Keresés

Részletes keresés

macroeye Creative Commons License 2007.08.17 0 0 260
bevont elektródás hegesztő gépre gondoltam.Aki jártas benne és használta valamelyiket
macroeye Creative Commons License 2007.08.16 0 0 259
Melyik márkát érdemesebb meg venni hosszútára,melyik ismertebb?:
FRONIUS
FIMER
GYS az árak nem fontosak csak a minőség és tartósság
Pilacs Creative Commons License 2007.08.15 0 0 258
Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy egy 14mm-es vastagságú alu lemezt kell felhegesztenem , egy 50mm -es alu agyra AWI-val, milyen elektróda átmérőt , gázmennyiséget , gázterelőt , és áramerősséget javasoltok ? Ilyen méretekben nincs tapasztalatom ... :( AC 240A-ral próbálltam előmelegítéssel , de feketedik a varrat, a wollfram tű vége sem szép gömbölyű és a beolvadás sem kielégítő :(
Segítségeteket előre is köszönöm !
NeomatiK Creative Commons License 2007.08.14 0 0 257
Valahol láttam ilyen 3 in 1 gépet, de hogy aztán annak az elektronikája közös-e vagy tuljadonképpen 3 gépet építettek egy kasztniba, azt nem tudom. A méretéből tippelve inkább az utóbbi.
Előzmény: dngrs (253)
NeomatiK Creative Commons License 2007.08.14 0 0 256

Annyi biztos, hogy kell hozzá húzómű a hegesztőfejhez és alumíniumhoz való elektróda. Az oxidréteg lvadáspontja 2300°C, az alu olvadáspontja 660°C - ez is okozza a nezézséget. Vékony lemezeknél meg lehet próbálni fordított polaritással hegeszteni: negatív sarok legyen a testkábel, pozítiv az elektróda.

Előzmény: jkovacs65 (255)
jkovacs65 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 255
Szevasztok! Segitségeteket szeretném kérni ha valaki ismeri a TRANSMIG 400 CO gépet,most vettem és az elado szerint lehet vele aluminiumot is hegeszteni,haigen milyen feltételei vannak?380V ipari a gép.
Pilacs Creative Commons License 2007.08.07 0 0 254
Köszi! Ezt fogom tenni ! Szerintem is ez az egy jó megoldás létezik, majd az idő eldönti , hogy túléli-e az anyag.....
Előzmény: NeomatiK (252)
dngrs Creative Commons License 2007.08.06 0 0 253
Sziasztok, ipari AWI (TIG) hegesztőgépet nem lehet alkalmassá tenni fogyóelektródás, védőgázas hegesztésre ? Nem lehet hozzá kapcsolni előtolókocsit ? Eddig az AWI teljesen megfelelt, de most olyan munka lenne, amihez CO sokkal jobb lenne, viszont ha nem muszáj, nem vennék egy ipari CO-t. Esetleg valakinek tapasztalata ilyesmivel?
NeomatiK Creative Commons License 2007.08.06 0 0 252
Anyagszerkezetet tekintve bizonyára megmenthető, ha ezt a részt eltávolítod róla.
Előzmény: Pilacs (249)
Pilacs Creative Commons License 2007.08.05 0 0 251
Szia Kilokilokilo!

Én foglakozom ilyen dolgokkal , de én pestől délre 15km-re lakom! :)

Előzmény: kilokilokilo (250)
kilokilokilo Creative Commons License 2007.08.04 0 0 250
sziasztok!
bocs ha offolom a fórumot, de sehol nemtaláltam lakatost(aki ráérne) Székesfehérvár környékén és tudna nekem segíteni. lehet itt megtalálom az emberem. kite buggyt szeretnék építeni meg chopper bringát átalakítani. ha vki olvassa ezt a környékről plíz segítsen. köszönöm.
Pilacs Creative Commons License 2007.08.02 0 0 249
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban a kérdésben , hogy milyen anyagból lehet az a fűzővarrat egy saválló lemezen ami pirosas fénnyel világít amikor fölé érek a hegesztéssel ? Arra tippelnék hogy átmeneti elektródával fűzték össze, mert salak van rajta , és olyan mintha a lemez másik oldalán kicsit már rozsdásodna ...... :( Elég, ha csak alaposan kiköszörülöm, vagy kuka az egész munkadarab ?

