Keresés

Részletes keresés

mambru Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4145

Heló!

Egy télre elég lesz.

Üdv.

Előzmény: stadler7 (4142)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4144

A kandalló pontos típusát már nem tudom nem találom a papírjait.Brikóban vettem.

Öntött vas az egész a rostély is.

Három éve van megkét telet fűtöttem fával, egy telet fűtöttem vele lignittel barna szén brikkettel fa brikettel.

Semmi baja a rostélynak.

Találtam egy eladót ilyen az enyém is.

http://aprod.hu/hirdetes/csere-is-14kw-kandallobetet-IDkU4V.html

 

Előzmény: ronkovik (4135)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4143

Szia! 18-20MJ/kg. Gondolom szárított és nem ázott meg utána sem... Jó anyag!

Előzmény: stadler7 (4142)
stadler7 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4142

Sziasztok!

 Valaki meg tudná írni, hogy a napraforgó ocsúnak mekkora a fűtőértéke? Sikerült szereznem ebből is 4 tonnát:).

Totya3 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4141

Szia! Köszönöm a válaszod! Azt próbáld meg kideríteni, hogy a rostélyt ki lehet-e vágni valahogy az odavezető vízvezetékek letömítésével. Ha ezt meg lehetne oldani, akkor a hamuzó ajtón keresztül be lehetne tenni egy lapos fejet. Az égő keretet pedig a felső ajtón keresztül lehetne rátenni.

Írtad, hogy a hamuzó ajtó mérete 33*12,5 cm. A 12,5cm nem sok, de talán egy 9cm-es beadagoló csővel, ami lehet négyzetes is, amiben egy 7cm átmérőjű csiga forog, ki lehet alakítani egy lapos fejet. A 33cm szélesség megengedi, hogy a fej két oldalán beférjenek a levegőjáratok. A furatokat a fej legfelső szélébe kellene fúrni, így kellő mennyiség lenne a tűz alatt, hogy lefedje a csigát. A tűz az égőkeretben égne. Ha lesz kis időm megpróbálom lerajzolni, de akkor lenne értelme, ha a rostélyt ki lehetne vágni.

Ha ez megoldható, akkor a hamuzó ajtót is ki kell alakítani a kazán aljlemezét megtoldva, új ajtót építve.

 

A kazánt el lehetne fordítani, ahogy azt többen felvetették? Mert akkor nem kéne elfordítani a két csigát. Igaz, szerintem elfordítva is jól működne és talán kisebb helyet foglalna. 

Előzmény: kushido 2 (4139)
kushido 2 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4140

Gondolom a Privi egy privát üzenet, de, hogy hogyan küldjem el mikor az e-mail cimed nem publikus nem tudom. Szivesen megnéznék egy reálisan müködő készüléket, amennyiben lehetséges bármikor szivesen eggyeztetek időpontot veled, - nekem tulajdonképpen szinte minden időpont megfelel. Üdv M.J. 06209758051.

Előzmény: Papi100 (4137)
kushido 2 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4139

Üdv tisztelt Forum, Totya3

 

A kérdésekre, a választ ugy tudom megirtam, amennyiben figyelmetlen voltam - bocsánat ujra átnézem az eddigi levelezést.

A kazán képe ugyanaz, mint amit te beküldtél azonban a rostély nem kivehető.

