Keresés

Részletes keresés

Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4679
Az erőlevesben tényleg a lé a lényeg, de azért a húst nem kell kidobni, valami salátába vagy szendvicskrémbe azért még jó. Főtt hús: a marha is nagyon finom, de az orjalevest, tyúklevest ti nem szeretitek? Egyébként meg szerintem a legjobb húsleves vegyes húsból van.
Előzmény: valasztopolgar (4675)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4678
Ja, akkor mégsem pucér paradicsompüré:-)
Sejtettem azért, hogy nem hámoztad a konzervet, csak akkor azt úgy írják, hogy hámozottparadicsom-konzerv:-)

Én ilyen szirupgolyót nem ismerek, vagy nem egészen értem, hogy mit akarsz csinálni. Ha olyanra goldolsz, hogy egyszerűen cukorgolyobist szeretnél, akkor gondolom, eljárás, mint a szaloncukornál, és amikor még félig puha, meggömbölygeted.

Előzmény: ribizli (4677)
ribizli Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4677
Nem, teljesen jó ízű, főleg, ha olivaolajat meg fűszereket is teszek bele. Ez a püré csak a tésztára kerül a rátétek alá, nem vastagon.
A konzervet én se próbáltam még hámozni, hacsak a papír leszedése nem számít annak, mert akkor igen. ;-) A paradicsom, ami belül van a dobozban, az szokott hámozott lenni, és pl. gyors tésztamártáshoz jó alapanyag némi fűszerrel összeturmixolva.

A cukorsziruphoz van valami tanácsod?
ribizli

Előzmény: Mulan (4668)
ribizli Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4676
Ugyan, nem rajtad múlt, ne tedd!
(De ne is próbáld ki a receptet. :-) )
ribizli
Előzmény: Törölt nick (4662)
valasztopolgar Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4675
Igen, a darált húsnak nincs is íze. Azt ki kell dobni. A csontot úgyszintén. A főtthúst meg csak marhahúslevesbe teszek. Az erőleves lényege maga a lé.
Előzmény: Mulan (4674)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4674
A máj mindenképp előbb fog zsírral érintkezni, mint bármi mással:-)

Az erőleveshez, húsleveshez valóban hidegen tesszük fel a csontot, darált húst, illetve azokat a részeket, amit nem fogunk főtt húsként megenni, de éppen ellenkező okból: Azért hogy ne kapja össze a felületet, hanem becsületesen főjön ki az íze. (Gondolj bele, milyen ízű lesz az a darált hús, mire kész az erőlevesed: mint a húslében áztatott fűrészpor) A főtthúsnak szánt darabokat pedig a már felforrt vízbe tesszük, épp azért, hogy kapja össze a felületet, és így zamatosabb, szaftosabb főtt húsunk lesz.

Előzmény: valasztopolgar (4673)
valasztopolgar Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4673
ok. Csak azt áruld el, hogy ezt a forró zsíros trükköt, hogyan teszed meg a libahájra felfektetett májjal. Próbáld ki. Pl. nem véletlen, hogy az erőleveshez összekevert marhahúst is, és minden csontot _hideg_ Vízzel kell feltenni. A morzsolt kenyeres tippet köszi, kipróbálom.
Előzmény: Mulan (4672)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4672
Semminek sem tesz jót, ha villával (márhogy beleszúrt villával) forgatják - de szerintem a felületet a forró zsír is összekapja, nem kell ahhoz külön tejben áztatni.

Mondjuk nem részleteztem nálam mikor van "kész" a töpörtyű - ebben a menetben még csak nagyjából, mert a baromfitöpörtyűt nálunk mindenki frissen szereti, tehát csak annyira sütöm ki, hogy közvetlen fogyasztás előtt süssem készre. A megpirítás a májra vonatkozott.

Mi egyébként az ilyen hagymás-májas zsírban kenyérmorzsát is szoktunk pirítani (nem prézlit, hanem másnapos kenyér elmorzsolt belét), az is egy külön csemege.

