Keresés

Részletes keresés

BFeri53 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3381
Szia kaamilla!

Okos dolgokat írsz a napló vezetésről, de be is kellene tartanod.
Az orvosoknak úgy sincs idejük alaposan kikérdezni a beteget, enélkül meg nem lehet diagnózist felállítani, csak gyógyszert lehet felírni.

A hátadat próbáltad masszíroztatni? Javult tőle?

üdv BFeri53
Előzmény: Kaamilla (3370)
BFeri53 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3380
Kedves samaky!

Nincsen olyan betegség, hogy "szívritmuszavar", ez csak egy tünet, ahogy a láz is.
Minden mindennel összefügg. Az okot kell felderíteni. Legalább 10 féle oka lehet a szívritmuszavarnak. Ha félsz, akkor a félelemtől állandósulhat (a stressz és a félelem adrenalin alapú szívritmuszavart okozhat).

Bemutatkozásul írhatnál pár szót magadról.
Milyen fajta ritmuszavart tapasztalsz, mert sokféle van?
Milyen életkori csoporthoz tartozol?
Vérnyomásod,pulzusod rendben van?
Szedsz, szedtél gyógyszereket?

Jól értettem, hogy reggel vannak ízületi fájdalmaid (sarkad)? Társul-e hozzá duzzanat?

Mit vizsgáltak 1 hétig a kórházban és milyen diagnózist feltételeznek?
Gondolom EKG-t és laborvizsgálatot is csináltak.
Rendben van a húgysav érték, májfunkció, pajzsmirigy hormon a vérben?
Vannak-e emésztési problémáid?
Milyen irányokban vizsgálódnak tovább (alaposan) az orvosok?

A különböző "szív"gyulladásokat a vérből ki lehet mutatni.
Ne legyél begyulladva, ha a dokik kiengedtek a kórházból, akkor reméljük, hogy nem vagy súlyos beteg. Szív ultrahangod is OK. Ennek örüljél!

üdvözlettel BFferi53

Előzmény: Törölt nick (3379)
fajdkakas Creative Commons License 2009.11.14 0 0 3378
Szia Kaamilla!


Új vagyok még itt és ne haragudj, hogy téged szúrtalak ki, de hasonló lehet a problémám.
Magamról annyit, hogy 48 éves férfi vagyok és hasonló tüneteket
tapasztalok magamon. Korábban már volt ritmuszavarom és kezelgettem is, jelenleg
napi egy szem Concort szedek.
Az utóbbi elmúlt egy hónapban én valami hasonló remegést érzek néha
a szívemnél, valami hasonlót mint amikor egy végtagnál az izom egy
pillanatra megremeg. Ez kb. 1/2 másodpercig tart és nincs sem ekkor sem pedig
utána hevesebb szívverés vagy légszomj. Érdekes módom mikor fizikai
munkát végzek (sajnos ritkán)akkor nem érzek semmit, majd a pihenési
szakaszban érzek néha egy kis remegést. Nekem van olyan, hogy napokig nem érzem, majd egyszer csak előjön. Nem dohányzom, nem iszom, próbálok egészségesen táplálkozni, igaz egy cseppet túlsúlyos vagyok.

Most voltam vérvételen minden jó csak a kálium alacsony. Nosza
megolvastam az Interneten a kálium hiányt és megtudtam, hogy többek között a
szívre is van kihatása, méghozzá a ritmusnál. Ezért elhatároztam, hogy kálium gazdagon fogok táplálkozni.

Szeretném megkérdezni neked is hasonló tüneteid vannak? Te hogy állsz a káliummal?

Üdvözlettel jó egészséget kívánok

e-mail-ben is írtam, de nem tudom, hogy azt olvasod-e

Előzmény: Kaamilla (3371)
szüpi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 3377

Üdv BFeri. Sziasztok.

 

Valóban a Mária tövis magból nehezebben oldódik ki a hatóanyag.  Ezért javasolta  a Herbáriában a hölgy, hogy előtte áztassam be. No én meg félbe is vágom. Így már hatásos, hiszen a tea ízén is érezni hogy benne van az "anyag".

A Pannonhalmi szívnyugtató teából  napi 3 filter a javasolt de csak max 2 hónapig kúraszerűen fogyasztható.

Figyeljetek, nem kellene a Herbária Zrt-tól egy kis támogatást kérnünk? Ha már így promótáljuk a termékeit???

További szívremegés mentes szép napot Mindenkinek.

 

Szüpi.

Előzmény: BFeri53 (3375)
Sandy girl Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3376

Sziasztok!

 

Napi hányszor ajánlott inni a Pannonhalmi Szívnyugtató teát?

Sajnos hajnalban megint arra ébredtem, hogy "remeg" a szívem, persze nagyon megijedtem újra. Pedig már azt hittem többet elő sem jön.

Bár tegnap elég stresszes napom volt.

BFeri53 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 3375
Sziasztok!

Olvastam mindent.

Nem panaszkodom.
Mostanában kevesebb a szabadidőm. Talán hétvégén írok.

A Mária tövis tea helyett a kapszulát ajánlom, mert a hatóanyag vízben (teában) nehezen oldódik. A kapszula hatásosabb és nincs vele macera.