A darálékkal kapcsolatban vidéken láttam azota egy készüléket amelyben mindenféle anyag daráléka volt összekeverve - ez bátoritott, de ha nem szabad müanyagot égetni vagy eltömi9ti a rendszert ezt természetesen kihagyom. A papir égetése volna nagyon fontos, mert ebből van szinte korlátlan forrásom, valamint puha fa, föleg ácsszerkezeti anyagok, tetőlécek, cseréplécek esetleg néha kisebb nagyobb mennyiségű bérben kivágott mindenféle fa anyaga. Mint alább irtam, ha végkép nem megoldható megprobálom a kazánt eladni és egy megfelelőt vásárolni, de ez biztosan nem fog menni  az idén. Ennek ellenére szeretném megépiteni a rendszert még ha naponta kell is kihamuznom. Viszont láttam egy videót ahol a hamu valami vödörben tárolodott a fej tulsó végén - azt hiszem ezzel kapcsolatban volt némi dilemma, hogy mi a termék ami ég. (esetleg zab?) ha jol emlékszem. Megprobálok a kazán gyártojával is kapcsolatba lépni, talán tőle is tudok némi ismeretet szerezni a kazánnal kapcsolatban.

Mégegyszer pontosan lemértem a zadottságokat. A kazán alsó fenéklemeze és a rostély alja között pontosa 15,5 cm a távolság. A rostély 5 cm vastag. a tüztér belső mérete 45*58 cm. Sajnos a rostély nem kivehető.

 

Üdv M.J.

Előzmény: Totya3 (4138)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4138

Szia! Azt is olvastad, hogy a külső fejben nem lehet akármit elégetni? Még a hagyományos fejekben is problémásak a sok salakot, vagy üveges salakot hagyó anyagok. A papír pl. ilyen, rengeteg hamuja van... 

A pillepalackos gondolatodat is elvetheted, mert egyrészt nem szabad ilyesmit elégetni, másrészt az olvadó műanyag mindent el fog tömíteni.

Volt egy csomó kérdésem, amikre nem válaszoltál, mi ennek az oka? pl. a rostéllyal kapcsolatban mi a helyzet? Kivehető, vagy nem a te kazánod képét találtam meg?

Vannak gyárilag olyan kazánok, amiknek eleve ki van alakítva az égető fej helye. Ha vissza olvasol, találhatsz ilyet!

Előzmény: kushido 2 (4136)
Papi100 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4137

Szia!

Én Aszódon élek, van egy rendszerem, ami fele gyári fele saját gyártású. Idén már kb. 430nm fogok vele fűteni + a melegvizet is előállítani (medencének is).

Ha gondolod szívesen megosztom veled személyesen a tapasztalataimat.

 

Dobj egy privit!

Előzmény: kushido 2 (4136)
kushido 2 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4136

Tisztelt murmucbácsi

Olvastam a hozzászolások között azt a megjegyzést melyre most ezt a választ küldöm, milyen rendszer ez az általad emlitett külső égetőfej? Segits kérlek hol találok erre valami leirást fotot, bármit. Jelenleg van fám azt hiszem ezt a telet talán ki tudom vele füteni, legrosszabb esetben néha bekeverem a gázt is de mindenképpen szeretnék egy aprikét égető fejet késziteni, miután talán olvastad az előzőekben leirtak szerint kartont, fát (fenyő) szinte korlátlan mennyiségben tudok beszerezni és az egy apritogéppel tudom apritani. Fürészpor nem áll rendelkezésemre, de van még égethető müanyag (kupak, pille palack stb).

Ha semmiképpen sem sikerül a rendszert összehozni megprobálom eladni a kazánt, a gép kb. 5 éves alig volt hasznűálva én 110,000 ft ért vettem és vennék egy megfelelő kazánt ehhez is kikérném a véleményeteket.

Üdvözlettel M.J.

 

Ps.: Nem lakik véletlenül valaki budapesten vagy elérhető közerlségben, nagyon sziovesen megnéznék müködés közben egy álltalatok leirt rendszert.

Előzmény: murmucbacsi (4116)
ronkovik Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4135

Kösz :)

Kandalló tipusa? A rostély gondolom öntöttvas, mennyire bírta?

Előzmény: Tomiali (4134)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4134

A kandalló eredetileg egy sima 14Kw-os körbe építhető tűztér volt.

Amit átalakítottam vízteresre. Hasonló képpen ég mint a fa mivel ez még félig meddig fa.

De nagyobb a hőértéke.

