Keresés

Részletes keresés

carlos80 Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 6684

Előzmény: carlos80 (6683)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 6683
  • Igen, ez a térkép jobb, mert pl. a Mentawai szigetek erősen maláriafertőzött, amit sok térkép nem jelöl.
Előzmény: W.L. (6682)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6682

En ennel ezerszer reszletesebbet toltottem fel.

De ha lusta vagy megkeresni, en sem fogom. :-)

Előzmény: CarlaG (6680)
CarlaG Creative Commons License 2019.06.25 -2 0 6681

 Ez pedig egy táblázat arról, hogy milyen oltásokat javasolnak Indonéziában. A többségük nem sima utazóknak van, hanem speciális helyzetekben.

CarlaG Creative Commons License 2019.06.25 -2 0 6680

 Ezt pár hete fotóztam a legújabb évkönyvből az egyik oltóközpontban.

Előzmény: carlos80 (6675)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6679

Malaria ugyeben keresd vissza a forumra 1-2 eve feltoltott reszletes terkepet.

Előzmény: carlos80 (6675)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 1 6678

Vezetore elsosorban a ceremoniak miatt van szukseg, mert nelkuluk nehez ezek holleterol tudomast szerezni. Szerintem kisebb merteku allatvagasok az eskuvon is lehetnek.

 

Sangirbol elsokent pont Siaut ajanlottam volna.

Hosszu hajout? Az en szememben az rovid. Ezt ertettem a konnyu megkozelithetoseg alatt. Manado kikotojebol a varoskozpontbol naponta mennek arra hajok, este indulva reggelre ott lennetek. A reszleteknek Manadoban erdeklodhettek utana.

Előzmény: carlos80 (6677)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 6677

Rammang-rammang-nál egy napot tervezünk a barlangi túrára meg csónakázásra, majd megyünk Toraja-ba. Mivel kisgyerekkel leszünk, se bikák leölése, se egyéb szertartás nem szerepel a terveinkben(esküvő lehet). Inkább túrázva (gyalog vagy motorral) derítenénk fel a helyszínt és nem biztos, hogy feltétlen vezetővel, pont ezért. Olvastam, hogy sok a látnivaló, e szerintem majd magunk próbáljuk felfedezni. 

Előzmény: mona-lisa (6676)
mona-lisa Creative Commons License 2019.06.25 0 1 6676

Szia 

Rammang-Rammang szerintem is csak pár óra. Mi anno Makassarbol mentünk egy egynapos túra keretében arrafelé egy kört. Nyugi volt nagyon békés hely, szép is de hamar be lehet járni.

 

Torajahoz egy tanács, nem tudom hogy ide szerveztél e már vmit.

Próbáljatok reggel korán indulni mindig, akár kocsi vagy moci mert délután tuti esni fog és nekem a táj sokkal érdekesebb volt mint a sok sír meg koponya. Mi túrázni csak keveset tudtunk mert vagy elerendt az eső vagy  a túravezetőnk nem vette figyelembe az igényeinket. (Azért még ide visszamennék szivesen.) Elég fura ficko volt, nem is ajánlom. Igazabol a 2. nap után mi már totál besokaltunk, nekem volt h már konkrétan ki se akartam szállni a kocsibol. Nyomasztó volt h minden a halálról szól. Inkább kávéztam volna egyett a szép kilátást bámulva de nem engedte. Ez nyilván személyes vélemény :)

Az dobta fel nagyon az egészet hogy végén elmehettünk egy eskvöre ami szuper jó volt kárpotolt mindnért, azóta is emlegetjük. Meg is bocsátottam a kávázást így a pasinak.

Előzmény: carlos80 (6660)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 6675

Az eredeti tervekben szerepelt a Karangetang, de végül kivettük a hosszú hajóút miatt, de persze helyben még alakulhat.  A könnyű elérhetőség mit takar, illetve abban tudnál segíteni, hogy a maláriahelyzet Sulawesin hogy alakul, mert eléggé ellentmondásos információkat kaptam. 

Előzmény: W.L. (6674)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 1 6674

Lore Lindu szerintem erdekes. Nemcsak a megalitok miatt, hanem eldugittsaga miatt is.

Togean ellenben brutal turistas es szerintem tulertekelt.

De 4 hettel mindketto beleferhetne.

Esetleg Mamasa is.

 

Togean helyett vulkanrajongokent a Sangir-szigetek nem erdekelnek?

Kb nulla turizmus, aktiv vulkanok, es konnyu elethetoseg Manadobol.

Előzmény: carlos80 (6672)
mona-lisa Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 6673

Köszi szépen!

Előzmény: W.L. (6669)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 6672

Köszi WL! Időközben lett még egy hetünk, így már négy héttel gazdálkodhatunk. A héten megpróbálom összerakni a teljes időtervet, hogy látható legyen, mi férhet bele. Mi a Lore Lindu kihagyásán gondolkoztunk, mert önmagában a megalitokért nem tudom, hogy megéri-e felmenni. 

Előzmény: W.L. (6671)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6671

Kozben atszamoltam a napjaitokat, es a tervezet mar igy is eleg szoros.

