Keresés

Részletes keresés

waters Creative Commons License 2018.01.26 0 0 18467

Sziasztok!

 

7-esem van és a legutóbbi frissítés óta nem tudok zenét rámásolni se az itunes se az alább javasolt programmal. Odahúzom a zenéket és semmi nem történik. Van tippetek?  Köszönöm!

Aszpirin Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18466

A múltkor tapogattam vagy 10 percig egy X-et a MediaMarkt-ban, és elsőre nagyon fura volt, aztán kb 5 perc kellett hozzá, hogy rájöjjek, eszméletlen jól kezelhető az iPhone X ezzel a gombnélküli megoldással. Sőt, még jobban is tetszett, mint az eddig megszokott egygombos változatok. A touchID-t viszont nagyon hiányolom róla. Na és az ára.... én egyszerűen nem vagyok hajlandó ennyi pénzt kifizetni egy mobiltelefonra, legyen az a lehető legjobb is. 

Előzmény: aas (18456)
totopad Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18465

Nekem annyiban jó a szitu, hogy tudok élni 3dtouch nélkül, és nyár végén fogok rá áldozni két hetet erre, tehát 1 év után kapok majd egy új csere készüléket, így az aksi gétet is elnapolhatom még

Előzmény: bean (18462)
totopad Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18464

ők is hivatalos szervizbe küldik tovább, tehát nem ők szervizelik ténylegesen...

Előzmény: peter89x (18463)
peter89x Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18463

Szolgáltatónál elofizetesre vásárolt készülék esetén mennyire jellemző a szerviz inkompetenciaja?

bean Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18462

De ilyenkor mit tud az ember csinálni?

Én is fontolgatom, hogy otthagyom az Apple-t. Hülyének néznek minket.

Előzmény: totopad (18461)
totopad Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18461

Nekem ugyanez volt a 8 Plus-nál, a 3dTouch nem műxik at all, felhívott a support és mondták, hogy tényleg, meg, ha akarom, akkor tudnak adni egy szervízidőpontot egy általam választott boltba. Mondtam ok. Elmentem a megbeszélt boltba a megbeszélt időpontra, mire az eladó közölte, hogy ők csak most nyitottak, nem is hallottak ilyenről és nincs is bent a szervízes kolléga. De bent hagyhatom 2-3 napos kivizsgálási idővel, plusz, ha megállapítják, hogy tényleg nem megy a készülék, akkor 2-3 hét csereidő. Kérdeztem, hogy ok, de cseretelefont tudnak-e adni, ha má egy havi fizetésem kidobtam erre a szrra, erre mondja, hogy ja egy 5S-t kb 60 rongy depositért. 

 

3-4 évre tervezek most a 8 Plus-al, amúgy jó telefon, de a cég egyre inkább kritikán aluli és 10 év almás lét után szvsz elhagyom  a hajót...

Előzmény: bean (18459)
bean Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18460

Az Apple támogatási szolgáltatás csoporttól pedig azt a tájékoztatást kaptam, hogy panasszal forduljak a központjukhoz LEVÉLBEN.

 

NINCS e-mail elérhetőségük.

 

Ez már annyira röhejes!

 

Elszúrnak egy frissítést, a telefon sokkal kevesebbet bír egy feltöltéssel, és még ők szabnak teljesíthetetlen feltételeket.

 

Szimplán el akarják venni a kedvünket a cserétől.

Előzmény: bean (18459)
bean Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18459

Sziasztok!

 

iPnone 6-osom van és szeretnék élni a kedvezményes akkucsere lehetőséggel, mert nem bír ki egy napot sem az aksim.

 

Felhívtam egy szervízt és azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 2-3 hét mire megérkezik a megrendelt akksi, de már a megrendeléskor ott kell hagynom :(

 

Létezik? Ki bír ki 2-3 hetet telefon nélkül? Nekem nincs 2 iPhonom, amibe átraknám a kártyát. Vagy ezzel akar elriasztani minket az Apple az akkumulátor cserétől?

aas Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18458

Nem. Döntetlen. X. :-)))

Előzmény: peter89x (18457)
peter89x Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18457

Muawei Mate 10 Pro? :D

Előzmény: aas (18456)
aas Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18456

Még érdekesebb, amikor eggyel kevesebb gomb van :-)

Meglepő módon egy óra alatt meg lehet szokni, utána már más telefonja szokatlan, hogy gomb is van az előlapon :-)

Előzmény: Törölt nick (18454)
peter89x Creative Commons License 2018.01.25 0 0 18455

Igen, ahogy nézegetem a videókat, talán az a legfurább nekem is. De ez végülis megszokás-tanulás kérdése, nem? Hogy mikor érinti vagy nyomja meg az ember egyszer vagy kétszer.. Végülis van pár olyan előlapi ujjlenyomat-olvasós android telefon is, ahol el lehet rejteni a szoftveres gombokat, és a biometrikus szenzor "simogatásával" és érintésével kezelhető a vissza-lecsuk-alkalmazásváltás funkcióhármas.