Frissen vásárolva mivel elég nedves kel neki huzat bőven de ez a fára is igaz.

Én ugy csináltam, hogy vettem próbaként 10 mázsát és egy hétre szét terítettem az udvaron

hogy száradjon.

Miután kiszáradt már lehetett kis huzattal is égetni.

Anyumék fűtöttek vele kazánba abban is jól égett.

Egy rosz tapasztalatom volt, hogy ami nem a rostélyon volt és nem kapott huzatot rendesen az furcsán égett el ugy nézett ki mint az össze száradt mész.

Amúgy elég jól égett és kevés a hamu is.

Előzmény: ronkovik (4129)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4133

Járuk=Járok

Előzmény: Luiggi70 (4132)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4132

Utána járuk a szénnek,és majd kipróbálom

Előzmény: Totya3 (4131)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4131

Szia! Igen, az új fejemre gontdoltam. Ha a csiga elvékonyodva benyúlik az égéstér közepéig, akkor bármilyen anyagot beadagol. Múlt héten toldottam én is meg a csigát, briki59 megoldását látva. Előtte, ha lefojtottam a fűrészport a kezemmel, akkor utána nem tudta kinyomni a motor a betömörödött anyagot. Most nem lehet annyira lenyomni, hogy simán ne induljon neki. A kocka alakú fejeknél eleve benyúlik a csiga, ott ilyen gond nem lehet.

Szerintem hagyományos fejben is jól fog égni először, kérdés, amikor a salak keletkezik, ki tud-e majd tolódni belőle. Ha igen, akkor nem lesz gond. Viszont a nagyobb hőérték miatt magasabb lesz a fej terhelése, lehet, hogy hamarabb szétég. Ha netán kipróbálod, kíváncsi vagyok mi lesz! Az biztos, hogy sokkal kevesebb adagolásra lesz szükség. 

Előzmény: Luiggi70 (4127)
mambru Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4130

Helló Mindenki!

 

Itt a kazánt is oldalajtóval gyártják mint az én kályhámat is(lentebb van kép), hogy lehessen látni mit is csinál a kazánon belül az égető és hogyan terjed a láng.

íüdv.:

Mambru

ronkovik Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4129

Milyen kandallóba?

Mennyire kellett neki huzat, vagy viszonylag "lefolytva" is muzsikált?

Faterom már ajánlotta nekem is , de még nem mertem kipróbálni, Ő egy régi du-ka kazánban égeti, meg van vele nagyon elégedve.

Előzmény: Tomiali (4128)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4128

Igazad van. Én is úgy gondoltam, hogy a hőértéke jó.

Tapasztalatom szerint többet ér belölle 10 máza mint 15 mázsa akácfa.

Az ára pedig beszerzéstől függően fele- harmada.

És sima vízteres kandalóban próbáltam nem beadagolóban.

Előzmény: Totya3 (4126)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4127

Szia !Te most az új fejre, a te kialakításodat érted gondolom. az ív miatt nem lenne nehéz a motornak kinyomni?Visszaégés szénnél gondolom 1 csigás rendszernél sem lenne? Van egy 150 es körüli csigám abba a nagyobb szén  is elmenne. Az lenne a legjobb ha vennék egy zsák szenet próbára,a hagyományos fejbe.

Előzmény: Totya3 (4125)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4126

Szia! Nem a hatásfoka jó, hanem a hőértéke. A hatásfokot sokminden befolyásolja ha ugyanazt a fűtőanyagot nézünk(nem csak azt, hogy szén, vagy fűrészpor, hanem azt is, hogy milyen fajta szén és azon belül is, hogy vizes, vagy nem). Függ a kazán kialakításától(hőcserélő mérete, hagyományos, kondenzációs), a fej elhelyezésétől, a fej kialakításátó, a kilépő füst hőmérsékletétől és sebességétől, a vezérlés módjától és még sok más dologtól.