Segítségeteket előre is köszönöm!
örheg Creative Commons License 2007.07.28 0 0 248
Próbálni jó a drága is, az ólcsóbb, kissebb tudású géppel ugyanúgy lehet dolgozni. Ami fontos viszonylag nagy amperes és magas bekapcsolási idejű legyen. A márka már nem annyira lényeges. Mindegy, hogy olasz, német vagy orosz gép, az alkatrészeikre mindegyiknek az van írva, hogy made-in Tajvan. Próbálni,Próbálni,Próbálni 
Előzmény: macroeye (247)
macroeye Creative Commons License 2007.07.28 0 0 247
Már nem félek, nálam lesz egy hétig egy inverter :) a haverom faterjával elmetek nyeralni én meg elkunyiztam egy j próbára.Valami fronius nevű szerkenytyű .Egész jól megy ,csodálatosan egyelletesen hegeszt.2,5 pálcával sikerült egy 0,8 as lemezt felvarnom egy tankra!csak hát ez már valami komolyabb szerkezet mint amit én meg tudnák venni mert aszt mondják 270 e be került.Azért gondolom nem sok külömbség van ugya ennek a márkának a kisssebb teljesitményü darabja között.
örheg Creative Commons License 2007.07.26 0 0 246
Bocs! Nem elijeszteni akartalak, csak egy hiba forrásról tettem említést. Tanult kollégám, aki egyébként wattmester, erre azt mondta, hogy amióta a 220v már 230v és nemsokára 240v-lesz egy kis hinta-palinta belefér. Én is az új szomszédom száz éves és legalább 100 kg-os, pannóniakerekeken gördülő, a szomi állítása szerint "hobbi" trafótól szenvedtem. Ez megoldódot azzal, hogy az áramszolgáltató át kötött egy másik fázisra. A kényes jószággal nem értek egyet mivel annyira nem aggasztó helyzet. Ha a neten "inverter" címszó alatt pücskörészel egy kicsit, látni fogog, hogy elfogadható áron kapható 1000 eséssel tesztelt gép is. JAJ és még valami: az INVERTER-t a sima trafóhóz hasonlítani olyan mint a lós kocsi és a ferrari összehasonlítása, az-az istennek nem tetsző dolog. Persze ezzel nem a "jó öreg" trafót akarom bántani. Az én műhelyemben is lapul egy feltuningolt őskövület, amitől épp úgy nem válnék meg mint az invertertől. Valahol próbálj ki egyet és rá jössz, miért van ez a nagy inverter imádatom. Igaz nem kevés pénzről van szó.  Mintha a fogamat húzták volna, amikor leszámoltam akkor a 150e Ft-ot, az asszony két hétig nem beszélt velem (már ezért meg érte megvenni) de két hónappal később olyan munkára tudtam rástartolni ami közel 2 misit hozott a konyhára. Úgy hogy gondolkodj, gondolkodj.............!  
Előzmény: macroeye (245)
macroeye Creative Commons License 2007.07.26 0 0 245
aha ,kiderülnek itt a dolgok.Hát ingadozó feszültség azasztán van nálam a műhelyben főleg ha aszomszédok is barkácsolnak közben.Az ütés vágástól megmenekül nálam.Megfontlandó akkor ez a beujjitás még nem döntttem el mi legyen.Elég kényes jószágok ezek egy sima trafóhoz képest.
örheg Creative Commons License 2007.07.25 0 0 244
macroeye! olyan gépet még nem találtak fel amit így vagy úgy ne lehetne el b....ni. egyébként én úgy tudom, hogy rövidzárnál nullára futtatja az áramot, igy kőlönösebb gond nékül átvészeli az elektróda letapadását (ami nálam, néha és csak a bázikus pálcánál fordult elő, és ez nem az én érdemem).Ha valaki nem így tudja akkor szóljon! Amire igazán érzékeny: ütés-verés, és az ingadozó feszültség (nekem is ez tett be). Az én GÉPEM 160A-es, eddig kb. 50 kiló 3,25-ös alu, istentelen mennyiségű 4-es rutilos és bázikus pálcát olvasztottam le vele gond nélkül. Mivel 0-ról lehet szabályozni, (1,6-os spagettival és remegő kézzel) a szomszéd trabi szétrohadt k-pufogóját is elvállalhattam stoppolásra. Elég extrém de az 5-ös élfelrakó pálcával is elboldogult.(habár akkor egy kicsit féltettem) No de nem dícsérem tovább. Felvan adva a lecke?
Előzmény: macroeye (243)
macroeye Creative Commons License 2007.07.25 0 0 243
Örheq: hát ha neked kibirta egy inverter 6évig akkor az azért valami,igy simán megéri a többlet kiadást ha másért nem is d a nyugaottabb ivtartás és az egyen áram miatt.Nem beszélve a kis sulyról mert én elég sokat hurcoltam amostanit is dehát az 45! kiló.Nem tudom hányampert tudott de iszonyatosan égetett és csak feljebb lehetett állitani rajt az erösséget.Azért én pöttyögetve csináltam vele 0.8 as lemez varratokat is.Letud égni egy inverter a letapadt elekródától?
örheg Creative Commons License 2007.07.22 0 0 242
Ha van rá lehetőség valahol kipróbálni egyet akkor tedd meg. Rá fogsz jönni, hogy napi 5 perc hegesztésért is megéri venni egyet (még ha nem is 90-180 eFt-ért, van olcsóbb is) ami megbirkózik a vastag anyaggal is. És még valami, ha van a háznál egy jó kis inverter akkor más munkát is vállalhatsz, nem csak vasat. Olvasd végig a hozzá szólásokat, sok jó dolgot meg tudsz belőle.
Előzmény: macroeye (241)
macroeye Creative Commons License 2007.07.20 0 0 241
Szervasztok lenne egy kérdésem.Én lakatos vagyok és a régi hegesztőm meg adta magát és egy ujjat szeretnék.Egy inverterbe gondolkozom csak nem tudom érdemes e belefektetni a lóvét?Ritkán hegesztek egy héten 2x 3x akkor is max 2 órát.A vékony anyagtól a vastag ig szinte mindent szoktam,attól függ milyen munka akad.Vagy erre a tevékenységre felesleges ekkora beruházás(90-180 ezr ft)??
Teaway Creative Commons License 2007.07.19 0 0 240
Szuper! Grat hozzá! Sikeres varratokat kívánok:)
Előzmény: örheg (239)
örheg Creative Commons License 2007.07.17 0 0 239
Nem vesztem el! csak elfelejtettem a jelszavamat (úgy látszik örhegszem). Egyénként az öreg Yamatoo-t 1 hét alatt megjavították. Jobban működik mint új korában (és ez nem vicc, a 3,25-ös alu pálcát negyed gőzzel gyújtja), mindezt a gép árának tizedéért. Bátran ajánlom másnak is a céget.
Előzmény: Teaway (213)
beppe_rossi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 238
Igen sikerült köszönöm szépen!De felhívtam útána egy Kecskeméti fickót is (a migatronoc.hu-ról vettem a címet) aki a szervizel foglalkozik és ö is mondot pár dolgot.
Teaway Creative Commons License 2007.07.10 0 0 237
http://www.migatronic.hu
Teaway Creative Commons License 2007.07.10 0 0 236
Akkor már inkább a magyar képviseletet keresse.
Van telefonjuk, mélcímük is.
Előzmény: NeomatiK (231)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.10 0 0 235
Sikerült megoldani?
Előzmény: beppe_rossi (234)
beppe_rossi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 234