Tangkokot mindenkepp kurtitsatok meg, es en megfontolnam Togean kihagyasat is.

Korallokra jobb Bunaken kornyeke, es Togean elerese is eleg idoigenyes lehet.

Persze ha kihagyjatok, akkor egy jo hosszu buszut lesz Palu es Manado kozott, ami megszakitasara igazan kezenfekvo helyek sem kinalkoznak.

Előzmény: carlos80 (6660)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6670

Illetve ez a regi szama tovabbra is el, ezen hivhato es SMS is atmegy, de WA nincs hozza:

 

+62 852-1982-2935

Előzmény: mona-lisa (6668)
W.L. Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6669

Elvileg ez az uj WA szama, probalkozz:

 

+62 813-1441-6154

Előzmény: mona-lisa (6668)
mona-lisa Creative Commons License 2019.06.24 0 0 6668

Sziasztok,

 

Továbbra is próbálom szervezni a novemberi pápuai utunkat.

Sikerült emailben lealkudnom 9,5M-ról 5,5M-ra 2 főre (3D2N) a  Baliem Valley túrát szóval úgy döntöttünk megyünk és nem keresünk alternatívát. Biztos lesznek még meglepetések de kiindulásnak nem olyan rossz talán :) Idő szűke miatt nem akarunk úgy oda menni hogy nem vár senki.

 

 

 

Most a Misool és Gam szállásokkal foglalatoskodom.

Probáltam konkaktálni a Yaganan Island HS-t de emailre nem válaszol hosszú hetek óta. Többször is írtam.

WhatsApp pedig nem megy át +62 821-9882-4445

Járt erre valaki mostanában?

carlos80 Creative Commons License 2019.06.18 0 3 6667

Igazad van, a vége lemaradt, bár igazából itt már csak pihenni voltunk. Ha Padang közelében jártok, szerintünk az egyik legjobb tengerpartot a Bungustól csak hajóval elérhető, egymástól karnyújtásnyira lévő Tin-Tin és Rimba Ecolodge bungalói adják. A két kis öböl habár csak 100 méternyire van, és száraz lábbal át lehet sétálni, teljesen más élményt nyújt. Míg a Tin-Tin indonéz tulajdonú, a Rimba francia. Árban és szolgáltatásban teljesen hasonlóak, de azért mindenképp érdemes kipróbálni mindkettőt, mert a tulajok hozzáállása a vendégekhez ég és föld. Míg a helyi nagyon közvetlen és hihetetlenül barátságos, addig a francia hideg és merev. Az utóbbi amúgy korallok visszatelepítésével foglalkozik, így a tenger egy részén nem csak a „halál” látható. Se térerő, se bolt, csak a természet, ami itt vár. Az ellátás teljes körű (reggeli, ebéd, vacsora). A hegyre van egy rövid ösvény, amin lehet túrázni. Teljesen megfizethető áron lehet velük hajózni a környékbeli lakatlan szigetekre, illetve kisebb falvakba, ahol helyi kézműveseket lehet meglátogatni.

Előzmény: W.L. (6666)
W.L. Creative Commons License 2019.06.17 0 0 6666

Apropo nem fejezitek be a szumatrai utleirast?

 

Irjatok majd errol is, de inkabb tomorebben, velosebben, hogy konnyebben be tudjatok fejezni. ;-)

Előzmény: carlos80 (6664)
W.L. Creative Commons License 2019.06.17 0 0 6665

Tangkokoban egy reggeli es egy delutani turan vezetovel jo esellyel minden lathato allatot latni fogtok, es ha tobb napig maradtok, akkor is ugyanazt a par fajt latjatok, max tobbet, kozelebbrol. 

Lore Lindu latogatottabb reszein tenyleg inkabb csak a szibrokat es a falvajat lathatjatok, allatokat nemigen. Utobbiakra jobb a parkkozpont kornyeke, de ott is inkabb csak madarak esetleg koboldmakik. Allatokra Tangkoko sokkal jobb, mikent az eszaki Bogani Nani Wartabone NP is. 

Togeanon allatokra Malenge volt jo, makakokkal es babiruszakkal. Bahoirol nem tudok semmit. A korall meg elegge szet volt bombazva, Bunaken jobb volt a tenger alatt.

A kiszemelt utvonalatok a sziget leglogikusabb igy legnepszerubb turistautvonala.

Egyelore csak Lore Lindu ami kicsit odebb van a fo csapastol, ti ennel kalandosabbak szoktatok lenni!

Előzmény: carlos80 (6664)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.17 -1 0 6664

Köszi a javaslatokat, átnézzük. A Tangkokora az állatvilág miatt szántunk több napot, de majd helyben derül ki, hogy mennyit maradunk, a Lore Lindunál több helyen írták, hogy nem olyan jó az állatvilág, leginkább a megalitok érdekesek. A Togean szigeteken még keressük a helyet, ha esetleg van javaslatod (a pálmatolvajok miatt mennénk főként) azt szívesen vennénk. Nekünk Bahoi-t javasolták, ami egy kutatóközpon. A tenger élővilága itt elég jó, főként, hogy dugongok is vannak.

