Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 2015.03.27 0 0 2955

Amennyiben munkahely mellett csinálod, akkor nagynak mondható. Van olyan ismerősöm akinek az összes fokhagyma területe közelíti a 20 hektárt.

Előzmény: alatau (2953)
alatau Creative Commons License 2015.03.27 0 0 2954

Ez se rossz! Vannak benne okos megoldások a "buta" svájciaktól.

 

 

Amúgy én is kísérletezgettem a termikus gyomirtással (disznóperzselővel édesanyám kertjében) és szerintem ennek az eljárásnak a lehetőségei még messze nincsenek kihasználva, ugyanis jellemzően a sorközök gyomirtására használják, pedig a sorban is működhet. Ha a kultúrnövény fejlettebb, mint a gyom, akkor sokkal nagyobb hőmennyiséget is elbír károsodás nélkül, mint ami a gaz kiirtásához kell (nem kell elégetni, elég egy kis hősokk, és másnapra elszárad). Nyilván minél nagyobb a különbség, annál nagyobb biztonsággal és hatásfokkal alkalmazható ez az eljárás.

 

Hátránya, hogy drága (a gáz miatt), és fegyelmezett traktoros kell, aki a sebességet minden körülmények között precízen tartja. Előnye viszont, hogy amint a traktort megbírja a föld, azonnal használható (nem kell megvárni míg a talaj művelhető lesz), és nincs szermaradék, szóval elvileg akár a betakarítás napján is alkalmazható lenne (ha volna értelme).

 

Szóval ökológiai gazdálkodásban, vagy ha nincs hatékony herbicid (illetve a várakozási idő miatt már nem használható) a kézi kapálásnak (gazolásnak) nagyonis ésszerű alternatívája lehet!

Előzmény: MG Petimester (2951)
alatau Creative Commons License 2015.03.27 0 0 2953

Hát ... ha fél hektár nagynak számít ...

 

De még csak kísérletezgetek.

Előzmény: triplaharom (2950)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 2952

,-)) 4050-es 'Dér Jánosal', kapírgálja a hagyma ágyásokat az öreg !?... xDD  ,-)) ... ha nem számit a tüzelőanyag ár ...??

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 2951

Tűzzel-vassal a gyom ellen !!  :-))) ...hogy mik vannak ,kérem ??

 

triplaharom Creative Commons License 2015.03.25 0 0 2950

Csak nem termelsz Te is fokhagymát nagyban ?

Előzmény: alatau (2949)
alatau Creative Commons License 2015.03.25 0 0 2949

... akár az is.   :-)

 

De komolyra fordítva: Ezek az eszközök elég jónak tűnnek. Kb. ugyanazon az elven működnek, mint a gyomfésű, csak hatékonyabbak. Pl. fokhagymában megnézném mit tudhatnak ...

Előzmény: triplaharom (2948)
triplaharom Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2948

A pedál tengelyére fel lehetne akasztani a demizsont, hogy az "üdítő" ital is kéznél legyen... (:-)))

Előzmény: alatau (2945)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2947

xDD... A fejlődés ,kérem !  :-))

Előzmény: triplaharom (2944)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2946

:-))

Előzmény: alatau (2945)
alatau Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2945

Szinte látom: Az ember kiteker a szőlőbe, a csomagtartón (a demizson meg a lajbi mellett) kiviszi magával az átalakításhoz szükséges pár alkatrészt és szerszámot (klasszikusan gumibelsőből csinált "gumipókkal" rögzítve), kint 5 perc szerelés és kész a tolikapa. Meló után 5 perc visszaszerelés azt irány haza.

 

Azért én a pedált (de legalább a tengelyét) benne hagynám a vázban, mert ha sokat szerelik ki retkes lesz a csapágy, az meg nem jó! Egyébként zseniális.

Előzmény: MG Petimester (2943)
triplaharom Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2944

Azért jó látni hogy feltalálták az RS-09 utódját is. (:-)))

Előzmény: MG Petimester (2943)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2943

:-)) Még csak itt tartunk ! xDD !

Előzmény: alatau (2942)
alatau Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2942

És amikor azt hittük már mindent tudunk a mechanikus gyomirtásról ...

