Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31862

Ősziben most a tafrina (levélfodrosodás) ellen lehet, időben kell megfogni, score v. alfa-solo (ez olcsóbb). A meggyet a virágzás elején (én holnap este felé fogom) monília ellen chorus v. topas-al kell lefújni. Ez ismétlendő a virágzás során akár még 2x is: https://www.novenypatika.hu/145-a-csonthejasok-monilias-betegsege-elleni-vedekezes

Előzmény: Törölt nick (31861)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31861

Sziasztok, segítséget kérnék. Meggyem meg őszibarackom van a kertben, a barack rohadni szokott éréskor, a megy meg moniliás szokott lenni. A lemosó permetezés megvolt. Kell-e permeteznem mostanában a fákat, vagy rá ér a későiekben? A cseresznyelégy elleni védekezést azt mikor és hányszor érdemes elkezdeni?

gombászok Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31860

Lehet még kószapocok is.

Csatornaparton volt kertem, két fámat megrágott valami/valaki. Hasonlóan nézett ki.

Aztán egyszer úszott valami, megszigonyoztam egy vasvillával, lapos farka volt, mint a hódnak.

Máskor a nagy kandúr macskám hozott haza hasonlót.

Előzmény: Ali-bá (31857)
buddhasan Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31859

Köszönöm az információkat!

 

Valószínűleg valami pocok lesz, mert találtam elszórtan lyukakat a talajon. Sajnos a fűben nehéz felfedezni őket.

kmarcell Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31858

Szia. 

 

Igen, tapasztalatlan vagyok. Mospilan-t szerettem volna, de az nem volt. Így ajánlották ezt. Azt olvastam a címkén hogy méhekre veszélyes. Ezért is kérdeztem inkább rá, hogy jutassam ki, illetve mikor. 

 

Igyekszem mospilan - t venni máshol, ezt a boltot meg elkerülöm! 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31847)
Ali-bá Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31857

Azt hiszem vizi-pocok kártétele. https://www.3szek.ro/load/cikk/48649/a_kosza_es_a_vizi_pocok_valaszolunk_olvasonknak

A '70-es években az almáskertemben garázdálkodott, majd 2012-ben a házikertemben rágott ki néhány fát. A legvastagabb 20 cm átmérőjű meggyfa volt.

Ahogy jött úgy el is ment mindkét alkalommal.

Előzmény: buddhasan (31852)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31856

Felénk már 2 hete repülnek...

 

Előzmény: wtman (31853)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31855

Mezei pocok...egérlyuk méretű járatoknak kell lenni a fák közelében.Én is rendszeresen küzdök velük,így nem tudnak nagy kárt okozni.

Előzmény: buddhasan (31852)
wtman Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31854

Mostanában tévedtem ide a fórumra és sok hasznos dolgot olvastam! Ez a poszt is nagyon jó és rendkívül hasznos! Köszönöm!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31847)
wtman Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31853

Szia!

 

Ilyen pusztításra véleményem szerint cserebogár pajor nem képes. A hideg talajban amúgy is inaktívak még. Ez inkább vmi rágcsáló (pocok) kártétele lesz. Nézz körbe nem látsz e lyukakat a közelben!

Előzmény: buddhasan (31852)
buddhasan Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31852

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

A fiatal gyümölcsfáim gyökérzetét valami teljesen torzsára rágja. Az elsőt néhány hete vettem észre, mert egyszerűen eldöntötte a szél. Most már a harmadik fácska van lerágva, szinte minden gyökerétől megszabadítva. Paraszti ésszel azt gondoltam talán cserebogárpajor, de nem vagyok biztos benne.

Kérem adjatok tanácsot, hogy mi lehet és mivel tudok védekezni ellene?

spapda Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31851

Ezen szoktam én is felhúzni magam. Csak itt a fórumon minden hétre jut 2 ilyen gazdaboltos tanács, vajon az országban hány helyen permeteznek rosszkor vagy rossz szerrel az ilyen téves információk alapján? 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31848)
spapda Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31850

Szilvadarázs ellen inkább sziromhulláskor kell védekezni, felszívódóval, mint amilyen az alább emlitett Mospilan. Az Actara maradjon meg inkább nyárra, amikor a méhek már nem látogatják a fákat, a kolléga alább részletes és pontos leírást adott az okokról. Permetezni így is csak napnyugta után, amikor a méhek már hazatértek a kaptárba. Becsüljük a méheket, nélkülük nincs gyümölcs. 