üdv. BFeri53
Előzmény: szüpi (3374)
szüpi Creative Commons License 2009.11.03 0 0 3374
Szia Kaamilla.
Köszönöm érdeklődésedet...
Nos én kocogni szoktam heti 3-4 alkalommal kora tavasztól késő őszig, mostanáig. Ilyenkor - mivel elég hamar megfázik a torkom, meg sár van odakint - átváltok esti sétára. A kocogás távom 4 km, a séta 6 km. Az biztos, hogy használ jó lesz a vérnyomi plusz relativen kevesebb ritmuszavart észlelek.
A ritmus zavaros időszakok nálam nagyon különbözőek. Van amikor félévig semmi aztán félév folyamatos kalimpálás.
Most - nem akarom elkiabálni - tehát most, napi egy-egy kis remegés amit érzek. Mondtam Nektek, hogy a Herbáriában lehet kapni egy tea keveréket??
A neve: Pannonhalmi szívnyugtató tea. Próbáljátok ki, nekem használt. Ja meg B Feri javaslatára Mária tövis magból készült teát is iszok.
Tényleg mi van Ferivel?
Feri, reméljük jól vagy.
Kaamilla, Te milyen kardiológiai gyógyszereket szedsz?
Üdv. Szüpi
Előzmény: Kaamilla (3371)
storker1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3373
tevele 3356-os kommenre válaszoltam
Előzmény: storker1 (3372)
storker1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3372
Én javasolnék egy szív UH-t annak kizárására hogy esetleg nem-e mitralis prolapsus okozza a tüneteidet.
Kaamilla Creative Commons License 2009.10.28 0 0 3371
Szia szüpi !
Az alább írtakat neked is szántam, az biztos, hogy a mozgás nagyon fontos. Te mennyit szoktál mozogni, sportolni, és milyen időszakonként jön elő ez a remegés? Üdv. Kamilla
Előzmény: szüpi (3369)
Kaamilla Creative Commons License 2009.10.28 0 0 3370
Szia Sandy girl !
Talán emlékszel rám, én voltam az aki rádtaláltam a szívremegésemmel, mert azt hittem, hogy egyyedül csak én vagyok így, mert ezt másképp tényleg nem lehet megfogalmazni. Most én rendben vagyok, de nálam is váratlanul előjön, mikor már úgy gondolnám, hogy rendbe jöttem. Nem tudom kideríteni az okát, de azért mindíg szedek valami nyugtatót, ezt úgy értem, hogy gyenge valerianát, vagy validolt, vagy pl. most Sedacur-t ez mind gyógynövényes nyugtató, mert szerintem ez egy akaratunktól független neurotikus jelenség. Talán kellene egy naplót vezetnünk, hogy van e valami előzménye, van e valami történés, akár pszihés, akár fizikai fáradtság. A mozgás, s sport valóban jót tesz, bár rendszeresen én sem tudom ezt megtenni, de próbálkozom. Majd írd meg, hogy változott e, ez az állapot, és kiválthatta e valami, vagy semmi sem történt körülötted, és ennek ellenére? Üdv. Kamilla
Előzmény: Sandy girl (3368)
szüpi Creative Commons License 2009.10.25 0 0 3369
Szia Sandy Girl.
Én is ebben a cipőben járok, mint Te.
Ugyan ez elmúlt időszakban nem voltak remegések, zavarok, vagy csak nagyon kicsik alig érezhetők, de ma délután beindult a verkli. Ráadásul az ebéd utáni pihenő közben...na mindegy szerintem nekünk így kell leélni az életünket.
Kedves Sandy. A Herbáriában lehet kapni pannonhalmi szívnyugtató teát, meg Mecsek érelmeszesedés elleni teát. B. Feri javaslata alapján igyál Mária tövis főzetet is. Nekem használnak, ugyan macerás az adagokat elkészíteni ( Mecsek napi 1, pannonhalmi napi 3, Tövis napi 1 tea ) de bevált.
Délután futottam 4 km-t nagyon jólesett. Mindig azt mondom magamban, ha a szívemnek baja lenne, azért nem menne így a sport.
Az egyik orvos mondta hogy neki volt egy sportoló páciense, aki ha nem mozgott eleget, mindig arytmiák gyötörték.
Remélem a többiek jól vannak. Üdv. mindenkinek.
Szüpi
Előzmény: Sandy girl (3368)
Sandy girl Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3368

Sziasztok!

 

Ez a fránya szívremegés érzés, két hónapig csendben volt, erre éjszaka megint arra ébredtem fel, hogy "remeg" a szívem.

Pedig már azt hittem többé nem jön elő, nagyon ijesztő érzés.

Ti hogy vagytok?

szüpi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 3367
Kedves B Feri.
Nagyon, nagyon köszönöm jó tanácsaidat, és megfogadom őket.
Elmegyek egy újabb vérvételre ( egyébként is esedékes nemsokára ) és ha jók az eredmények megbeszélem az orvossal az adagok csökkentését. A trigliceridem 0,9 és valóban összekevertem a két értéket, az összkoleszterin 4,2 a HDL 1.33.
Ma voltam masszőrnél és amikor azt az ominózus csigolyát masszírozta, kijöttek a könnyeim....Lehet itt a ritmuszavar oka????
Nagyon igazad van a májjal kapcsolatban is, hiszen az egész gyógyszer "ármádia" az ő nyakán van. Ezt azért mondom, mert a doki is említette az Zocor szedés kezdetén, hogy - majd meglátjuk, hogy bírja a máj ezt a procedúrát!!!- Tehát Mária tövissel védjük...
Külön köszönet a ritmuszavarokkal kapcsolatos 4. pontodnak...Valóban úgy van ahogy mondod, leírod!!
Végezetül a futás az inkább kocogás nálam a házunk mögötti réten. A vázamat szerintem így nem veszem igénybe, na és jó a cipőm.
Kedves Feri. Nem akarom tovább igénybe venni türelmedet nagyon köszönöm válaszaidat. Bárcsak az orvosok is jobban utánanéznének a betegségek hátterének és nem csak felírnák a sok-sok pirulát!!!
További jó egészséget kívánok Neked és minden kedves Fórumos társnak.
Szüpi
Előzmény: BFeri53 (3366)
BFeri53 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 3366
Kedves szüpi!