 

Tegnap beszélgettem a főnökömmel, neki 7 plus van, oda is adta hogy megfogdossam kicsit. Bár fizikailag nem sokkal nagyobb (10mm-el magasabb, majd' 2mm-el szélesebb), kicsit furának éreztem a kezemben. Gondolom hozzá lehet szokni, annyi ideig nem volt nálam; viszont a matt fekete hátlappal határozottan baziszépnek tartom. :D Van neki egy igen komoly prémium fílingje.

Előzmény: Törölt nick (18454)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 18454

A z egy db home gomb a legszokatlanabb sztem

 

Előzmény: Törölt nick (18453)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 18453

Szerintem kevesen váltanak vissza...én nem is tudnám elképzelni...

Előzmény: peter89x (18452)
peter89x Creative Commons License 2018.01.24 0 0 18452

@Aszpirin

Innye, köszönöm a bőséges és kimerítő válaszokat!! Ezek szerint az akksi üzemidejével nem lenne nagy problémám.. ahogy azzal sem, hogy az első tavaszi széltől összetörik a kijelző.

Még mikor a mostani telefonomat vásároltam és elhatároztam hogy a G4 lesz a kiszemelt, rendeltem ebay-ről tokot és tempered glass-t, egyiket sem a budget kategóriából; és addig el sem mentem a telefonért a boltba, amíg ezek meg nem jöttek. Asszony persze szörnyülködött, hogy minek kell nekem ennyire drágán tok, amikor az ő szilikon, cica mintával szitanyomott tokja 1200ft-ból megvolt (a Spigen Slim Armor akkor valami 6-7000 ft volt még), de ha azt nézzük hogy 26 hónap alatt a tok összes baja az, hogy az egyik sarkán a TPU kicsit lehorzsolódott, illetve a polikarbonát héjon megkopott a festés (amit szintén ebay-ről rendelt fekete szénszál-mintás öntapadó fóliával orvosoltam, nagyon jól néz ki tőle a tok!); viszont a telefon maga olyan, mint ha zsír újan most vettem volna ki a dobozból.. megérte. Na, ugyanilyen gondoskodással kezelném az iphone-t is; normális tok + temperált üveg védő rá. Persze tudom, hogy úgy pont a telefon vékonysága által nyújtott élményt rombolom, de hát valamit valamiért. Szeretek legalább 3 évre tervezni egy készülékkel, pláne ha az nem is olcsó.

A navis szóhasználat helytelensége eszembe sem jutott, de köszönöm a pontosítást! Sirivel amúgy is "játszanék", mire kitapasztalnám hogy mire-mit reagál.

A telefonom felületét nem nagyon szabtam testre eddig sem. Az egyik olyan hátteret használom ami alapból rajta volt a telón, nincs szétwidget-ezve, stock launcher-rel megy. Azért vettem androidot annak idején, mert mivel informatikusnak teremtett az ég, úgy voltam vele, hogy na, majd jól szétb.zerálom, milyen menő már, hogy linux van a zsebemben..! Aha. Kábé egy percig sem érdekelt a dolog igazából onnantól, meg meglett.

 

@astraturbod

éppen lenne rá pénz, hogy 8-t vegyek, csak így az áprilisi esküvő-, és remélhetőleg a jövő évi házvásárlás előtt nem tudom maradéktalanul jusztifikálni a készülék magas árát. Azért is érdeklődök most itt ilyen bőszen, hogy tisztában legyek a lehető legtöbb dologgal; nem lenne annál rosszabb, mint ha megvenném pl a 8-t, rájönnék hogy nekem az iOS élhetetlen, és onnantól kezdve a szügyemet rágnám dühömben. :D

Kár, hogy nincs rent-an-iphone szolgáltatás, egy hét alatt kiderülne azért, hogy mennyire áll kézre a cucc a valós körülmények között.

Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18451

AirPods-zal rendelkezik már valaki közületek? Ha igen, vélemény? 

Nekem egy nagyon jóminőségű és meglehetősen drága vezetékes fülhallgatóm van, ahhoz nem lenne értelme hasonlítgatni, nincs is ilyen elvárásom, de pl. érdekelne, hogy a “normál” iPhone- os vezetékes füljphallgatóhoz hangminőségben, és használati kényelemben hogyan viszonyul.

Olyjor elég nagy hasznát venném egy vezetéknelküli fülhallgatónak.

Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18450

Nekem is 64 gigás SE-m van, bő másfél éves, és ugyanaz a véleményem (“egy csoda” ☺ )

De azért ne hamarkodjuk el a kijelentéseket, várjuk meg hogy mit is hoz az SE2... ha igazak a hírek, márciusban megjelenik, tehát sokat már nem kell várni rá...

Előzmény: agipus (18437)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18449

Ugyanmár, w évig volt 5s-em, az is bírta 2 napig “normál“ használat mellett még kétévesen is. Újan meg jóval tovább is. Az újabb és újabb típusokban nemcsak az akkumulátor nagyobb, hanem többet is esznek... az erősebb procinak, nagyobb, fényesebb, több pixeles kijelzőnek, stb. jóval nagyobb a fogyasztása is. 

Előzmény: aas (18439)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18448

Azért azt ne felejtsd el, hogy egy új telefon akkumulátoridejét soha nem érdemes egy már 1-2 éve rendszeresen használt telefon akkumulátoridejével összehasonlítani. Érdemes erre a kijelentésre visszatérned, ha már 1-2 éve használod at a 8-ast ☺ 

Előzmény: totopad (18435)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18447

ip-op% = 80-90%, bocs az elgépelésért.

Előzmény: Aszpirin (18446)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18446

Ja, bocs, most látom a “tipikus” használatot, ezek mellett egy új 7-es simán ki kell bírjon 2 napot, akár jóval többet is.

De egy dolgot megjegyeznék: egyetlen modern akkumulátornak sem tesz jót a tökig merítés (nem úgy mint régebben, amikor kifejezetten jó volt, ha néha tökig merítetted az akksit). Tehát ha normál napi rutinban használod, akkor este tedd rá otthon a töltőre (akkor is, ha csak ip-op%-ig merült) ártani nem fog. Én otthon az ágyam mellett tartok egy töltőt mindig, arra esténként rádugom. Évek óte így használom az iPhone-jaimat. Amire még nagyon kell vigyázni, hogy ne hagyd napon a telefont, mert a túlmelegedés a legnagyobb ellensége a modern akksiknak, akár egyetlen alkalom is nagyot rombol. Ez viszont minden mai telefonra igaz, nem csak iPhone-ra. Autóban ebből a szempontból a legjobb a szellőzőrács elé tenni, egy a szellőzőrácsra dugható “brodit” tartóba. Szélvédőre cuppantani olyan helyre, ahol nem éri légáramlat, a lehető leg-akkumulátorrllenesebb megoldás nyáron. Ez is igaz minden telefonnál.

Előzmény: peter89x (18433)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18445

Nem tudom, milyen a tipikus használat nálad, és az akksiidő nagyon ettől függ. Az én tipikus használatomnál az SE (aminek nem világbajnok azért az akkumulátor-mérete, viszont a kis kijelző jóval kevesebbet is eszik), akár 3-5 napot is simán kibír. Ha viszont túrázok, és egész nap megy a gps-tracking benne, akkor bizony estére majdnem tökig merül. Tapasztalatom szerint az en használatomban a legnagyobb fogyasztók a GPS (ha folyamatosan megy), és a fényképezgetés, a kettő együtt akár r-5 óra alatt is tökig meríti az SE-t. Érdekes módon a zenehallgatás meg sem kottyan neki, és a folyamatos videólejátszást is NAGYON sokáig bírja... Játékokról sajna nem tudok nyilatkozni, mert soha nem játszom vele.

Előzmény: peter89x (18436)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18444

Szia. Pár kérdésedre tudom a választ.

A “show me the route to Szeged” nem fog menni sajnos, mert sehogy nem akarja megérteni azt, hogy “Szeged”. Sajnos ez a gond a legtöbb magyar településsel.  A “show me the route from here to Budapest” működik, viszont úgy tűnik, a “show me the route” tpa tömegközlekedési útvonalakat hozza be. Ha viszont azt mondod, hogy “Show me how to drive from here to Vienna” az tökéletesen fog menni. Szóval “Show me the route” - tömegközlekedés, “Show me how to drive”-autós útvonal, a többi viszont azon múlik, hogy megérti-e a településnevet. Összességében sajnos nem, csak ha a településnek van angol neve (Angliában és az USA-ban biztosan tökéletes...)

Könnyebben törik-e? Nem. Ugyanúgy törik, mint a hasonló kategóriás, hasonló anyagból készült összes egyéb altalános használatra készített telefon. Az egész új iPhone-okra, amelyeknek már a hátlapjuk is üvegből van, valószínűleg kicsit jobban kell vigyázni, az anyaghasználat miatt). Valamint ne hasonlítsd a spéci “strapafonokhoz” mint pl a Caterpillar-ok, mert azok direkt törésállóknak készültek...

