Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 0 0 22450

Kedves rongyszobrász

 

Sokat nem kell keresgélnie ott van a közelben :

http://primakut.hu/

 

Sok sikert !

Előzmény: rongyszobrász (22449)
rongyszobrász Creative Commons License 2014.07.10 0 0 22449

Üdvözletem!

 

Kútfúró keresek!

 

Pomázon lakom a Kőhegy lábánál egy völgyben, a talaj agyagos és sziklás, átlagosan a szomszéd telkeken 16-25 m mélyek a kutak.

 

Úgy nevezet kék csőből szeretném a kutat.

Kérem e-mailban vagy telefonon jelentkezzen aki eltudná vállalni.

 

Üdvözlettel:

Orbán László

email: orbanlaszloster@gmail.com

tel.:0630/4403056

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 0 0 22448

Csak egy vélemény a diskurzushoz, amolyan megrendelői szemszögből, melyre jobb rálátásom van: a megrendelő igenis szereti tudni, mi az, amiért fizet. És pont. S ha nem látja világosan, miért fizet és mennyit, akkor könnyen lehet, hogy nem érzi magát jól az üzletben. Ez senkinek sem jó. Olyan pedig nincs, hogy hozzávetőlegesen nem lehet megfogalmazni anyag, illetve munkaköltséget. Bele véve azt is, hogy a terep és talajviszonyok hogyan módosítják a költségeket adott esetben, mire lehet számítani ha így, ha úgy alakul. Nem olyan nagy feladat - kiváltképpen egy gyakorlott szakembernek, ha az, - megbecsülni a várható költségeket. S ezt a megrendelő örömmel fogadja, s joggal várhatja el. Nem látom a magyarázatát, miért kellene, s lehet-e egyáltalán ezen vitatkozni. Ez ténykérdés. S nem kérdés. Ha érti, aki érti.

vizeslaci Creative Commons License 2014.07.10 0 0 22447

Üdv  jetrotál!

 

Szerintem rosszul látod a dolgot hogy ki fröcsög és osztja az észt ráadásul faragatlan bunkó módon!

A kolléga az én hozzászólásomra reagált amit neked írtam nem éppen fröcsögő észt osztó bunkó stílusban.

Itt a fórumon mindenkinek van egy stílusa amivel kérdez vagy éppen válaszol a maga módján vagy éppenséggel azzal a stílussal amit kihoznak belőle. Neked sikerült nem éppen a legszebb stílust kicsikarni a fórum tagjaiból.

 

"Mert pl. azt sem tudod hány kutat fúrattam már, hol és kivel."

Ez valójában igy van ahogy mondod.... nem tudja mivel ezen dolgokról nem tettél említést!

De úgy látom megtaláltad a választ a kérdésedre mivel Te tudod hogy hány darabot,hol, és kivel fúrattál már eddig!

Ha előveszed a megrendelőre kapott árajánlatot esetlegesen árajánlatokat amiket a kivitelezőnek adtál és tőle kaptál,azon szerepelni kell tételesen mind azon adatoknak amire kíváncsi vagy!

Vagy egyszerübb itt a válaszokat faragatlan bunkó fröcsögésnek minősiteni?????

Az itt jelenlévők azon vannak hogy segítsék egymást bármilyen szempontból akár szakmai tanáccsal akár személyes tedd oda magadat segítséggel egymás és persze a megrendelő érdekében is.

Lalibátyó,Csöves,Freddy 4, kosztoglotov,zoli77 ,Bocs ha valaki kimaradt mind ilyen önzetlen emberek akik mögött tapasztalat és segítő szándék van.

Nem mellékes a megrendelő hozzá állása sem ahhoz hogy egy munka sikeresen elkészüljön!

 

"Nyugodt lehetsz ilyen alakkal, mint te nem fogok soha dolgoztatni:-)"

 

Nem hinném hogy mind ezek után itt bárki is kapkodna az általad esetlegesen megrendelt munka után de ez csak az én meglátásom!

