Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.18 0 1 67262

Mindig is szökkenő voltam, csak régebben mesterséges intelligenciával próbáltam leplezni.

Mára már elég öreg vagyok ahhoz, hogy felvállaljam :D

 

 

Előzmény: hörpölin (67261)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.18 -13 0 67261

Ööööö... valamiről lemaradtam? Legutolsó infóim szerint még nem voltál szökkenő!

Előzmény: Gizi aljas Feri (67260)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.18 -1 0 67260

Már megbocsáss, de hogy jutottál hozzá a fényképemhez???? 

 

:D :D :D 

 

Még nem akartam kirakni, mert a dátumok hiányoznak...

Előzmény: hörpölin (67257)
csg65 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 67259

Eddig még senki sem próbált így igazolni kéktúrát, de azt hiszem a dátumozás hiánya miatt nem tudjuk elfogadni. Mondjuk tüzetesebb vizsgálatot igényelne, hogy hány igazolás hiányzik. :-)))

Előzmény: hörpölin (67257)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 67258

szigorúan ellenőrzött szakaszok? :-)

Előzmény: hörpölin (67257)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.18 -14 0 67257

Figyelem! A kép korhatáros, ezért csak a linket teszem fel. Szigorúan 18 éven felülieknek! :-)

 

pecsétek

Előzmény: Gizi aljas Feri (67256)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67256

Ez jó. Ezzel eljátszottam mentálisan magamban, hogy az igazi kéktúrázó nemcsak a füzetébe pecsétel, hanem magára is varratja azokat dátummal ellátva.

Majd mikor felszólítják, hogy menjen be rapportra, akkor csak széttára az ingét...

 

Ez bizonyos nemek és életkorok esetében szerintem mindenki számára kölcsönös elégedettségérzést tud biztosítani, úgyhogy javaslom az ötlet felterjesztését hivatalos beiktatásra...

Előzmény: sequelguru (67249)
HEV Creative Commons License 2018.07.17 0 13 67255

Köszönöm, akkor elviszem. Az OKT-t is személyesen adtam le, valóban ez az igazi biztonság. :-( Sajnos.

Előzmény: hörpölin (67253)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67254

Bizony, az a szmájli lemaradt az idézett mondat végéről! De azért jó, hogy leírtam ide az értékelés módját, már csak a miheztartás végett is.

 

Nyugodtan hozd majd be személyesen a füzeted, hétfőnként du. 4-től szoktunk benn lenni. De előtte keress meg, mert most a nyári uborkaszezonban mi sem megyünk be minden héten az MTSZ-be! Persze a füzetet nem nekünk kell átadnod, hanem az ügyfélszolgálati pultnál a bejáratnál, ahol iktatják, meg satöbbi, de azért egy dumára szeretettel várunk!

 

Gratula az 1000. kilométerhez!

Előzmény: rönofan02 (67252)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 1 67253

Megnéztem az MTSZ honlapján, tényleg 1244 Budapest, Pf.: 846 a postacímük, de azt hiszem, egy telefont megér, hogy tisztázd a dolgokat! Tudom, hogy távol laksz Budapesttől, és egy teljes napot igénybe venne, hogy személyesen felhozd a füzetet, de én bizony nem mernék a postára bízni egy olyan értékes dolgot, mint egy kéktúra igazolófüzet!

Előzmény: HEV (67251)
rönofan02 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67252

Azt hiszem, egy mosolyka lemaradt az idézett mondatom végéről...

Ismeretlenül is ismerlek már annyira (olvasva a honlapodat és az itteni beírásokat), hogy tudom, milyen pozitívan állsz/álltok a füzetekhez!

Ha majd a végére érek az OKT-nak, személyesen szeretném hozzátok bevinni a füzetemet, és ezt veheted akár fenyegetésnek is!  :o)

Különben is, ahogy már ígértem, jövök neked néhány Borsodival a logisztikai ötletekért....

