Keresés

Részletes keresés

Bazs09 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173851

Bocs, elírtam egy sorral, a személyes vásárlás pallyotz-hoz akart menni. Lehet a Pacificre is igaz, de náluk még nem jártam. :)

Előzmény: Bazs09 (173849)
békástó Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173850

Mégis mit szeretnél hallani? Írtam, hogy -és elnézést is kértem- nem espresso a szó "fil" értelmében. Mit mondjak? Olyan, mint két saroknyira innen a bárban? Az íze aromás, amit nem érzek, vagy kevésbé érzek pld. jobb gépi kávéknál. Van, amikor az őrlemény olyan, hogy keserűbb, s van amikor édesebb. Én eleve szoktam némi tejet kérni bárokban is, mert nem szeretem a nyers kávé ízét, egy kis tej kell hozzá. Ettől még lehet, sőt biztos, hogy másnak bejön ez az őrlemény. Ez rávilágított arra, amit írtam, hogy a kávé minősége, frissessége főleg ilyen olcsó gépnél döntő tényező lehet , ami az ízt, aromát illeti. A választ akkor fogom megkapni, amikor megnyomom egy valóban frissen őrölt, és előtte valahol már megkóstolt kávéval, ami nekem is ízlik. Mert biztos vagyok abban, hogy van olyan 10 ezres őrlemény, amit szintén kiborítanék. Ezért nehéz belőni, mert az a gyanú, hogy az őrlésfinomság a rossz, esetleg más, de nem, sok esetben már alapból a kávékeverék nem a barátom.

ÉS akkor még nem beszéltünk arról, hogy ízesítem e, megszórom e fahéjjal, kakaóval, mandulatejet gőzölök e hozzá, annyira komplex ez a terület, és kifogyhatatlan az ízt befolyásoló összetevő, pozitív és negatív irányba is.

Előzmény: MBTibi (173845)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 173849

CM702 tökéletes választás, később sokkal komolyabb masinához is tudod használni, ha elkap a gépszíj.

 

A nyomásfokozós kar annyit tesz, hogy van egy kis szelep a szűrőd aljában, ami adott nyomás felett nyit. Tehát akármilyen kávét töltesz a karba, akkor sem zubog át egyből a víz, ha rossz az őrlemény. Ez néha jól jöhet, de darálóval és tisztességes kávéval csak ront az eredményen. Sasbenedek ajánlata elég jó, biztos kapnál mellé pár jó tanácsot is. Páran már izzadtak ezzel a nyomásfokozó-mentesítéssel. :)

 

Ezeken a helyeken tudsz alacsonyabb árkategóriából is friss kávét rendelni, a teljesség igénye nélkül:

http://pacificaffe.com/ (Nagy kedvencem, ha lehet, ide személyesen is betérek, nagyon korrekt a pörkölő mester. :) )

http://www.pallyotzcoffee.hu/

http://www.danetti.hu/termekek/2481/Szemes-k%C3%A1v%C3%A9 (A Bean On saját pörkölés, a TT 8020 és 7030 olcsóbb, de jó olaszos blendek. Ha erre visz az utad, ide is érdemes betérni.)

https://www.kapucziner.hu/

https://www.avxcafe.hu/ (Csak hogy ne érje szó a ház elejét, de nem tolnám a szekerét, számomra ritka visszataszító a tulaj.)

 

(Nagyáruházakban nem érdemes kávét venni, ritka az igazán friss. Ha belefutsz 3-4 hónapos olasz kávéba, az még jó lehet. Pellinit, Segafredot javaslom nagy ívben elkerülni, a fórumtársak majd még bővítik a tiltólistát.)

Előzmény: MZ/Y (173841)
MBTibi Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173848

Itt látszik mi a különbség és hogy tudod kivenni belőle.

https://www.youtube.com/watch?v=cq1kFB4Kvr0

 

A lényege a nyomásfokozósnak, hogy "ál-cremát" találsz majd a bolti őrölt kávéból készült ital tetején.

