Keresés

Részletes keresés

mézontófű Creative Commons License 2003.08.19 0 0 351
Hol kaptad a csalánteát? Nagyon kellene levéltetvek ellen, mert érik a gyümölcs és a dögök most rajzanak...:-(((
És ez biztos nem méreg:-)))
Méreg a tetű!
Mézontófű

Előzmény: snejderfáni (349)
verdin Creative Commons License 2003.08.19 0 0 350
kedves Zildi,

én is szeretnék sárga leánder hajtást, ha van még... és én is elmegyek érte.

Előzmény: zildi (343)
snejderfáni Creative Commons License 2003.08.19 0 0 349
Én az enyémeket erős csalánteával mostam le és rendbejöttek két-három "kezelés" után. Próbáld ki, ha gondolod, ártani biztosan nem ártasz vele.
Előzmény: Traubi (348)
Traubi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 348
Sziasztok kertészek!

Az erkélyen tartott leandert ellepte a lisztharmat - legalábbis arra tippelünk, mert szó szerint olyan. Valószínűleg a vízzel permetezéstől jött rá. Vettem kis zacskó gombaölőt, amit múlt héten vízben oldva rásprickoltam, de eddig semmi eredmény.

Szerintetek mit csináljak? Lehet ismételni vagy árt neki a gombaölő nagyobb dózisban? Vagy az még a kisebb rossz?

Döde Creative Commons License 2003.08.18 0 0 347

Kedves Zildi, szeretnék kérni tőled sárga leander hajtást. Természetesen elmegyek érte. Kérlek írd meg az elérhetőségedet.
Előzmény: zildi (343)
szilkszilky Creative Commons License 2003.08.18 0 0 346
Leandert importálni elég egyszerű. Fogsz egy 2 literes műanyag ásványvizes palackot, kettévágod, beleteszed a max 15 cm-es dugványt (előtte az egészet merítsd meg vízben), raksz bele egy ici-pici vizet, és ráteszed szorosan a tetejét az üvegnek. A palack egyik felét egy kicsit össze kell nyomorgatni. Két napot simán kibírnak így. Ha meg itthon vagy, egyszerűen vízbe teszed. Az idei szerzemények közül (aug. 3.) már van gyökeresem. A határról annyit, hogy elvileg nem hozhatsz be növényt az országba így, van olyan ország, ahol a rendelkezés a magokra is kiterjed, de nekem még nem volt ebből gondom. Igaz, nem is találták meg őket soha.
felixanyul Creative Commons License 2003.08.18 0 0 345
haho, tanacsot szeretnek kerni, hogyan "importaljak" leandert spanyolorszagbol? marmint mit kell vele csinalni, ha mar levagtam egy hajtast ahhoz hogy eletben maradjon es utana meggyokeresedjen? nem piszkalnak erte a hataron? mennyi a tuleles eselye?
koszi
szilkszilky Creative Commons License 2003.08.18 0 0 344
sziasztok! Nekem is sokféle leanderem van és minden évben találok újabb árnyalatot Horvátországban, ami megtetszik. Pillanatnyilag négyféle gyökerezik vízben. Mivel látom, hogy a sárga leander nagyon érdekel mindenkit, ezért szólok, hogy a hétvégén a Károly palota előtt láttam dézsás példányokat. Sárgából olyat, aminek a virágja halványabb sárga, a belseje meg nagyon élénk sárga. Kerítés, őrök, meg minden, úgyhogy mindenki gondolja meg...
zildi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 343
Ha most, akkor most szívesen vághatunk hajtatni valókat a sárga leánderből. Mint mondtam Budán I.kerületben lakom és Pesten VIII.ker.ben dolgozom, kocsim nincs.
irolf Creative Commons License 2003.08.15 0 0 342
Helo!
Régóta gyüjtöm a leandereket.Már szép nagy növényeim vannak és csodálatosan virágoznak. A kánikulában volt, hogy kétszer is locsoltam, de csak a tövét mert a tüző napon vannak. Amiért most írok az,hogy olvastam valahol, hogy van lila színü leander is. Akinek van vagy látott ilyent
kérem irjon.
Tozatu Creative Commons License 2003.08.15 0 0 341
Most.
Előzmény: zildi (339)
Madzag Creative Commons License 2003.08.14 0 0 340
Ha tényleg "csak útban van" :-)) szívesen elfogadom és természetesen bárhova elmegyek érte, ha megírod magánba a telefonszámodat, felhívlak és megbeszéljük. Előre is köszönöm.
A sárgát nem tudom, nem értek sajna ennyire hozzá.
Előzmény: zildi (339)
zildi Creative Commons License 2003.08.14 0 0 339
szerinted, mikor kellene hajtást levágni a sárga leánderemről számodra is, hogy az még meg is gyökeresedjen?
úgy emlékezem, hogy az egyik, ami ismét virágozni kezd, piros színű, szívesen odaadom, kb egy méter magas és bokros, sajnos már nincs megfelelő helyem a leándereim számára és csak kínlódnak.
Budán lakom és Pesten dolgozom, kocsim nincs.
üdv. zildi
Előzmény: Madzag (336)
zildi Creative Commons License 2003.08.12 0 0 338
hamarosan ismét viragozni fognak és akkor pontosítjuk és lebonyolítjuk a kéréseket, nagyon szívesen teszem
mézontófű Creative Commons License 2003.08.11 0 0 337
Én tavaly a Hotus Hungaricuson láttam; egyébként én piaci árusnál szereztem nem régen egy példányt, állítólag barackos. Majd meglátom, de a Hortus H...-on biztos megkeresem a leanderest a citromszínűért.
Mézontófű
Előzmény: Döde (335)
Madzag Creative Commons License 2003.08.11 0 0 336
A Budapesti úton (Budaörs felé) a Sasadnál van, de mind 2 méteres, az árát meg sem mertem kérdezni, kisebb meg csak jövőre lesz.

