Keresés

Részletes keresés

Mulan Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4208
Jó, erre én nem próbáltam - én nem teszem a hűtőbe a vajat, de ez a kétgombóc azért nagyon ismerős:-)
Előzmény: Törölt nick (4198)
Mulan Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4207
joy, kedves!

Off
Én már erre a címre is írtam volt Neked, de a helyedben csinálnék egy freemailt, az viszonylag megbízható
On

Előzmény: joy (4201)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4206
Moes! Nagyon jo lett a soros csirked. Rizzsel ettuk es holnap is az lessz...meg azutan...meg azutan...meg...=O)
Előzmény: moes (4200)
dohosa Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4205
Köszi ez nem tünik tul bonyolultnak, kiprobálom.

Mulan kedves, megnézem a 40-est is.

Előzmény: hunvisitor (4188)
joy Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4204
Már írták, én is az orvosi műszerboltban vettem vastag porceláncól készül mozsarat.
Előzmény: Pondró (4143)
joy Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4203
Csinálj vadasat!
Előzmény: moes (4189)
joy Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4202
:o)
Előzmény: Mulan (4139)
joy Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4201
off!

Drága Mulan, és bd!

A mol.hu korlátozott lett.

Most kértem, írják át bvarga@index.hu-ra a postaládámat, addig is próbáljátok oda.
Én még azon keresztül nem tudtam levelezni, de próbálkozok vele!
Olvasni már tudom, írni még nem.
:o)(

on!

Előzmény: bd (4128)
moes Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4200
jöhet!

moes958@hotmail.com

Előzmény: Törölt nick (4199)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4199
KEDVES MINDENKI!

A nyar folyaman kigyujtottem ebbol a topicbol a recepteket. Kesobb tovabb gyujtogettem es lett egy masodik adag receptem is. Azok akik egy emailban kertek meg is kaptak tolem egy-egy zip. csomagban mert nem vagyok irigy.=O)

Most itt a harmadik csomag is! Lehet erte jelentkezni, illetve akinek kell az elozoeket is megkaphatja.

Sajnos lusta vagyok korabbi "uzletfeleim" cimeit osszekeresgelni ezert feltetlenul kuldjon egy emailt akinek kell a gyujtemeny.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4198
Tudod mire használom még a dagasztóspirált a dagasztáson kívül? - amikor vajat v. margarint kell eldolgozni (por)cukorral. Nem ragad rá, nem lesz belőle két bazi nagy vajlabdacs. :))
Előzmény: Mulan (4197)
Mulan Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4197
A lángos alapvetően tényleg kenyértészta, és én amikor első kelttésztás kísérletre sima lángost javasoltam, olyanra is gondoltam.
Teszel te tejfölt a kenyértésztába?

Liszt, tízdeka lisztenként fél/egy deka élesztő, annyi langyos víz vagy tej, kis cukorral-sóval, amiben az élesztőt fel lehet futtatni, langyos víz, amennyi szükséges. Esetleg deka élesztőnként egy teáskanálkanál tömény, mert ezek az élesztőizékék eléggé ... fogalmuk sincs az egészséges táplálkozásról, és annál szaporábban bimbóznak, minél kedvükrevalóbb kaját kapnak.

Dagasztó- és kelesztőkütyükről: magánvélemény, persze, de voltam pékinasok osztályfőnöke, meg ebből kifolyólag koliügyeletes a tanműhely fölötti szobákban - kiflit ott tanultam - és nekem is van valahol (talán a pincében, nem dobtam ki) dagasztóspirálom:-( nagy tételhez jó, kis tételben kézimunka gyorsabb és hatékonyabb, nem igaz, hogy órákig kell...