Nem emlékszem Debrecenben boltra, de tudok olyan embert, akivel összefoghatsz, mert debreceni (Alsó-Józsa) és rendelésnél eloszlik a szállítás, vagy magadnak is rendelhetsz, ha nem szeretnél mással összefogni. Rendelésre van több is (a teljesség igénye nélkül: palyotz, kapucziner) Náluk is vannak olcsóbb, de friss, jó minőségű kávék.

Előzmény: MZ/Y (173841)
BBéci Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173847

Nem adtam el, nem dobtam ki, a gardróbszekrény legfelső polcán pihen.

Előzmény: MZ/Y (173844)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 -3 0 173846

Megengedsz egy kérdést?

 

Előzmény: békástó (173843)
MBTibi Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173845

Bkstó, szeretnél a kávézással kapcsolatos hozzászólást, bár amikor megkérdeztem (kétszer is), hogy mi az és hol amihez hasonlítod az otthoni produktumot, akkor arra egyszer sem sikerült válaszolni.

Annak a kávénak a tetején, amit a szarvasival készítesz nem crema van, hanem hab. Hiába állítod, hogy az, tévedsz. Ettől még neked lehet finom. 

Előzmény: békástó (173839)
MZ/Y Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173844

Olyasmi lehet, mint a Te néhai DeLonghi-d.

Előzmény: BBéci (173840)
békástó Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173843

Neked még válaszolok , tiszteletből: ne sértődj meg, ne haragudj meg, de becsaptalak. Ez is az én gépemmel főtt le ma délután. Egy másik fajta, de szintén nem espressohoz való őrleményből. Finom lett. Amiért bocsánatot kérek tőled, az az a tény, hogy magad világítottál rá egy dologra, tehát aktívan részt vettél a dologban, és én is tovább kutakodtam emiatt: ez pedig, a tény, hogy kimondott espressohoz való friss kávéval nyomjam meg. Köszönöm az észrevételed. Valaki más is írta, hogy ez crema... Roviden: nem tökéletes, de alakul.

Előzmény: H_G (173829)
Giuseeppe Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173842

OFF, szájkarate helyett ajánlom. Akinek van 1,5 órája, tekintse meg ezt most rögtön:

 

https://www.youtube.com/watch?v=t20-sBLhhhU&t=5

 

 

MZ/Y Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173841

Kösz mindenkinek!

 

Darálót a 702-est gondoltam, itteniek alapján. Használtat nem akarok (mert nem értek hozzá), megvárom, míg mm-ből vagy edigital-ból el tudom hozni 0 %-kal. Remélem, nem kell sokat várni (utóbbiban éppen most járt le egy ilyen akció, előbbiben meg éppen 50 e-től adják).

 

Kávé: ha nem is a kaeavánnál maradok, azért nagyon nem akarok elszállni árban. Egyébként nem tudom, Debrecenben van-e kávébolt. Pörkölni tuti nem fogok. :)

 

Nyomásfokozás nélküli kar mit jelent és az miért lenne jó? Ha hosszú leírni, akkor próbálom megkeresni. Amúgy a Poemia-hoz lehet vajon 1 adagos szűrőt (kosarat) kapni, szabványos az átmérője? Valahogy nem szimpatikus a szűrő alján elvesző kevéske kávé.

Előzmény: sasbence (173838)
BBéci Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173840

A gépekre megadott 15 bar a pumpa maximumára vonatkozik, soha nem arra a nyomásra, amit a kávépogácsára engednek.

Nem ismerem a Poemia gépet, de abban biztos vagyok, hogy nem képes csodát tenni, tehát a daráló kötelező!

A Karaván számomra olyan valami, amit kávénak sem neveznék. Ha nincs más, akkor ezerszer inkább teát iszom, persze abból sem akármilyet és mázatlan cserépkancsóban forrázva.