:o)

Barátsággal

Tóni 

Előzmény: hörpölin (67250)
HEV Creative Commons License 2018.07.17 0 14 67251

Postára adnám az RP-DDK füzetemet. Tértivevényesen, hogy legyen valami visszajelzés az érkezésről csak a posta miatt. 

A cím ez? 

Magyar Természetjáró Szövetség  1244 Budapest, Pf.: 846.

 

Valakit a tértivevény miatt megnevezzek a levélen? (Szőke Viktor ?)

 

Köszönöm előre is a munkátokat.

Előzmény: hörpölin (67250)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 2 67250

"Az sem izgat, hogy ha Hörpölinék hibát találnak a füzetemben, és nem kapok a teljesítésért jelvényt..."

 

Már számtalanszor leírtuk ide, hogy nem az a célunk nekünk ellenőröknek, hogy packázzunk a teljesítőkkel! Ahogy azt is említettük már, hogy minden egyes füzethez 100%-os bizalmi index-szel állunk hozzá az értékelése megkezdésekor. Nyilván sok füzetben észreveszünk hiányokat, pontatlanságokat, pici ellentmondásokat, de ezeknél nem azonnal tesszük félre a füzetet. Néhány kis hibát mindenkinél elnézünk, és igazoljuk a teljesítést.

- A legfontosabb minden egyes bélyegzőhely pecsétjének megléte, vagy ha nincs meg, akkor a fényképes igazolás. Ha akár csak egyetlen igazolatlan pecsételőhely előfordul a füzetben, akkor félretesszük a füzetet.

- Fontos, hogy a pecsétek dátumozva legyenek. Dátumozatlan pecsétet sem fogadunk el, ha ilyen előfordul, félretesszük a füzetet.

- Fontos, hogy a dátumozás ellentmondásmentes legyen, láthatóak legyenek a túrák egymáshoz való csatlakozási pontjai a dupla pecséteknél (új füzetekben: a dupla dátumozásnál). Itt azért már egy-két-három logikai hibát elnézünk, hiszen tévedni emberi dolog. De ha több ilyen hiba előfordul a füzetben, akkor azt már félretesszük.

Milyen logikai hibákra gondolok: épp tegnap néztem át egy olyan OKT füzetet, ahol még a régi pecsétes időkben megérkezett a delikvens egy adott dátummal Keszthelyre, továbbment egy másik dátummal, és az egyik MÁV körpecséten egy harmadik dátum szerepelt. Vagy egy hosszabb szakaszt teljesít a túrázó egy adott dátummal, de egyetlenegy bélyegzés kilóg a sorból egy másik időponttal. Vagy hiányzik valahol a túrák határán a dupla pecsételés/dátumozás. 

 

Gondolom, kíváncsiak vagytok, mi történik, ha félreteszünk egy füzetet? Írunk rá egy post itet, hogy mi a problémánk vele. Ekkor az MTSZ-ből felhívják a delikvenst és felszólítják az igazolás pótlására, a füzet javítására közölve vele, hogy miért akadt fenn a rostán. Minden esetben felajánlják a túrázónak, hogy valamelyik hétfő délután jöjjön be 16 és 18 óra között, és akkor személyesen is beszélhet velünk. Általában megtörténik a pótlás, javítás, és akkor a füzet újra visszakerül hozzánk. Ha akkor már rendben találjuk, átengedjük. Néhányan veszik a fáradtságot és személyesen is beszélnek velünk. Ez szintén pozitívum, ha valaki bejön az oroszlán barlangjába, hogy megmagyarázza a dolgokat, az értékelendő! 

 

Tegnap vagy húsz füzetet néztünk át, vegyesen OKT, RPDDK és AK füzeteket, úgy emlékszem, három füzetet tettünk félre közülük. Nagyjából ennyi szokott lenni az átlag. 10-20% 

 

Ennyi!

Előzmény: rönofan02 (67247)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.17 -10 0 67249

Szerintem félreértetted.