Előzmény: valasztopolgar (4671)
valasztopolgar Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4671
Azért javaslom a jeges! tejet, mert akkor a felület komolyan vissza tudja tartani az aromát. Ezért nem szabad a marhaszeletet sem villával forgatni.

Már megírtam, mi így hagymázunk:

lemaradt
A máj van készen hamarabb. A zsír egy részét leöntheted, és a maradékban készülhet a töpörtő. Ezt magas lángon kell _ki_sütni. Ilyenkor 2-3 egész hagymát, és egész, hámozatlan _hideg_ (mert nagyon meg tudja szívni magát a zsírral) almát (Jonatán, Jonagold, Idared) is szoktunk beletenni 2, max. három percre (persze nem egyszerre). Ez is csemege nálunk. A tej a végén szükséges.

Előzmény: Mulan (4670)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4670
Mi sem szoktuk tejben áztatni a májat. Egészben én is úgy sütöm, hogy egy réteg felkockázott háj, rá a máj, betemetni hájjal, fedő alatt sütni, míg a hájból zsír meg tepertő lesz, akkor fedő nélkül készre. Az alsó réteg hájra hangulatfüggően jöhet egy réteg felkarikázott hagyma, vagy fölé-köré néhány gerezd fokhagyma.

Sózni mi a baromfimájat is csak a tányérban szoktuk (kivéve, ha szójamártásban párolom, de akkor a felületét megkapatom előbb.

Előzmény: valasztopolgar (4667)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4669
70-80 deka hús, fél kiló krumpli, egy kanál zsír, egy nagy hagyma, egy kávéskanál pirospaprika, egy kisebb zöldpaprika (lehet csípős), egy babérlevél, 8-10 szem bors, egy-két szem boróka, szegfűbors, 1,5-2 liter víz, kb. egy kávéskanál só. Csipetke egy tojás sárgájából. Gyökérfélét mi nem teszünk bele. A húst elkészítjük, mintha pörköltnek indulna, csak "levesnyi" vízzel engedjük fel, megfűszerezzük, főzzük csendeskén. Amikor a hús már majdnem puha (marhánál, vadnál, varjúnál 2-2,5 óra, disznónál, birkánál, nyúlnál 1,5-2, házi baromfinál fél óra is elég, de az nem is lesz olyan masszív...), beletesszük a felkockázott krumplit, ha az is megfőtt, jöhet a csipetke. Nagyon megdobja, ha csont illetve belsőség (szív, máj, tüdő) is fő benne. Szintén nem rontja a dolgot, ha a húst először 1-2 deci vörösboral engedjük fel, és csak azután jön rá a víz, ha azt elfőtte.
Előzmény: moes (4664)
Mulan Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4668
Nem nyers ízű az úgy? Én, ha saját szószom nincs éppen, akkor inkább használok tubusost (igazán elég jó), de pucér paradicsompürét...

Ja én még sose próbáltam konzervet hámozni, nem tört bele a kisbicskád?

Előzmény: ribizli (4660)
valasztopolgar Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4667
Isten mencs megsózni. Előtte 2-3 órát _jeges_ tejben kell áztatni. Én egy kevés szerecsendió reszeléket teszk hozzá. A lábasba kis víz, először libahájat kell tenni, és rá a májat egészben, arra ismét libaháj. Eleinte fedő alatt "párolni", majd fedő nélkül sütni lassan! A tű vagy vékony éles kés próba mutatja az elkészültét. A levágott szeleteket lehet sózni, borsozni, majoránnával meghinteni. Fokhagymát tehetsz a sütéshez, mi is szoktunk. Nem főétel, hanem csemege, általában elő. A maradék több napig eláll, ha gondosan befeded zsírjával. Hidegen finomabb. Sok sikert!
Előzmény: iceberg (4643)
bd Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4666
Bocs, gulyás főzési idő 2,5-3 óra
bd Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4665
moes
gulyás Erdei Ferenc: Néprajzi ínyesmesterség