Előzmény: MZ/Y (173833)
békástó Creative Commons License 2017.10.10 -2 0 173839

Na és akkor ez most mi, tisztelt nagyérdemű, ha nem a vita és kötekvés, további gerjesztése?? Időmilliomosság? Unalom? Tudja valaki rá a választ? Ebben a válaszban volt valami segítség, vagy akár a témába vágó észevétel? EmbéTibi, megtudtam, hogy neked nem tetszik, ne ízlk, tiszteletben tartom. Elfogadtam, légyszíves tegyük már pontot a végére, mert ez semmi több, mint a vita és fika adok-kapok gerjesztése! Amennyiben erre utazol, kit tudja miért, kérlek engem mellőzz!

 

Amúgy abban én is biztos vagyok,. hogy rengeteg a különbség közöttünk...:) 

 

http://hobbikert.hu/magazin/zamia-a-turelmes-palmapotlek.html

 

Mellesleg Zamia a beceneve(vagy Zamio), és offtopic, de pálmákkal is foglalkozom, tehát ezt is benézted.(köze nincs a pálmákhoz..) És kérlek ne gyere újfent a "te csak véleményezel, de én meg sértegetek féle kettős mércével. Kisstílű próbálkozásod, hogy lekoptass, elűzz nem fog eredményes lenni, mert magamtól távozom! Én amikor belépek egy fórumba, elolvasom a kezdő topic nyitó kommenteket. És ott volt szó barátságos beszélgetések közepette, lustaságból instantozástól kezdve, laza gépi cappuchino-n át sok dologig, de amit te itt képviselsz az messze nem ez a baráti szint, hanem a kinek van nagyobb ..a szintje. Egyszerűen utazol. vadászol rám, mert irritállak a számodra semmitmondó és érdektelen dolgaimmal,gépemmel, és ahelyett, hogy átugranád a hozzászólásaimat ,hergelsz. Hidd el mindekitől lehet tanulni, és biztos vagyok benne, hogy nem kávé ügyben, de más területen nebulóm lennél. Csak egy buta ember gondolja azt magáról, hogy ő mindenhez ért.

 

Bazs kulturált tagnak megköszönöm a felajánlást, messze van, de köszönöm. 

 

Nem megsértődtem, belefáradtam. 

 

 

Előzmény: MBTibi (173836)
sasbence Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173838

+1 a saját daráló mellett. Poemiával kezdtem (brikka után) és abszolút lehet vele iható főzeteket produkálni. Nekem egy ponton túl egyformák voltak vele a kávék. 1 dolgot érdemes majd eszközölni rajta: a nyomásfokozót kivenni a karból. Vagy egy zacsi py/kalmár/casmo kávéért viheted a nyomásfokozótlanított gyári karomat, amit nem használok.

Előzmény: MZ/Y (173833)
Saughassy Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173837

Nagysagrendi minosegi elorelepes lenne a sajat daralo es egy tisztesseges szemes kave. Azzal mar tetszoleges lefolyast el tudsz erni, hidd el a 15 bart is lazan be tudod fullasztani, ha kelloen finomra daralsz. Bar a cel nyilvan nem ez. Kerj kolcson legalabb egy kezi daralot, es rogton rajossz, hogy kitarul a vilag. Amugy meg a daralo a kovetkezo gepehez is kell majd, szoval semmikeppen sem penzkidobas. De ha budapesti vagy, csapd a honod ala a gepet es nalam is megtesztelhetjuk. Ket daralom is van.

Előzmény: MZ/Y (173833)
MBTibi Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173836

Örülök, hogy ilyen hamar kiismertél.

Szeretnélek tájékoztatni, hogy közöttünk biztosan sokkal több a különbség, minthogy -szerinted- én ítélkezem és te meg nem. Kevés dologban vagyok ennyire biztos, mint ebben.

Bár még kezdőnek sem nevezném magam, azt azért meg tudom állapítani, hogy SZÁMOMRA mi a gusztusos és mi nem. 

 

Amúgy zamiOpálma... ;-)

És nem tudsz megsérteni, hidd el.

Előzmény: békástó (173821)
H_G Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173835

Saját darálóval tudnál jól kinéző eszpresszót készíeni Karavánból, de az íze persze rémes maradna úgy is.

