Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

matuka10 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 973

activtct Creative Commons License 2014.01.23 0 0 972

 

 

 

Sziasztok! 

Még mindig az Astra vezérléssel 1.4 16 V (Ecotek) kapcsolatba ami váltás kori már a ruha G a többi vegyes. csak nem sikerül a vizpumpa pozicionálás!!!!!!

 

Valaki tudna segiteni ?????? Amit én vettem a vezérlés szettbe abba sima Dolz pumpa van nincs pozicionáló furat ! Az eredeti ami az autóba volt,S amit balfácán modon nem jelöltem össze csere elött az is olyan!!!! Automata feszitő koppra elöfeszitve , de vagy 1.5 cm hiányzik !!!!!

 

Valaki azt állitotta hogy függöbe kell lenni a pumpa hiányzó iv szélének! De melyik függöhöz képest! Motor hossztengely?? Az általa emlitett jelölés a blokkon nem látható!  Valszinü felrohadt?!

 

Valaki????????  Tudna segiteni  Mozgássérült kombi  nagyon hiányzik!!!!      Köszönöm

matuka10 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 971

A vízpumpát nagyon meg kell nézni,ha olyan van benne aminek a szélénél az egyik felfogató csavarnál van egy kis kivágás(nem tud elfordulni a pumpa) ,akkor csak olyat szabad bele tenni.

 

Szíjfeszítés se mindegy ,hogy hogyan csinálja az ember .

Előzmény: activtct (970)
activtct Creative Commons License 2014.01.21 0 0 970

Sziasztok hármas HELP!

 

A családba bekerült egy állitólag G astra, 1998 -as ?! Elkövettem azt a hibát hogy a vezérlést szétkaptam mint floki a lábtörlöt mondván mivel ismeretlen az előélet vezérlés csere!  Mindent megvásároltam összes szimering vizpumpa görgök szij. 162 fogas szij .s kb 2.5-3 cm miatt képtelen vagyok feltenni!!!!!!!!!!

 

Vizpumpa beállitva amennyire lehet a fötengely sikjába az automata feszitö amennyire lehet a pumpa alá! (lehető legkevésbé tolja a szijat a pumpa s a fötengely között). S akármit csinálok megmarad a 2.5-uszkve 3 centi minusz!!!  Valaki tudna segiteni????  Nekem a vizpumpa gyanus de ugye az öntés meghatározza hogy hova állithatod. A legalsó pontra van állitva ahol a legközelebb van a fötengely sikjához, onnan mint a régiek már fesziti a szijat. Egyébként lehet a Dolz pumpa esetleges hibája??? Valaki járt már igy ???  Várom megtisztelő válaszotokat, köszönve a segitséget!!!

SebyHun Creative Commons License 2014.01.19 0 0 969

Sziasztok!

 

Vásároltunk egy 1997-es Opel Astra F 1,6 16V típusú személygépkocsit. Eddig Opel kocsink nem volt ezért keresek Budapesten, megbízható szerelőt aki kézbe venné a kocsit és amit szükséges azt cserélje ki, javítsa.

 

Eddigi problémák:

Rádió nem megy, megnyomom a bekapcsoló gombot ami elkezd világítani, de hang nincs.

A vezető oldali ülést cserélni kell, az oldal támasz eléggé gyenge már.

 

Illetve természetesen a kötelezőket szeretném megnézetni.

 

Ajánlatokat az e-mail címemre várok.

 

Üdvözlettel:

SebyHUN

 

zs_pisze Creative Commons License 2014.01.13 0 0 968

Üdv mindenkinek.

Van egy nagy feladványom :-) Nagyon örülnék ha valaki tudna valami okos dolgot mondani a következőkre nekem.

Nos.

2002 -es 1,2-es G astra

Tünetei:

hidegebb időben ( 5 fok alatt) az első indításkor beindul rendesen, majd 1-2 másodperc után leesik a fordulat 5-600 közé és dadogva leáll. A következő indításnál már semmi baja.

