Keresés

Részletes keresés

Eszto Creative Commons License 2003.03.31 0 0 243
Na sziasztok!

En a kisebbiket vittem ki, amelyikhez meg nem kell kocsi (se gordeszka:), de ez is eleg termetes mar. Mindketto szep egeszseges, asszem a novenylampanak hala, mert tavaly remesen neztek ki. A teleltetes alatt mindketto atkas lett.(A leanderek levelei kicsit el szürkültek, ezüstösen foltosak lettek.)

Egyebkent az atka ellen muszáj az erős védekezés. Az egészséges részekig vissza kellett vágnom a hajtásokat, es Nissuran nevű szerrel permeteztem utána. Amint a legfiatalabb leveleken megjelennek az újabb fertőzésnyomok, azonnal ujra permeteztem. Az atka a fiatal leveleket szívogatja először. Tavaly nem is viragoztak.. De a kezeles hatasos volt! Ha nem lepek, mar nem lennenek leadereim..

Tozatu Creative Commons License 2003.03.28 0 0 242
Már kivitted,én még csak morfondíroztam rajta,bár a teraszon bírnák már a kicsi fagyot is.Bármelyik rovarírtóval lefújhatod,ami jó levéltetűre,lisztecskére,de 1hét múlva ismételni kell a peték miatt.Chesst szokok használni,de vannak mások is.Ha ki tudod ültetni földbe,az a legjobb.
Előzmény: zildi (241)
zildi Creative Commons License 2003.03.25 0 0 241
Én is növénylámpa alatt a garázsban teleltetem többek között a leándereket is. Tegnap vittem ki őket a kertbe, de sajnos mindegyiken van sok-sok fehér pötty, azaz kártevő. Nem tudod mivel szórjam be, vagy permetezzem meg? Ez túl sok ahhoz, hogy levelenként letisztogassam mondjuk szappanos, vagy dohányos vizzel.
szép napot zildi
Előzmény: Eszto (232)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.24 0 0 240
Megnézem a kisokosomban,addig csomagolj.
Előzmény: felixanyul (239)
felixanyul Creative Commons License 2003.03.24 0 0 239
haho,

koszonom szepen, barnetto foldbe dugta nekem a magokat. mas: a leanderem uj hajtasain feher kis pottyok vannak, nem tudom letorolni, mi lehet ez, csak nem gomba?

Előzmény: Tozatu (238)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.14 0 0 238
Csak elülteted cserépbe,vagy kertbe és locsolod és várod,hogy kikeljen.Ne száradjon ki,de ne is álljon rajta.
Előzmény: felixanyul (237)
felixanyul Creative Commons License 2003.03.13 0 0 237
haho,

a mag meg nem erkezett meg, de remelem nem kesik mar soka. addigis kuldenel hasznalati utasitast a csiraztatashoz a mail cimemre?
nagyon megkoszonnem

Előzmény: Tozatu (231)
Eszto Creative Commons License 2003.03.13 0 0 236
:) a gorgeszka telleg jo otlet!
Tozatu Creative Commons License 2003.03.10 0 0 235
Hát,azt mondtam,hogy csakis.Majd követlek a kipakolásban,ha biztos nem kell visszahozni.A gyerek gördeszkáján gurítottam ki amelyik nem fért a talicskába.
Előzmény: Eszto (234)
Eszto Creative Commons License 2003.03.10 0 0 234
Nem, ha en kiviszem oket akkor kinnmaradnak, ha esik, ha fuj.. :) Mar mindegyik hatalmas, kis kocsi kellett a bevitelukhoz is, meg ket ferfi.

Jovohet utani hetre tervezem a kitelepitesuket, mert ugy tudom, jovoheten kicsit visszaesik a homerseklet.

Tozatu Creative Commons License 2003.03.09 0 0 233
Úgy tudom -3-ig bírják,egyesek szerint -5,de ezt még nem mertem megnézni.Mamámnak az volt a mániája,hogy reggel ki,este be vitte a leándert.Mikor nem tudta cipelni nekem adta,de még nem mertem megmondani,hogy nem sétálgatok őkelmével.Akkor szoktam kidobálni őket a teraszra,ha már éjszaka is -3 felett van.Eltelne a nap a hurcolással.
Előzmény: Eszto (232)
Eszto Creative Commons License 2003.03.09 0 0 232
Sziasztok,

Ma alaposan megnezegettem a leandereket a garazsban, es megnyugodtam, mert nagyon jol atveszeltek a telelest. Nem tudom, hogy a novenylampa tette-e, vagy mas, de teljesen egeszsegesek csak kicsit porosak. Meg az a futo gondolat is atment az agyamon, hogy amilyen szep ido van akar ki is lehetne oket mar hozni.. Bar ugy tudom minusz 8-ig birjak, megis lebeszeltem magam rola.

