Keresés

Részletes keresés

tamás31 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 56456

De bizony negativot,beleirni hogy eladta masnak!

Előzmény: droford (56454)
V63-017 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 56455

Negatívot semmiképp sem, hiszen kártalanított.

Előzmény: droford (56454)
droford Creative Commons License 2015.07.01 0 0 56454

Az eladó nem küldte el a terméket, érdeklődött többször is a megérkezéséről, én jeleztem hogy nem kaptam meg.

Visszafizette a vételi összeget önként, arra hivatkozva hogy nem ő küldi a terméket na meg a szokásos sablon szöveg....

Kérdésem hogy ilyenkor milyen visszajelzést illik adni???

Ballószögi Creative Commons License 2015.06.30 0 0 56453

okés,kösz..

szóval az a gondom,hogy ha bezárom a régi e-mail cimem,és újra indítom megint a regisztrációt a régi e-maillel,de már az új bankszámlaszámmal akkor -függetlenül az e-bayes jó előélettől-újra holdingra fogja rakni az összegeket...hiába vagyok verify...szerintem.

 

További érdekesség,hogy ha osztrák bank számla lesz megadva,hogy fogadják még el-hybrid megoldásként-a magyar cimet?!..mert az nem változik.

 

Ha új emailel regelek,akkor megint csak hónapokig holdingon az összeg....apropó,hogy tudnám változtatni a német ebayen,hogy az összegek az új email payal accounra menjen?

 

Néztem,de nem tudtam megváltoztatni sehol..

 

További érdekesség,hogy ha bezárnám a régit,és még nem nyitom az újat,vajon az esetleges közbeni eladások utáni pénz hova megy?..Vagy kiirja az eladónak,hogy nincs élő account?

 

Előzmény: t.lantos (56452)
t.lantos Creative Commons License 2015.06.30 0 0 56452

Az ebayes eladoi torteneted az ebay accounthoz tartozik, es nem a paypalhez. Magyarul cserelhetsz siman mogotte pp-t.

De amugy nem kotelezo, hogy az ebay es a pp email azonos legyen. Nekem sem az, mert anno regisztraltam a pp-re (mert lehetett), aztan kiderult, hogy fizetni azt meg nem lehet vele magyaroknak.

Le van sz.rva, reg elvan. Aztan egyszercsak zaroltak, es kozoltek, hogy ezekkel az adatokkal soha tobbet az eletben nem regisztralhatok. 0 forgalmu szamla volt :)

Na igy valt kulon a ket regisztraciom.

Ha nagyon gonosz vagyok, akkor azt mondom, hogy meghagyod a regit is, csinalsz egy ujat, ahol a neved forditva, szamlad osztrak, a cimre meg esetleg csinalj egy tartozkodasit, es akkor az se stimmel.

Az eletben nem jonnek ra, hogy 2 accod van. (emlekeim szerint az csak 1 lehet, ebay lehet tobb is).

 

Ha a megszuntetes mellett ontesz, akkor a kartyakat mindenkeppen torold ki elobb a pp rendszerbol, illetve az ebay-pp osszekapcsolasat is szuntesd meg.

A hold az ebay miatt van, nem a pp miatt. Ha sajat webshopbol arulnal, akkor nem lenne. Mert ez esetben ugye hogy irhatna elo, hogy elgyen mondjuk minimum 25 US eladasod, ha oda nem is arulsz. Az a .com-os ebay miatt van.

 

Viszont az uj szamlaval elni fog a kuldes/fogadas limit, amig nem leszel verified.

Illetve jol gondold meg a bezarast, ha netan neked is egy osregi personal accountod van.

 

B megoldas: ha most premier (esetleg personal) accountrol nyomod, akkor csinalhatsz egy business acoountot is, mert azt viszont szabad.

 

Előzmény: Ballószögi (56450)
Ballószögi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 56451

Jártam Én is így,VAS-gépet rendeltem,

 

de most már mindig az Angliai címemre kérem,ott senki sem foglalkozik,mit rendelsz,mennyiért Kinából,

még mindig jobban megéri ismerőssel Eu-n belül Mo-ra küldetni utána,mert a vám rugalmas U.K-be.

Előzmény: John Zero (56449)
Ballószögi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 56450

Lanti bácsi,vagy nálam okosabb kollega,

Egy kis segítség kellene megint.

 

Most van itt az idő,hogy bezárjam a Paypal accountot.

Beszéltük már sokszor,hogy borzasztó rossz árfolyamon váltanak,magyarként csak forintot hajlandóak utalni magyarországi bankba.