 

(A PID-es ködösítés nem kell, hogy megtévesszen az előző csevegésből. Ismeretlen új kávéval való első találkozáskor semmit sem segít a PID, mert jó, hogy lehetne állítani a hőmérsékleten, de semmi sem árulja el, merrefelé kéne.)

Előzmény: MZ/Y (173833)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173834

Friss kávéval, és egy espresso őrlővel (pl. CM702) hatalmas lenne az előrelépés. Még egy kotyogósnál is kottázni lehet a különbséget, szóval hajrá! :)

Előzmény: MZ/Y (173833)
MZ/Y Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173833

Na, ha géppark:

A Poemia-m hasonló kávét főz, mint a nemrégi pid-es kép, de én ezzel messze nem vagyok elégedett. Igaz, még mindig karaván a kávé. Akárhogy tömörítem a kávét, 10 mp alatt lefő. (5 mp, míg elindul a kávé és 5 mp alatt ki is jön 25-30 ml - azért írom így, mert valamelyik ajánlott oldalon azt írták, a ~25 mp az indítástól értendő.) A kérdésem, hogy a kávé teljesen alkalmatlan espresso-ra (ristretto-ra), vagy a gép is? Hajlanék a darálóra, de ha a gép is teljesen alkalmatlan, akkor inkább nem költők rá. Gondolok elsősorban arra, hogy 9-10 bar-os nyomást írtok, ez a gép (meg minden hasonló) meg 15 bar-t nyom elvileg, így nem tudom, normálisan (finomra) őrölt kávéval van-e esély lassú lefolyásra? Máshogy (röviden), ennél a gépnél maradva, de magamnak őrölve, jelentőset lépnék vagy sem?

namsier Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173832

Sziasztok,

Egy femhazas Gaggia -talan milleniuim- Baby "beazasaval" fordulnek hozzatok.

A masina az elmult honapokban rendre megtelik vizzel, ahova a muanyag tartalyt vagyok hivatott becsusztatni.A
A tartalyt tobbszor kvazi nyomasprobaztam es az rendben van.

Volt valakinek ilyen tapasztalata, illetve hol erdemes kezdeni a szivargas kivizsgalasat?

 

Csatolok kepet, a gep pontosan ez.

 

p.s.: nyilvan nem duplabojleres, de a tetejen levo fekete tekerentyu a baratom ugyanilyen, de muanyag hazas babyen  a gozkar, itt pedig ket allasu lenne (ha nem volna eltorve).

Mi lehet az akkor kerdezem en, illetve a ket kozepso gombnal ugyanez a kerdes. Az egyik mintha fixen tolna a gozt, a masik pedig szerintem a forroviz.

 

Eleg szukosen gazdalkodtam a szakzsargonnal, remelem azert ertheto volt :)

Minden segitseget elore is koszonok, szep napot!

 

Balazs

 

PeterAgo Creative Commons License 2017.10.10 0 2 173831

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare"

Bármely ember tévedhet; egyedül az ostoba tart ki tévedése mellett.    Cicero

Előzmény: békástó (173828)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.10 -1 1 173830

Nagyon a lelkedre vetted ezt a történetet, pedig itt szerintem senkinek nem célja megsérteni. Nem túl jó minőségű a kép, de annyi látszik, hogy más a crema struktúrája, ami szerintem továbbra sem jó. Tanulságnak én inkább annyit szűrnék le, hogy rossz alapanyagból sem az arra alkalmatlan, sem a csúcsgép nem fog jó kávét készíteni. Viszont egy jó alapanyag esetén már hatalmas lenne a differencia. Nem tudom merre laksz, mozogsz, de hogy gyakorlatban is tapasztalhasd miről beszélünk, én felajánlom neked, hogy ha eljössz a kávégépeddel és a darálóddal Kaposvárra, akkor szívesen szemléltetem a különbségeket, úgy talán kevésbé lesz sértő a többiek válasza.

 

Annyit azért leszögeznék, hogy szerintem senki nem felejtette el, hogy milyen gépparkkal kezdett, honnan indult a kávés történet. Én is kotyogóztam, automatám is volt. El kell fogadni, hogy ezek - a Szarvasival egyetemben - nem espresso gépes képek, a kávé tetején megjelenő hab pedig nem crema.