Tozatu Creative Commons License 2003.03.07 0 0 231
Részvétem a költözés miatt!
Előzmény: felixanyul (230)
felixanyul Creative Commons License 2003.03.06 0 0 230
inkabb neki, mi most koltozkodunk, ugyhogy az a legbiztosabb. lesz 2 erkelyem, be-be-be...
koszikoszi
Előzmény: Tozatu (229)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.01 0 0 229
Küldesz címet,vagyy a diós szeletek mesterének küldjem?
Előzmény: felixanyul (228)
felixanyul Creative Commons License 2003.02.28 0 0 228
ja es tozatu, ha meg aktualis, akkor kernek szepen kinai leander magokat
Előzmény: felixanyul (227)
felixanyul Creative Commons License 2003.02.28 0 0 227
koszi, de barnetto elvallalta, h segit:)
Előzmény: Tozatu (226)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.26 0 0 226
Így messziről nem tudok mit mondani,van egy kedves barátném,Akit tudnék ajánlani,hogy értekezz Vele,mit érdemes meghagyni és mit levágni.Várj még a jó időre és eldönti a növény merre fejlődik,a többit nyissz.
Előzmény: felixanyul (225)
felixanyul Creative Commons License 2003.02.25 0 0 225
de hat ez az, h a torzse es az oldalhajtasai szinte teljesen kopaszok, csak a hajtasok vegen vannak regi-uj levelek...
Előzmény: Tozatu (222)
Dun Ringill Creative Commons License 2003.02.24 0 0 224
A hőtermelmelés szó magyarul hőtermelést jelent.
Dun Ringill Creative Commons License 2003.02.24 0 0 223
Izzószálas dologról van szó, tehát a hőtermelmelést bele kell kalkulálni. Nekem mindazonáltal pont erre kellett: gyíkok és teknősök melegítőlápájában használtam, az állatok sokkal szebb színeket produkáltak így. (Nem helyettesíti viszont az UV-fénycsövet. Nem ad teljes spektrumú fenyt, csak fehérebb színűt, mint a hagyományos izzók.)
Előzmény: endru (217)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.23 0 0 222
Félixnyuszi ne vadulj,nem a törzsét kell átvágni,csak a kopasz részre mondtam,ha nem hajt ki.De érdemes felváltva visszavágni,mert a végén nagyon csúnya,gyenge lesz és nem tartja a virágot.Általában fog virágozni,csak később,,de ha felváltva csinálod a metszést,észre sem venni.
Előzmény: felixanyul (221)
felixanyul Creative Commons License 2003.02.23 0 0 221
nehogy ma' keresztbe el kelljen vagnom a torzset?! es kulonben azt irtatok korabban, h ha megmetszi az ember, akkor abban az evben nem hoz viragot!
Előzmény: Tozatu (220)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.23 0 0 220
Nyuszika,,a leánder nagy túlélő.Legfeljebb a kopasz részt visszavágod,ha itt lesz a tavasz.Aztán úgy megnő,hogy csuda.Nekem is lassan meg kéne locsolni őket,eddig szárazon voltak,de már besüt a nap du. egy picit.
Előzmény: felixanyul (219)
felixanyul Creative Commons License 2003.02.22 0 0 219
es a levelek is "visszanonek"? ma kihoztam egy kicsit a gangra napfurdozni, s latom am, h az osszes levele a torzsszarrol, es jonehany az elagazasokrol lehullott. vannak rajta uj hajtasok, de olyan kopasz szegeny...
Előzmény: Tozatu (212)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.20 0 0 218
A gomba telepeit le lehet törölni.Ha nem, akkor tartási,locsolási,kezelési baj van,unja a leánder a téli szállást.
Előzmény: csite (216)
endru Creative Commons License 2003.02.18 0 0 217
Dun.
Az a lámpa izzószálas, vagy anélküli, féncsőszerű? Irj a tapasztalatodról, milyen növényeket, meddig, milyen távolról világitod meg.
üdv
Előzmény: Dun Ringill (215)
csite Creative Commons License 2003.02.18 0 0 216
nem jön le róla törléssel, meleg száraz helyen van

gombát miről ismerem fel?
(a kalaposokat ismerem csak!)

Előzmény: Tozatu (214)
Dun Ringill Creative Commons License 2003.02.18 0 0 215
A GE, a Tungsram tulajdonosa is gyárt ilyen, neodímium tartalmú izzót. (Ettől az anyagtól olyan rózsaszínes-lilás az izzó üvege. Ha minden igaz, a sárga fénytartományt szűri, ezért fehérebbnek, napfény-szerűbbnek látszik a fény.) Az Osram árainál olcsóbban vettem ilyesmit a VI. Király utcai Tungsram márkaboltban. Ők többféle méretben is árulnak - legalábbis tavaly még így volt.
Előzmény: Eszto (204)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.14 0 0 214
Nem gombás?Nem tudod letörölni?Meleg helyen van,párás?
Előzmény: csite (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!