A matrica meg arra való hogy ragszd fel valahová. Ne a telefonra, fóleg ne a kijelzőjére ☺ Vagy hagyd a dobozban ☺ 

Az androidról való átállásnál a legfurább valószínűleg a felület jóval kisebb mértékű testreszabhatósága.  Az ikonokat pl. nem helyezed el ott, ahol akarod a képernyőn, legfeljebb a sorrendjüket tudod megmondani, csoportosátani tudod őket, meg szét tudod őket osztani akárhány képernyőre. Élő widgetek vannak ugyan, de egészen másképp és mást is jelentenek. A vezérlőpult egy nagyon király dolog az iPhone-nál. 

Összességében elsőre alighanem nagyon meg kell maj szokni az Android után, elsőnapokban - vérmérséklettől függően - eleresztel vagy elfojtasz magadban egy-két káromkodást; de ha megszoktad, pont olyan egyszerűen (ha nem még egyszerűbben) kezeled, mint az Androidos telefont.

Előzmény: peter89x (18440)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18443

Mivel az uj fajlrendszer miatt nőtt a tárhely bőven elég szvsz a 32gb, nekem is az van 6s ben var rajta valami jatek is, az majdnem 2gb meg sok foto stb...de 13 gb ot hasznal epp tegnap néztem...

 

de 2-3 év mulva mi lesz az passz...de ha van kredit szerintem a 8 jobb sokkal plusz a qi töltés...

 

tuti az lesz a jövő...

Előzmény: peter89x (18436)
Aszpirin Creative Commons License 2018.01.23 0 1 18442

Szia! Egy kicsit rágugliztam a dologra, és találtam egy linket, amit - ha tudsz angolul - érdemes megnézned. Nagyon úgy tűnik, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Tekerj le le a “How to fix...” bekezdésig, mert azelőtt csak blabla van. Majd ha nem működik amit ott ajánl, menj lennebb, és olvasd el a kommenteket, úgy tűnik elég sok lehetséges ok és elég sok lehetséges megoldás van. Ha szerencséd van, ez egy szoftveres gond. Többen is írtak, hogy hihetetlen módon az is segített rendbehozni a dolgot, hogy kivették a tokból - ami nem is takarta a gombot amúgy (ez számomra is hihetetlen, de egy próbát ez is megér). Ha egyik tipp sem segít, akkor valószínűleg szervizes történet lesz, sajnos. 

Itt a link:

https://www.igeeksblog.com/touch-id-not-working-on-iphone-6-6-plus/

Előzmény: Törölt nick (18441)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18441

Sziasztok!

 

Akadna egy olyan problémám hogy nem működik a touch ID az Iphone 6s-n. A gombnak semmi baja. Elkezdett szarakodni a Touch ID, újraindítottam a telefont, erre pedig kiírta hogy nem aktiválható a Touch ID. Azóta csináltam egy gyári állapotra való visszaállítást, és nem működik. A telefon megpróbálja beállítatni, de nem érzékeli az ujjamat. Ismerősömnek jelentkezett ugyen ez a probléma csak neki egy Iphone 6+-on.

Ha valakinek lenne ötlete vagy tapasztalata, hogyan lehetne visszahozni a dolgot gombcsere és hasonlól nélkül akkor az szívesen fogadom.

A két telefon gyakorlatilag 3 nap külömbséggel kezdte ezt el.

 

segítséget köszönöm!

peter89x Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18440

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :-)

Eddig egész szimpatikus az elmondottak alapján a dolog.

 

Úgyhogy jön még pár kérdés. :D

Androidról átállva mi a legfurább általában? Mi az, ami hiányzik eleinte? Mi az, amihez nehéz hozzászokni?

Ha Siri-nek azt mondom, hogy "show me a way from here to Szeged", akkor belövi a térképet, rajta az útvonallal? Nem kell tapicskolnom, mire nagynehezen megértetem a telefonnal, hogy mit akarok? (ez pl. mindig halálra idegesített az androidban, vagy csak nekem nem áll kézre a maps.)

Könnyebben törik az iphone, mint más telefon? Rengeteg fotót-videót-eztazt láttam összetört készülékekről, közben én meg bő két éve még az eredetileg a vásárlás napján rácuppantott temperált üveg "fóliával" használom az LG-t.

Mire való a telefon mellé járó két almás matrica? :D

aas Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18439

Az X általában kibír két napot, miközben korábban a 7, 6, 5S, 5, 4 egy napig volt jellemző.

Előzmény: peter89x (18436)
totopad Creative Commons License 2018.01.23 0 0 18438

Aktív használat mellett -hívás, játék, navigáció, fotózás stb- 1 napot simán, de két napot, ha nem nyűzöd szerintem kibírna.

Ez az ötödik iPhone-om, de eddig messze a legjobb a kamerája és az aksi ideje is

Előzmény: peter89x (18436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!