Keresés

Részletes keresés

Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4133

Járuk=Járok

Előzmény: Luiggi70 (4132)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4132

Utána járuk a szénnek,és majd kipróbálom

Előzmény: Totya3 (4131)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4131

Szia! Igen, az új fejemre gontdoltam. Ha a csiga elvékonyodva benyúlik az égéstér közepéig, akkor bármilyen anyagot beadagol. Múlt héten toldottam én is meg a csigát, briki59 megoldását látva. Előtte, ha lefojtottam a fűrészport a kezemmel, akkor utána nem tudta kinyomni a motor a betömörödött anyagot. Most nem lehet annyira lenyomni, hogy simán ne induljon neki. A kocka alakú fejeknél eleve benyúlik a csiga, ott ilyen gond nem lehet.

Szerintem hagyományos fejben is jól fog égni először, kérdés, amikor a salak keletkezik, ki tud-e majd tolódni belőle. Ha igen, akkor nem lesz gond. Viszont a nagyobb hőérték miatt magasabb lesz a fej terhelése, lehet, hogy hamarabb szétég. Ha netán kipróbálod, kíváncsi vagyok mi lesz! Az biztos, hogy sokkal kevesebb adagolásra lesz szükség. 

Előzmény: Luiggi70 (4127)
mambru Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4130

Helló Mindenki!

 

Itt a kazánt is oldalajtóval gyártják mint az én kályhámat is(lentebb van kép), hogy lehessen látni mit is csinál a kazánon belül az égető és hogyan terjed a láng.

íüdv.:

Mambru

ronkovik Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4129

Milyen kandallóba?

Mennyire kellett neki huzat, vagy viszonylag "lefolytva" is muzsikált?

Faterom már ajánlotta nekem is , de még nem mertem kipróbálni, Ő egy régi du-ka kazánban égeti, meg van vele nagyon elégedve.

Előzmény: Tomiali (4128)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4128

Igazad van. Én is úgy gondoltam, hogy a hőértéke jó.

Tapasztalatom szerint többet ér belölle 10 máza mint 15 mázsa akácfa.

Az ára pedig beszerzéstől függően fele- harmada.

És sima vízteres kandalóban próbáltam nem beadagolóban.

Előzmény: Totya3 (4126)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4127

Szia !Te most az új fejre, a te kialakításodat érted gondolom. az ív miatt nem lenne nehéz a motornak kinyomni?Visszaégés szénnél gondolom 1 csigás rendszernél sem lenne? Van egy 150 es körüli csigám abba a nagyobb szén  is elmenne. Az lenne a legjobb ha vennék egy zsák szenet próbára,a hagyományos fejbe.

Előzmény: Totya3 (4125)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4126

Szia! Nem a hatásfoka jó, hanem a hőértéke. A hatásfokot sokminden befolyásolja ha ugyanazt a fűtőanyagot nézünk(nem csak azt, hogy szén, vagy fűrészpor, hanem azt is, hogy milyen fajta szén és azon belül is, hogy vizes, vagy nem). Függ a kazán kialakításától(hőcserélő mérete, hagyományos, kondenzációs), a fej elhelyezésétől, a fej kialakításátó, a kilépő füst hőmérsékletétől és sebességétől, a vezérlés módjától és még sok más dologtól.

Előzmény: Tomiali (4121)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4125

Szia! A szén árától függően gazdaságos. Ugyanúgy elégethető az új fejben a szén, mint bármi más, amit be tud vinni a csiga. Semmit nem kell állítani, csak ráönteni és kész. Szóval a szén is hatékonyabban égne, mint ha egy csomót rápakolnánk, de lehet, hogy tévedek. A fa is olcsóbb mint a gáz, vagy a szén, de kényelmetlen, de ha nincs más... :)

Előzmény: Luiggi70 (4120)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4124

Igazából lehet, de ki kéne próbálni. Jó lenne tudni azt is, hogy kisebb teljesítményen hogy dolgozik, mert ekkora lángon, mint a videón, nagyon nagy veszteséggel tüzel. Kisebb lángon pedig nem fogja kihordani a levegő a hamut. Ha csiga tolná be, akkor is eldugulha a cső, ha a hamu üvegesedik, vagy feltolul. Hol jön ki akkor a láng? Igazából nem nyugtat meg az a sok kérdés, ami bennem felmerül. Akkor derülne ki minden, ha folyamatosan menne...