 

Üdv:vizeslaci

 

 

Előzmény: Törölt nick (22446)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22446

Látod, látod megint fröcsögve osztod az észt és minősítesz másokat... a magad faragatlan, sőt bunkó módján.

 

Mert pl. azt sem tudod hány kutat fúrattam már, hol és kivel.

De, azért magabiztosan kinyilatkoztatsz, mint tuskó ferkó a grundon ...

 

Nyugodt lehetsz ilyen alakkal, mint te nem fogok soha dolgoztatni:-)

A stílusod bizonyára vonzó mások számára is... szívesen is hívnak majd a fórum olvasói, remélem.

Előzmény: Törölt nick (22445)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22445

Lacikám

Minek állsz le vitatkozni egy kötekedő elmebeteggel aki arra sem veszi a fáradságot hogy az MSZ 22116-ot elolvassa ( abban benne van minden) csak fröcsögteti itt a nyálát. Ez életében nem fúrt és nem is fúratott kutat és nem is fog soha. 

A fagyit is a tölcsér nélkül kéri mert úgy olcsóbb. Sőt a tölcsér fagyi nélkül még olcsóbb :)

 

Jó szerencsét !

Előzmény: vizeslaci (22444)
vizeslaci Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22444

Üdv jetrotál!

 

Ahogy írod egy hőszigetelésnél mind ezen dolgokat lehet tudni habár ott is érhetik váratlan dolgok akár a megrendelőt akár a kivitelezőt pedig látható ( a földfelszín fölött elhelyezkedő) dolgokról van szó

Na épp ezért ne hasonlítsuk össze a különböző tevékenységek árképzését akár anyag akár munkadíj tekintetében.

 

"ma nem lehet tudni, hogy egy szóban forgó (60 méteres) kút fúrásának

kb. mennyi a reális anyag költsége 200 eFt 500 eFt? 1 millió..."

 

Úgy van ahogy mondod!!!

Ha utána akarsz járni akkor nyilvánosak az anyag árak....

De tudod e azt hogy mi is kell hozzá pontosan???? Válaszolok is azonnal: Nem!

 

A munkadij? Hol,milyen területen,milyen körülmények között? Csak tájékoztató adatok vannak tuti biztosra nem mehetsz!

 

Mért nem rendeled meg egy kút kiképzését és aki vállalja az elkészítést minden bizonnyal rendelkezésedre is bocsájt egy árajánlatot amiben minden kérdésedre választ kapsz ha kiváncsi vagy ezen dolgokra!

 

Üdv: vizeslaci

Előzmény: Törölt nick (22442)
kevin_111 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22443

Sziasztok,

 

Az alábbi hozzászólásra tudna esetleg valaki hozzáértő (ha már én nem vagyok az :)) reagálni? Üdv

 

Sziasztok! Sokat olvasom a fórumot, vannak jó hozzászólások. Tanácsot szeretnék kérni, vagy véleményt. Gödöllőn a Knézich utcában (300m) szeretnék kutat fúrni. Sikerült 70-es átmérővel egy kutatófuratot csinálnom 60méter mélyen. 49 métertől 59 méterig finom szemcséjű homokot ill. sódert találtam. A legnagyobb szemcseátmérő 0,3mm. Kell-e tovább fúrnom, vagy ez a réteg adhat vizet? Sajnos után megint valami iszonyat kemény agyag van. Keményfémlapkás szerszámmal fúrom. 19 méteren van még kb 1méter folyóhomok, (ami be is omlik) a többi réteg sárga agyag, valamint voltak beton keménységű rétegek. A nyugvó szint most két nap után 19,5 méteren van, nem tudom, hogy ez még mosóvíz-e vagy nem. Sajnos a negyed colos kémlelőcső az omlás miatt nem meg lejjebb. Az első 25 méter fúrás után ez már másnapra elszivárgott. Lehet, hogy ez már végleges szint? Ha 160mm-es fejjel felbővíteném 110mm-es kg pvc vagy kútbéléscsövet raknék bele, az alsó 10 méter szűrőzve. Ilyen apró szemcséknél milyen szűrő célszerű? Háló vagy réselt cső? Mire kell figyelni esetleg bővítésnél, lerakásnál? Az alsó 10 méter be fog omlani fúrás után egyből? Kompresszorozni kellene cső nélkül? Ragasztótok vagy más toldás kell? Megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22442

Ahogy lehet tudni, hogy a hőszigetelés anyag ára kb. menyi és munkadíja kb. mennyi, úgyan úgy lehet tudni kútnál is...