A szigorúan hagyományos gulyásfőzés technológiája az, ahogyan a gulyások
főzték, ezért gulyás a neve. Ez adja a legízesebb marhahúslevest, s ez a
legegyszerűbb főzési mód . a bográcsba egyszerre bele kell tenni a húst és
a hagymát, hidegen hozzátenni a szükséges mennyiségű vizet, s feltenni a
tűzre. Mindjárt bele lehet tenni a piros csöves paprikát, de sózni,
paprikázni legjobb a felforrás után. És amikor már előrehaladt a hús
puhulása, akkor kell hozzátenni a burgonyát, hogy egyszerre főjön meg a
hússal. Ennyi az egész, így főz az, aki nem ér rá pepecselni, és nem akar
sok mosatlant.

Egy főre 15 dk hús, 15 dk burgonya
1 kg alapanyagra 1-6 dk v.hagyma (1 fej)
2 dk ppaprika (1 ekanál)
2 dk só (1 csapott ekanál)
0.8-1 l. víz

Előzmény: moes (4663)
moes Creative Commons License 2002.01.08 0 0 4664
úgy értem, miből mennyit tegyek bele :-)

az világos, hogy akárhányan esszük, kell bele hagyma, husi, répa, fehérrépa stb...

Előzmény: moes (4663)
moes Creative Commons License 2002.01.08 0 0 4663
alapkérdésem van (szégyellem is magam kicsit): 4-5 emberre mik a hozzávalók a gulyásleveshez?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.08 0 0 4662
fúú, ribizli én most annyira szégyellem magam :-(

(még egyszer ellenőriztem: nincsen semmi zsiradék a hozzávalók között)

hidegtalpu, a Pepparkakor idemásolója

Előzmény: ribizli (4660)
ribizli Creative Commons License 2002.01.07 0 0 4661
Kipróbáltam két rizottó-receptet, ajánlom figyelmetekbe, nagyon finomak!

1. Pikáns sült rizs
12,5 dkg riszt, 2 finomra vágott póréhagymát, 1 apró kockára vágott cukkinit, 4 ek mirelit borsót, 3 ek vegyes sózott, durvára vágott diókeveréket, 2 ek összevágott aszalt sárgabarackot vagy mazsolát összekeverünk, sózzuk-borsozzuk, és 2,5 dl forró vízzel leöntjük. 190°C-ra előmelegített sütőben lefedve addig sütjük, míg a rizs felszívja a vizet.

2. Gombás rizottó dióval
1 kis fej felszeletelt hagyma negyedét, 17,5 dkg apró gombát felszeletelve, 1 zöld almát felszeletelve, 8 fél diót durvára vágva 1 evőkanál olajon párolni kezdünk, sózzuk, borsozzuk, majd 1,5 dl vízzel 10 percig pároljuk. Félretesszük, leszűrjük. 22,5 dkg rizst 2 ek olajon a maradék hagymával megfuttatunk, a zöldségek leszűrt levét és 6 dl zöldségleves-koncentrátumot vagy vizet öntünk még hozzá, és addig pároljuk, míg a rizs magába szívja a nedvességet. Hozzákeverjük a zöldségeket és tálaljuk.
ribizli

ribizli Creative Commons License 2002.01.07 0 0 4660
A pizzatésztára én először kicsit felhigított paradicsompürét teszek először, bár egyszer hámozott paradicsomkonzervvel próbálkoztam, és a pizzériában kötöttünk ki... Vigyázni kell, mennyi leveses dolgot teszel rá a tésztára.

