Keresés

Részletes keresés

degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8871

Mi ez a überlassungsmitteilung ?

Előzmény: asx (8868)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8870

Nem akarok Ausztriában maradni! Nem akarok fixes lenn, max 2év és befejezem az egészet. Én nem menekülök itthonról, engem nem motivál olyan szinten a pénz mint másokat. Ha kialakítottam itthon az életemet, nem lesz szükségem annyi pénzre mint most. Valahogy nem vonzz az az élet, hogy egy idegen országban éljem le az életem folyamatos problémákkal, amik megoldásához mindig másnak a segítségét kelljen kérnem.

Előzmény: Stetten (8867)
asx Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8869

Szerelésen nincs fix munka, mindegy, hogy melyik cégnél dolgozol...

Ha meg elmegy fix munkahelyre akkor ugrott az adómentes része a jövedelemnek ami ugye közel 1.000,- EUR (napidíj+szállás+utazás)

Előzmény: Stetten (8867)
asx Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8868

Magyar állandó + osztrák ideiglenes (mindig a Baustelle közelében), státusz: Monteur = magyar rendszám
A Nebenwohnsitz mindenben megfelel a Doppelte Haushaltsführung követelményeinek + Fahrtenbuch (esetleg számlák amik igazolják, hogy milyen sűrűn vagy a családodnál a Hauptwohnsitz-en) és semmi okod az aggodalomra!
Ha még beteszel egy pár dokumentumot (Überlassungsmitteilung gemäß § 12 Abs. 1 AÜG) a papírok közé és akkor már végképp a biztos oldalon vagy.

Előzmény: degumentes (8865)
Stetten Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8867

Öszintén szólva én a te helyedben még az elött keresnék egy fix melót, mielött a munkáltatód elköszön töled. Én is lízingesként kezdtem. Másfél évig nyafogtam a munkaadónak hogy vegyan át. Szép csendben kerestem egy fix munkát, és otthagytam a lizingmelót. Törekedj a biztonságra, a kiszámíthatoságra,

Előzmény: degumentes (8864)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8866

Ha te lennél én, akkor te is izgulnál!

Előzmény: asx (8862)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8865

350€ necces lenne a 100m2:D Kolóniában élek még 3 magyar kollégával. Az én felfogásomban egyáltalán nem életvitelszerű még 3 idegennel egy ingatlanban együtt lakni, de tudom hogy nem ez alapján dönti el a BH.

Előzmény: asx (8862)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8864

Ezzel tisztába vagyok, de amikor azt látom, hogy egyik nap még minden rendben majd másik nap benyögik a kollégának hogy 2 hete van és aztán heló, erre minek papírozzam át a fél életemet?

Előzmény: Stetten (8861)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8863

Az a problémám, hogy nem tervezem hogy külföldön maradok, ez csak egy átmeneti állapot az életemben és nem akarom tovább bonyolítani, így is elég bonyolult. Németországot 2013-ban hagytam ott és azóta se tudtam lezárni még a dolgaimat!

asx Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8862

Akkor meg mit izgulsz? :)

(gondolom nem egy 100 m²-es luxuslakás az a Nebenwohnsitz)

Előzmény: degumentes (8860)
Stetten Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8861

Az mindegy.  ;-)  A lízingelt munkavállalókra is az a szabály vonatkozik mint a többiekre.

Előzmény: degumentes (8857)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8860

Nem ugyanaz a címem, de a munkahelyem környékén van.  

Előzmény: asx (8858)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8859

Németországot már kilőttem, Ausztria is megy a levesbe lassan...

Előzmény: Stetten (8856)
asx Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8858

A Nebenwohnsitz mindig ott van, abban a városban vagy környékén ahol dolgozol vagy bejelentkeztél egyszer pár éve valahova és azóta az a Nebenwohnsitz?

Előzmény: degumentes (8855)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8857

Nem voltam egyértelmű, nem az autó lízinges, én dolgozok svájci lízing cégen keresztül, osztrák bejelentéssel Ausztriában.

Előzmény: Stetten (8856)
Stetten Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8856

Hauptwohnsitz-re ha jól tudom, csak akkor jelentkezhetek át, ha itthon kijelntkezek az állandó lakcímemről, azt pedig csak, akkor tehetem meg, ha végleg külföldre költözök.