 

Köztudott, hogy manapság, egy normál családi ház fal hőszigetelés SZOKÁSOS munkadíja: 2800-3500 Ft/m2

Az állványozás és az ablakok száma, ki-be ugrók és mester díjigénye, keresettsége (minőség!) függvényében.

 

Aki ez alatt vállal ... az gyanús, mert nem nagyon érheti meg neki, tehát gyanús, hogy valamin spórol.

Tipikusan a szakszerű munkán, azaz szar minőséget ad... olcsón.

 

Aki ez fölött... az pedig indokolni kényszerül, hogy aztán  miért is?!

 

Eleinte persze abban a fórumban is ment a visítás, hogy minek firtatni a kérdést?!

Mindenki úgy vállal/ver át ahogy akar, kérjen a megrendelő ajánlatokat.

Mert ahány ház/épület annyi féle díj, nem lehet általánosítani ... stb, stb, pont mint itt.

 

Aztán, csak kiderültek lassan a standard árak és elvárások :-)

Igazodnak hozzá a vevők és a normálisabb vállalkozók is.

 

Többek, között  azért  is mert rájöttek a "becsületesek" rájöttek, nekik segít, ha a vevő tudja mit várhat el és mennyiért!

Mert a REÁLIS info, erősen nehezíti az olcsójános kóklerek és lehúzósan drága élősködők piacon maradását...

 

A jó megrendelőt a tájokozottság teszi!

Értelmes vállalkozó ezért a jó ár/érték arányaival ki áll és hirdeti.Ennyi lényeg... amire igyekszem rávilágatni.

 

ma nem lehet tudni, hogy egy szóban forgó (60 méteres) kút fúrásának

kb. mennyi a reális anyag költsége 200 eFt 500 eFt? 1 millió...

kb. mennyi a reális munkadíja

Azaz kb. mennyiért várható el a normális kút és mik abban a fő anyagok, megoldások.

 

Vajon miért nem ....?!

Kinek jó ez a titok tartás?

A "becsületes" és "tiszteletre méltó" szakiknak ...aligha.

 

A sokat szidott konkurenciának... na annak igen :-)

Neki ez a királyság, a zavaros piac.

 

Vannak itt páran érdekvédelmi/szövetségi tagok is.

Azzal a céllal, hogy a piacuk javuljon!

Mégsem tesznek semmit, ami javítaná mint pl. a standard elvárások és díjak, normák közzé tétele.

(a hőszigetelők vagy a tetőfedők már rég megírták ezeket és kvázi hivatalos elvárásként kezelik!)

 

Miért nem tesznek ilyesmit a kútfúrók a maguk védelmére, sőt kb. semmit vajon... ?

 

Nos, ezzel a gondolom költői kérdéssel zárom a témát....

Ki-ki végig tudja gondolni és aztán aszerint lép, ha akar.

 

kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22441

A 8 bar lehet hogy sok lesz a KG csőnek, én csak fokozatosan merném ráadni a nyomást, hogy legyen ideje megemelni, mozgásba hozni a homokot, ha a visszaülepedett homokra egyből rányomod, szét is repesztheti.

A homok nem olyan mint a kavics, a vascsövet is meg tudja fogni úgy hogy hiába emeled rá a gépet nem megy semmit.

Ilyenkor több rakattal szoktunk lemenni.

Előzmény: kzsolt88 (22431)
Mukibá Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22440

Ok. További szép estét.