Hálistennek a 25 év nem igaz, de a 46 sem sok.
Még legalább 40 évet rá kellene tenni, és nem mindegy hogyan!

Néhány témakörről írok most.
1.) Koleszterin. Úgy néz ki, összecserélted a HDL-t az LDL-el. Nézzed meg lszi a leletet. Ha igazam van, akkor minden rendben van és nem indokolt Zocort szedni. Mi van a trigliceriddel?
Egyébként is a koleszterin hisztéria gyenge lábakon áll. A vérben lévő koleszterin pillanatnyi adat, attól függ, megvolt-e a 12 órás éhom és miket ettél az előző napokban. Egyébként gondolj bele, van benned 6 liter vér. Vadásznak a vérben lévő koleszterinre és nem foglalkoznak a tested többi szervével, szövetével, sejtjével!
Most ebbe ne menjünk bele.
Azt írja egy amcsi orvos, hogy mindenfajta sztatin (zocorban is az van) különösen veszélyes.
Egyébként nálam életmód váltással fél év alatt 22%-al csökkent a koleszterin mindenfajta szer nélkül!

2.) Húgysav, tritace, concor
A concor ellenjavallt magas húgysav értékeknél. Dokid nem tudja?
Nem kritikusan magas a húgysavad, de tény, hogy magasabb ( VOLT fél éve, amikor 10 kilóval nehezebb voltál). Épp ideje egy új laborvizsgálatot csináltatni. Érdekes lenne tudni, hogy a tritace szedése előtt magas volt a húgysav, vagy nem?
Diétával karbantartható. És nem árt egy kis Mária tövis kapszula sem a májad támogatására.

3.) Gerinc
Pont a lapocka magasságban lépnek ki a gerincvelőből azok a szimpatikus idegrostok, amelyek a szív-és aorta működést szabályozzák-serkentik.
A manuálterapeuták (csontkovácsok?) megfigyelték, hogy a kezelés "mellékhatása" a szívritmuszavar megszűnése! Jó lenne egy jó szakemberrel megnézetni és helyére tenni a dolgokat! Ha sikerül rendbe tenni, akkor gerinctornával rögzíteni kell a jó állapotot. Az izmok segítenek a gerincnek.
Ha már a gerincről van szó, pár szót a futásról. Szakemberek leírják, hogy a futás fokozottan igénybe veszi a vázszerkezetet. A lábak terheléséről most ne beszéljünk, de a legjobb futócipő sem tudja leamortizálni aszfalton a gerincet érő rázkódást (főleg, ha elmozdult csigolyád van!). 160 cm felett különösen veszélyes. Minél magasabb vagy, annál veszélyesebb. Sokkal egészségesebb az 5 km futás helyett 5 km tempós gyaloglás. A vérnyomást is csökkenti, lemértem! A 46 éves szívnek is jobb a gyaloglás, mint a futás.

4.) Extrasystole és akarat
Az "extra" egy nagyon alattomos dolog. Ez is egyfajta ördögi kör.
Ha az ember minél többet idegeskedik miattuk, minél többet fél tőlük, annál sűrűbben jönnek, mivel idegi alapon is előfordulnak. Ezt én is tapasztaltam!
Tudatosítani kell magadban, hogy az "extra" pont az a kutya, amelyik ugat, de nem harap. Ha nem figyelsz oda rájuk, ha nem ijedsz meg minden mellédobbanástól, akkor egy idő után megunják. Ez elég hosszú idő is tud lenni.
Segít a figyelem elvonás. Nálam bevált a vacsora főzés, amit szeretek csinálni.
Én főzök, a nejem asszisztál, közben beszélgetünk.
Az a jó, ha az embernek minél kevesebb ideje van magára figyelni.
Biztos észlelted, hogy jó társaságban ritkábban jönnek elő az extrák!

Jó egészséget! BF





Előzmény: szüpi (3365)
szüpi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 3365
Kedves BFeri53.
Nagyon köszönöm válaszodat a ritmuszavaraimmal kapcsolatban.
Mivel régóta olvasom e fórumot és egy kicsit megismertem felfogásodat a témával kapcsolatban, és borítékolni tudtam volna hogy lebeszélsz a műtétről. Tanácsodat megfogadom, és megpróbálok másképpen megszabadulni hűséges arythmiás társamtól. ( Vagy legalábbis távolabb tartani magamtól...)
Nos, a kérdésedre válaszolva 46 éves vagyok a koleszterin szintem 4,2 ( HDL ) 1,33 (LDL) egyedül a húgysavam ami magas ( 462 ) egy félévvel ezelőtti vér vizsgálat alapján.
Azt hiszem, hogy hallgatok Rád és fokozatosan csökkentem a gyógyszer adagokat. A Tritace szedésénél a doki is mondta, ha a vérnyomi alacsony, szedhetek kevesebbet is. Ezek szerint el is lehet hagyni. Naponta mérem a vérnyomásom, tehát a kontroll meg van. És a tájékoztató valóban írja a mellékhatásként a szív ritmuszavart!!
Mellesleg a legutóbbi EKG vizsgálatnál, amikor besokalltam ritmus tekintetében a háziorvos simán felírta a Concort. Ki sem váltottam... ( Tritace, Zocor meg még Concor... és aztán még mi??? )
Kedves Feri. Valóban ritmus zavart okozhat a gerinc elváltozás?
No, csak azért mert a masszőröm sokszor mondja hogy a két lapockám közötti magasságban ki van mozdulva a csigolyám...
Üdvözlettel: Szüpi

Előzmény: BFeri53 (3364)
BFeri53 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 3364
Kedves szüpi!