Előzmény: kmarcell (31845)
Jani71 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 31849

Maximálisan egyetértek. Kiválóan helyt állna mondjuk ősszel a levélseprő brigádban...

Vagy árkot pucolhatna... Esetleg télen havat söpörhetne, ha van hó... Effélék...

Úgy bezáratnám a boltját, mint a pinty! Aztán jöhetne a helyére olyan, aki ért is hozzá és akarja is

normálisan csinálni. Sajnos nekem is vannak ilyen tapasztalataim. Falusi gazdaboltban voltam 

szem- és fültanúja, amikor betért a kiskert tulajdonos némi vegyszerért, előadta, hogy levéltetűre

kérne valamilyen szert és simán eladták neki a GOMBAÖLŐT. Már nem emlékszem a pontos névre,

de arra igen, hogy valamelyik szabadforgalmú, mindenhol kapható cucc volt. Várhatta a hatást...

Szerinted mit gondoltam? Vagy másik, kisvárosi gazdabolt (ez még a jobbik eset): a boltos úgy 

keresgéli ki a zöld könyvből a károsító alapján az ajánlható szert (igen, tudom, ki volt már itt

tárgyalva, hogy nem lehet minden gazdabolti eladó növényvédelmi szakember, csak valahogy mégis

olyan furán néz ki). Az egyikőjüknek, aki új kolléga, bevallottan semmilyen vegyszeres tudása nincs.

Az előzőleg tárgyalt díszpintyre lennének még jelzőim, de ezek nem tűrnek nyomdafestéket... 

A legfinomabb is kb. ilyesmi: nyomorult haszonleső gyökér. Grrr!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31848)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.10 0 1 31848

Nagyon berágtam a gazdaboltosodra, simán felnyomnám a NÉBIH-nek, ha tudnám melyikről van szó.

Pedig én is hajlok néha a szabályok "értelmezésére" és nem vagyok önkéntes rendőr, de ez már közveszély okozása, az ilyen ember menjen libapásztornak, vagy gyártószalagra, bárhova, ahol nem kell tanácsokat adni.

Előzmény: kmarcell (31845)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.10 0 3 31847

Ismét egy eset, amikor megvezettek valakit a "gazdaboltban".

 

TILOS most Actara-t használni! Tavasszal a gyomok is virágoznak a fák is.

Az Actara be lett tiltva csak nagyon korlátozottan használható! Sokan ezt a szert teszik felelőssé a mostanában gyakori méhpusztulásokért. Az már csak az én kiegészítésem, hogy alapvetően nem az Actara-val volt a baj, hanem az ész nélküli, szabálytalan használatával! Erre ím a "gazdaboltban felrakják a koronát az emberi hülyeségre... Sírni tudnék!

Szilvadarázs ellen virágzásban kell permetezni, pontosabban annak második felében. Ilyenkor Actara-t használni? Hát hogy?

Egyáltalán hogy adhatnak hétköznapi halandónak I. kategóriás szert? Ráadásul ilyen "tanáccsal"? Teába nem ajánlottak Glialkát? Már ezen sem csodálkoznék!

Legszívesebben az ilyen "gazdaboltot" bezáratnám és még kegyetlenül meg is büntetném! Hogy lehet ilyen tudatlan ember eladó? A növényvédőszer MÉREG!

 

A szilvadarázs ellen jelenleg az egyetlen növényvédőszer a Mospilan. Szabadon hozzáférhető III. kategóriás és még hatásos is! Ezt fújd az Actara helyett! Az Actara-t hagyd meg nyár derekára, amikor jönnek a komolyabb kártevők!

 

A kérdésedből azt látom, hogy kevés tapasztalatod van. Mospilant és bármilyen más növényvédőszert csak napnyugta után, vagy kora hajnalban használj, amikor a méhek nincsenek jelen. Számos beszámoló van, hogy hiába "méhkímélő" egy szer, a lefújt méhet megölik a kaptár őrei.

1. A növényvédőszerek keverhetősége kritikus kérdés! Actara-t ugye már tisztáztuk, hogy NE HASZNÁLD VIRÁGZÁSBAN! Egyszerűen TILOS!

2. A Mospilant pedig TILOS keverni a Folicur Solo-val, mert az egyébként méhkímélő Mospilan méhgyilkos lesz!

3. A Folicur Solo II. kategóriás (zöldkönyves szer). Ehhez megint nem férhetsz hozzá, ismét csak egy pofán verés járna a "gazdaboltosnak".