Nekem is lemaradt!

Mégegyszer (bocsi)

Szia köszönöm szépen.

Azt már néztem,hogy 1-es led nem villágit igy nem tudok állitani rajta,mindig felete az Amper villágit,nem tudom,hogyan kell átállitani.Nagyon nagy segitség volna ha valaki tudna segiteni neked is nagyon nagyon hálás vagyok,de valahogy ugy kell,hogy a Recallt és a nyílat egyszere nyomom és útána bent a (bekarikázot részben állitom be?)impulzust,stb stb stb és ugye 4-szer kell megismételni mert ugye 4 lépcső van!Roszul tudom?Isten igazából ugy volna jó mint a hü... gyereknek leírná nekem valaki mit is csináljak lépésről lépésre.Nyelvet sajnos nem beszélek.

 

beppe_rossi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 233

Szia köszönöm szépen.

Azt már néztem,hogy 1-es led nem világit igy nem tudok állitani rajta.Nagyon nagy segitség volna ha valaki tudna segiteni (mint a hüly.... gyereknek valaki leírná nekem lépésről lépésre mit is nyomjak.)és neked is nagyon nagyon hálás vagyok,de valahogy ugy kell,hogy a Recallt és a nyílat egyszere nyomom és útána bent a (bekarikázot részben állitom be?).Roszul tudom?

 

 

Előzmény: NeomatiK (232)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.08 0 0 232

Hát itt meg mi történt? Lemaradt a fele :-/

 

Na akkor mégegyszer:

 

Szóval ha az 1-es led világít, akkor gondolom, hogy a fenti baloldali 3-jegyű kijelzőnél megjelenik a huzalelőtolás értéke és mellette talán a huzalelőtolás ledje is. Ezt nem írja, de szerintem így logikus. És a felette és alatta lévő nyilakkal lehet állítani az értékét.

 

 

 

Amiről ír Synergic és manuális mód nem teljesen világos számomra. A Synergic valami olyasminak tűnik, hogy előre definiált (felhasználó által memóriába beírt?) paraméterek alapján működik. Olvasd el a leírást (angolul van, de van németül is) ha tudod.

A manuális/Synergic mód között a baloldali bekarikázott nyilfolyam feletti gombbal (Recall alatti) tudsz váltani. Ha a felette lévő led nem világít, akkor van manuális módban.

 

Előzmény: NeomatiK (231)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.08 0 0 231

Szia!

Attól tartok, hogy itt ehhez nem kapsz segítséget.

 

Viszont egy kezelési útmutatóval valószínű meg tudnád oldani. Esetleg írni a cégnek.

Találtam ilyet:

 

http://service.migatronic.com/default.aspx?m=2&i=223

 

http://service.migatronic.com/media/flex330-400_xmi_betj_uk_50173600.pdf

 

8. oldaltól ír róla. Ahogy kiveszem, automata üzemmódban nem lehet az előtoláson állítani.

 

Manuális üzemmódban pedig az önmagába záródó nyilat kell megnyomni, minden egyes nyomásra a sorban következő led fog világítani. 4 led van utána 1-2-3-4-es számozással:

1-es  Wire feed speed - előtolási sebesség

2-es Voltage - feszültség

3-as Any pulse parameters (pulse time, pulse frequency,

pulse current and base voltage) egyéb pulzáló paraméterek

4-es a Burn back time - visszaégési idő(?) (nem tudom magyarul mi a megfelelője.)

Előzmény: beppe_rossi (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!