Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8096

Amennyit itt is mondtak, 20e.

 

De hogy ismét boldog legyek, megint füstöl, és lefolytva kell fűtenem :( Mikor kivágták, akkor kicsit megrázták a csövet, már amennyire a kémény engedni. Ez max 1-2 cm. Most sem mozog 1cm-nél többet. És lehetett is hallani, ahogy potyogott le a korom. Csak hát, nem tudták semmivel sem áttolni.. és szerintem itt a baj. Begyújtottam, és rögtön éreztem... Pedig a kivágott résnél, ami a 12m-es kéménynek kb a 10m-nél van, lényegében tiszta a belseje. 1-2mm-es lerakódás a cső belső falán. Most is kinyitom így az ajtót, hogy valamilyen szinten megy a kazán, hallom ahogy sűvít fölfelé a levegő benne. Semmi meleg nem jön kifelé. Tehát biztos a vágott nyílás alatt van elzáródva, ezért is gondolom, hogy a rázogatás következménye.

 

Kefét nem tudtam ma venni:( De holnap szerintem szerzek valahonnan egy kb 2000Ft értékűt. Egyenlőre jó lesz az is. MEg kod1111 tanácsolta, hogy most már én is át tudnék rajta valamit tolni. Szerencsére találtam szerintem jó dolgot. Építkezésről megmaradt jó erős kötél, kb 1-2cm átmérőjű, amivel a csigán húzták föl a malteros vödröket. Van két massziv vas kampó is a végére. Ezeket valahogy összetekerem, megpróbálom úgy kialakítani, hogy ne tudjon elakadni - bár azért egy saválló bélésben nem sok minden lehet, max az illesztések peremén. És holnap reggel az első dolgom az lesz, hogy átküldöm rajta 30x.

Előzmény: KalásziM (8093)
cseik Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8095

milyen helyiségben van ez a kazán és milyen módon van megoldva a légbevezetés?

Előzmény: dzf (8094)
dzf Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8094

Sziasztok!

 

Szeretnék véleményt, megoldási javaslatot kérni az alábbi problémára. Egy 12 éves családi házról van szó ahol 10 évig magyar 24KW-os gázkazán üzemelt problémamentesen. 2009-ben kicseréltük a kazánt Westen kazánra, ami meleg vizet is szolgáltat a felső szintre. Az új kazán is jól működött. 2010-ben az alsó szinten építtettünk egy vízteres cserépkályhát, mely a központi fűtésre lett rákötve. A probléma ekkor kezdődött. Éjszaka, amikor a kályhában már nem égett a tűz és a termosztát elindította a gázkazánt, az elindult, majd kikapcsolt. A hibakód a füstelvezetés hibát mutatta. Felhívtam a szakembert, aki közölte velem, hogy újságpapírral melegítsem elő a kéményt. Gondoltam igen vicces, hogy a XXI: században erre ez a megoldás létezik. Ezek után az elmúlt ősszel ráépítettünk a gázkéményre ~ 2métert, így már a gerinc felett van mintegy 20 cm-rel. Eljött a fűtési szezon, gondoltam biztosan jól fog működni. (A meleg vízellátó részt nem használjuk csőtörés miatt, melyről szintén érdekeseket tudnék mesélni) Párszor be is kapcsolt, nem volt gond. Bejöttek a hűvösebb éjszakák és ismét befüstölt a kazánházba. Próbálgattam többször elindítani, de a légnyomástól erősen függ, hogy visszaáramlik-e vagy nem. Azóta nem használjuk, mert tudom, hogy nagyon veszélyes.

Egy ismerősöm szerint az a gond, hogy hideg a kémény. Nem tudom, ez lehet a probléma, vagy más és hogyan lehet orvosolni?

KalásziM Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8093

 És végül a bukszát mennyire terhelte ez a művelet ??

 A mozgásról : oldalra ki lehet ékelni az  a csövet - habár sok jelentősége nincs.

Előzmény: csiba00 (8092)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8092

Üdv!

 

Ma voltak kint, és vágtak a padlástérben lévő tisztító nyílásnál az acél csőre egy lyukat, majd kicserélték a két kis beton ajtót (ami a tégla kéményfalon volt) ilyen fém ajtóra, ami négyszögletű kulccsal nyitható. A lyuk és a nyílás között nincs semmi cső. Ugye ebből nem lehet semmi gond? Most lényegében ha kinyitom ezt a kis ajtót, ami a tégla fal külső felén van, akkor mögötte ott van kb 10-15 cm-re a nyitott acél cső.