Előzmény: kosztoglotov (22439)
kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22439

No, igen a piacgazdaság már csak ilyen, de az benne a jó, hogy Te is megteheted hogy a 160 Ft-os alkatrészt vedd meg  az 1500-as helyett, illetve az autódat is annak adod el aki a legtöbbet kínálja érte, és így tovább, aki pedig túl drágán árul, az vevő nélkül marad.

A becsület vagy annak hiánya szerintem más téma.

 

De szerintem fejezzük be, mert mindjárt ránk szólnak hogy ez nem a KÚTFÚRÁS POLITIKAI GAZDASÁGTANA topic, és ebben igazuk is lesz.

Előzmény: Mukibá (22438)
Mukibá Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22438

Nem ,csak ugy leirtam ,nincs szándékomban senkit sértegetni ,és minősiteni sem ,csak az árakkal kapcsolatban irtam,amit én tapasztaltam.

Előzmény: kosztoglotov (22437)
kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22437

Ez biztosan nekem szólt? Szerintem összetévesztettél valakivel.

Előzmény: Mukibá (22436)
Mukibá Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22436

Becsülettel keresett pénz ből,nem épülnek paloták ,nekem sem sikerült ,mert a becsület mindennél többet ért nekem ,de ugy is tudom a hülye én vagyok.A minap voltam egy kapálógép szervizben kellett egy szivató gumi ,megnéztem a neten 160 ft mondja a szerelő ez kicsit drága 1500 ft ,ránéztem és csak mosolyogva mondtam akkor ezt nem szabad eladnia ,köszöntem és távoztam, tegnap több alkatrésszel együtt megrendeltem, a netről holnap szállitják. és ezek sirnak majd ,hogy nincs munka ,nincs forgalom.

Előzmény: kosztoglotov (22435)
kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22435

Ezek szerint a becsület és a pénzkereset kizárja egymást? Tényleg sosem kerestél még pénzt?

Előzmény: Mukibá (22434)
Mukibá Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22434

Hát igen ,erre mondta annó a Mesterem ,jegyezd meg édes fiam ,nem munkával ,hanem vállalással kell pénzt keresni ,mert aki dolgozik becsülettel az nemér rá pénzt keresni. ugy látszik ez mind a mai napig igy van ,én már sok ilyen szakival találkoztam ,és csak mosolyogni szoktam rajtuk.mert madár az mindig van.

Előzmény: kosztoglotov (22433)
kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22433

Amit írtam persze poén volt, de olyan értelemben mégsem, hogy egy vállalkozásnál ez nem úgy néz ki hogy van az anyag, a többi az meg az amit keresünk. Költségek vannak, ennek egy része a cső, nagyobb része a bérköltség, járulékok, adók, de a gépek javítása, sőt a telephelyet őrző biztonsági cég számlája is része a költségnek.

Tényleg nem értem miről szeretnél kimutatást? A cső, üzemanyag, bentonit, stb. árai nyilvánosak, az iparági jellemző bérek szintén, vagy statisztikát szeretnél? Akkor viszont méterre, vagy munkanapra, vagy hogyan? A nyáron fúrt kútba beleszámít például a karbantartó műhely fűtési költsége, vagy csak a télibe?

 

Nyilvánvaló hogy mindenki olyan áron vállal, amely az elérhető legmagasabb, amelynél még kap megbízást, ez a piacgazdaság. Kell kérni több helyről ajánlatot, és a kedvezőbbet választani.

Előzmény: Törölt nick (22427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22432

Aminek nincs vagy "titok" a szokásos ára... az mindig a lenyúlás/átverés melegágya!

Persze ez jó azoknak, akik a zavarosból élnek.

 

Akik aztán háborognak és anyáznak, amikor az épeszűbb megrendelő önvédelemből kér

ellenük 10-15 kútfúrótól is ajánlatot, hogy belője mégis mi lehet a szokásos-normális ár ?!

 

Itt van pl. lalibatyo (a 22418-ben) siráma tökéletes példának....