Előzmény: Csokis (4180)
Mulan Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4196
dohosa, kedves!
Korra nyitott hely - olvasásra meg fel se merül a kor - a "Na és hol vannak 40 felettiek" és ott napok(?) óta előfordul hecsedli, gesztenye, és egyéb idénygyümölcsök kezelése és tartósitása.
SZVSZ ráérsz olvasgatni, mert még nem puha a csitkenye:-)))
Előzmény: dohosa (4187)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4195
kedves bd!
nem tudom ki, hogy van vele, de pl. én a pöszmétét/egrest/piszkét (a kívánt rész aláhúzandó) is úgy teszem el, hogy minden egyes bogyónal levágom mindkét végéről az oda nem illő "alkatrészeket"... de gondolom más is így van ezzel..:))
Előzmény: bd (4194)
bd Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4194
Kedves hunvisitor, Te képes vagy a csipkebogyókat egyenként kitisztítani?!
Azt hittem, ezt már senki se csinálja.
És nem bántja a kezed a sok kis szúrós szőröcske?
Minden tiszteletem.
Legutóbb fél évszázada láttam ilyet, mikor még a városkörnyéki parasztasszonyok hordták be a belvárosi házakhoz a tejfölt, túrót és némelyik a hecsedlilekvárt.
bd
Előzmény: hunvisitor (4188)
pupos nunuke Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4193
Én ma csináltam mustáros csirkét sajtszósszal.Tök egyszerü,csirkemellet (a tv-ben pulykából készült)vékony szeletekre vágtam,bekentem mindkét oldalát vékonyan mustárral és megszórtam egy kis tálkában összekevert füszerrel:delikát,szárnyas füszersó,meg pulykafüszer,mert azt szeretem és nem birtam megállni,hogy egy kis fokhagymaport is ne tegyek hozzá:-).Vajon átsütöttem serpenyöben.Nyami-nyami.Sajtszószt az após miatt csináltam.Nagyon hamar elkészül és finom.
Van még egy remek mustáros recipém,csak meg kéne keresni,mert kocakonyhás lévén nem tudok fejböl fözni.Ja,hogy te mustárszósszal akarod? azt majd más megirja.
vajas-citromosan én halat gyártok,de az sem szószos.
Előzmény: moes (4189)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4192
Ez tetszik! Szerintem rizzsel is kivallo lehet. En azt hittem valami sortesztaba bugyolalat csirke volt mikor olvastam rola, mert ahhoz sult krumplit kellett volna adni. De ez igy meg jobb.
Előzmény: moes (4191)
moes Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4191
az jó!!!!!

én meg akkor leírom a sörös csirke receptjét (hogy az is benne lehessen a gyűjteményben).

hozzávalók:
2 közepes fej hagyma
3-4 gerezd fokhagyma
fél üveg sör
csirkedarabok (a múltkor 5 alsócomb volt benne, de lehet több is meg más is)
tejszín
liszt vagy étkezési keményítő
só, bors

a hagymát és a fokhagymát megpároljuk olajon (szerintem mindkettőből lehet még több). rátesszük a husikat, felöntjük a sörrel, bele só, bors. főzzük alacsony lángon, ha a husi puha, azokat kihorgásszuk, 1-1,5 deci tejszín bele meg liszt, meg nem mondom, mennyi. aztán turmixfej alámerül, összenyomja. kicsit vissza, hogy összefőződjön. bele vissza husi.

köretnek, amint kicsit lejjebb megvitattuk: zsemlyegombóc, knédli, anyukám szerint tócsni. én krumplipürével adtam, és az sem volt rossz, de a fentiek jobbak lehetnek.

alternatív megoldás: hagyma, fokhagyma párol, francia hagymalevespor beleszór, sör, turmix, husi, és a végén csak tejszín, liszt nélkül. így talán egyszerűbb. de van benne mindenféle segédanyag, levesporból kifolyólag :-(

Előzmény: Törölt nick (4190)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4190
Hat persze, ezt megigerhetem.=O)
Előzmény: moes (4189)
moes Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4189
borsós-tejes csirkecombiragura ragadtattam magam. és közben eszembe jutott, hogy kéne már egyszer főzni mustáros szószos husit (akármilyet). és vajas-citromosat is. tudtok ilyen recipéket? olyat mondjatok, ha lehet, amihez nem kell tepsi, mert az most nincs. szörnyű, nem? én szeretek főzni, de ahova nemrég költöztem, ott hiányzik a sütőből a tepsi. szóval így állok.

és sigue, kedves, majd ha összegyűlik megint annyi recept, hogy érdemes legyen, megint kigyűjtöd? mindig eszembe jut, hogy én meg valami formátumot adjak neki, de a géphasználati időm kicsit limitált, és akkor inkább ide (is) írogatok.

hunvisitor Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4188
Szia Dohosa.