 

Ebben az esetben nincs olyan hogy végleg. Két év múlva is nyugodtan hazaköltözhetsz ha eleged van Ausztriából. Addig azonban osztrák állandó lakcímednek és osztrák rendszámodnak kell lennie. Mivel az EU területén csak egy állandó lakcímed lehet, értelemszerüen a magyar állandó lakcímedröl ki kell jelentkezned. Bevonják a magyar személyigazolványodat, és egy olyan lakcímkártyát állítanak ki a nevedre amin címként csak az szerepel hogy külföldi cím. /Ezt hord magadnál, mert ha Magyarországra jössz az osztrák rendszámos autóddal, ennek hiányában nem tudod bizonyítani hogy külföldi állandó lakcímed van= A Magyar rendör leszedi az osztrák rendszámodat./

 

Tedd össze a kezed hogy csak baszogattak a rendörök, és nem szedték le a rendszámodat, annak minden következményével. Tudnék mesélni hogy járt a cseh kollégám a cseh rendszám miatt...

 

Az évente elhagyod az országot az szezonmunkára vonatkozik. Mondjuk téli szeznban mész pincérkedni. Ha letelt a szezon, kijelent a munkáltatód, te kijelentkezel az ideiglenes lakcímedröl, és elhagyod Ausztriát. Következö szezonra megint visszajössz, bejelent ismét a munkáltatód, megint bejelentkezel ideiglenesre, és így tovább... Ebben az esetben maradhat a magyar rendszámod.

 

Lizinges autót nem hogy nem szeretnél, de nem is nagyon tudsz átpapírozni. A bank nem fogja megengedni hogy az autó tartósan kikerüljön a fenhatósági területéröl. A hiteles/lízinges autók ebböl a szempontból elég problémásak. Ettöl függetlenül a rendört nem fogja érdekelni hogy a bank miatt nem tudod átpapírozni az autót. És igen, ha pár év múlva hazaköltözöl, ismét magyar rendszámot kell tetetned az autódra. Annyi azért van, hogy regadót nem kell megint megfizetned, mert az autó már volt Magyarországon regisztrálva.

 

Szóval ha itt élsz, itt dolgozol akkor Hauptwohnsitz és osztrák rendszám.

Előzmény: degumentes (8855)
degumentes Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8855

Magyar rendszám miatt elkezdtek piszkálni a rendőrök. Az egyik azt mondta, hogy mindegy, hogy nebenwohnsitz-en vagyok, vagy hauptwohnsitz-en, le kell cserélnem az autót rendszámát osztrákra. Írtam a konzulátusnak, ők ezt a választ küldték vissza:

Magyar rendszámú gépjármű ausztriai használata

 

Amennyiben a külföldi állampolgár

◾állandó lakcímmel (Hauptwohnsitz) tartózkodik Ausztriában, úgy egy hónap elteltével külföldi rendszámú gépjárművét forgalomba kell helyeznie Ausztriában (KFZ-Zulassung),

◾ideiglenes lakcímmel (Nebenwohnsitz) tartózkodik az országban, úgy a külföldi rendszámot egy évig használhatja, majd ezt követően el kell hagynia az országot, s az újabb beutazástól számítva egy évig ismét használhatja külföldi rendszámú gépjárművét. E célból menetlevélkönyv (Fahrtenbuch) használata ajánlott, a külföldön szerzett benzinszámlákat is ajánlott megőrizni az esetleges bizonyításhoz.

 

Természetesen csak abban az esetben lehet "Nebenwohnsitzra" bejelentkezve jogszerűen használni a gépjárművet, amennyiben a "Nebenwohnsitzra" való bejelentkezés feltételeit teljesítik, vagyis az életvitelük középpontja nem Ausztriában van. Kérjük, mielőtt eldöntik, hogy "Hauptwohnsitzra" vagy "Nebenwohnsitzra" jelentkeznek be, mindenképpen tájékozódjanak az ausztriai lakcímrendszer szabályairól.

 

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/6/Seite.063160.html 

 

Egyre több magyar állampolgár dolgozik Ausztriában úgy, hogy "Nebenwohnsitzra" jelentkezik be, és erre hivatkozva használja továbbra is a magyar rendszámú gépjárművét. Kérjük, vegyék figyelembe, hogy az osztrák hatóságok gyakorlata az, hogy aki Ausztriában lakik és dolgozik, annak "Hauptwohnistzre" kell bejelentkeznie!