 

Nyitottam egy bankszámlát a határtól pár száz méterre,Ausztriában.

Nem olyan egyszerű váltani,mert CSAK magyar,és amerikai bankszámlát adhatok meg,tehát nem tudom hozzá adni az új-osztrák-bankszámlát!

 

Azt tanácsolta a helpdesc,hogy zárjam be-szüntessem meg-a magyar paypal accountot,és nyissak egy újat osztrák bankszámlaszámmal.

Sok minden kérdéses:

Én meg akarom tartani az e-mailemet,ezért nem jöhet szóba,hogy új számlát nyitok,mert akkor új email reg kellene,de Én a régi e-mailemet akarom használni.

 

-az összes pénzt utaljam át a régi magyar paypal számlámról a magyar bankszámlaszámra,és szüntessem meg az összes debit,credit kártyám hozzéférhetőségét?

 

-ha nyitok egy új-már osztrák bankszámlaszámmal-és a régi emailel,vajon a jó reputációm(jó eladó,megbízható az Ebayen)elvesztem??....tehát megint hónapokig holdingoltatják a számlán?

 

Hogy tudom váltani a legegyszerűbben a bankszámlaszámomat úgy,hogy országot váltok?

köszönöm

 

 

Előzmény: t.lantos (56441)
John Zero Creative Commons License 2015.06.29 0 0 56449

"Rendeltem az ebay-en autodiagnosztikai kábelt, mely delphi névre hallgatott, és a vámon "közvetlen vámfelügyelet alá vették" és elrendelték az árú megsemmisítését, mivel a termék szellemi tulajdonjogot véd."

 

Igen, erről én is hallottam, gyakori eset, említették a Citroen C5 fórumban is. Állítólag "utaznak" erre a vámosok.

 

Előzmény: vti00 (56445)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.06.28 0 0 56448

Ismerem a fizetési procedúrát, de nem lehet választani, és semmilyen opciót nem enged, de majd megpróbálom a .de-ről is, hátha tényleg az a baj... 

Ismerem az utalás költségeit, beállításait, rendszeresen utalok magánszemélyeknek, cégeknek is :) 

Előzmény: foveon (56447)
foveon Creative Commons License 2015.06.28 0 0 56447

jartam mar hasonloan en is. a megoldas az volt hogy beleptem az ebayre es ott inditottam a fizetest, pont ugy mintha pp lenne csak epp fizetesi modnak az utalast valasztottam. ezt kell vegignyomogatni es a vegen kiirja az osszes utalasi adatot. azaz utalni nem itt fox csak igy adja ki az adatait. valami olyan is volt meg hogy csak a .de-n ment a .com es .uk csak irogatta hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladoval.

amugy nem tom mennyire szamit neked, de az iban utalas penzbe kerul, alap hangon 2e ft de siman kitalaljak hogy "pontositani" kell es radobnak meg par ezrest... 

 

 

Előzmény: Borzolt kedély :) (56446)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.06.28 0 0 56446

Segítséget szeretnék kérni :)

Vásároltam valamit és az eladó szólt, hogy már elküldte a banki utaláshoz az adatokat, ott van az ebayes felületen.... 

Német eladó, nem nagyon szeretik a paypalt, nekem meg mindegy... 

Szóval utalnék, de nem látom, hol vannak az adatok.. némelyik régebbi vásárlásomkor ez nem volt gond, de most akárhova pöttyintek, nem jön elő és már másodszor kérdezek rá, mindig azt mondja, hogy OTT van.. 

HOL??? :)))

vti00 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 56445

Sziasztok!

 

Rendeltem az ebay-en autodiagnosztikai kábelt, mely delphi névre hallgatott, és a vámon "közvetlen vámfelügyelet alá vették" és elrendelték az árú megsemmisítését, mivel a termék szellemi tulajdonjogot véd. Valaki járt már így, van bármi eselyem, hogy megkapjam? A delphi matrica nem volt ráragasztva az árúra...

 

Köszi a választ előre is.

 

 

radikál Creative Commons License 2015.06.23 0 0 56444

Big thx!

Eleddig tényleg elkerültek a minimáláras ebay aukciók.

Mellesleg egy nagy fasság...

Előzmény: t.lantos (56443)
t.lantos Creative Commons License 2015.06.23 0 0 56443

200-at. Aztan ha kozben valaki licital meg 200 fole, akkor a lepcsovel ugrabugral.