Mennyi a vérnyomásod? Mennyi a koleszterined? Mióta szedsz gyógyszereket?

Nem írtál semmit magadról. Ha jól találgatok, 25 éves fiatalember vagy.
Ha ez igaz, akkor megdöbbentő, amit írtál.

Ha most ezeket a gyógyszereket szeded, akkor 50 évesen, 60 évesen mit fogsz szedni? ÉLETED VÉGÉIG GYÓGYSZEREKET AKARSZ SZEDNI?
A Tritace betegtájékoztatója:"Gyorsabb szívverés, szabálytalan vagy heves szívdobogás"
Nincs kizárva, hogy a panaszaid hátterében a gyógyszerek mellékhatása áll.
Ezek a gyógyszerek előbb, vagy utóbb károsíthatják a vesét, májat, hasnyálmirigyet, így tartósítva a magas koleszterin szintet, vérnyomás és a szívpanaszokat. Ezt hívják karbantartásnak? Ezt ÖRDÖGI KÖR-nek hívják!

Olvastam, hogy hazánkban naponta 22 ember hal meg gyógyszer mellékhatások következményében.

A rádiófrekvenciás ablációval óvatosan kell bánni!
Veszélyes beavatkozás.
Az abláció előtt megkeresik a "kóros" gócokat.
Képzeljed csak el. A működő szívedbe a fő ereken keresztül bedugnak egy elektródát, elektromos "ütésekkel" próbálnak előidézni szívritmus zavart. Ez egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Akkor hiába volt az egész emberkínzás. Ha sikerül, megszüntetik a gócot.
Lehet valami nyoma az egész beavatkozásnak, sérülhetnek az érfalak is.
Egy sikeres beavatkozás nem garancia arra nézve, hogy 5-10 éven belül nem alakul ki egy új góc.
Egy svéd rokonom szívkatéterezés következtében húnyt el. Pedig csak a szívét akarta megvizsgáltatni!

NE ÁRTS!
A beavatkozás kockázata nagyságrendekkel nagyobb a napi 112 korai szívdobbanásnál! Egy tisztességes orvos biztos nem javasolná!
200 extrasystole per óra még normális.

DE A LÉNYEG AZ, HOGY A SZÍVRITMUS ZAVARNAK LEGALÁBB 10 FÉLE OKA LEHET, EBBŐL CSAK 1 LEHETSÉGES OK A SZÍV INGERÜLETVEZETŐ ROSTJAINAK RENDELLENES MŰKÖDÉSE. SEMMIT SEM ÉR A ROSTOK, GÓCOK KIÉGETÉSE, HA A MÁJ, VAGY A GERINC, VAGY A HIPOTALAMUSZ, VAGY PAJZSMIRIGY, VAGY EMÉSZTÉS, VAGY AZ IDEGRENDSZER, VAGY GYÓGYSZERMELLÉKHATÁS OKOZ SZÍVRITMUSZAVART.
JÓZAN ÉSSZEL GONDOLKODJATOK, MIELŐTT MŰTŐASZTALRA FEKSZETEK.






Előzmény: szüpi (3362)
BFeri53 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3363
szia!

Persze én nem tudhatom, hogy fiú vagy-e, vagy lány!!!

1.)
A fiúknál 18 és 22 év között hormonális változások zajlanak le.
Ez is egyfajta változó kor.
Ennek különféle tünetei lehetnek, köztük kisebb homeosztázis problémák.
Nem kell azonnal pánikbetegnek, pajzsmirigy betegnek, szívbetegnek, idegbetegnek képzelned magad. Paradoxon: a képzelt betegek a legegészségesebbek!
2.)
A gerinc állapota minden életkorban okozhat szívritmuszavart.
Próbáljál meg hason fekve aludni! Sokaknak segített!
3.)
Aki szeretné magát megnyugtatni, vizsgáltassa ki magát. Az orvosoknak is meg kell valamiből élni! Csak el kell gondolkodni a gyógyszerszedés előtt! Ne ártson!
4.)
Amit magadról írsz, abból az látszik, hogy vegetatív disztóniád lehet. Ha lovat adsz alá, akkor ebből sikeresen eljuthatsz a pánikbetegségig. Ha a tudatoddal felülkerekedsz a dolgokon (és eközben egy kicsit kerülöd a fűszereket, izgató szereket,italokat), akkor egy idő után tünetmentes leszel. Nem hiszem, hogy ebben a korban sok fiatal van, akinek nem volt szapora szívverése, vagy hasonló tünete, csak nem mindenki esik pánikba. A személyiség a döntő. Ha valaki egészség tudattal él és nem akar beteg lenni, akkor nem egykönnyen lesz beteg. Ha valaki rettegésben él, betegség tudattal, akkor jó esélye van a megbetegedésre.



