Keresés

Részletes keresés

Maci Creative Commons License 2000.05.30 0 0 4
Ha költöztök kertbe, azt javasolom, hogy mikor már nincs fagy, ültesd ki a földbe. Én minden tavasszal kirakom őket, ősszel meg beszedem, a gyökerét vissza lehet vágni egy kicsit hogy a cserépbe vagy dézsába beférjen. Macerás, de úgy vettem észre hogy jobb nekik így. Sokat kell locsolni, ha lehet fúrassatok kutat.
Tavaly voltam Szicíliánláttam teljesen pirosat, narancssárgát, rózsaszínnek kb öt árnyalatát. Lehet hogy egymást porozták be, nem tudom hány alapszín van, de gyönyörűek voltak, és cca 5 m-s volt mindegyik.
Előzmény: coold (3)
coold Creative Commons License 2000.05.25 0 0 3
Kedves Éva
szóval köszönöm, végül úgyis ez marad, meg ez is volt, most tartok ott, hogy csak elvétve találok már pajzsosokat, nagy móka, különböző kicsavart beállásokat veszek fel az erkélyen, gondolom a járókelők nagy örömére, viszont így újabb és újabb helyeken fedezem fel a dögöket
asszem nincs nagy gáz, hihetetlen mennyiségű bimbó van mind a két növényen, szerintem, most hogy visszajött a meleg néhány nap és illatár

Maci
az egyik fehér, a másik rózsaszín-pirosas, és a sárga irigység esz egy sárga után, hamarosan beszerzés lesz ebből úgy sejtem, helye is lesz mert költözünk kertbe
bár most ideális igazán nekik, mert esőt nem kapnak, viszont süti a nap rendesen
katicás ötletet megnézzük, kösz

még mindig érdekelne, hogy szerintetek hogy szaporodnak, közlekednek a dögök?

coold a vizivirág

coold Creative Commons License 2000.05.25 0 0 2
Éva, Maci kösz
most rohanok de még ma folyt
coold
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.05.24 0 0 1
A pajzstetuk ellen egy igazán környezetbarát megoldást tudok. Kézzel vagy szivaccsal leszedegetni,ledörzsölni, ha van cérnád hozzá. Persze kapható káliszappan vagy Vektafid nevu olajos lemosó, ezek biotermesztésben is engedélyezettek. Ezzel kell befújni a leveleket vagy azt a szivacsot is belemárthatod.
Előzmény: coold (-)
Maci Creative Commons License 2000.05.24 0 0 0
Üdv leander barát! Hány színben pompáznak?
A levéltetűk ellen és a katicabogarakat szoktam bérmunkáltatni, ha látok egyet már viszem is a dísznövényekre. Ez is hirig, de környezetbarát és hát ennie mindenkinem kell. Próbáld ki.
Előzmény: coold (-)
coold Creative Commons License 2000.05.24 0 0 topiknyitó
szeretettel mindenkinek

lassan kinyílnak a leandereim az erkélyen, bódító illatfelhő várható csendes meleg nyári estéken, úgyhogy és mivel
nem találtam oly topikot mely címében utalna erre a kiváló növényre

LEANDER rajongókat keresek

akik pl tudhatják hogy szaporodik/terjed a pajzstetű, unalmas óráim elűzője, idén legalább 5-6 munkaórát fektettem a tetűvadászatba-eltávolításba
ami határozottan környezetbarát módja a tömeggyilkosságnak, de én a legyeket is inkább óvatosan kiviszem a lakásból, mintsem agyoncsapjam, szóval nem lehetne-e eleve barátságos távolságtartásra rábírni őket, ez érdekelne pl ( be kell valljam ott áll a polcon a DUECI, de nagyon megborultam néhány hete)
d'n'b és v.vera üdv

mander a remix

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!