A következők lettek már megoldva rajta

- fojtószelep kitakarítva

- trafóhíd csere

- gyrtyák csere

- hőmérséklet jeladó csere

 

a hiba továbbra is fennáll.

Kaptam olyan lehetőséget, hogy kipufogó szelep,de nem értek vele egyet mert amikor meleg a motor akkor már szépen csendesen és simán jár.

Kérem segítsetek.

Emailem: kovacs.zs.janos@citromail.hu

XBF Creative Commons License 2014.01.09 0 0 967

Üdvözlök mindenkit!                                                                                                                                               Nagyon hasznos hibajavítási tanácsokat olvastam.Sikerűlt megoldani, F Asztrám megoldhatatlannak látszó hibáját.Köszönet,taisanyi56,2011.04.25.kei javítási ötlete alapján.Külön köszönet a fényképért.

btibi66 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 966

Sziasztok!

Van egy 1999-es opel f astrám, aminél olyan hiba lépett fel ami lehet, hogy egy tanulmányúttal is felérhet.

Az autó simán indul, majd amikor rákapcsolom a világítást azonnal megáll, és kép se hang. semmi nem világít, csak a belső világítás halványan. Hol keressem a hibát?

fickó30 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 965

Sziasztok..

 

Kedves Opel Mágus.. Ha bp körül elérhető vagy, megköszönnék egy elérhetőséget, mert szeretném ha ránéznél az autómra, elvileg nekem is laza a láncom, mert melegen folyamatosan csörög. Lehetséges, hogy cserélni is kell, úgyhogy mindenképpen szükségem lenne egy hozzáértő szakértőre :)

Előre is köszönöm.

Előzmény: opel mágus (941)
matuka10 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 964

Én is kipufogogáz visszavezető(egr) szelepre gondolok,ha nem akartok rákölteni feleslegesen először dugozátok le a visszavezető szelepet. Az EGR szelep alatti tömités ,helyére csináljatok alu lemezből egy zárt tömitést.

Előzmény: Laca014 (934)
obameg Creative Commons License 2014.01.03 0 0 963

Szia!

 

Tudnal elerhetoseget adni,ha bpn praktizalsz?

 

zoli@jeszrend.hu

Előzmény: opel mágus (907)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.29 0 0 962

Írj egy levelet

Előzmény: ctrketto (961)
ctrketto Creative Commons License 2013.12.29 0 0 961

Sziasztok. 

 

 

2004es opel astra g 1.7cdti hibám van.

 

Kb.4 hónapja tart az autó 4es és 5ös fokozatban produkálja h 3200fölé nem engedi a fordulatot. 

 

Ennek köszönhetően elég lusta országúti forgalomban.

 

Kezdte motor diagnosztika lámpával felvillant elaludt mostmàr az nincs van cserébe szerviz lámpa állandóan. :)

 

Indításkor néha megtorpan a motor de nem áll le és csak egyszer teszi.

 

Kiolvasták a hibát nyomás érzékelő hiba, de aki megnézte az autót nem vállalja a javítást.De annyit mondott gondoljam meg kihez viszem, mert lehet valaki célirányosan tudja a hiba okát és azt cseréli Csak!! ki vagy nekiáll tippelgetni és vagy bejön vagy nem...ez anyagilag nem túl jó lehetőség. 

 

Ő az utóbbi szerelő lett volna ezért nem vele javittatom.

 

 Ha valaki járt már így vagy tud megbízható szerelőt(Bp.és környékén)

 

Kérem segítsen. ...Köszönöm

 

Bagi Erika Creative Commons License 2013.12.15 0 0 960

Köszönöm szépen.

fogat6 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 959

Gyanús, hogy az utasteret fűtő radiátor, vagy annak a csöve ereszt. Ha szerencséd van egy tömítés csere kell csak.