Előzmény: tevele (3359)
szüpi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3362
Kedves B. Feri. és kedves sorstársak.
Hallottatok valamit a rádiófrekvenciás szívritmus zavar megszüntetésről?...Ha valaki tud valamit róla ( netán elszenvedte, kérem írjon).
Nekem mindig is volt aritmiám, már gyermek koromban is éreztem. Kardiológia szempontból, az orvosok szerint minden leletem negatív ( Terheléses EKG, Szív ultrahang ) Az elmúlt héten egy Holter monitoros 24 órás vizsgálatom is volt, ami azzal az eredménnyel zárult, hogy ún. korai ütéseim vannak. ( Napi 112 volt akkor ). A doktornő azt mondtak, ne foglalkozzak vele.... Csak az a baj, hogy nagyon zavar, szinte átitatja az életem ez a fránya, kiszámíthatatlan " ártalmatlan jelenség "
A koleszterin szintemet Zocorral tartom karban az enyhe hypertóniára Tritace-t szedek. Rendszeresen sportolok ( futok 5 km-t minden másnap ) megnézem mit eszek le is fogytam 10 kilót. Tehát nem szabadna ilyen ritmuszavaraimnak lenni. DE VAN!!
Szerintetek jelentkezzek erre a katéteres beavatkozásra?
Üdv mindenkinek: Szüpi.
libelula Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3361

Kedves aritmiások!

Sok esetben teljes gyógyulást eredményezhet a katéteres abláció.

bohoc22 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3360
Szia Ancsury! Én egy 20 éves srác vagyok és én is szívbetegen születtem, azóta már kb 10-12 műtétem volt de már én sem tudom. Nekem lényegében egyszerre két szívbetegségem is volt de a második (a kisebb súlyú) az esetemben szerencsés h volt. A műtéteknek sose lesz vége mert nekem pacemakerem is van kb 2-3éves korom óta és nem is fogok tudni megvállni tőle. Velem sem foglalkozott senki még a szüleim se nagyon segítettek lelkiekbe és ezt megszoktam de ha vmi lelki problémám van én sem mondom nekik (ha ezzel kapcsolatos, ha nem). Mostanában meg egyre jobban összegyűltek a dolgok és már eléggé megviseli az embert. Megéltem már pár dolgot tehát akinek van eseteleg kérdése az nyugodtan kérdezzen.

Ancsury az msn címedet elkérhetném h tudjunk kicsit beszélgetni mert olyan emberrel mégiscsak jobb aki tudja h miről van és megérti a dolgokat.
Előzmény: Ancsury (3341)
tevele Creative Commons License 2009.09.24 0 0 3359
sziasztok! én egy 20 éves egyetemi hallgató vagyok és szeretnék kérdezni valamit!
Néha szívdobogás érzetem van és nagyon zavar. napközben nincs, leginkább este mikor fekszem az ágyban, de úgyse minden pozícióban. Elég ideges természetű vagyok, és voltam orvosnál is a nyáron(háziorvos), és ő nyugtatót írt fel és ennyi. néha rosszul létek is jönnek rám, kicsi szédülés, és mikor ideges vagyok akkor néha zsibbad a bal kezem is, meg gyorsabban ver a szívem, de nem úgy hogy majd ki ugrik! ezek a rosszul létek is inkább csak este jönnek rám, mikor már nincs semmi dolgom és tényleg csak erre gondolok! nem akarom erre az idegeskedésre fogni, de lehet h köze lehet, nem tudom! de olyan mint ha valami pánikroham lenne, mert sokszor idegeskedek ezen, hogy miért érzem a szívdobogásomat! vizsgaidőszaknál eddig legtöbbször előjött, de nem mindig! néha már úgy érzem, hogy kezdek begolyózni és csak ezen jár az agyam, hogy mi lehet ez! mit tanácsoltok, menjek el megint a háziorvosomhoz? ja és néha mintha kicsit szúrna is, vagy valami furcsa érzés van a szívemnél! köszönöm a válaszokat!
Kaamilla Creative Commons License 2009.09.21 0 0 3358
Kedves B.Feri Laci bá és Mindenki!
Ez a fórum olyan klassz, hogy Én is késztetést éreznék arra, hogy sok mindent leírjak, hozzászóljak a témákhoz - ha nem szenvednék örökösen időhiányban - mert itt minden elhangzik, ami előfordulhat az "Emberrel", és szinte mindenkivel, na persze ez a fórum erről szól legfőképpen, a Szívről, a lélekről, a sebezhető Szívről, a kétségekről, a félelemről, a pánikról, stresszről és sorolhatnám. És, hogy mi fejlődik ki az emberben az örökletes és a szerzett betegségekből, az.. mindent alátámaszt a BFeri meglátása, tapasztalata, gyakorlati alkalmazásai a gyógyszerekkel kapcsolatosan, és legfőképpen az életmóddal kapcsolatosan. Elgondolkoztam, hogy miképpen lehetne az életmódon változtani, hogy lehetne helyesen élni, táplálkozni, mikor rohanunk, és stresszelünk, és váratlan események történnek, amit ki kellene védeni, nincs idő odafigyelni, hogy mit is együnk, miről kellene lemondanunk. Persze ez mindaddíg nehéz gondolom, ameddig nincs nagyobb baj. Lehet, hogy most csak rám vonatkozik mindez, hogy nem tudok mértékletes lenni, "bezabálom" azt is ami tudom, hogy "felfúj" és utána Rovacol, meg Szűztea kapszula, és 30 felülés az ágyon, mert nincs idő másra. Ezt az életmódot, hogy lehet elsajátítani kedves B.Feri?
Kedves Laci bá!, nekem gyakorlatilag csak annyi volt a problémám, hogy magas a pulzusom, és néha előjön egy kis szívritmuszavar, pontosabban fogalmazva, a Szandy amit írt, hogy neki is van az a bizonyos szívremegés. (Majd írd meg Szandy rendbe van e minden). A kardiológus erre azonnal Ritmonormot, Nebiletet, nyugtatót, altatót, hormont írt fel. Már a darabszámot is sokaltam, és szerencsére nem szedtem be, mert a B.Feri lebeszélt róla, és teljesen igaza volt. Most is néha van egy kis zavar, de megpróbálom gyógynövényes nyugtatókkal kezelni magam, bár mint pánikbeteg, ami sokat javult, szedem a Rivotrilt, 0,25-öt, és néha valerianát. Kedves Laci bá neked ugyan én tanácsot nem tudok adni, de megfogott az, hogy vannak folyamatos lelki nyomásaid, bocs. ha rosszul fogalmaztam, de gyorsan olvastam a soraidat, azt a pár sort:)), és néha én is azt érzem, hogy nagyon lefárasztom magam, kimerülök, és a pihenés helyett is csak agyalok, bár szerencsére végigalszom az éjszakát, és jól alszom. Szeretném, ha minden rendben lenne körülöttem, talán akkor javulna a közérzetem.
Ezekre most ünnepélyesen szerenék ajánlani mindenkinek egy könyvet, szerintem, nagyon pozitívan hatott rám, hihetetlenül megnyugszom tőle (persze Ti is jó hatással vagytok rám, szívesen beszélgetnék veletek reggelig).
A könyv címe: Dr. Claire Weekes Legyőzhetjük az idegességet, igaz 1992-es kiadás. És a bevezető idézet tükrözi a te meglátásodat, életszemléletedet, a nagy igazságot, hogy becsületesnek és tisztának kell lenni, ez mindennél fontosabb, csodálatos....
Az idézet: "Az idegeskedő, szorongó emberek többsége rendkívül szenzibilis, a becsület és a tisztesség odaadó hívei, akiket az Isten fejlett kötelességtudattal áldott meg. Idegeik becsapták, félrevezették őket. (W.R. Houston)
Ez a könyv megtanítja, hogyan kell a bennünk rejlő erővel megoldani problémáinkat, már néhány oldal után úgy érzed meg van a megoldás, persze azért ez idő, de szerintem bejön, még nekem is olvasgatnom kell, tudatosítani, hogy a félelmeim az adrenalin pótlólagos termelődését idézik elő, és a szív izgalmi állapotba kerül stb. ez a könyvből egy kiragadott mondat....
Hát csak ennyi, bár lenne még mit írnom, de nagyon fáradt vagyok, és sok a munkám, mivel, hogy magam szervezem a munkám, rajtam múlik, hogy tudok megélni, tehát állandó stresszben vagyok, bár most van egy kis sikerélményem, de nem lehet megállnom, és közben vállaltam még egy plusz munkát. Remélem jön a tél, mármint 3 m-es hó esik, és én a kandalló mellett ülve nézek ki a szobából, és nyugtázom, hogy most nem lehet menni, nem lehet dolgozni, és most itt kell ülni, és pihizni:)))) na meg net-ezni. Üdv. Kamilla
szivessss Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3357
Köszönöm a választ!
Gyűjtöm az adatokat pár napig.