 

A repülés szempontjából mi Makassart céloztuk meg (18 ezer az Air Asia), majd tömegközlekedéssel fel Manadoba és onnan jönnénk vissza repülővel. Így költséghatékonyabb,

Előzmény: W.L. (6662)
cav004 Creative Commons License 2019.06.17 0 1 6663

Szia Carlos!

 

Rammang-rammang 1-2 óránál többet is megér szerintem, igaz, nem sokkal. Egyrészt ott van a barlangtúra (ez már 1-2 óra), majd csónakkal is érdemes bejárni a karsztformációkat. Ezt egy nap alatt simán le lehet zavarni, nyugisan. Este szoktak vonulni denevérek, ez lehet, hogy szezonfüggő.

Nektek be fog jönni a környék, tele volt gilisztákkal, pókokkal :) 

Ez egy jó kis szállás:

https://www.tripadvisor.co.hu/Hotel_Review-g3365789-d12871624-Reviews-Rammang_Rammang_Eco_Lodge-Maros_South_Sulawesi_Sulawesi.html

Ha megbeszéled, kijönnek bárhova érted, minket hajnali 3-kor is felvettek a buszról. Reggel barlangtúra, majd csónakázás, aztán másnap reggel utaztunk is tovább.  

Északon Tangkoko bogarazni remek lesz. Itt is a hajnali és az éjszakai túra kihagyhatatlan, de fárasztó. Te tuti napközben is be fogsz menni a parkba. :) Az 5 nap viszont sok szerintem, hacsak nem tudsz bent aludni, de akkor is. Sajnos napi belépős, illetve azt nem tudom, hogy a napi belépőddel guide nélkül mozoghatsz-e, nálunk holtszezonban nem volt nagy jegyellenőrzés. De egy jó guide a túrákhoz megéri, hihetetlen mennyi állatot megtalált a miénk. 

Maga Manado egy napot sem ér meg, szerintem ne oda tegyétek a bázist. Tomohon-Tangkoko-Bunaken, közben akár kocsival is átvisznek. 

Üdv,Petra

Előzmény: carlos80 (6660)
W.L. Creative Commons License 2019.06.14 0 1 6662

Ramang2 1-2 oras program, nem tobb.

Esetleg Bantimurung adhato hozza, hogy 1 nap legyen.

Lore Lindu onmagaban meger tobb napot, aztan az oda- es tovabbutazassal Togeanra is tobb nap kell.

Tangkokora eleg 1 nap is.

Ha beleferne valahogy, Mamasa is erdekes lenne.

Illetve a Sengkang melletti Danau Tempe is erdekes.

Előzmény: carlos80 (6660)
fornit1 Creative Commons License 2019.06.14 -1 0 6661

Én is nézegettem Manado-t, de miután mind KL-ból mind Szingapúrból 100k huf felett láttam retúrjegyeket csak, annyiban is hagytam.

Előzmény: carlos80 (6660)
carlos80 Creative Commons License 2019.06.14 0 1 6660

Szia WL!

 

Rég nem jelentkeztünk, de mivel bő egy hónapunk maradt, belevetettük magunkat a Sulawesi utunk szervezésébe.

 

Az utazást leszámítva kerek három hetünk lesz a szigetre, amit a tervek szerint Makkassar-Manado irányba, délről északra kereszteznénk a szigetet. Az utunk főbb állomásai és a rá szánt napok:

 

Makassar-Rammang-rammang (1)-Tana Trojana (3)-Lore Lindu-Togean (4)-Tangkoko (5)-Tomohon Lokon-kráter(1)-Tomohon-Soputan vulkán(1)-Bunken (3).

 

Persze ez egy elég gyenge tervezett, de ezzel az időbeosztással próbáljuk kivitelezni. Az északi részen Manado felől csillag túráznánk. Ha esetleg van ötleted, amit mindenképp bele kell vennünk, vagy ami kihagyható, örömmel vennénk.

 

Üdv, Tamás

CarlaG Creative Commons License 2019.06.04 -1 0 6659

Köszi. Nagyon sokba kerül, az orvos ajánlotta, de még körbejárom kicsit, mennyi az esélye annak, hogy ezt elkapja az ember.

Előzmény: W.L. (6658)
W.L. Creative Commons License 2019.06.04 0 1 6658

En nem.

Előzmény: CarlaG (6657)
CarlaG Creative Commons License 2019.06.02 -1 0 6657
Sziasztok! Aki hosszabb ideje él Balin vagy Indonézia területén, tőlük kérdezném, hogy beadattak-e maguknak az oltást japán encephalitis ellen?
Kittim Creative Commons License 2019.05.12 -1 0 6656
Hat, remelem, hogy mielobb ossze tudjuk ezt hozni. De az mar biztosan latszik, hogy iden ez mar nem fog beleferni. :/
Előzmény: W.L. (6655)
W.L. Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6655

Csak nem lesz meg vegre a mar regen emlegetett kelet-javai ut?

Esetleg valami massal kombinalva...

Előzmény: Kittim (6653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!