 

 

 

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 2941

Semmi gond ,majd megbeszéljük... Mikin... ha össze jön. üdv.

Előzmény: triplaharom (2939)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 2940

:-)) Hát erre valóban nehézz ...De jópofa !  xDD...

Előzmény: alatau (2938)
triplaharom Creative Commons License 2015.03.21 0 0 2939

Oké Bandi majd visszaolvasok kicsit, mert nem vagyok képben... (:-)))

Előzmény: MG Petimester (2937)
alatau Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2938

Na erre a Zetorra az "anyja" sem ismerne rá!!!

 

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2937

Pistikém, nyugtasd meg Rasztát ,hogy a Colombus ékszíjj tárcsái, amit Te csavartál le az esztergán... már újak rá !!  xDDD... Na meg a képfeltőltési akcijó ,néha sokáig tart nálunk.  :-)))

113 Nm-eres motorral megtanul az ember "türelmesnek" lenni !  xDD... 200 D-re gondoltam. Bár a tietek (kisbuszban) 240-es ha jól emlékszem ? üdv.

Előzmény: triplaharom (2906)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2936

A " kis-kambáályn" képeire gondolsz ugye ?.. Nem tudom lekicsinyíteni... de felteszem ,ha lesz gyerek aki segít. üdv.

Előzmény: R A S Z T A (2933)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2935

... xDD  :-)) Nagyon jó !

Előzmény: alatau (2934)
alatau Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2934

A képet valamiért nem tudom feltölteni, de a linket igen:

 

 

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/11070166_656230524503799_7966132109170906114_n.jpg?oh=4e91898ebaa7b53e9121a4132dd3d8ef&oe=5570F7F7&__gda__=1434344691_9a1fd929d6658270429acdab6d337bf8

R A S Z T A Creative Commons License 2015.03.13 0 0 2933

:-(

Előzmény: MG Petimester (2921)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.07 0 0 2932

Szia, talán egy cigivel megkínálva , no meg a csésze kávét megosztva, rá lehetne bírni a kukorica pelyva felfogásásra a szárítóst. Nagyon együttérzek veled és abból indulok ki, hogy jó sokat fújkálhat az a száritó. Ezek már erröl a 'hatékonyságukról' ismertek..  :-((

Szép szóval hamarabb elérhető ma már valami is ,mint a kádi-val.. üdv.

Előzmény: Zolinymusz (2930)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.07 0 0 2931

:-)) Eltünt a topik akár csak Kolozsvár felé a török követ !  :-((  ..

" régen, ha jött az ősz, mi mindig együtt voltunk
  élveztük az utolsó napsugarakat
  s' ha a szürke felhők ellopták a napot
  jókedvünk akkor is, nekünk megmaradt
  együtt jártunk mindig a hulló levelek közt
  meséltünk egymásnak, ha lement a nap
  együtt élveztük a természet halálát
  együtt hallgattuk a szálló varjakat .."

Előzmény: bolero84 (2922)
Zolinymusz Creative Commons License 2015.03.05 0 0 2930

Helló!

Lenne egy kérdésem.

Közvetlenül az utcánk végén van egy gabonaszárító.

Tőlünk kb. 4 kertesháznyira.

Szerinem kukoricát szárítanak, mert mindent piros pernye borít be a környéken, főleg szélcsendes időben.

Jó ez így, vagy kellene szólni valakinek ez ügyben, mert nagyon zavaró a dolog.

Egy cigit elszívva kávét nem lehet meginni a szabadban, mert tuti beleszáll egy kis darab.

alatau Creative Commons License 2015.03.05 0 0 2929

Visszaolvastam a bejegyzésedet és lényegében két kérdést találtam benne:

 

1. Át vagy-e verve, ha kevesebb a bérleti díj, mint a támogatás?

 

2. Jobban jársz-e, ha bérbe megművelteted, és te veszed fel a támogatást?

 

Szerintem mindkét kérdést kellőképpen megválaszoltuk.

 

"Összezárásról" szó sincs, csak (ezek szerint) mindenütt ugyanaz a tapasztalat.