Olvasták fészen, hogy ingyen van a pecsét Jósvafőn. Mivel már régóta akartak egy újabb tetkót a turbós  mellé, beugrottak egy mintáért. Aztán igyekeztek a szalonba, hogy gyorsan varrják fel. Ennyike, nem kell rosszra gondolni, és általánosítani.

Előzmény: rönofan02 (67242)
sequelguru Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67248

Köszönöm a részletes instrukciókat!

 

Természetesen helyesen: régi füzeteink vannak. (és senkinek sincs több) :)

Előzmény: hörpölin (67230)
rönofan02 Creative Commons License 2018.07.17 0 1 67247

Én azért elnéztem volna, ahogy Zádorfalva előtt, a derékig érő dzsindzsában végigtipegnek pár kilométert....

:o)

Egyébként először Jásdon láttam ilyet, ott is egy fekete autóból szállt ki az ember, a kezében néhány füzettel és ment pecsételni. Akkor nagyon felháborodtam! Most már csak azt gondolom, hogy egészségükre, soha nagyobb élményük ne legyen az életben. Ahogy már írtam, én saját magamnak megyek, és tudom, hogy még kezdő vagyok (legalábbis még mindig annak érzem magam!), de azért némi meghatottság vett erőt rajtam, amikor szombaton, Bódvaszilas előtt hivatalosan is megtettem az ezredik kilométert a Kéken... 57 évesen cseppet büszke vagyok rá... Az sem izgat, hogy ha Hörpölinék hibát találnak a füzetemben, és nem kapok a teljesítésért jelvényt (bár azért igyekszem pontosan nyomogatni a pecséteket!). Én tudom, hogy megtettem és rengeteg élményben volt/van részem, lesz mit mesélnem az unokáknak (majd ha lesznek...)!

Barátsággal

Tóni

Előzmény: csg65 (67246)
csg65 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67246

Lehet, hogy tudta, de nincs ám bent szoligép, akkor meg mi értelme? De ha tudta, akkor meg rosszul tudta, mert csak a Vörös-tói kijáratig van kiépítve, onnan kicsit necces végigtipegnie a sötétben.

Előzmény: nagypapi (67245)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67245

Pedig ha tudta vón' a Zasszony, hogy az a rész ki van építve, tipegőben is járható, ráadásul még a kánikulában is baromi erős a légkondi benn, biztos megnézte volna.

Előzmény: rönofan02 (67242)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 2 67244

csicska elviszi helyettük és pecsétel

 

én azt nem értem, hogy lesz egy jelvényük, és akkor?

ennyi erővel vehetnének vaterán is

vagy nem is kell jelvény, csak mondani hogy megcsinálták (bár azt akkor sem látom, hol az értő közönség aki felmorajlik majd a hír hallatán, hogy megcsinálták. szoliban a spanok max vissza fognak kérdezni, hogy a milyen kék micsodát jártad be?

Előzmény: nagypapi (67243)
nagypapi Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67243

Jósvafő, barlang pénztár még OK. De pl. Szabó-Pallaghoz, Tátikára, István-kúthoz hogy fognak eljutni?

Előzmény: rönofan02 (67242)
rönofan02 Creative Commons License 2018.07.17 0 2 67242

Mi most Jósvafőn láttunk egy párt, aki a fekete béemvéből szállt ki (motor járva maradt, nehogy felmelegedjen a kocsi... "jajj, de rohadt meleg van..."), és mentek a barlang pénztárához pecsételni. Utána rögtön szálltak vissza a kocsiba és elrepesztettek. Tudom, a látszat csal, de a nő szolárium barna volt, rózsaszín tipegőben, az ember meg egy kigyúrt, szintén szolárium színű... Szóval nem úgy néztek ki, mint akik gyalogolnak sok-sok kilométert... Csak néztünk és nem igazán értettük az egészet. Mi értelme van ennek?

Ha tényleg pótolták a pecsétet, akkor ismeretlenül is elnézést kérek tőlük a feltételezésért, de hát....