HA VALAKINEK VAN MÉG TAPASZTALATA, KÉREM ÍRJON!
KÖSZÖNÖM!
Előzmény: kívülálló3 (3356)
kívülálló3 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3356

Irgalmasrendiek Kórháza Kardiológiai Osztálya, a Lukács Fürdő mellett, nem magánklinika, de nagyon jól értik a dolgukat, rengeteget katétereznek.

Amúgy meg a Telkiben lévő magánkórházban feltételezem, végeznek ilyesmit is, ha a horror áraikat meg tudod fizetni.

Előzmény: szivessss (3355)
szivessss Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3355
!! SZÍVKATÉTEREZÉSHEZ KERESEK MAGÁNKLINIKÁT

KÉREM, HA VALAKINEK VAN JÓ TAPASZTALATA, OSSZA MEG VELEM.

!!! SÜRGŐS !!!
Laci bá 5 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 3354
Kedves Feri!

Kb. minden úgy alakult, ahogy Te javasoltad ill. helyesnek tartottad. Elmentünk a kórházba, elcsíptük a dokimat, pedig éppen az aznaptól kezdődő szabiját intézte, azért még velünk leült néhány perdre, megemelte a Concort a duflájára, és megnyugtatott, hogy bármikor bemehetek, ha akarok, a távollétében is, és egy kis kínzás után ismét megsokkolják a szügyemet. Akínzás alatt azt a fajta ultrahangos vizsgálatot értem, amikor nagy öklendezések árán lenyeletnek az emberrel egy lópénisz hosszúságú és emberi pénisz vastagságú lóf@szt, amely egy hüvely t.képpen, és ebben dugják le a mikrofonokat, és így a szív és a mikrofonok közé nem kerül be a mellcsont és az egész mellkasi szövet-rendszer, tehát sokkal jobban, tisztábban érzékeli a szívet, és jobban föl lehet deríteni mindent, de ők főként a vérrögökre ill rög-kezdeményekre vadásznak ezzel. No, nekem ilyen luxusra nem fussa, a sebeim pillanatok alatt gyógyulnak, meg amúgy is makk-egészséges vagyok, a kellemetlen aritmiáimat nem számítva.

Köszönöm az irántam való türelmeteket és segítséget, hálából most megosztom Veletek az életfilozófiámat, rövid lesz és hatásos.

Az emberben két fő lelki hatás működik: a gyarlóság, amit én önámításnak fordítok le, és a lelkiismeret.

A gyarlóság és a lelkiismeret egymásnak pontosan az ellenkezőjét műveli velünk, mert a gyarlóság (az önámítás) követteti el velünk a helytelenségeket, és a lelkiismeret tart elénk igazmondó tükröt.