Előzmény: békástó (173828)
H_G Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173829

Ez is nagyon rosszul néz ki, szemlátomást nem eszpresszóhoz való őrlemény, de a különbség nyilvánvaló, ebben sehol nincsenek a nagyon sötét barna égett foltocskák.

 

Előzmény: békástó (173828)
békástó Creative Commons License 2017.10.10 -2 1 173828

Ismerősömhöz elvittem a kávét, amiről beszéltem, hogy zamiapálma táp lett.. Lefotóztam nála a végeredményt, nem reklámozok semmit, márkát, annyit árulok el, hogy Pid főzője van és nem épp , finoman fogalmazva sem kezdő kategória.... Úgy mondanám, hogy itt nagyon tisztelnék a srácot a gépparkja miatt...

A képen az általa u8gynabból lefőzött kávé látható...Ha valaki képesw látrni különbséget az ő és az én főzésem között az előtt emelem kalapom..komolyan. Számomra teljesen azonos, de nyitott vagyok mindig a tanulásra, fejlődésre, hátha valaki szakértő szemmel lát különbséget. Az íze ugyanolyan lett, mint nálam, de nem írok semmi jelzőt, mert ez olyan dolog, hogy van aki a testes kávét szereti, és van aki nem. Ízlésen vitatkozni a komolytalanság netovábbja.

 

Pid-elt nem kicsit komoly gépparkból 60-40-es gyári keverék:

 

 

 

Ami tanulság eddig: 95%-ban a kávé alapanyag minőségén múlik az egyén számára ízletes kávé. Rossz alapanyagból, vagy nem az ízlésnek megfelelő alapanyagból sosem lesz az egyén számára jó kávé.

 

Második: lehangoló és szomorú, hogy egyének vagy elfelejtik honnan jöttek, vagy elfelejtik honnan nem kellett jönniük...

PeterAgo Creative Commons License 2017.10.10 0 5 173827

Szia!

 

Én idáig - időnként mosolyogva, időnként bosszankodva - olvastam az általad gerjesztett polémiát. A fotóidat meglátva arra gondoltam, hogy ha ezeket egy régi/új fórumozó poénból teszi fel, szerintem osztatlan sikert aratott volna vele.

A gond talán azzal lehetett, hogy Te nagyon komolyan vetted magad, nagyon sarkos ítéleteket írtál le. Bocs, hogy nem szó szerint idézem, de "márkákat képviselünk", stb.

Valamit kipróbáltál, amit előtted még (tudtommal) senki. Ez hasznos dolog, értékelendő. Az már kevésbé, hogy olyan fórumtagokat osztottál ki pillanatok alatt, akik évek óta komoly, sokszor igen drága gépekkel is keresik az utat. Gyakran isznak/iszunk remek ristrettó-kat, az sem ritka, hogy nem sikerül. Ezért /is/ van ez a fórum. De egy biztos; rengeteg tapasztalat, próbálkozás, pénzkidobás van az itt olvasható bejegyzések mögött.

Itt is előfordul személyeskedés, időnként értelmetlennek tűnő viták. De az a jellemző, hogy ha valaki tanulni szeretne, jól kérdez, jó válaszokat kap. Még azok is "türelmes" reagálásokat kapnak, akik századjára kérdeznek automata kávégépekről. Ami ugye, nem ide tartozik.

Magam, végig próbálva 5-6 gépet, őrlőt, két év után is ott tartok, hogy nem állandó a "Heuréka" érzés. Lefordítva: tízből 5-6 csapolásra mondom, hogy "eeez igeeen!" És ezt az ötven százalékot kis mértékben a gépeknek (melyeket itteni vélemények alapján vettem meg), nagy mértékben a készítéssel kapcsolatos hozzászólásoknak köszönhetek. Tehát kimondhatom, itt tanultam meg, amit idáig megtanultam.