Sokszor körbe jártuk már ezt, igazi megoldás talán nincs is. Egyben biztos vagyok, a túrázók nagy, nagyon nagy többsége a természetért, a látnivalókért és a saját testi-lelki egészségéért gyalogol. És ez a lényeg, minden más pedig mellékes...

Barátsággal

Tóni

Előzmény: VéPetya (67240)
HEV Creative Commons License 2018.07.17 0 12 67241

A kéktúrázókban ez fel sem merül. Akiben mégis az még túrázónak sem nevezhető. A hígulás hatása nyilván erre is kihat. Ezért is lehet az, hogy közel 5000 eladott új füzet után még csak 1 db teljesítés van, lehet, hogy most ébredtek rá egyesek, hogy van ahol nem áll meg a busz :-)

Előzmény: VéPetya (67240)
VéPetya Creative Commons License 2018.07.17 0 3 67240

Nekem ezekről a szakaszkihagyókról az a véleményem, hogy senki mással nem szúrnak

ki, csakis magukkal! Senkit nem vernek át ezzel csak saját magukat, mert ők azok akik lemartadnak egy adott szakasz látványosságáról.

Tulajdonképpen nem is értem miért, milyen megfontolásból merül fel túrázókban ilyen, hogy lecsaljanak egy egy szakaszt. Ha van ilyen egyáltalán!

Részemről tényleg értetlenül állok e téma előtt. Mi értelme van?

Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67239

Nem tudom, hogy mi állt a hátterében, de az új típusú bélyegzők esetében is tapasztaltam már változtatást. Kepecs-tag és Szeleste bélyegzőhelyeknél szembesültem ezzel.

 

"Mi akadályozza meg, hogy Keszthelyen pl kettőt bélyegezzek a füzetemben és utána hazautazzak, majd legközelebb hévízről induljak?"

 

Esetemben az egyéni éthosz akadályoz meg ebben.

Előzmény: Mr Long (67235)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67238

talán nem azt hogy nem volt muszáj, hanem azt hogy az a kocka annak készült, aki egy második túrával onnan folytatta

hogy égés-e hogy a szabályokat betartva vezettem a füzetet? szerintem nem

egyébként se a füzet lesz a lényeg, hanem a jelvény meg főleg az emlékek (hacsak nem jön alzheimer bácsi)

 

különben az északi zöld füzetben is van olyan kocka, hogy "Szügy (lőtéri zárás esetén)"

ugyanis akkor kerülő úton kell haladni és áthalad az ember Szügyün, egyébként meg nem, így olyankor nincs hol igazolni

lőtér nem üzemelt, így onnan nincs bélyegzőm

meg még egy csomó helyről, mert semmi sem volt nyitva, így ott maradt a fotó (mondjuk abba a füzetbe úgyis csak a magam meg az onokák kedvéért pecsétel az ember, mert jelvény az nem jár érte, emlék szerencsére igen :-)

Előzmény: hörpölin (67234)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 67237

hogy (rendszeresen) cserélgetik az túlzás, de én pl kisinócon még a régi négyzet alakú MTSZ-es pecséttel nyomtam egyet, ha most pótolni akarnám már az új ábrás lenne

De volt talán Becskén egy pecsét MTF szöveggel (egy korábbit pótolt valaki önszorgalomból és félrehallotta gondolom a telefonban :-)

Na pl előtte ha valaki még az MTSZ-essel nyomott kettőt, de csak akkor folytatta mikor már az MTF-es volt kint, az bukó (egyébként ez is bevett gyakorlat, hogy amikor odaér az ember adott helyre (szakaszhatár) akkor rögtön kettőt nyom (ezt a módszert reklámozni is szokták, szerintem kár)

 

vagy pl hétvezér forrásnál az eredeti fémbélyegzőt lovasították meg és az lett pótolva gumibélyegzővel

szóval lényeg hogy volt már hogy változtak a pecsétek, igaz, nem sűrűn

 

hogy az újak változnak-e, azt nem tudom (szerintem nem, ha elveszik legyártják ugyanazzal a nyomattal, de ez csak az én tippem)