Egészséges csak az lehet, akinek tiszta a lelkiismerete, mondhatjuk ezt úgy is, hogy akinek megvan a lelki egyensúlya.

Persze, az önámítás okozhatja azt is, hogy úgy érezzük, lelkileg egyensúlyban vagyunk, annak ellenére, hogy testes rosszaságokat követtünk el, ezért be kell vezetnünk a hamis lelki egyensúly fogalmát is. A lelkiismeret azonban ezt a turpisságot is leleplezi, ha hagyjuk.

A lényeg tehát, hogy mindig legyen a lelkiismeretünk a lehető legtisztább.

Hát ilyen egyszerű ez szerintem.

Aki nem hiszi, próbálja ki…

Rendkívül súlyos pánikbeteg voltam, az utcára sem mertem kimenni, a jézusi korban, 3o fölött nem sokkal. Nem részletezem. De rendkívüli akaraterőm van, és a jósorsom a legjobb orvosokhoz vezérelt. Előtte két évig szenvedtem, mint egy állat, ővelük két, azaz két hónap alatt munkaképes lettem. A neveket nem fogom megmondani, ma már nyugdíjasok amúgy is.

A család és a barátok szeretete és a tiszta lelkiismeret, a mások bűnei megbocsájtása (megértvén, hogy mindenkit a rosszra vivő létfenntartó ösztönök visznek a rosszra, és emiatt igazán meg lehet nekik bocsájtani), és kellő mértékű gyógyulni akarás.

Ennyi, nem ördöngősség, csak tiszta erkölcs, mert ez az a rendező erő, amely pártsemlegesen globális és egyetemes, és egyedül hatékony.

Mindnekinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Laci bá

BFeri53 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3353
Kedves Laci bátyám!

Sűrgősen menjél kardiológushoz!

Ha ez valamiért nem lehetséges, addig is folytatni lehetne a Rytmonormot, de kisebb dózisban. Én 2x150 mg-ot kaptam a kórház után. Nem mindegy, hogy reggel beveszel 300 mg-ot, vagy reggel-este 150-150 mg-ot. Reggel egy felet, este egy felet (nem felest!!! :-)).

Most szükség van vérhigítóra, mert trombózis veszély áll fenn. Szurkáljad magad.

Ha van otthon 0,25 mg-os xanax, vagy frontin (stresszoldó), akkor azzal nem csinálsz nagy bajt. Nekem a xanax egyszer már segített.

Én a helyedben kimélően étkeznék. Semmi kávé, tea, cigi, sör, pia.

Én bevennék/szednék 3x 2 szem Espumizánt a hasüregi nyomás csökkentése érdekében. Ez tuti szer, fizika! Kipróbáltam.

A dokit kérjed meg, hogy ne csak kiütésben gondolkodjon, próbálja meg másképpen. Ha valamit felírnak, kórházban kellene maradni, amíg beállítják a MINIMÁLIS DÓZIST!
A béta blokkoló, vérhigító, nátrium csatorna gátló együtt gyógyszer interakció gyanús!
Precízebben kéne beállítani a dózist.

üdv.

Előzmény: Laci bá 5 (3351)
storker1 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3352
Sziasztok!
Megmaradt pár levél Norvasc, ha érdekel valakit keressen meg e-mail: storker1@gmail.com
Laci bá 5 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3351

Kedves Feri!

Hálásan köszönöm, hogy ennyi időt szánsz rám. Később, ha az én konkrét esetemet kitárgyaltuk, majd meglátod, mennyire, szinte szóról-szóra egyetértünk mind az ember(i természet), mind az emberi szervezet és az ő mindennél tökéletesebb (ön)gyógyító képességét illetően. Szerintem is a legtökéletesebb gyógyító maga az emberi szervezet, és ha az ember kellő önkritikával (na, ez a legnehezebb az egészben...) elemzi a világban elfoglalt helyzetét és saját magát, a saját erényeit és hiányosságait, tehát reálisan látja saját magát és a világot maga körül, akkor már alig van szükség vegyszerekre és idegen segítségre, legfeljebb olyan külső körülmények okozhatnak betegséget, amelyek váratlanul, előre nem látható módon merülnek föl, és ezek valóban létrehozhatnak olyan szervi elváltozásokat, amelyek profi orvoslást igényelnek.

És az valóban megdöbbentő, hogy mennyire félreértelmezik pl. a szívritmushibák föllépése okait is, szerintem, különösen, akiknek nincs is szervi szívelváltozásuk, stressz (magyarul lelki) okok állnak zömmel a háttérben. És úgy kezelik őket legtöbbször, mintha lélek nélküli gépek lennének, akiknek csak testük meg szívük van... 

Nálam is ez a helyzet szerintem, a kétségtelenül meglévő aorta billentyű (gyermekkori) elváltozásaim ellenére, melyek éppen a mostani kardiológiai kivizsgálások szerint sem romlottak (szerintem) annyit, hogy ez indokolná a ritmus-kiakadásokat, extrákat.

