Keresés

Részletes keresés

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 90
mal, az elsot légyszi fejtsd ki. A gumisat pedig szerintem már megoldottam.
Előzmény: mal (88)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 89
Csak a szalagot kapja meg.
Előzmény: N e t S h a r k (86)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 88
Egyetlen egész számmá (ez legyen = n) kell alakítani azokat a végesen sok - de tetszoleges számú - egész számokat. Az írógépen pedig n alkalommal kell azt a betut leütni. C megszámolja a betuket, megtudja n - értékét, ebbol kell tudnia visszaszámolnia az eredeti számokat. A prímek az oda - vissza számoláshoz kellenek. Aki nem tudja gondolkodjon még...

Én meg közben beleragadtam ebbe a rágógumiba, bölcsebb dolog lesz megoldani mert az AIDS is fenyeget annyira mint a kivégzés :)

Előzmény: Dr. Égely Palánk (78)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 87
Ugyan miért? Nem ér a borükhöz olyan gumi, ami elozoleg érintkezett volna más borével...
Előzmény: Gabó (85)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 86
Hát hogy (real time) leütöm a billentyüt valahányszor, ebből tudja az első számot. Aztan várok, és ütöm a másodikat....
Vagy a szalag alapján kell tudnia? Mert a szalagon csak egy csomó egyforma betű lesz egymás után szépen sorban. Ebből nehezen lehet megfejteni. Jó a feladat. Vagy én vagyok hülye.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (84)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 85
De így a két pasi még megbetegedhet egymástól
Előzmény: Dr. Égely Palánk (83)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 84
Hogyan?
Előzmény: N e t S h a r k (81)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 83
Az elso pasi húzza fel mind a két óvszert, és szeretkezzen az egyik novel. Utána vegye le a külsot, azt húzza fel a másik, és szeretkezzen ugyanazzal a novel. Az elso pasi a belso gumival szeretkezzen a másik novel, ezt a gumit utána adja át a másiknak, aki felhúzza a már rajta lévore, és o is szeretkezik a második novel.
Palánk
U.I. gusztusilag azért megkérdojelezem a megoldás helyességét.
Előzmény: Tüskéshát (60)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 82

Már csak 1681 !
Előzmény: mal (76)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 81
Morzézni lehet?
Előzmény: Dr. Égely Palánk (80)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 80
Nincs. Mondjuk úgy, hogy végtelen hosszú szalagra írhatsz.
Előzmény: N e t S h a r k (79)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 79
Van az írógépen olyan kallantyú, amivel új sort lehet kezdeni?
Vagy lehet lapot cserélni?
Előzmény: Dr. Égely Palánk (73)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 78
mal, eztet nem értem. Mi a megoldás?
Előzmény: mal (76)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 77
Hogyan? Nincs abakuszod, csak egy egykarakteres írógéped. (Meg tetszoleges mennyiségu papir stb...).
Előzmény: myprint (75)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 76
Legyen P1 = 3, P2 = 5, P3 = 7, ... Pi = az i - edik prímszám. Asszem sejtem, de azért töprengjen még más is.

A gumis feladat combosabbnak tunik, de már csak 14884 db. variációt kell átnéznem :)

Minnyá...

Előzmény: Dr. Égely Palánk (72)
myprint Creative Commons License 1999.03.05 0 0 75
Megittam már én is fél liter Somlait, de valószínüleg az Abakusz minden problémát megold.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (72)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 74

Van nekem is egy infósoknak való feladványom. Ez már régebbi, biztos sokan ismerik.

Tehát van egy láncolt lista. Gy.k. ez azt jelenti, hogy minden listatag tartalmaz egy adatot és egyben mutat a következõ listatagra. Az a feladat, hogy egy ilyen listában felfedezzük a hurkolódást (ha van), vagyis azt, ha egy listatag visszamutat egy a sorban megelõzõre, ezáltal "végtelen ciklust" okozva. Mivel a láncolt lista akár végtelen hosszú lehet, nem áll módunkban, hogy pl. memóriában tároljuk (megjegyezzük) azokat a listatagokat, amiken már átmentünk. Viszont minden listatagot azonosítani lehet (pl. sorszáma van).

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 73
Na, szerintem itt a jobb. Legalábbis annak, aki még nem ismeri.
Előzmény: N e t S h a r k (71)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 72
Na, akkor feladok egyet, amit sikerült egyszer tökrészegen megfejtenem egy EFOTT-on, mely szellemi tettre roppant büszke vagyok. Én is kérem, csak olyan írjon, aki saját maga találja ki, ne loje le senki olyan a poént, aki már eleve ismeri a megoldást.
Feladat: "A" ember felsorol "B"-nek tetszoleges, de véges mennyiségu pozitív egész számot. Ezt "B" le kell hogy írja úgy "C" számára, hogy "C" a "B"-tol kapott leírás alapján megtudja, mik ezek a számok, és mi a sorrend. Szegény "B"-nek a kódoláshoz egy olyan írógépet adnak, ami csak egyetlen karaktert ismer (egyetlen billentyuje van). Természetesen "B" és "C" megbeszélheti a taktikát.
Mi legyen a taktika, ami alapján "C" vissza tudja mondani a számokat "A"-nak?