 

Mintaalbum nincs, fejből tudják :-)

 

Keszthely dupla pecsét Hévízről tovább: semmi sem akadályozza

Főleg az új füzetnél, ott már lebukni sem lehet mert csak egy bélyegzés van a másodiknál már csak egy dátumot kell odakamuzni

Előzmény: Mr Long (67235)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67236

Már megint visszajutottunk ahhoz a témához, hogy hogyan lehetne kiszűrni a kispistázókat, a szakaszokat kihagyókat, akik jelvényszerzése jogosan irritálja a becsületesen kéktúrázókat. Erről már rengeteget beszélgettünk itt a fórumon, de megoldást nem tudtunk találni rá. Most a MTSZ lazított az új típusú füzetek esetében a kiírás szigorúságán, de azt kijelentették, a módosított szabályok csak az új füzetet használókra vonatkoznak.

Előzmény: Mr Long (67235)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.17 -13 0 67235

Cserélgetik a pecséteket? Van mintaalbuma az ellenőröknek? Mert különben semmit nem ér az egész. Mi akadályozza meg, hogy Keszthelyen pl kettőt bélyegezzek a füzetemben és utána hazautazzak, majd legközelebb hévízről induljak?

Csak, meg ez van leírva füzetbe a helyes válaszok a kérdésedre. Ennyi.

Előzmény: jzp2107 (67233)
hörpölin Creative Commons License 2018.07.17 -13 1 67234

Én ezt szoktam használni:

http://www.openstreetmap.hu/?zoom=8&lat=47.21211&lon=19.53644&tur=1

 

A pecsételéssel kapcsolatban pedig igazad van, szakaszhatáron nem kötelező a dupla stempli a kiírás szerint, ha csak áthaladsz rajta, de általában mindenki kétszer szokott ott nyomni, hiszen mivel jó közlekedésű pont, ott kezdik, vagy fejezik be a túrát. 

 

Szerintem egy igazolófüzet úgy teljes, ha minden kockájába pecsételünk. Még ha nem kötelező, akkor is. Képzelt el, hogy öregkorodban dicsekszel majd az unokádnak a kéktúra teljesítéseddel, és megmutatod neki a már megsárgult igazolófüzetet is. Mit válaszolsz majd neki, ha megkérdi: "Mondd, papi, ebben a kockában miért nincs stempli?" Talán azt, hogy: "Hát, tudod, kisunokám, oda nem volt muszáj bélyegezni, ezért inkább kihagytam." Ugye milyen égés? :-DD 

Előzmény: jzp2107 (67233)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.17 0 1 67233

az álmoskönyvek szerint kéktúra- (és BKV-) ellenőrrel vitatkozni nem jó ómen, de azért..

 

"oda is kétszer kell bélyegezni, még ha csak átmész a ponton, akkor is."

ez remélem nem így van!

A régi füzetben található kiírásban egyértelműen ott van, hogy ha csak átmész a ponton akkor elég egy bélyegzés

Néhány helyen így csináltam.. nem szeretnék ebből majd kalamajkát, ugye nem lesz? (egyébként a logikáját sem értem, ha egyszer adott dátumon ott voltam adott helyen, akkor azzal igazolva vagyok és kész.. nem? az hogy két hely van a füzetben az csak adminisztratív/technikai ok azoknak akik két túrával csinálják (nehogy kifelejtődjön), teljesítést érzésem szerint nem befolyásolja

 

az openstreetmap.hu -n nem látszanak a turistautak, szerintem a turistautak.openstreetmap.hu -ra gondoltál

Egyébként onnan is letölthető GPX-ben a nyomvonal, talán ez szerencsésebb is a hivatalos MTSZ-eshez képest, mivel sűrűbben frissül

Előzmény: hörpölin (67229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!