Kérek szépen majd pirosat is, a horvát import úgy nézem nem akar gyökerezni.

Előzmény: Döde (335)
Döde Creative Commons License 2003.08.11 0 0 335
Több helyen néztem, de már elfogyott. Azt mondják, hogy csak jövőre fognak legközelebb árulni.
Előzmény: Tozatu (334)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.10 0 0 334
Tavaly rendeltem a Wiandttól,de még nem szabdalom meg,csak jövőre.Importáltam sk.Horváthországból,de azok is kicsik.Szóval tavasszal szóljál,ha még nem tudtál szerezni.Piacokon nézted?
Előzmény: Döde (333)
Döde Creative Commons License 2003.08.10 0 0 333
Szeretnék sárga színű leandert vásárolni. Több helyen is kerestem, de csak más színűeket találtam. Előre is köszönöm a segítséget.
Előzmény: zildi (330)
Áfony Creative Commons License 2003.08.07 0 0 332
Én úgy tudom, hogy a sárgából két árnyalat van. Az egyiket citromnak hívják.
Előzmény: Madzag (329)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.06 0 0 331
Barackos?
Előzmény: zildi (330)
zildi Creative Commons License 2003.08.05 0 0 330
most kezdenek ismét virágozni és meg fogom jelölni, melyik milyen színű és megbeszéljük a találkozót. a sárgát tudom melyik, de a fehéret nem biztonsággal.
a hatodik színre én is kiváncsi vagyok.
Előzmény: Madzag (329)
Madzag Creative Commons License 2003.08.04 0 0 329
A párom is a Vlll. kerületben dolgozik, összehozzuk!!!

Hoztak nekem Horvátországból piros gyökereztetnivalót, ha azzal is kudarcot vallok, kérek pirosat is !

Naív kérdés: láttam egy hírdetést, hogy leander 6 színben eladó. Láttam már fehéret, rózsaszínt, pirosat, sárgát és egy érdekes világos rózsastínt, de mi lehet még?

Előzmény: zildi (328)
zildi Creative Commons License 2003.08.04 0 0 328
szívesen adok fehéret is, nekem szimplák vannak. cserébe nem kérek, mert így is gond a téli tárolásuk, de tudod mit, odaadom neked a nagy fehér fámat és én csinálok magamnak dugványt. a másik legnagyobb gondom, hogy igen kevés erős napos hely van a kertben, nagyra nőttek a fák és a leándernek már nem megfelelő.
ha gondolod megszervezhetjük, e-mailben adok telefont is.
a sárga hamarosan virágozni fog, esetleg utána hadnék hajtást azoknak, akik kérnek.
Előzmény: evusa (326)
riki86 Creative Commons License 2003.08.02 0 0 327
Nekem van szép nagy piros virágú, ha gondolod szeptember vége felé tudok neked adni. Engem pedig a tripla rózsaszín érdekelne. :o)))
Egyébként Újpesten lakom, úgyhogy még messze sem vagyunk.
Előzmény: evusa (326)
evusa Creative Commons License 2003.08.02 0 0 326
Ha szabad kérni én is szeretnék!
Tudok adni tripla rózsaszínt és halvány sárgás-rózsaszínűt de ez csak szimpla.
Piros és fehér van valakinek esetleg?
Erdőkertes és Bp.környékén lakom.
Köszi!
Előzmény: zildi (325)
zildi Creative Commons License 2003.08.01 0 0 325
csak szóljatok, megszervezzük és vágok gyökreztetnivaló ágat.Budán lakom és a VIII.ker.ben dolgozom....hogyan tovább???
Előzmény: pireisz (324)
pireisz Creative Commons License 2003.08.01 0 0 324
Helló!
Kérhetnék én is belőle? Előre is köszi!
Előzmény: zildi (321)
zildi Creative Commons License 2003.07.31 0 0 323
OK, szívesen adok.
Előzmény: Madzag (322)
Madzag Creative Commons License 2003.07.31 0 0 322
Ha nem marad meg egy sem a háromból, én élnék alkalomadtán az ajánlattal.
Előzmény: zildi (321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!