 

Előzmény: Bagi Erika (958)
Bagi Erika Creative Commons License 2013.12.14 0 0 958

Sziasztok! 2004-es évjáratú Opel Corsa autómban nedves a padlókárpit a jobb oldalon. Ez mitől lehet? Egy hete jelentkezett a probléma, miután a kocsiban fel lett töltve a fagyálló és meg volt az olajcsere.  Segitségeteket előre köszönöm.

Glast Creative Commons License 2013.12.11 0 0 957

Kedves Njoeker!

 

Nekem is ugyan ez volt. 2006-os G Astra. Azt figyeltem meg, hogy a műszerfal világítás kapcsolója lehet érzékeny, mert amikor elsötétült minden kicsit tekertem rajta le és fel és akkor megint visszatért a fény. Nálam annyi plusz, hogy lehetséges hogy a hátsó lámpák is elaludtak ezzel egyidejűleg, mivel mögöttem jöttek kocsival és később ezt jelezték. Én is gondoltam, hogy szerelőhöz viszem, de ha nem produkálja akkor a problémát akkor hiába. Márkaszervíz mit mond vajon?

 

Üdv: Glast

Előzmény: njoeker (952)
matuka10 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 956

A fojtószelepházat és a szívócsőt egy kis gumicső köti össze ,ha kireped a gumicső akkor nincs megfelelő fojtás és ezért pörög fel a motor.

Előzmény: Tymmo (936)
Áldott Ferenc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 955

Nem hiszem hogy az lenne. Valami elektromos gond lehet mert amikor indítok akkor az egész müszerfalon rezegmozog minden mutató....

Qkorica Creative Commons License 2013.12.10 0 0 954

Ékszíj?

Előzmény: Áldott Ferenc (953)
Áldott Ferenc Creative Commons License 2013.12.07 0 0 953

Sziasztok. Próblámám van amiben segítségeteket kérem. Opel astra G 2002 1.4 benzin. Menet közben csökkent a teljesítmény, 5 sebességben lefulladt  2-es 3-asban alig ment. Alapjáraton csak pár henger ment. Gyertya gondra gyanakodva cseréltem őket de utána nem indul a kocsi csak kerreg vagy recseg. Mintha nem forgatná a motort vagy nem is tudom milyen hangja van. Tud valaki nekem segíteni mi lehet a baj?

njoeker Creative Commons License 2013.12.06 0 0 952

Tisztelt fórumozók!

 

2008-as G Astra problémával fordulok hozzátok.

 

Teljesen kiszámíthatalan módon a világítás bekapcsolásakor időnként világít, máskor nem világít a műszerfal és a középkonzol, érdekes módon a világításkapcsoló körüli részek világítanak mindig.

 

Ez több problémát is okoz:

1. Sötétben nagyon zavaró, mert ha az ember rápillantana a műszerekre, akkor hosszú idő kell a szemnek, mire átáll a saját fényszóró és a szembejövő autók fénye után a sötét műszerfalra. (A tompított világítás és a reflektor mindig működöt eddig, függetlenül attól, hogy a műszerfal világít-e vagy sem.

2. Amikor a műszerfal nem világít, akkor nem üzemel a ködlámpa és a bekapcsolva hagyott fényszóróra figyelmeztető hang sem. (Üzemel viszont a lámpa dölésszögének állítása.) A ködlámpa igen fontos volna, épp a napokban utaztunk nagy ködben, amikor elindultunk, jó volt, és a köd kellős közepén megint megszünt a fénye. Ez egyből látszik, mert kialszik az ikonja a műszerfalon.

(Nem akarom bonyolítani, de olyan szitu is akadt már, hogy bár elaludt a műszerfalvilágítás, mégis ment a ködlámpa, a lényeg, hogy többnyire inkább nem megy.)

 

Autóvillamossági műszerészhez elvittük már, amikor leálltunk az autóval, akkor épp nem világított, de mire a műhelybe álltunk, megint jó volt, erre viszont azt mondta a műszerész, hogy így nem tudja kimérni a hibát.