Előzmény: Tomiali (4119)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4123

Nem simán. Fa helyett.

Előzmény: Luiggi70 (4122)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4122

Adagolós módszerral tüzelted? Mert én arra gondoltam.Lehet félreérthetően tettem fel a kérdést.

Előzmény: Tomiali (4121)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4121

Én fűtöttem lignittel igen jó hatásfoka van.Igaz ez még nem szén.

Ami előny piszok olcsó a bányában.

Hátrány elég nedves ezért érdemes tavasszal venni, hogy kiszáradjon.

A másik probléma csak nagy kocsit engednek a bányába.

Így csak nagymennyiséget lehet venni.

Előzmény: Luiggi70 (4120)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4120

Szia! Vajon szénnel mennyire lenne gazdaságos ez a tüzelési mód? Gondolok valami közepes árfekvésű apróbb szemű szénre.Mivel az idén nem igazán sikerült semmi ilyesmit szerzni,pár zsák apríték és fűrészporon kívül csak fa van,de kényelmesebb lenne sz adagoló.

 

Előzmény: Totya3 (4118)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4119

De ha nem pogyogtatós hanem csiga tolja be akkor le is tolja a hamut.

Ez se potyogtatós.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ls382HdJk5k&feature=endscreen

Előzmény: Totya3 (4117)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4118

Szia! Lusta voltam fordítózni, meg olvasgatni :). Én próbáltam árpát égetni, úgy összeállt, hogy a nyelv nem esett le tőle! Utána egybe vettem ki a fejből az egész összeégett vázszerkezetet. Érdekes építmény volt! Egy biztos, hogy ilyen salakos anyagot nem tud gond nélkül égetni egy potyogtatós fej, az biztos. Lehet, hogy a zab nem ég össze...

Előzmény: Luiggi70 (4115)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4117

Szia! Végül is az első videón pont egy külső égető látható. Ezekkel az a baj, hogy nem lehet bármit elégetni benne. Ha megoldható megfelelő tüzelő beszerzése, aminek nincs hamuja, akkor működik.

Kíváncsi lennék, hogy a hetente 20-30liter hamut, hogyan tudná kihordani a fejből a befúvott levegő és ezt fűrészporra értem, nem üvegesedőre, mert az eleve halott ügy, azzal egy órát nem égne...

Előzmény: murmucbacsi (4116)
murmucbacsi Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4116

Sziasztok!

 

Esetleg lehetne Kushido 2 kollega kazánjára egy külső égetőt csinálni.

Így akár a hamuzóajtón, a vizes rostély alá is be lehetne vezetni a meleget és a kazán előtti helyet sem foglalnánk el.

Az egész cucc elférne a kazán mellett, ha van ott elég hely.

Persze így nehezebb megépíteni, meg a költségeket is megdobná a dolog, de valamit valamiért.

Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4115

Szia! Akkor megsugom ,zabot éget ,na nem azért tudom mert felismertem, a leírást fordítóztam.A második Link-nél hasonló módon volt a legelső szerkezetembe a bolygató megoldva.

Előzmény: Totya3 (4114)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4114

Próbáltam rájönni mivel tüzel. Gabonára hasonlít, de lehet, hogy pellett. Ha pellett akkor érthető, hogy működik, annak ellenére, hogy simán bepotyog a fűtőanyag a csőbe. Ha nem pellet, akkor addig fog csak működni, amíg a gabona üvegesre nem áll össze, emrt utána csak a csőben fog feltelni az anyag, talán még tüzet is okozhat! Ilyen felyekbe(potyogtatós) csak pellettel lehet fűteni.

A második linkeden ötletes a beadagolás megoldása, de ha jól megnézed szénnel tüzel, amiből kicsi adagok kellenek. Ha ettől eltekintünk, akkor az égőfejem teljesen megegyezik ennek az égőfejnek a működési elvével, azaz egy csiga beviszi az anyagot, majd megemeli, majd a levegő a megfelelő helyre jut.

Előzmény: Tomiali (4112)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4113

Ehez mit szóltok.

Ötletes adagoló nem?

http://www.youtube.com/watch?v=k9t0XBEdVuU&feature=related

Tomiali Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4112

Ez a fajta égető nem lenne neki jó ebben minden felé megy a láng?

http://www.youtube.com/watch?v=9Tgv8NUSR3s&feature=player_embedded#!