 

"Tartom magam annyira intelligensnek,hogy olyasmibe nem vágok bele amihez nem értek." Ez jó, de te pont erre kérdeztél rá, és mivel szerintem tök jó fej vagy, hogy érdeklődsz, mielőtt belevágnál, gondoltam én is tök jó fej leszek és felhívom a figyelmedet a dolog hátulütőire, hogy a tények ismeretében hozhass döntést. Ha mégis úgy döntesz, hogy gazdálkodni fogsz, akkor Isten hozott a klubban! Senki se születik agrármérnöknek, csak tudd, hogy nagyon sokat kell hozzá tanulni.

 

"Be fogják az ottani gazdák (bármelyiket is választod) bizonyítani rajtad és a zsebeden keresztül, hogy aki ilyesmit forgat a fejében, az rosszul teszi ..." Ez szerintem egyáltalán nem jellemző. Ha látják, hogy komolyan gondolod és ember módjára viseled magad, akkor segíteni fognak. Ellenérzés inkább azokkal szemben van, akik vastag bukszával és nagy arccal "lejönnek Pestről", hogy majd ők megmutatják a sok buta parasztnak, hogy kell ezt csinálni! Keresztül hajtanak a terepjárójukkal más földjén, "elfelejtik" kifizetni az elvégzett bérmunkát, beleszólnak olyasmibe, amihez nem értenek ... stb. Na az ilyen tényleg ne számítson semmi jóra!

Előzmény: K.Roberto (2927)
Józsi73 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2928

Nem kaptál érdemi választ. Kérdés sem volt, csak a támogatást hoztad fel, meg hogy kevesebb bérleti díjat kaptál, mint a támogatás összege.

 

Nincs itt senki sem ellened, sem az ellen, hogy nekiállj földet művelni. Van aki hobbiból csinálja, van akinek a megélhetés. Nálam az elsőből alakult ki a második... Ha magad akarod művelni, akkor természetesen a támogatás is téged illet. Csak azzal számolj, hogy ha a 12 hektárt bérbe művelteted, akkor a munkadíj sokat elvisz, és a termés sem biztos, hogy annyi lesz, mint amennyire számítassz. Nem tudom, hogy az ország melyik részén van a földed, ez is sokat számít a gazdaságos termelésben. Az is, hogy saját részre, a saját állataid ellátására, vagy mindent eladásra termelsz. Én pl 5 évvel ezelőtt nem tudtam annyi lucernát és szénát bálázni, hogy minden vevőnek jusson, tavaly meg már alig tudtam eladni, pedig már csak az 5 évvel ezelőtti mennyiség kb fele volt meg.

 

Ha konkrét dologról kérdezel, akkor biztosan fogsz választ kapni

Előzmény: K.Roberto (2927)
K.Roberto Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2927

Tegnap aláírtam a következő 5évre.Mondjuk azért az eléggé elgondolkodtatott,hogy mennyire "összezártatok". Érdemi infót semmit nem kaptam,max annyit "hogy nehogy má én vegyem fel a támogatást is az nem azért van". Tartom magam annyira intelligensnek,hogy olyasmibe nem vágok bele amihez nem értek. "Be fogják az ottani gazdák (bármelyiket is választod) bizonyítani rajtad és a zsebeden keresztül, hogy aki ilyesmit forgat a fejében, az rosszul teszi.." ez annyira gyönyörű,ez annyira magyaros.  Köszönöm a válaszokat

Előzmény: sikapur (2926)
sikapur Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2926

Ha te fogod műveltetni, úgy, hogy nem értesz hozzá, még akkor is bukni fogsz 12 hektáron, ha itthon élsz. Külföldről hatványozottan. 12 hektárból nem tudsz megfizetni egy intézőt, aki ért hozzá, és fentiek következtetésbe még a természeti kockázatokat nem is vettem figyelembe, csak az emberi és üzleti vonatkozásokat. Nem fogsz találni olyan bérvállalkozót, aki úgy fogja megművelni neked, ahogy a sajátját csinálná, pláne úgy, hogy bérbe volt adva ott helyben, és ezt az állapotot fogod megszüntetni. Be fogják az ottani gazdák (bármelyiket is választod) bizonyítani rajtad és a zsebeden keresztül, hogy aki ilyesmit forgat a fejében, az rosszul teszi...

Előzmény: K.Roberto (2923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!