Előzmény: Tomiali (4121)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4125

Szia! A szén árától függően gazdaságos. Ugyanúgy elégethető az új fejben a szén, mint bármi más, amit be tud vinni a csiga. Semmit nem kell állítani, csak ráönteni és kész. Szóval a szén is hatékonyabban égne, mint ha egy csomót rápakolnánk, de lehet, hogy tévedek. A fa is olcsóbb mint a gáz, vagy a szén, de kényelmetlen, de ha nincs más... :)

Előzmény: Luiggi70 (4120)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4124

Igazából lehet, de ki kéne próbálni. Jó lenne tudni azt is, hogy kisebb teljesítményen hogy dolgozik, mert ekkora lángon, mint a videón, nagyon nagy veszteséggel tüzel. Kisebb lángon pedig nem fogja kihordani a levegő a hamut. Ha csiga tolná be, akkor is eldugulha a cső, ha a hamu üvegesedik, vagy feltolul. Hol jön ki akkor a láng? Igazából nem nyugtat meg az a sok kérdés, ami bennem felmerül. Akkor derülne ki minden, ha folyamatosan menne...

Előzmény: Tomiali (4119)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4123

Nem simán. Fa helyett.

Előzmény: Luiggi70 (4122)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4122

Adagolós módszerral tüzelted? Mert én arra gondoltam.Lehet félreérthetően tettem fel a kérdést.

Előzmény: Tomiali (4121)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4121

Én fűtöttem lignittel igen jó hatásfoka van.Igaz ez még nem szén.

Ami előny piszok olcsó a bányában.

Hátrány elég nedves ezért érdemes tavasszal venni, hogy kiszáradjon.

A másik probléma csak nagy kocsit engednek a bányába.

Így csak nagymennyiséget lehet venni.

Előzmény: Luiggi70 (4120)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4120

Szia! Vajon szénnel mennyire lenne gazdaságos ez a tüzelési mód? Gondolok valami közepes árfekvésű apróbb szemű szénre.Mivel az idén nem igazán sikerült semmi ilyesmit szerzni,pár zsák apríték és fűrészporon kívül csak fa van,de kényelmesebb lenne sz adagoló.

 

Előzmény: Totya3 (4118)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4119

De ha nem pogyogtatós hanem csiga tolja be akkor le is tolja a hamut.

Ez se potyogtatós.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ls382HdJk5k&feature=endscreen

Előzmény: Totya3 (4117)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4118

Szia! Lusta voltam fordítózni, meg olvasgatni :). Én próbáltam árpát égetni, úgy összeállt, hogy a nyelv nem esett le tőle! Utána egybe vettem ki a fejből az egész összeégett vázszerkezetet. Érdekes építmény volt! Egy biztos, hogy ilyen salakos anyagot nem tud gond nélkül égetni egy potyogtatós fej, az biztos. Lehet, hogy a zab nem ég össze...

Előzmény: Luiggi70 (4115)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4117

Szia! Végül is az első videón pont egy külső égető látható. Ezekkel az a baj, hogy nem lehet bármit elégetni benne. Ha megoldható megfelelő tüzelő beszerzése, aminek nincs hamuja, akkor működik.

Kíváncsi lennék, hogy a hetente 20-30liter hamut, hogyan tudná kihordani a fejből a befúvott levegő és ezt fűrészporra értem, nem üvegesedőre, mert az eleve halott ügy, azzal egy órát nem égne...

Előzmény: murmucbacsi (4116)
murmucbacsi Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4116

Sziasztok!

 

Esetleg lehetne Kushido 2 kollega kazánjára egy külső égetőt csinálni.

Így akár a hamuzóajtón, a vizes rostély alá is be lehetne vezetni a meleget és a kazán előtti helyet sem foglalnánk el.

Az egész cucc elférne a kazán mellett, ha van ott elég hely.

Persze így nehezebb megépíteni, meg a költségeket is megdobná a dolog, de valamit valamiért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!