Egyébként ez a cső mozoghat a kéményben? Fölmentem, mernégzetm, és picit lehet lötyögtetni (12m hosszú). Nem hinném, hogy valahol hozzá lenne merevítve a téglához, csak eddig úgy rémlett, mint ha nem lehetett volna megmozdítani.

gmkiev Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8090

Igen!

Előzmény: csiba00 (8089)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8089

Üdv!

 

Szerintetek érdemes leszigetelnem kívülről a kéményem falát a padlástérben?

 

A kémény 3 szinten keresztül (pince, földszint, emelet) kb a ház közepén fut. Tégla kémény, benne egy 130-as acél cső. De gondolom ezt már mindenki tudja:)

Aztán az emelet fölött van a padlástér, amin semmi szigetelés nincs, lényegében kilátni a cserepek között. Ma áttolta nekem a kéményt kod1111, és ő is azt mondta, amit a seprők, hogy a fölső jó pár méter a kátrányos a 12m-es hosszból. Lehet esetleg ez amiatt is, mert ott jóval hidegebb van? Lényegében kinti hőmérséklet. Van fent egy csomó megmaradt kőzetgyapot a födém szigeletéséből. Arra gondoltam, hogy azt rátekerném a kémény falára. Érdemes lenne megcsinálni?

Elemi Koczka Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8088

ok.

Előzmény: gmkiev (8087)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8087

Nem kéne vissza "költöznünk" a pelletes topicba?

Előzmény: Elemi Koczka (8086)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8086

Állítás előtt többször előfordult a jelenség (egyértelmű jelenséghez nem lehetett kötni), azóta már csak egyszer (és ez bíztat..., hogy nem kell a kéményhez nyúlnom)

Előzmény: gmkiev (8085)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8085

Végül is ez egy állandó, vagy egy egyszeri alkalommal előfordult jelenség?

Előzmény: Elemi Koczka (8084)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8084

Ídézem a szervízt, mit írt mára nekem:

 

"Még egyszer leírom.

Az ECOIDRO-ban nincs pressostát a klasszikus értelemben. Az az IDROFOX-ban van.

Az általad használt berendezésben egy elektronikus áramlás érzékelő van, mely számontartja a füstgáz akadálymentes távozásának mennyiségét, sebességét, és hőfokát. Ha ezek stimmelnek, illetve megvannak, abban az esetben működik a dolog.

Az esetedben a berendezés kéménye, mely mellesleg egy igen jó darab, olyan hosszú, hogy éjszakai, vagy akár nappali külső hőmérséklet (kémény kihűlés) miatt, az amúgy alacsony füstgáz hőmérséklettel induló kandalló nem képes átmelegíteni, magyarul áramlást létrehozni a kéményedbe. 

Ami értesülésem szerint kb 10 méter!

Így a felső rész hideg (sűlyedő) lefelé ható légárama szembe találkozhat időnként a felszálló meleg füstgázzal. Ha az "elegy" nem tud felszálló hőmérsékletűre keveredni, a kémény áramlás  megáll. Magyarán nem képződik huzat. Ebbe egyébb légköri jelenségek is beszólhatnak.

Így természetesen kiáll vagy huzathiány, vagy sikertelen gyújtás üzenetre.

Megoldás ebben a cudar időben , az, hogy kiiktatod a termosztátot és vízhőfokkal operálsz."

 

 

Ehhez pár adat:

6,5 méteres szigetelt schiedel kémény.

Kb. 2-3 hete tiltott le akkor sem induláskor, hanem 7-8 óra múlva (és ekkor még nem volt leszabályozva az adagolt pellet mennyisége)

Akkor letiltott 0 foknál és persze -12-nél is.

Állítás után egyszer sem tiltott még le (pedig azóta az átlag hőmérséklet nem volt -10!

 

A fenti válasz pedig nem is túl nagy huzatot ad meg, hanem inkább hiányt:)

 

 

Előzmény: kod1111 (8070)
öregfa.. Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8082

Szia, feltudsz menni a tetőtér feletti padlásra? Az én tippem az lenne, ez a folt a padlástérben kicsapódott pára+kátrány keveréke ez csorog vissza a kémény külső felén a lakásba. Fel kéne menni a padlástérbe, megnézni pára ügyben mi újság.  