 

A gépjármű forgalomba helyezése az adott város/kerület közlekedési hatóságánál (Verkehrsamt) történik. További információk:

www.help.gv.at, http://sozialinfo.wien.gv.at

 

Hauptwohnsitz-re ha jól tudom, csak akkor jelentkezhetek át, ha itthon kijelntkezek az állandó lakcímemről, azt pedig csak, akkor tehetem meg, ha végleg külföldre költözök. Ha nebenwohnsitz-en maradok, akkor csak kék rendszámot kaphatok évi 180€ környékén. Ez, hogy évente elhagyom az országot, mire vonatkozik? Kijelentkezek lakcímről, vagy a munkáltatómnak is ki kell jelentenie? Nekem a családom Magyarországon él, párom itthon dolgozik, kisfiam itthon jár óvodába, nem tervezem azt, hogy Ausztriába költözök, csak dolgozni járok ki. Lízingesként  nem szeretném átparírozni az autómat osztrákra, aztán ha elküldenek, meg itthon visszacsinálni. A másik probléma, ha pl. veszek kint egy autót, osztrák ideiglenes rendszámmal és itthon akarom használni, akkor a magyar rendőr fog ugyanígy szórakozni velem, mert magyar állandó lakcímem van. Valakinek van valami ötlete? A finanzamt nem igazán foglakozik ezzel a dologgal, az adóbevallásomhoz most kérték be a fahrtenbuch-ot, a kettős háztartás vezetés miatt és kérték az indoklást, hogy miért van erre szükségem, miért nem viszem ki magammal a családomat. Több ok is van, nem részletezném. De a BH-tól tartok, hogy ott nem olyan elnézőek ezzel kapcsolatban. Nagyon fos ez az Unios szabályozás! Mások tapasztalata is érdekel, ebben a témában.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.07 0 0 8854

vicces.

 

ha vérkomolyan gondolod, akkor viszont rémisztő.

Előzmény: Tiszteletdíjas (8853)
Ibiza15 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 8852

Kell az ideiglenes az áfamentesség miatt. A menetlevél meg hogy igazolni tudjam h tényleg ki-be járok az országba.

Előzmény: Stetten (8851)
Stetten Creative Commons License 2016.07.06 0 0 8851

Ha minden nap hazajársz Magyarországra, akkor még ideiglenes osztrák lakcím sem kell, nem hogy állandó. Meg menetlevélre sincs szükséged. Maradhat legálisan a jóval olcsóbb magyar rendszámod is.

Előzmény: Ibiza15 (8850)
Ibiza15 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 8850

Nagyon szépen köszönöm az infót. Minennap hazajárok Magyarországra és menetlevelet is vezetek. 

Előzmény: Stetten (8847)
Stetten Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8849

Na kéremszépen.

Most, hogy tisztában vagy a lehetöségeiddel ideje lenne szép csendben kezdened valamit az életeddel. A nyafogás nem segít, viszont unlamas...

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (8848)
Termelékeny burgerforgató Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8848

Mégis hova?

 

UK-ben jelenleg felfordulás van.

 

Németországban gyengébb az életnívó mint Ausztriában.

 

Svájcba nehéz bekerülni..

 

Skandináv országokban beszélhetetlen/érthetetlen a nyelv.

 

Mégis hová mennék?

 

 

Előzmény: Stetten (8846)
Stetten Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8847

A "nem élek kint" azt jelenti hogy minden nap hazajársz a magyarországi állandó bejelentett lakcímedre?

 

Mert ha az év nagy részét ausztriai lakcímen töltöd, az ittlakásnak minösül. Akkor is ha az összes hétvégét Magyarországon töltöd, és akkor is ha magyarországi saját ingatlantulajdon van a neveden. Érdemes ennek pontosan utánajárni, mert ha a Finanzamt talál turpisságot, az nagyon drága lesz.

Előzmény: Ibiza15 (8843)
Stetten Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8846

Ugye minden ember magából indul ki... Ha nekem ennyire nem jönne be Ausztria akkor én biztos nem lennék már itt. Te mi a francért nem mész el innen oda, ahol neked jó?

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (8844)
JAMIE222 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8845

Te nem tudod, hogy a Kánaán Ámerikában van?

Előzmény: Termelékeny burgerforgató (8844)
Termelékeny burgerforgató Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8844

Minden Ausztriába készülőnek írom!

 

Felejtsétek el ezt az országot!

 

500 ezer munkanélküli országa ez.

 

10 % felett a munkanélküliség, gazdasági növekedés nincs, az államadósság pedig elönt mindent.

 

Ausztria többé nem jó választás!

Ibiza15 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8843

Nem élek kint,csak kint dolgozom,adózok.

Előzmény: Stetten (8842)
Stetten Creative Commons License 2016.07.04 0 0 8842

Ha Ausztriában van az életed központja (Itt élsz, itt a munkahelyed, ide adózol...) akkor igen.

 

Előzmény: Ibiza15 (8841)
Ibiza15 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 8841

De ugye nem kell átjelentkeznem hauptwohnzitzre?! 

Előzmény: asx (8840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!