 

Tapasztalt már valaki ilyet?

 

Minden ötletet köszönök előre is.

 

Njoeker

q.zsolti Creative Commons License 2013.11.25 0 0 951

üdv segítséget kérek.

tempomat kapcsolót tettem az astra h-ba. Mivel benne van a program csak aktiválni kell. Működik is jól. Ott rontottam el hogy később tudtam meg hogy kell CIM modul megbontása nélkül kart cserélni.  A kipörgés gátló hibát jelez nem is működik. Hibakódot törölni nem tudunk. Ami befolyással lehet rá :   kormányszög elfordulás nincs kalibrálva. Ezt a hibakódot sem tudjuk törölni.    Elképzelhető hogy valamit elfordítva raktam össze a CIM modulban?  kapcsoló tökéletesen működik minden funkciójában. 

Milyen megoldást tudna valaki javasolni.   Köszönöm.

Qkorica Creative Commons License 2013.11.24 0 0 950
Előzmény: 8x57js (949)
8x57js Creative Commons License 2013.11.22 0 0 949

Hello! Tegnap a nagy autó keresgélés közepette egy REMÉLEM logikus döntés mellé tettem le a voksomat. Vásároltam egy takarékos Astra CARAVÁN G 1.7 DIT -t

 

Olyan kérdésem lenne, hogy ugye a gyári méret a 185/65 15 vagy 195/60 15

Alufelnit szeretnék majd nézni de hogyan változik az ET szám ha mondjuk 6 vagy 6,5 vagy 7col széles az alufelni. Köszönöm!  Nagy segitség lenne.

opel 1.2 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 948

Szeretnék egy kis segítséget kérni van egy 9éves Opel astra G 1.2 autom.Keveset használom,van úgy hogy egy hétig sem ülők bele. Garázsba tárolom.Hidegen mikor indítom azt veszem észre a motor egyenletlenül jár pár másodperc múlva ez megszünikNem volt mégsemi cserélve benne.Milyen hibára gyanakodjak?Segitséget kérek!!!!!!

ukran11 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 947

Sziasztok!kellene egy kis segítség!! 
1.7 CDTI  125 Le motor.2009.06 !!!alapjárat ingadozik és néha fél perc után lefullad!!jöttem haza fele kb 20 km megtétel után menet közben megáll a motor(!!) nagy nehezen megállok,elforditom a kulcsot és pöcre indul!!mitől lehet ez??előre is köszi ! 

SantaLaci Creative Commons License 2013.11.20 0 0 946

Sziasztok!

 

A 2005-ös G Astra-mom olyan pronlémát vettem észre, hogy először jobb oldalra az irányjelzés kihagyott, a relé gyorsan kattogott.

Arra gondoltam, hogy kiégett egy izzó...nem.

Ha a kormányt mozgattam, volt amikor elkapta és normálisan működött az irányjelzés (nagyon ritka)

Mostanság, már jobbra szinte sosem tudok indexelni és úgy veszem észre, hogy a balra való jelzés is kezd vacakolni.

Mit gondoltok, mi lehet a hiba?

Qkorica Creative Commons License 2013.11.12 0 0 945

Ellenőriztesd a fékrendszert.

Előzmény: zsadnok1 (944)
zsadnok1 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 944

Sziasztok!

Most találtam a fórumra. Van egy Astra G 1.4 16V 2008-as évjáratú gépkocsink, amit nemrég vettünk. Nekem inkább csak idegesítő bajom van, mivel egy sípoló hangot hallok néha ami minden rendszer nélkül néha elhallgat néha előjön.

Az asszonyka már messziről tudja, hogy érkezem, mert ilyen sípoló hangot más kocsi a környéken nem ad ki magából.

Teljesítményileg nem érzek semmi gondot. Semmi hibajelző nem világít. Mi lehet ez a hang?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!