Szóval az úgy volt, hogy először is van egy igen masszív lelki terhelésem, többoldalú, családi eredetű, és igen nehezen vagy egyáltalán nem javítható lelki terhelést okozva. Legfeljebb kognitív feldolgozással könnyíthető a helyzet, tehát az ember szembenéz a saját hibáival, megérti, hogy mindenki küzd a saját gyarlóságával, gonoszságával, és senki nem örömében gonoszkodik, hanem túlnyomórészt amiatt, mert ösztönösen így, tehát gonoszkodással pótolja a hamis önbecsülése számára a hiányzó sikerélményt, az önbecsülését nem képes pozitív módon kielégíteni, és ehelyett a másik embert, az ellenfelet, a konkurrenst sározza, rágalmazza, mert ezáltal, legalábbis látszólag, ő maga, a sározó-gonoszkodó többnek fog tűnni, mint (különösen) a besározott. Tehát ha az ember megérti, hogy a feléje irányuló bántások, gonoszságok inkább a gonoszkodókra vetnek rossz fényt és az ő nyomorultságukat bizonyítják, akkor mindjárt könnyebben fel tudja dolgozni az őt ért sérelmeket, és szerintem ez a stresszmentes élet nagy titka.

Nem véletlenül foglalkozom ennyit ezzel a témával, szerintem ez a legfontosabb lelki-gondolati tárgykör minden ember életében.

Szóval nálam ez a terhelés igen masszív, nyomasztó, és ráadásul ehhez jön időnként egy-egy jó nagy adag fizikai munka, persze, nem abszolút értelemben nagy adag, hanem csak az én fizikai terhelhetőségemhez képest. Mert pl. egy egészséges 6o éves embernek nem veszélyes megterhelés, ha egymenetben kiás egy egy-másfél m3-es gödröt az aznap elhúnyt kutyájának, nekem ezek szerint az volt, mert másnap hajnalban jött a ritmus-kiakadás. De volt az ezt megelőző legutolsó napokban még sok más fizikai terhelés is, és összegezve végül ezek már soknak bizonyultak, pláne ekkora lelki alapterheléssel együtt.

Nem véletlenül beszélek annyit ezekről a terhelési tényezőkről, mert szeretném a hasonló helyzetben lévőket segíteni, hogy gyakorlatilag a túlélést jelentheti, ha az ember nem másra hagyatkozik, hanem, mint ahogy Te is számtalanszor hangsúlyozod, saját magának kell őszintén feltárnia a helyzetét, szembenéznie a valóban terhelő dolgokkal, és nem szabad lekicsinyleni a lelki tényezőket, amelyekről még majd bővebben is beszélek, sokkal később, külön hozzászólásban.

Jött a kiakadás, mondjuk a nulladik nap hajnalán, aztán kb 4-6 napot vártunk otthon, továbbra is szeve a Humapronolt, 5mg-ot, amit én magam írattam föl a háziorvosommal a legutóbbi, 3-4 évvel ezelőtti kiakadáskor, amikor azonban másnapra hála istennek, helyreállt a szívverésem.

Aztán kb. tehát az 5. napon bementünk a legközelebbi kardiológiai ambulanciára, ahol kivizsgáltak, és elküldtek a helyileg illetékes kardiológiai osztáyra, ahol az orvos a Humapronol helyett Concort és Aspirin Protectet rendelt szedni, és azt mondta, ha addig nem áll vissza, akkor jöjjünk vissza két nap múlva.

Meg is jelentünk, alapos kivizsgálás egészen addig a lenyelős-öklendezéses ultrahangig terjedően, és másnap ki is ütöttek, elsőre, könnyedés ment, ahogy elmesélték rövid , pár perces altatással.

De közben, a kiütés napja reggelétől, de talán már az előző naptól, tehát a 7. nap reggelétől, adták a Rytmonormot, 3oo mg naponta egyszer. Amit otthon még két napig tudtam szedni, mert majd beledöglöttem..., aztán abbahagytam. A Clexane-t, ami vérhigító, ugye, meg a kórházi két nappal együtt összesen 14 napig, amiből én magam szúrkáltam magamat 12 napig, huszonnégyszer, hogy dögöljön meg, aki ennél jobbat nem képes kitalálni.

Aztán le kellett mennünk a Balcsira, rengeteg munka, az év utolsó lemenetele, sok fizikai munkával, és hiába, hogy egyenként egyik sem vészes, négy napig tartóan már igen sok, és még a hosszú vezetés is, mert két helyszínen is helyt kell állnom, egyedüli férfiként, mert a gyerekünk nem ér rá ugye..., és nem bírtam megállni, hogy egy kis csákányozást is ne végezzek el, és úgy látszik, keveset pihentem közben, mert ahogy hazaérkeztünk, másnap hajnalban megint kiugrott a ritmus, és most itt állok elkeseredve... Ez a második kb. egy jó héttel a kardioverzió, tehát a kiütésem után volt. Ma már ennek is 5 napja, még hétfőig várunk, és ha addig nem áll helyre, visszamegyünk ugyanoda, és már előre félek, hogyan magyarázom meg a gyógyszeres önfejűségeimet, mert a Rytmonormot szerintem még csak el fogják fogadni, mert valóban sokszor kerestem az orvost, hogy megbeszéljük a szörnyű mellékhatásokat, dehát nem tudtam beszélni vele. Viszont a Clexane-t nem tudom megmagyarázni, mert persze, valójában amiatt hagytam abba, mert teljesen fölöslegesnek tartottam, a szúrkálás kellemetlensége csak ürügy. A feleségem azt mondja, emiatt nem zavarhatnak el, különösen, ha körzetileg odatartozik az ember arra a kardiológiára.

Hát így. Az egészben az a legrosszabb, hogy már nem húsz évesek vagyunk... Akkor pl. fel sem merült ilyesmi, mert ha megdobbant az ember szíve, az valami jót jelentett, egy szép akkordot, egy jó orgazmust vagy ilyesmit, most meg... Megette a fene...

Előzmény: BFeri53 (3348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!