Leirom,hogy én hogyan csinálom a hecsedli lekvárt.
A gyümölcsöt megmosom, éles késsel kettévágom, és az apró magvakat kikaparom. Mégegyszer megmosom, hogy az apró tüskés részek is kimosódjanak. A gyümölcsre annyi vizet teszek, hogy ellepje, és felteszem főzni. Addig főzöm, amíg megpuhul, ekkor szürőn áttöröm. megmérem a súlyát, és kilónként 60 dkg cokrot teszek bele.Addig fözzük, amík a kívánt süröséget el nem érjük. Ekkor forrón előmelegitett üvegekbe töltjük, azonnal lezárjuk, és ruhák közé takarva hagyjuk kihülni.

dohosa Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4187
Szia Mindenkinek!
Már nagyon régota nem jártam erre, de most lenne egy kérdésem.
Uj helyre költöztem és most a kertemben van egy csipkebogyo bokor.
Nem tudjátok véletlenül, hogy hogy kell csipkebogyobol igazi HECSEDLI lekvárt csinálni.
Valamikor mostanában lehetne leszüretelni a bogyokat és sajnálnám veszni hagyni.
pynky Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4186
Mai bünözésem: karfiolragu. A karfiolt (most a smatchban akciós, asszem 120 Ft kilója!!) minél kisebb rózsákra szedtem, és vajon elkezdtem párolni. Mikor láttam, hogy semmi normális nicns hozzá a hütöben, megszórtam vegetával, borssal, és megöntöztem szójaszósszal. Készre pároltam, és tálaláskor tejfölt adtam mellé. Nagyon finom volt :))

p.

Előzmény: Törölt nick (4185)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4185
Igen, jól írtad a képre és köszönöm a törődést! :)))

Ha ízre nem volt gond a lángossal, akkor valóban kísérletezgetni kell vele, mert én egész vékonyra szoktam "kihúzogatni" és akkor ropogós is egyik része... nyamm-nyamm! :))

Előzmény: Törölt nick (4184)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4184
Ja, elnezest toled is Ofensegetol is! De a kepre jol irtam ugye?

Igen, igazabol en is erre gyanakszom. Marmint arra, hogy ez itt Svajc. De mint emlitettem azert az ize jo volt es meg is ettunk negyet. Csak ugye nem az a vekony meg itt ott ropogos fajta volt.

Majd legkozelebb annyi eszem lessz mint nunukenek es a lisztet fogom aprankent adagolni.=O)

Előzmény: Törölt nick (4183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4183
Sigue!
Sajnálom, hogy így alakult a dolog, de eddig Te vagy az egyetlen, akinek "nehézségei" támadtak vele. Annak a számlájára írnám én is, hogy (nem tudom melyik országban élsz) ott nem olyan a liszt, az élesztő stb. De ne keseredj el!!! :))

Apropó! - mi az, hogy Dezsőke?!? Talán ÖDÖNKE! :)))

Előzmény: Törölt nick (4176)
pupos nunuke Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4182
sigue,nemt'om,hol laksz most,csak azt,hogy nem itt:-) De gondolom,ott a liszt is más,(esetleg már sütöpor is van benn?)az élesztö is más,talán nem is ötdekás a csomag...szerintem legközelebb ugy csináld,hogy a fele lisztet teszed bele és ahogy dagaszt a gép,folyamatosan adagolj hozzá addig,amig megfelelö állagu lesz.
Előzmény: Törölt nick (4181)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4181
Hm...igen ezt en is hallottam, a nagymamam meg csinalt otthon kemenceben ilyesmit. De a en kis receptjeim mind tejet irnak, a viz eszembe sem jutott.
Előzmény: Csokis (4180)
Csokis Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4180
Igen, ertem, de szerintem vizet kellett volna. A langos alapvetoen kenyerteszta (regen a kenyerstes "mellektermeke" volt), tehat vizes teszta.
Előzmény: Törölt nick (4179)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4179
Nem tudom mi volt a hiba. Most csinaltam kelttesztat eloszor. Muszaj volt a tejet belerakni mert mint emlitettem beton lett a teszta.
Előzmény: Csokis (4178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!