A feladat korrekt, semmi logikátlan turpisság nincs benne.

Palánk

N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 71

Az igazság az, hogy nem most találtam ki, hanem pár hónapja, mikor egy sörözésen feladta valaki. És nem is egészen egyedül találtam ki, bár én mondtam ki elõször, hogy "paritásbit". Onnan már gyorsan ment. Kb. hárman gondolkodtunk egyszerre (infósok) és legalább negyed órát tartott kitalálni. Szerintem ez a feladvány a királyok királya. Aki jobbat ad fel, annak gratula.

Előzmény: Dr. Égely Palánk (70)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 70
Gratula! Ez baromi jó megoldás!
Előzmény: N e t S h a r k (69)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 69

A sorban utolsó infós (elsõ kivégzendõ) tudatja a többiekkel, hogy páros vagy páratlan számú (mondjuk) fekete sapkát lát. Pl., ha azt mondja, hogy "fekete", akkor páros számú feketét lát (ebben elõre megegyeznek). Bomondásával vagy megmenekül, vagy nem (50%). De ebbõl ugye a 99. infós tudni fogja, hogy rajta milyen van, hiszen õ is látja az elõtte lévõ 98-at. Tehát bemondja a sapkája színét. Megmenekül. A 98. infós hallja ezt a színt és látja maga elõtt a 97 sapkát, így õ is ki tudja következtetni, hogy akkor rajta milyen színû van. Stb. Így 99 infós (rulez) biztosan megmenül, a 100. faszinak pedig 50% az eséje. Szar dolog utolsónak lenni. :)

Ha valaki nem érti, akkor majd vikoca leírja részletesebben.

Előzmény: vikoca (6)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 68
a gumit nem szerencséskifordötani, mert akkor ami belül volt, az pedig nem igazán "egészséges"
Előzmény: mal (66)
ZULLU Creative Commons License 1999.03.05 0 0 67
Ja, bocs, a 20. emelethez is 8 kisérlet kell...
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 66
Ha a gumik kifordíthatóak ahhor 4 felület van és 4 júzer. Na még gondolodom...
Előzmény: Tüskéshát (60)
ZULLU Creative Commons License 1999.03.05 0 0 65
Szerintem elég minden 3. emeletről kidobni.
Aztán ha összetört, leballagsz két emeletet, és a másikat is kidobod.
Ha összetört, megvan az eredmény, ha nem, akkor a következő emeletről próbálkozol. Összetört=> eredmény, nem=> akkor az ahol az első tojás összetört.

Tehát az 1-3 emeleteket max 3, a 4-6 emeleteket 4, a 7-9 emeleteket 5, a 10-12 emeleteket 6, a13-15 emeleteket 7, a 16-18. emeleteket 8, a 20.-at 7, a19.-et ismétcsak 8 próbálkozással lőheted ki.
Meg tudja valaki csináni kevesebb mint nyolc kísérlettel?

Előzmény: mal (55)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 64
Ahhh igaz!
Megfeledkeztem róla hogy nem elég pusztán kitalálniuk az színt.
Na majd minnyá!
Előzmény: ZULLU (63)
ZULLU Creative Commons License 1999.03.05 0 0 63
AZ nem jó!
Ha mindenki az előtte álló sapkáját mondja be, akkor váltakozó szinek esetén csak a legelső éli túl a kalandot...
De ha az utolsó valóban az előtte állóét mondja, az azt amit hallott, a következő az előtte állóét..stb, akkor öten biztos túlélők, a maradékra meg 50 % az esély...
Ez eddig 7és fél túlélő. Tud valaki jobbat?
Előzmény: mal (52)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 62
Ühüm, szerintem ez a kiegészítés kell. Eloször bejelölöd a felezot az alján, utána alulról átnézve rajta azt is biztosítod, hogy a vonalzó a jellel párhuzamosan legyen a tetején odaszorítva az ottani felezésnél. Így töltöd tele, és így döntöd meg.
Palánk
Előzmény: mal (59)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 61
Matematikus létedre, szerintem most tévedsz. Az igaz, hogy ha mindenki az elotte levo sapkájának a színét mondja be, akkor az utolsó kivételével mindenki hallja a saját sapkájának a színét. Csakhogy a kérdés nem ez. Hiába hallja a saját sapkája színét az x. illeto, ha az elotte levoé nem egyezik meg azzal amit hall, akkor mit mond? A sajátját, vagy amit maga elott lát?
Palánk
Előzmény: mal (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!