Előzmény: Vezo228 (8079)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8081

Cserépkályhában így égetni - de végüli is minden tüzelő berendezést - így használni, maga a kátrány gyártás. -Ha nem bélelt a kéményed, akkor meg kb ez az eredménye.

Egyébként hasonló cipőben járok én is. Csak nálam a kátrányosodást a gáz égésterméke okozta. Igaz nekem bélelt, így a téglán nem látszik semmi, és nem is lehet érezni semmit. Most meg sznvedek a kátrány leszedésével, mert egyfolytában elzárja a kéményt, ahogy lehajlik a cső belsejéből...

Előzmény: Vezo228 (8079)
Isti betyár Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8080

Talán egy acél béléscső segítene, de erről majd a szakik többet mondanának.

Előzmény: Vezo228 (8079)
Vezo228 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8079

Sziasztok Urak!

 

Elég nagy bajban vagyok, segítséget szeretnék kérni.

Röviden annyi történt, hogy mi a tetőtérben lakunk párommal, míg szüleim az alsó szinten, külön lakásban, viszont az ő cserépkályhájuk kéménye "rajtunk keresztül" megy ki a tetőre. Fater a tipikus példája a cserépkályhát és minden tüzelő berendezést szarul használóknak (vizes fa, bűzölögtető égetés, hogy ne fogyjon sok fa, stb)

A baj pedig a napokban kezdődött azzal, hogy fura sazgot kezdtem érezni, aztán elkezdett foltosodni a  vakolat a lakáson belül, így:

 

Nyilván ez a kátrányosodás. Sajnos a szaga rohadtul zavaró, szinte nem lehet megmaradni a nappaliban.

 

Most annyi törtönlt, hogy nem használják a kályhát, de a kérdésem az, hogy mit lehet kezdeni ezzel az egésszel rövid távon?

hosszú távon vsz a kéménybontás tavasszal, de addig jó lenne valami átmeneti szagtalanítás. Azon felül, hogy büdös, van káros hatása? Érdemes leverni a vakolatot és újravakolni, vagy ilyesmi?

Tudtok valamit tanácsolni?

Köszi.

csiba00 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8078

És még az egészben nagy szerepe lehet a tisztítóknak, amik elképzelhetően meglazították valamennyire a kátrányt, így sokkal konnyebben adja meg magát a meleg hatására.

Előzmény: csiba00 (8076)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8077

Kérdés, hogy mi számít közelnek. A pincénben két külön helyiségben van a vegyes kazán és a gázbojler. Rendesen ajtóval, fallal elválasztva. A gázbojler égésterméke nem juthat a vegyes kazán közelébe. Gázcsap sincs abban a helyiségben,a hol a vegyes található, csak a fal túloldalán, a gázbojlernél. Ott még van a falon egy cirkó, de az 3 éve be sincs kapcsolva.

Előzmény: nagy ivó (8075)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8076

Nem tudna ma kijönni valaki hozzám? Olyan, akinek van keféje (12m-es a kémény, alulról, felülről lehet tolni, kb egy 6m-es kefe elég), és ki mer mászni a tetőre? Kifizetném neki az utiköltségét, munkáját. Bp-en, a XVI kerületben lakom. Legalább, akkor még ma este talán be tudnék gyújtani, és holnap már csak ki tudnám vágatni a tisztítónyílást, és venni egy kefét. Ha valaki megtenné, akkor kérem csörgessen meg a 06-3nulla-4nulla3-8083 számon.

 

Nem tudunk másra gondolni mint, amit eddig is leírtunk. És pénteken, a XIV. kerületi ügyelet is ezt mondta. A kéményem teteje elég kártányos - köszönhetően, hogy együtt ment a gázbojlerral. Minden évben be tudtam gyújtani a kéményt - elmúlt 3 ávet jelent. De ebből csak legelőször égett végig teljesen, utána lefolytotta magát. Azt mondták, hogy most is ilyen történik. Mikor begyújtok, max huzattal, megy a meleg, láng a kéménybe. Egy idő után - függően attól, hogy mekkora meleg kéne a kátránynak - a lerakódott darabok közül egy-egy lehajlik. Innentől csökken a huzat, folyamatosan nő a lerakódás, majd egyszer csak szinte teljesen elzáródik. Erre két megoldást mondtak:

 

- ha elzáródik, mindig áttolni.Egy idő után meg csak eltűnik a kátrány, hiszen már nincs gázbekötés.