Előzmény: radikál (56442)
radikál Creative Commons License 2015.06.23 0 0 56442

Magyarán ha $100-on áll a licit, a mimimálár $200 én ráteszek $500-at akkor ha nem érkezik magasabb licit akkor $200-at (+licitlépcső) kell fizetnem?

 

Előzmény: t.lantos (56441)
t.lantos Creative Commons License 2015.06.23 0 0 56441

Barmennyit teszel ra, ha nem eri el a minimalarat, akkor nem nyered meg.

Ha a licited minimalar feletti, akkor a licit a minimalarra fog ugrani, es onnan lehet tovabblepdelni, a megszokott szabalyok szerint.

Előzmény: radikál (56440)
radikál Creative Commons License 2015.06.23 0 0 56440

Ősrégi vagyok az ebay-en de még sosem licitáltam minimáláras aukcióra.(fasság)

Jó lenne tudnom, hogy itt is úgy működik mint a vaterán?

Tehát ha áll monjuk $100-on a licit én ráteszek 500-at akkor 500-ért nyerem meg?

Tehát nem úgy mint a normál licitnél, hogy az alattam lévő megmagasabb ajánlat (+ 1 licitlépcső) ugyi???

peler Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56439

Kinéztem egy terméket, meg akartam venni, ilyesmi hibát dobott "seller's PayPal account is unable to accept your payment at the moment". Ilyenkor kellene látnom valahol a fizetésre váró cuccot? Mert az ebay oldalon a purchase history nem mutatja. Nem akarom újra megpróbálni, nehogy kettő legyen esetleg belőle.

Előtte egy másik cuccot megvettem, ott simán végigment minden, az látszik is a historyban, hogy fizetve. Ez viszont nem látszik, és nem tudom, hogy az ebay teljesen elfelejtette valami hiba miatt az egész tranzakciót, és nyugodtan megpróbálhatom újra, vagy ez nem tanácsos, mert lehet, hogy a tranzakció ott bolyong az ebay rendszerében valahol és felbukkan majd később?

peler Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56438

Köszi, a kereső valóban forintot mutat. Az tévesztett meg, hogy a főoldalon a reklámok dollárban írják az árakat, és ezért nem próbáltam a keresést.

Előzmény: bombaba (56437)
bombaba Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56437

Felesleges kérdés, login nélkül dollárban, loginnal Ft-ban mutatja az árakat.

Próbád ki.

Előzmény: peler (56436)
peler Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56436

A kérdés arra vonatkozik, hogy amikor a héten próbáltam (login nélkül) akkor forintban voltak kiírva a dolgok, most meg valamiért login nélkül csak elmenve az oldalra minden dollárban látszik.

Előzmény: peler (56435)
peler Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56435

Nekem a .com-on dollárban írja ki. Valamit át kell állítani, hogy forintban írja ki?

Előzmény: sjohn (56434)
sjohn Creative Commons License 2015.06.21 0 0 56434

...tán attól, hogy a magyar eBay már több, mint egy éve megszűnt?...a .com.on, ha belépsz, forintban írja ki az árakat...

Előzmény: peler (56433)
peler Creative Commons License 2015.06.20 0 0 56433

Van olyan, hogy ebay.hu domain, ahol forintban írja ki az árakat? Egy-két napja mintha még ment volna, de most ha beírom, hogy ebay.hu, akkor átírányít az ebay.com-ra. Mitől lehet ez?

PermanentDestructor Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56432

Kérlek, majd számolj be a történtekről, kíváncsi vagyok rá, mi lesz a vége. Egyébként az ebay/paypal az eladó pénzéből igyekszik kártalanítani.

shark9 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56431

Hát több mint 21 nap, de elvileg az ebay is kártalanít. két nap alatt eladott vagy 25 rádiót.

shark9 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56430

Május 26, elvileg belefér. 16000ft volt a nyuszi.

PermanentDestructor Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56429

Mennyibe került a rádió nyuszi?

Előzmény: shark9 (56427)
PermanentDestructor Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56428

Kínai?

 

Elvileg a zűrös eladók kiszűrése érdekében 21 napig nem fér hozzá az összeghez. Ha ezen túl vagy, az gond lehet. Ha esetleg másokat is átvert, ami valószínű, ha gyorsan jelzed, hogy átvert, lehet némi esélyed. Egy próbát megér.

Előzmény: shark9 (56427)
shark9 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 56427

Hát a csávó közben már nem ebay felhasználó. Van azért esély? vagy már nincs? Csak pozitív értékelése volt neki. igaz csak 13.

Előzmény: PermanentDestructor (56426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!