A hozzászólásaidra kaptál nagyon kulturált válaszokat, köztük humorosat is. Ez így van rendjén. Ahogy Te reagálsz ezekre, az még hagy némi kívánni valót maga után. Próbálj meg nyitottabb lenni, hiszen ha valamiben kezdők vagyunk, akkor először figyelünk, aztán kérdezünk, majd később - esetleg - tanácsot adunk. Nem szabad rögtön a harmadik fázisnál indítani - komolytalan!

 

Jó kávézást! Péter

Előzmény: békástó (173821)
Katoczi Creative Commons License 2017.10.10 0 3 173826

Mondanám, hogy ne etessük a troll, de mosolyt csal az arcomra ahogy mély meggyőződéssel állítja, hogy sikerült sz.rból kővárat építenie. Én elhiszem, hogy neki ízlik, de valamiért nem megy a fejébe, hogy másnál máshol húzódik meg a határ (és ezt a határt az említett alapanyagokból semmilyen géppel nem lehet elérni). A befektetett energia előtt viszont le a kalappal (már amit a termékbe ölt, nem a marketingbe).

Előzmény: Novak.gabor (173824)
vTamas35 Creative Commons License 2017.10.10 0 2 173825

"Az meg, hogy nem kreáltam a tetejére pálmalevelet, és erről is a gép márkája tehet...röhej. Kezdetektől nem arról volt szó, kinek milyen barista késsége van, hanem arról, hogy tud e cremát, tejhabot."

 

Azért töltöttem fel a képet kommentár nélkül, hogy hátha azon nem sértődsz meg, de legalább lesz egy vizuális képed arról, hogy hogy kellene kinéznie egy nagyjából elfogadható őrlemény előkészítésnek, lefolyásnak, crema-nak, tejhabnak ("pálmalevéltől" függetlenül). De úgy látom ez is túl offenzív volt. A képen látható végeredményre bármelyik espressoképes gép alkalmas, nem pénz, felszerelés kérdése. A különbség a tiéd és a fórumlakók végeredménye között az, hogy aki ide irogat, megosztja a tapasztalatait, képeit stb. azt érdekli annyira a téma, hogy képbe helyezze magát az alap fogalmakkal. Már a legelső hozzászólás is amin megsértődtél is erre terelt volna (el kell engedni a szarvasit...). Nálam is úgy kezdődött az őrület, hogy itt kértem tanácsot, bújtam a fórumokat és megkaptam mindent ahhoz, hogy olyan kezdőszettet vegyek ami alkalmas mindenre amit szeretnék. Megtanultam, hogy milyen alapanyagból dolgozzak, milyen felszereléssel, hogyan készítsem elő, milyen hibákra figyeljek és kicsi gyakorlással tök jó eredményeket kaptam az elején. De nyilván az kellett hozzá, hogy elfogadjam a tapasztaltabbak tanácsait, ahelyett hogy mindenkinek nekimennék és a saját bizonyítványomat magyaráznám.

Előzmény: békástó (173821)
Novak.gabor Creative Commons License 2017.10.10 -1 4 173824

"Profi géppel a hülye is tud profit alkotni, legyen az kávéfőző vagy egy esztergagép."

 

Ez a megállapítás nagyon nem igaz szerintem. Meg nem csak szerintem, szerintem!:-) 

Előzmény: békástó (173821)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.10 -3 3 173823

Egy ideje olvasva a beszélgetést arra jutottam, hogy a fogalmak eltérő értelmezése váltotta ki ezt a konfliktust. A fő ludas a crema, ugyanis amit annak nevezel, az nem az, a fórumtársak valószínűleg ezen ütköztek meg. A "profi géppel pedig a hülye is tud profit alkotni" kijelentés pedig nagyon-nagyon-nagyon nem igaz. Ennek ékes példája éppen a kávé, de az általad említett esztergagép sem utolsó. :)

Előzmény: békástó (173821)
békástó Creative Commons License 2017.10.10 0 0 173822

Kimaradt: ez csak véleményem nem vedd sértésnek. Jó?

Előzmény: MBTibi (173820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!