Előzmény: Totya3 (4110)
Papi100 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4111

Sziasztok!

Egy kis naprafogó forrás kellene Aszód környékén. Amennyiben valaki tud kérem jelezze.

Köszi

Totya3 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4110

Fura! Ezen a képen úgy látszik, mint ha a rostély kivehető lenne! Hogyan van ez akkor?

http://www.hoterm.hu/Termekek/Gallery/images/carbon_04.jpg

Előzmény: kushido 2 (4105)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4109

Szia! Első gondolatom az volt, hogy ez egy jó ötlet (egyébként az, főleg az elforgatás, mert akkor nem kell trükközni a két csigával!)! Második az, hogy mi legyen a vízteres rostéllyal? Harmadik, mi legyen a hamuval, hová esik le, hogy ne kelljen sűrűn hamuzni, mennyire kéne akkor megemelni, hogy kellő hamutere is legyen?

Tehát a rostélyt mindenképpen ki kéne vágni, ha ki lehet.

Ha ezt meg lehet oldani, akkor a fej bemehet a hamuzó ajtón.

Esetleg akkor kell megemelni egy kicsit, ha alsó hamuzó ajtót készítenénk és nem férne be a lábak alá, hogy ne kelljen kihúzni a fejet a hamuzáshoz. 

Előzmény: Törölt nick (4107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4108

Egyúttal jobbra elforgatnám a jobb hozzáféréshez.

Előzmény: Törölt nick (4107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4107

Nem lehet megemelni a kazánt, és alulról kivágni egy nyílást, póttálcára tenni az égőfejet?

Előzmény: Totya3 (4106)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4106

Szia! Itt a fórumon és más helyen is többször leírtuk, hogy a legjobb helye az égőfejnek a hamuajtón keresztül bedugva van. Ennek az az oka, hogy a vegyes tüzelésű kazánok hőcserélő felületének nagy része a tűztért körülölelő víztér lenne, ha a rostély vizteres, akkor ez kiegészül a parázson keresztül átadódó hőmennyiséggel is. A fával, szénnel megrakott kazán kielégíti a feltételt, hogy a tűztér hőátadó felülete ki legyen használva.

Ezzel szemben az égőfejnél a fej alatti hőátadó felületek nem működnek, mert a hő felfelé terjed, kismértékben oldal irányban is sugároz, azaz leginkább a fej feletti hőátadó felületek dolgoznak. Másrészt ha a láng kis felületen közvetlenül melegíti a tálcán(20..25cm lángtér kéne legalább, itt 10cm sincs)), akkor a tálca el fog égni, vagy elvetemedhet és elrepedhet. Ezért a fejet minél lejjebb kell elhelyezni, hogy nagyobb hőátadó felületet érjen a hatás és ne sérüljön a kazán.

A vizes rostély ilyen esetben további hátrányt jelent, mert eleve lefelé nem fog hőt kapni, másrészt nem lehet kiszerelni egyszerűen, hogy helyére a fejet be lehessen tenni. Ha ilyen kazánom lenne, valószínűleg kivágnám a rostélyt, de lehet, hogy ezzel tönre is lehet tenni, ha valami nem jól sikerül.

Sajnos csak ismételni tudom, hogy nem könnyű ilyen kazánba fejet tenni, hogy az megbízhatóan működjön.

Reméljük más is hozzászól és lesz segítő ötlete!

 

Előzmény: kushido 2 (4105)
kushido 2 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4105

Kedves Forumozók Tisztelt Totya 3

 

Amennyiben a középső ajton kerülne behelezésre az adagoló, akkor nyga nehézséget okozna a felfütés?

Ugyíanis nemcsak a vizes rostély adja át a hőt, a kazán felső ajtajánál is van kialakitva egy vizes rendszer - ez nem tud elegendő hőt felvenni?

Amikor begyujtottam fával , amig nem keletkezett parázs inkább a felső viztér adta át a meleget a rendszernek - ugy gondolom a roszély csak akkor funkcionált teljes kapacitással amikor a parázs leégett a rostélyig.

 

Üdvoz lettel M.J.

golfdva Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4104

Hajdu-Biharban 20 q faapríték eladó/cserélhető,90%-ban japánakác ami 3 éve szárad.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!