív kitöltésében a jövedelemkülönbségekről Európában.

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/8d81d3784b252aaa91994003c210e29b

segítökéz Creative Commons License 2015.02.08 0 0 18524

Szia!

 

Ha az újonnan jövök követnék az itteni beszélgetéseket és nem csak hirtelen támadt kérdésükkel/kérésükkel árasztanák el a fórumot, nem kellene mindent kétszer-háromszor, az unásig leírni.

Az egyik kedves honfitársunk valamivel alantabb már segítökezet nyújtott a nyelv tanulásához.

 

Ime:

 

http://www.learndutch.nu/

 

Sok sikert hozzá!

Előzmény: sp0n (18523)
sp0n Creative Commons License 2015.02.08 0 0 18523

Sziasztok!

 

Épp a Colloquial Dutch c. könyvből tanulok hollandul és a hanganyagot is használom, de sajnos egy fájlként van rajta a cd-n, nem tudok lépkedni a leckék között. Van valakinek hanganyaga akár ehhez, akár más könyvhöz, amit hatékonyan lehet használni? Bármilyen holland nyelvtanulással kapcsolatos linknek is örülök!

 

Köszi

csul1 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18522

Köszönöm a válaszokat! Igen a nyelv tanulás elsősorban Holland irányban szerintem is elengedhetetlen ezért már egy ideje erősen keresek Tanárokat és tanfolyamokat. Sajnos angolom nem túl jó elég szegényes de úgy is Holland nyelvtudás lenne a legjobb egy, másfél év alatt remélem sikerül megtanulni egy közép szinten. A kiköltözés még odébb van ezért szerencsére ráérek tájékozódni és felkészülni. :)

Előzmény: RodeTulp (18520)
fg123 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18521

Előre is köszönöm. Hétfőn minden kiderül. ;)

Előzmény: RodeTulp (18519)
RodeTulp Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18520

Csaba,

 

a végzettséged egyértelmű beazonosítása az itteni szintén szerteágazó képzéseknek megfelelően eléggé nehézkes lesz! De egy jó önéletrajz tisztázhatja, mihez értesz.

Javaslom, küldj el néhányat az itteni munkaerőközvetítő irodákhoz (uitzendbureau), akár angol nyelven is, amiben leírod a szándékaidat, és kéred őket, hogy esetleg jelezzenek vissza a tapasztalataik alapján, hogy a te tudásoddal-gyakorlatoddal van-e esély, ha igen, milyen cégeknél munkavállalásra, alkalmazásra, milyen lehetséges funkciókban. Ha csak egy is válaszol, már azzal is nyertél.

Meggyőződésem azonban, hogy egy üzemben is, mint mindenütt, kommunikálni tudni kell. Itt beszélnek angolul és németül is, de a munkahelyeken természetesen hollandul folyik minden. (kivéve néhány vendéglátós helyet, vagy banki szakot, vagy egyéb multiknál található állásokat)

 

kulcs szavak a keresőbe:

techniek vacatures

uitzendbureau techniek

technisch personeel

Előzmény: csul1 (18516)
RodeTulp Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18519

Nem, nem értettem félre. Igazad van, minden infót meg kell ragadni, én is így tennék.

Ha valami konkrétban segíthetek, írjál nyugodtan. Munkát szerezni sajnos nem tudok.

Előzmény: fg123 (18517)
RodeTulp Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18518

Kedves SK!

 

Igen, te ebből bölcsen kimaradtál:)!

A hanyag, nyegle stílus alapján egyébként mindjárt kiszűrhető, ki-milyen személyiség lehet.

Én egy darabig olvastam a süketelését, aztán szembesítettem önmagával. Azóta jóval egészségesebb lettem, haha, káromolni úgy tud, mint a legtahóbb keresztény!:D

 

Mirla is tudta, kivel van dolga szerintem, de a túltengő pedagógiai optimizmusával félresöpörte gyanakvásait, és még egy ilyen széltolónak is igyekezett segíteni.

 

Az előző hsz-mnak csak azért jártam utána, hogy mielőtt ide leírom, biztos legyek benne... Nem akartam, hogy mások esetleg téves infóra alapozzanak.

 

Még egy, a te történetedet kiegészítve: Mikor én ide kijöttem, nem kellett még a diplomámat se bemutatni, u.az volt, mint a te esetedben. Felvétel, mélyvíz, bizonyítás... Utólag kérték ugyan a személyzetisek, a leckekönyvemet is, hogy legyen "document", és mivel a magyaron kívül más nyelven az ugyan nem volt írva, ceruzával a fénymásolatra ráírtam, melyik tantárgy mit jelent. Égés volt....