- kiégetni teljesen, de nem biztos, hogy pl alulról be tudják gyújtani, mert ott szinte alig van lerakódás a csövön.

nagy ivó Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8075

Van gázcsap a kazán közelében?

Nálam KZ vegyes kazán van egy ABG 3-as gázégővel, béleletlen kéménnyel, majd 40 éve, és hibátlanul működik minden. Fűtök vele 2 db 110 m -es, egy 85 m2-es lakást, egy 85 m2-es műhelyt aminek a belmagassága 4 m, a pincében a csővek szigeteletlenek, így kb 5 lakásnyit fűtök

Amikor leég a fa, autómatikusan bekapcsol az égőfej. 1-2 percig szellőzteti a kéményt és utána gyújt be. Ha nem tud megfelelően szellőztetni, gondolom letilt. Mivel az égőfej kifújja az égésterméket, ezért a kéményt sosem kellett tisztítani az elmult 40 évben. A hagyományos gázkazánok többségéből az égéstermék csak gravitációval távozik.  Nem a legjobb az égőfej hatásfoka a ma kaphatő tőbb 100 ezer forintos kazánokhoz képest, de ezt használtan 20-50-ért már árusítják a neten. Nem mindegy, hogy egy átállásnál fél milla a kazán, vagy csak 20 ezer. Anno én vettem 2 db-ot, hogy legyen egy tartalékba, mindkettő új volt 50 ezerért darabját,

 

Előzmény: csiba00 (8071)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.02 0 0 8074

"Én is egy szolgáltató cégnél dolgozom, de ilyen hozzá állással már régen becsukhatuk volna a kaput,":)))

Hidd el ez egy olyan semmi kijelentés, hogy akár a kéményseprő is tehetné. Aki ezt mondja az kicsit, vagy nagyon ego!:))))

Mellesleg ne a kéményseprőnek szólj a kár okozása ügyéban, hanem a NFH-nak, vagy közvetlenül a jegyzőnek. De amíg itt tárgyaljuk az ügyet addig bizony tojnak a fejünkre.

Pár éve egy 83!!!!!! éves bácsira a jegyzőnk 500 ef!!!!! büntit rótt ki, hogy akadályozza a "Svájcinéger" termetű kéményseprő munkáját. mert az, nem volt rest felnyomni őt a jegyzőnél.

Én meg az egész bagázst a Polgármesternél.

Persze ejtették az ügyet, és elnézést kértek az öreg úrtól!

Így is lehet.

De itt hallgatni, mert ugye ezeken a sorokon oldalakon megtárgyalni az egyenlő a mély hallgatással, eredmény vonatkozásában,

felesleges szócséplés. Itt aztán van huzat! + Vonat is!:)))))

Előzmény: Zs:) (8072)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8073

 Igen   a szolgáltatók általában rendesek, már akit szabadon megválaszt az ember.

 Kivéve a kéményseprők, akiket a lakosság nyakára erőltetnek - minden választást kizárva.

 Az ember a szolgáltatóit megválaszthatja, viszont a hatóságát nem. Így a seprők kimondottan hatóságként működnek  !

 Miheztartás végett !!

 És ki a szakmai felügyeletük ?

 Tán csak nem a jegyző  ??

Előzmény: gmkiev (8052)
Zs:) Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8072

Sajnos nem tudok egyetérteni veled!

Szolgáltató? Ki? Hol? Semmiféle szolgáltatást nem nyújtanak a kéményseprők, csak a pénzt próbálják beszedni.

Nálunk kb. 2-3 éve eltörték a beton ajtót. Lett nekik szólva, hogy hozzanak helyette másikat. Jöttek megint, persze ajtó nélkül. No, addig nincs pénz, amíg nincs ajtó. Azóta nem jöttek (kb 1,5-2 éve).

Már ne is haragudj, de ez nem szolgáltatás. Én is egy szolgáltató cégnél dolgozom, de ilyen hozzá állással már régen becsukhatuk volna a kaput, persze a monopol helyzet ugye ezen is átsegít.

Az általánosításoknak pedig szokott alapja lenni. Persze ez nem jó dolog, de általában valamin alapszanak. És ha 10-ből 6-7 olyan (de lehet már kevesebbnél is), akkor azt mondják, hogy mind a 10 olyan.