----

Amúgy is elég rossz tapasztalataim vannak a komolynak tűnő érdeklődőkel

mert  miután az ember elmondja a tutit keresnek egy olcsó jánost aztán megmondják neki mit kell csinálni.

Én meg köröztem fél napot ingyen hogy a "kedves" leendő megrendelőt korrekt infókkal lássam el.

----

 

Nem kéne körözni, ha a megrendelő megtalálná a szükséges mértékadó infot... pl. itt a fórumon.

 

Sőt, a megrendelők zöme szívesebben rendel az elfogadott standardok mentén, mert tudja, hogy

az az alatti árszinten valami már várhatóan nem lesz rendben... vagy az anyag, vagy a minőség vagy mindkettő.

A magasabb árszint pedig jelzi, hogy esetleg kerülni kéne a szakit, mert vastagon fog a ceruzája.

 

Vagyis a szokványos ár/érték infok éppenséggel a tisztességes kútfúrók érdeke!!! lenne...

Akik ugye versenyeznek az olcsójános és/vagy kókler konkurenciával, állítólag.

Közben, meg talán éppen úgy sunyítanak, csak mellé még a mellüket is verik.

De, a kijelentést bizonyítani adatokkal... na azt már nem...

 

-----

 

12500 Ft/méter áron ott nem lehet fúrni

 

Mondta itt valaki, de egy alátámasztó adatsort nem közöl, csak kijelenti, aki úgy tűnik ismeri terepet.

Persze azt nem írja, le hogy szerinte mennyi lenne a reális.

... ezért, aztán csak tartalom nélküli, süket duma számomra, amit mondott.

Ha, többedikként kér tőle is a megrendelő árat, akkor meg majd háborog az ingyen árajánlatért ?

 

A homály éppen a tisztességes, jó ár/érték arányú  kútfúróknak nem jó!!!!

Észre kéne venni... és ütni-verni a mértékadó infókkal a kókler ellenfeleket.

 

De, valamiért ellenérdekeltek lehetnek, mert nem teszik... hmm, hmmm, hmmm.

Előzmény: Vietnamiveteran (22430)
kzsolt88 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22431

Üdv!
Korábban már beszámoltam egy fúrásról. 15 méteren keresztül süllyesztettem 160-as KG-t folyóhomokba. Ezúttal a helyszín ugyanaz. A feltételek is azonosak valahogy még sem akar a védőcsövem az agyagig lesüllyedni. 14 métert lesüllyesztettem, szóval már csak 1 méterre vagyok a zárótól, de egyszerűen nem akar menni lefele a cső, pedig ki van alóla fúrva a homok, iszonyatosan fogja a fosó. kb. 3-400 liter/perc-el öblítem, a kis honda szivattyúval. A víz vegyesen jön vissza, a védőcsőben is és rajta kívül is. Arra gondoltam mi lenne ha lezárnám a 160-as tetejét és megnyomatnám telibe vízzel, hátha jobban megmosná maga körül a visszatérő. (kérdés mit bír a KG). Esetleg van egy nagyobb szivattyúm 1000liter / 8bar, és azzal öblítenék a fúrószáron keresztül, ezzel viszont lehet csak annyit érek el hogy jobban jön vissza védőcsőben a víz, mellette meg alig. A víz nyilván arra megy amerre könnyebb neki. Várom az ötleteket!

Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22430

Megint kezdődik, most megpróbálok normális hangnemben hozzád szólni bár ez kissé nehezemre esik , miért gondolod ,hogy itt bárki is konkrét adatokat fog szolgáltatni ország-világnak az árairól . Mindenkinek a magánügye ,hogy kinek mennyiért dolgozik ,mondom ezt úgy ,hogy én nem vagyok kútfúró hanem egy megrendelő . Amikor árajánlat kellett megkaptam a megfelelő csatornákon keresztül ,van is egy 43-m es bővizű kutam . Ezzel csak azt akartam mondani ,hogy aki tényleg kutat akar fúratni az itt biztos kap érdemi tájékoztatást vagy megtalálhatja a megfelelő szakit a munkára  . Az ,hogy a kívülállóknak okoskodóknak  nem kötik az orrára a szakmai nüanszokat és az árakat ez meg az ő magánügyük attól még itt a fórumon rengeteg hasznos tanácsot kaptunk már a régi öregektől , ezért sem értem miért kell folyamatosan piszkálni őket . Ha kutat akarsz kapsz majd árat ha meg nem akkor meg minek érdekel .