Aztán végül egyszer hivatalosan is lefordíttattam, hitelesítve, honosíttatva, bár akkor már az itteni gyakorlatom és CV-m alapján foglalkoztattak.

Rég volt....

Előzmény: segítökéz (18514)
fg123 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18517

Köszönöm a válaszod. Ne értsen félre senki nem azért megyünk ki hogy segélyből éljünk. Elsősorban az érdekel hogy mennyire segítik Hollandiában a sérült embereket.

Majd meglátjuk mi lesz, remélem mihamarabb kiderül sikerül e kijutnom.

Előzmény: RodeTulp (18513)
csul1 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18516

Nem feltétlen vegyipar a cél munka területen mivel inkább mechanikai gépésztechnikus vagyok minimális vegyészeti tudással.

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: segítökéz (18515)
segítökéz Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18515

Sajnos a Vegyiparban nem vagyok járatos, és azt sem tudom, hol milyen módszerrel

vesznek fel jelentkezöket, ha egyáltalán szükség van rájuk.

 

Talán itt találsz valamit:

 

http://www.indeed.nl/Chemisch-Technicus-vacatures

Előzmény: csul1 (18509)
segítökéz Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18514

Kedves RT!

 

Nekem azonnal feltünt marci (puur) provokációs beírása, ezért nem vettem a fáradtságot, hogy reagáljak rá.

Az már csak hab a tortán, hogy 4 nap után kikeveredik Hollandiába, ahol minden papírját lerendezte.  Iziben munkát talált, miközben a "bennszülött" hollandok évekig várnak még egy raktárosi állásra is. Ilyen nem létezik!

Az a gyanum, a legény már eleve innen írogatott kóstolgatva a fórumozók reagálását.

 

Szerintem pedig ha tanult szakmájában munkát akarna az u.n. "teológusi" képesítéssel, és muszlim barátnöjével,  inkább imám-ként kellene elhelyezkednie és nem targoncásnak.:))

Előzmény: RodeTulp (18513)
RodeTulp Creative Commons License 2015.02.06 0 0 18513

Úgy látom, volt itt némi takarítás! Kár, hogy nem az egész marci007 fejezet lett lapátra téve.

 

fg123-nak üzenem:

 

Beszéltem az eindhoveni önkormányzattal a hallássérültek támogatásával kapcsolatban, amiről itt lejjebb az előbb még szó volt, mert nem akartam elhinni, hogy van olyan, hogy valaki idejön külföldről, és még ide sem érkezett szinte, máris segélyt kap, mivel fogyatékos.

Nos, ILYEN NINCS!!! Olyan van, hogy támogatják segéllyel és egyéb hozzájárulásokkal azt, aki valamilyen okból nem keresi meg a létminimumot, akár azért, mert munkanélküli, akár azért, mert valamilyen fogyatékossága miatt nem jut munkához.

Ehhez az kell, hogy itt mindenféle hivatalos szervekhez be legyen  jelentve, fizesse a megfelelő biztosításokat, ha munkavégzésre kötelezhető, munkát keressen folyamatosan, ezt bizonyítani kell tudni. Az UWV nevű szervezet (elvileg) segít a munkakeresésben.

Megvizsgálják az illető anyagi hátterét, van-e vagyona,ha igen, az felélhető-e először,  és az összes vonatkozó adat és tényező alapján eldöntik, hogy folyósítanak-e támogatást vagy nem, ha igen, milyen összeget és mennyi ideig. Közben folyamatos ellenőrzés van!

 

Szóval olyan, hogy valaki fogyatékossága révén benyújtja a holland (vagy bármely) államnak a kérést, hogy fizessenek, nem létezik. Ha lenne ilyen, el tudod képzelni, hányan igényelnék ezt meg Hollandiától a világ összes országából?!?! Nincs az az állam, amelyik ezt megengedhetné magának.

 

Félreértés ne essék, én támogatom ezt a humánus hozzáállást, elég baj az, ha az ember fogyatékossággal születik, vagy később azzal kell élnie. De csak ez a tény nem jogosít fel senkit anyagi előnyökre.

Előzmény: fg123 (18511)
fg123 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 18511

marci007,

Gratulálok a munkádhoz. Említetted hogy hallássérült vagy és kapsz támogatást ezzel együtt munkát is találtál. Szeretnék kimenni én is de a feleségemnek vannak aggodalmai ugyanis ő látássérült. Itthonról nem nagyon tudjuk hogy milyen lehetőségei lennének illetve milyen segítséget kaphat. Ezt hol lehet megérdeklődni?

Válaszod előre is köszönöm.

Előzmény: marci077 (18510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!