 

A szilvafát kétszer kell permetezni, 1-2 napos különbséggel. Először Folicur Solo-val (ha már hozzájutottál) a monília ellen. Másodszor jöhet a Mospilan a szilvadarázs ellen.

 

Nagyon kérlek felejtsd el ezt a "gazdaboltot" és még inkább ezt a "gazdaboltost"! Kókler, szélhámos és gazember méregkeverő senkiházi!

Itt szívesen segítünk Neked, ahogy mindenki másnak! Kérdezz ahogy más is teszi! Kérdés előtt javaslom az adott szerek használatára vonatkozó szabályokat elolvasni. Ezek kötelező tartozékai a megvásárolt növényvédőszernek, de az interneten is megtalálhatók egy rákereséssel.

 

Előzmény: kmarcell (31845)
pityu2010 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31846

https://www.syngenta.hu/sites/g/files/zhg316/f/actara-sc-engokirat-mod-04-2-4357-1-2013_1.pdf?token=1511172043

 

Továbbá ez van az engedélyokíratban:"Előírt növényvédelmi technológia: *A méhek és egyéb beporzást végző rovarok védelme érdekében virágzási időszakban és az azt megelőző 5 napon belül nem alkalmazható! Mézharmat vagy virágzó gyomnövények jelenléte esetén nem alkalmazható!"

Előzmény: kmarcell (31845)
kmarcell Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31845

Sziasztok!

 

Szilvadarázs ellen vettem rovarölő, Actara SC-t, ezt ajánlották a gazdaboltban.

Mikor érdemes kijuttatni, fővirágzásban vagy sziromhulláskor?

Ha esetleg fővirágzásban, akkor keverhetem folicur solo - val?

 

Segítségeteket előre is köszönöm! 

Mariska néni Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31844

Köszönöm.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31836)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 -1 0 31843

Dél körül itt is meleg van már, de reggel fagy volt ma is, tegnap is, kb cm körüli jég lett a vízen ,a macskát megbírta ,dérrel .

Előzmény: arpad-lajos (31842)
arpad-lajos Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31842

Ma délután 2-kor 23 C.

Előzmény: kavicsos64 (31841)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31841

Ilyen meleg van felétek ? Itt befagyna a szívókája ((::!!

Előzmény: arpad-lajos (31838)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31840

Nem kell még nincs is levél szinte ! A Chorust fújd mert hidegek vannak reggel .

Előzmény: Gábézi (31837)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31839

A felső 15cm vagyhogy írták már csak 41% nedvtartalom van, ez már kritikus esetnek számít, aszály van már most ! Lucernát vetünk épp csak olyan száraz a föld mint a góbi sivatag ! Amíg le lehet kaparni kézzel addig csont száraz a föld ! Az olyan 8cm kb .

Előzmény: spapda (31827)
arpad-lajos Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31838

Nagy örömünkre elkezdtek mozgolódni a poloskák a szamócák között.

Gábézi Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31837

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni. Meggyet szeretném permetezni virágzáskor a monília ellen és az lenne a kérdésem hogy ilyenkor is tehetek e a permetléhez levéltágyát, vagy ez ilyenkor kerülendő?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31836

"Monilia és különösen levélbetegségek (brumerilla, levéllyukacsosodás, levélfoltosság stb) ellen. Levéllyukacsosodás ellen megelőző hatású, virágzás előtt. Tavasszal és szüret után használható. Nem triazol típusú, azzal érdemes váltogatni."

Előzmény: Mariska néni (31833)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31835

Igen, jó rá!

Ha ezt a virágzás kezdetén juttatod ki, akkor a későbbi levéllyukacsosodás ellen is jó megelőző szer.

Előzmény: Mariska néni (31833)
spapda Creative Commons License 2020.04.09 0 2 31834

Nem "nincsen ráírva, tehát nem jó"

 

Elnézést, hogy próbáltam segíteni és időt szánni arra, hogy megértessem: a kérdéses hatóanyag nem való tafrinára.

Előzmény: taormina001 (31829)
Mariska néni Creative Commons License 2020.04.09 0 0 31833

Kedves Pacsepa! Most fedeztem fel a Mirage-45 üvegcsémet. Jól emlékszem, hogy monília ellen is ajánlott? És még mi mindenre jó?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!