Előzmény: Törölt nick (22429)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22429

Ez a sok "tiszteletre méltó kútfúró" ...

 

Vajon mi a büdös francért is nem hajlandó évek óta tiszta vizet önteni a pohárba?!

 

---

 

A saját védelmében szépen leírhatnák ide... a kóklerek ellen:

 

- mi a műszaki (tartalom és anyag) elvárás egy NORMÁLIS szakszerű kútnál

   (pl. ennél a 60 méteresnél is )

- ahhoz milyen anyagból kb. mennyi kell és kb. milyen áron

- nagyjából mennyi a reális munkadíj

 

Amíg ezt nem teszik meg addig nem érdemlik a tiszteletet!!!!

Mert nem lépnek fel a szakmai és piaci tisztesség érdekében!

Pedig ez évek óta visszatérő igény....

 

Ehhez képest a honlapok is igen ritkán adnak érdemi tájképet.

 

 

Mivel a tiszteltre méltók nem lépnek a sunyítók ellen még ezen az egyszerű

"a nyilvánosság tájékoztatása" szinten sem, hanem csak terelő dumákkal oltanak.

 

Szépen magukra húzzák a lehúzás, kóklerség, sunyiság vádját.

Ami esélyes is, különben terítenék a lapokat...

 

Szóval, nem lapítani kell, hanem tájékoztatni, ha valaki a becsületére ily kényes....

 

Kialakítani a "normálisnak" tekinthető elvárás és ár szintet... hmm?

De, gyávaságból (vagy önös érdekből ?) senki nem meri....

 

Akkor meg nem kéne kikérni semmit !

Nincs rá alap...

 

 

-----

 

Szóval, ki mer a szóban forgó kútra nyilvánosan, fő pontjaira bontott, reális ajánlatot ide írni?

A feladat ismert, a környéket ismerők és ott dolgozók itt vannak.

Lehet tiszteletre méltóan fellépni...

Előzmény: Törölt nick (22428)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22428

MSZ 22116 ban benne van minden olvasd el aztán ha meg is értetted akkor vergődj itt mert kezdesz szánalmas lenni. Hogy legyen sejtésed miről beszélek a kútfúrás egy jogerőre emelkedett engedéllyel kezdődik aminek része az engedélyező hatóságok által elfogadott  kútterv. Azt pedig nem a kútfúró razolja és nem is ő mondja meg hogy mi legyen a papíron.

Jó lenne ha befejeznéd  a sok sok éve kutatat fúró elismert szakik kocsmai stílusú piszkálását mert ez a fórum nem kókler tanácsadó. Szakmaiságot hozzáértést tapasztalat megosztást igazi segítséget ők adnak nem pedig azok akik sikerrel beledugtak már pár méter mosogatócsövet a földbe. Ezért legalább a tisztelet és a köszönet meg is illeti őket !

Előzmény: Törölt nick (22427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22427

Nos, ha az autó iparhoz ennyire értesz ....pedig nem abból élsz... az remek.

 

Akkor kútfúrás anyagárait nyilván pláne szintén fejből vágod:-)

... tehát?

 

Írsz szokásos árakat a kérdésre?

Vagy magadon hagyod a sunyitó kútfúró cimkét...?

Előzmény: kosztoglotov (22408)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22426

Köszönöm tanulságos nagyon amit írsz és údonság is. Bevallom a geofizika nem "szakterületem" .  Ilyen melókról pedig amihez használják ezt a vertikális szondázást még csak nem is álmodom.