Előzmény: gmkiev (8052)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8071

Ez már az én fejemben is megfordult. Nem tudom mi tévő legyek, mert holnap szinte lehetetlen lesz a begyújtás. Most 23-24 fokos a lakás, remélem nem fogunk megfagyni hétfőig. Akkor meg keresek valami kéményépítő céget.

Jövőre meg kivágom a francba ezt a rendszert, és berakok egy modern gázt. Egyis ismerősömnél kb nettő 220m2-t fűtenek, szigetelt házon havi 32.000-ből úgy, hogy a hmv is megvan. Nálam netto 115m2, nincs szigetelés. Úgy gondolom, így is megállna akkor havi 40-ből.

Előzmény: nagy ivó (8068)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8070

Hát ez elég érdekes  párosítás(200-80), aki bekötötte az nem aggályoskodott, hogy túl nagy a kéményed a berendezéshez. Béléscső a megoldás szerintem.

Előzmény: Elemi Koczka (8069)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8069

Sziasztok!

A pelletes oldalról "pattannék" át egy kérdésre.

 

Egy vízteres pellet kályháról lenne szó. 80-as füstcsővel, 45 fokos könyökkel bekötve egy 200-as szigetelt Schiedel kéménybe.

Az ottaniak szakami információja alapján túl nagy lehet a kémény huzata és a berendezés többször is leállt.

A kérdésem az lenne, hogyan lehetne úgy megoldani ezt a problémát, hogy ne kelljen kemény 10 ezreket költeni (bélelés, stb). Most a huzatérzékelő kevésbé érzékenyre van állítva és így folyamatosan működik, de "normál" értéken ez nem volt elmondható (bár a hiba nem mindig egyértelműen jött elő: pl. szélcsendél igen, komoly szélnél nem, stb).

Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm:

Koczka

 

nagy ivó Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8068

Akkor passz.  Én kivenném a csövet.

Előzmény: csiba00 (8067)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8067

Áttolták utána rendes kefével is. Bár ahogy láttam a golyó is olyan volt, hogy fölötte kb 20cm-rel kefe volt a kötélen.

Előzmény: nagy ivó (8066)
nagy ivó Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8066

Ha csak golyóval tisztították, annak a mérete 85 mm, ez a keresztmetszet kevés a kazánhoz, és mivel golyó,, a tisztító képessége kicsi. A golyót inkább a teljesen eldugult kéményekhez használják, összetörni a benne levő akadályt.

 

 

Előzmény: csiba00 (8065)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8065

Én csak egy "értelmes" magyarázatot tudok adni erre a dugulásra.

 

2 éve teljesen kiégett végig a cső - ezért is biztos, hogy acél, mert semmi baja nem volt. Tavaly mikor begyulladt, akkor lefolytotta magát, így nem égett ki a végéig. Idénis ezt tette. Ezért a felső részén ott van a több éves kátrányos lerakódás, hiszen a gázbojlerból kapta az égésterméket. (2 napja nem kapja). Kéményseprő mondt,a hogy ha egyszerre bekapcsol, akkor terem a kátrány a csőben.

Ha kihűl a cső, akkor ezt a kátrányt lehetetlen letolni. Sokszor égettem benne tisztítót is, aminek elvileg az a dolga, hogy meglazítsa a lerakódást. Viszont nem sok esett le alulra. Vélményünk szerint ezek a lerakódások a tisztító hatására annyira meglazultak, hogy a meleg áramtól levállnak, de nem tudnak leesni, és elzárják részben a füstcső belsejét. Utána csökken a huzat, és egyre szűkül a járható rész.

 

Ha át tudnám én is tolni, akkor nagy gond nem lenne, de sajnos nem tudom. Talán még egy jó pár áttolás után megszűnik, vagy nem tudom mi lesz. Egyszer csak elfogy a kátrány a belsejéből.

Brikettel fűtök, aminek minimális a nedvességtartalma, és 2 éves fával. Ez nem termelheti a kátrányt... És el sem záródhat tőle a kipucolt kémény. Volt mikor úgy záródott el, hogy maximális huzattal ment a begyújtás óta, és egyszer csak azt hallom, hogy halkul a tűz lobogása, és okádja vissza a füstöt.

Előzmény: nagy ivó (8063)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!