Ellenben kipróbáltam a Pepparkakor receptet, amit valaki ajánlott Ikea-katalógusból, ehetetlen lett sajnos. :-( Először is nem sikerült a cukorszirup előállítása, így egy adag tészta a kukába ment. Megpróbáltam saját kútfőből, annyi vízzel, amennyit felvett, nagyon vékonyra nyújtottam, gyorsan sütöttem, de ehetetlenül kemény lett. Furcsa, hogy a recept semmi zsiradékot nem ad a tésztához, míg a neten találtakban van, valószínűleg ez is gond volt. Még szerencse, hogy csak fele mennyiséget csináltam. :-)

A golyóra főzött cukorszirup-készítésre van valakinek tanácsa?
ribizli

bd Creative Commons License 2002.01.07 0 0 4659
http://www.ruszwurm.hu/m_menu.html

szeretettel
bd

Mulan Creative Commons License 2002.01.07 0 0 4658
Najugye, hogy élesztőt teszel bele és keleszted:-)

De a nudli meg a gombóc, meg a barátfüle tényleg nem kelttészta, hanem krumplis:-) (Ámbátor pl. a krumpliskenyér krumplis is, kelt is:-))

És azután megint más tészta mondjuk a káposztás cvekedli:-)

Előzmény: joy (4655)
Mulan Creative Commons License 2002.01.07 0 0 4657
Nemár, hogy a kenyértészta nem kelttészta:-(
Előzmény: joy (4653)
Ágibági Creative Commons License 2002.01.06 0 0 4656
Hát persze, hogy én milyen mafla vagyok : hiszen azok krumplis tészták!
Szorri - és köszi a receptet!

Á.

Előzmény: joy (4655)
joy Creative Commons License 2002.01.06 0 0 4655
1/2 kg liszt, 1 csomag élesztő, 1 deci tej, 1k kanál cukor, csipet só, 5 dkg olvasztott vaj, vagy 2-3 eka olaj (olíva), alaposan összedolgozva annyi langyos vízzel, hogy olyan puha tésztát kapjunk, mint a hüvelyked alatti párnácskád, és addig dögönyözni, míg el nem válik az edénytől, letakarni megkeleszteni, deszkán átgyúrni, formázni, sütőlemezen pihenteni 15-20 percig, majd sütni!

A nudli, gombóc egészen más (nálunk).

Előzmény: Ágibági (4654)
Ágibági Creative Commons License 2002.01.05 0 0 4654
Hú, ezt a tészta ügyet fejtsd ki légy szíves pontosabban! Én csak egyféle receptet ismerek, abból megy a gombóc, a nudli, a csiga, a biga, meg minden.... :o)

Á.

Előzmény: joy (4653)
joy Creative Commons License 2002.01.05 0 0 4653
Nagyjából!

Én annyit szoktam tenni, elősütöm a sütő aljára tett olajozott fólián kb 10-15 perc alatt, azután kiveszem, mekkenem zsiradékkal, megpakolom, és teljesen megsütöm fölső lángon.

Yaaa, nem kelttészta: kenyértészta, nem olyan, mint a kalácsé...

Előzmény: Ágibági (4651)
y3k Creative Commons License 2002.01.05 0 0 4652
A tesztat kicsit lazabbra szoktam gyurni mint amikor kenyeret sutok.
Előzmény: Ágibági (4651)
Ágibági Creative Commons License 2002.01.05 0 0 4651
Szép jó estét mindenkinek!

Először is boldogságos új évet és minden elképzelhető jót kívánok minden kedves topiklátogatónak!
Én most a házi pizzasütéshez keresek fortélyokat. Tud valaki valami speciális trükkről, amivel garantált a siker? (Nincs csak egy hagyományosnak mondható villanysütőm (max 220°C) légkeveréssel)
vagy csak egyszerű kelttészta, aztán rá a parqadicsom meg a miegymás?

Üdv nektek : Ági

joy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 4650
Bőrös libahájat fedő nélkül, lassan ki kell olvasztani némi mozgatással leragadás ellen, a tiszta zsírt leszűrni, a töpörtyöt pici tejjel meglocsolva lepirítani, egy másik lábasban a tiszta libazsírban a májat natúr megsütni, végül megverekedni a családdal 1-1 falatért.

Nem kell szükséges csak a tányéron sózni, a fokhagymát pirítósra kenni!

Fene, megéhezteeeem!

Előzmény: GPF (4645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!