Minden esetre inkább ezekről beszélgessünk itt mint arról hogy a kútásó hány öreg cserepet szedett ki 40 ezerért meg hogy milyen szivattyú kell abba a kútba amiről semmit nem tud a gazdája csak azt hogy tegnap fúrták, de már el is mentek :)

Előzmény: kosztoglotov (22423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22425

A ki fúr, hogy fúr, mit fúr kérdést javaslom, ezen ismeret elsajátítását, megértését követően keresse mindenki a választ:

 

Kútfúrási tevékenység:

 

„Kút kivitelezését - beleértve annak felújítását és javítását (eltömedékelését) - az végezheti, aki az Országos Képzési Jegyzékben, valamint a környezetvédelmi és vízügyi miniszter hatáskörébe tartozó szakképesítések szakmai és vizsgakövetelményeinek kiadásáról szóló miniszteri rendeletben meghatározott vízkútfúró szakképesítési  körnek megfelelő, vagy azzal egyenértékű szakképesítéssel, valamint a bányafelügyelet által kiadott, a vízkutatási és vízfeltárási célból végzett fúrási, kútépítési, kúttisztítási, kútfelújítási, kútjavítási berendezésre vonatkozó bányafelügyeleti műszaki-biztonsági előírásoknak való megfelelést tanúsítói gazolással rendelkezik.”

 

S el kell fogadni - különösképpen azoknak, akik nem rendelkeznek a fentiek szerinti jogosultsággal, ezáltal kellő ismeretekkel és rálátással sem, hogy az előírások nem véletlenül vannak.

Freddy4 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22424

Üdv. vankutam !                       Óriási mennyiségű szakirodalom van már fent a neten.

 

Ird be a keresőbe, hogy: "Geofizikai kutatómódszerek" klikk és megnyilik minden infó

Előzmény: vankutam (22417)
kosztoglotov Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22423

Persze, igazad van, a vízadó elhelyezkedését a lyukgeofizika határozza meg legpontosabban, a vertikális szondának nem is ez a fő területe, az említett tatai esetnél például azt kellett vizsgálni, hogy a talajszerkezetből adódóan melyik forrás merrefelé fog "hátrálni", fenyeget-e épületeket, kiépített medencéket.

Nagyon hasznos tud lenni környezetvédelmi mentesítéseknél, sőt geotechnikai alkalmazásokban is.

Pl.: egy több hektáros létesítmény tervezésénél elvégzed a fúrásokat, majd din szonda, CPT, de ezek mind pontszerű vizsgálatok.

Az itt feltárt rétegsorokat tudod összekötni a vertikális szondázással, úgy hogy lesz egy 3D modelled, amely a terület minden pontján megmutatja, hogy ott milyen mélységben van agyagfelszín amibe szádfalazni, vagy résfalat kötni lehet, hol van teherbíró kavics amire cölöpözni érdemes stb.

Ezt enélkül csak úgy tudnád pontosan, ha 10 méteres raszterben végigfúrnád az egész területet.

Előzmény: Törölt nick (22418)
ozibozi Creative Commons License 2014.07.09 0 0 22422

merre gondolkozzak? hány méteres kutat szeressek az Almahegyen? 80-100 m  ??  :)   nem akarok inni belőle :)     de víz az kéne...

Előzmény: kútmester (22415)
bohrer Creative Commons License 2014.07.08 0 0 22421

Tudom hogy nem idevágó de a Plasztikai sebészt sosem kérdezik meg hogy mi kerül egy szépászeti műtétnél 500 000-be 2-3 óra munka alatt, és hogy ebből mennyi az anyagköltség. Vagy egy ügyvédnél , akár ingatlan de főként büntető perekben. 

 

Olyat csinál amihez mi nem értünk, és ha szükségünk van rá hát szólunk Neki.

 

Bár ha valaki kutat fúratna és rendelkezik olyan berendezéssel ami kifúrja a balatoni kőzetekben a 60 m-ert és megfelelő szaktudással hozzá, annak már csak az anyagköltséget kell kifizetnie és némi segéderőt így már mindjárt olcsóbb egy saját kút.

Előzmény: Törölt nick (22420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!